Jump to content

[ROM] Omega ~ Leo ROM series [HD2+TMOBILE HD2][ELL+WWE+GER]


ioathe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Γιάννη φοβερό το maxsense... Μπράβο σου και μπράβο και στη Ρεβέκκα που σε βοήθησε. Πολύ μπέρδεμα πάντως !!! Αν είχε το carousel και ποιο πολλές αγαπημένες επαφές θα ήταν όπως το Spb Mobile Shell. Δεν ξέρω εάν το κρατήσω τελικά, γιατί τα πολλά Panels μόνο με μπερδεύουν. Αυτό που δεν μπόρεσα να κάνω ήτανε να βάλω σωστά δικό μου wallpaper. Σε 480χ800 δεν πρέπει να είναι το μέγεθος ;. Και πάλι πολλά συγχαρητήρια. Μια χαρά μου δουλεύει να ξέρεις !!!
Link to comment
Share on other sites

Η αληθεια ειναι οτι σε μπερδευει καπως το max sense. θελει το χρονο του για να το συνηθισεις.

αν καποιος δεν του αρεσει ομως το htc sense και του αρεσει και το spb mobile η του αρεσει το android, νομιζω οτι θα του δωσει το χρονο του.

Εγω εχω συνηθισει με το htc sense Που τα εχω ολα μπροστα μου και δυσκολα θα αλλαξω.

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα και εγώ την max sense.Ομορφο το περιβάλλον και μάλλον θα την κρατήσω για καμμιά εβδομάδα.Παράπανω δεν έχει μείνει κάποια ρομ στο hd2 μου.Μου άρεσε πολύ το ξεκλείδωμα της οθόνης με το πράσινο φωτάκι :respect: Επίσης δεν μπορώ να καταλάβω τι κάνει η επιλογή παρασκήνιο του sense. Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα και εγώ την max sense.Ομορφο το περιβάλλον και μάλλον θα την κρατήσω για καμμιά εβδομάδα.Παράπανω δεν έχει μείνει κάποια ρομ στο hd2 μου.

 

Χρήστο εγώ σταμάτησα τα φλασαρισματα και ησυχασα. Το τηλέφωνο μου λειτουργεί άψογα και το έχω τέλεια στημένο.

Για να φύγω από την V3 XT θα πρέπει να βγει κάποιο πολύ σημαντικό update.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν βρήκα πως αλλάζει το background !!!! .

1) Ότι φωτογραφία θέλουμε σε ανάλυση 962χ800 και όχι σε 480χ800 όπως στις άλλες ROM!!!

2) Την περνάμε στον φάκελο του MaxSense --> wallpapers.

 

Για αλλαγή στην οθόνη κλειδώματος, φωτογραφία σε 480χ800, και ας είναι και στην storage card

Edited by apitsakis
Link to comment
Share on other sites

Σας παρουσιάζω και επίσημα την νέα μου δουλειά:

 

Omega XT v3.0 με MaxSense v1.04

Ελληνική και Αγγλική

 

Πληροφορίες και Download στο πρωτο post.

 

Ευχαριστώ όλους όσους βοήθησαν με το Beta Testing:

Ρεβέκκα virland - (Πολύ μεγάλη η βοήθεια της και στην μετάφραση στα Ελληνικά αλλά και στο Beta testing και πολύ γρήγορη)

Αντώνη TonyK

Αντώνη apitsakis

Nick dipaolnv

DAP420

burger

αλλά και τους υπολοίπους που δήλωσαν συμμετοχή :)

 

 

Φωτογραφίες:

 

http://img713.imageshack.us/img713/2204/92484638.jpg

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο Γιάννη για το κουράγιο σου για νέες δουλειές συνεχώς αλλά δύσκολα θα αφήσω την φιλοσοφία του Sense για κάτι τέτοιο,εκφράζω βέβαια την προσωπική μου γνώμη θεωρώντας το Sense σε συνδυασμό με το Cookies αναντικατάστατα.

 

Είσαι απίστευτος.

 

Πολλά πολλά μπράβο.

 

ΥΓ.Οσο για το μπλέ ένα cabaki θα ήταν υπεραρκετό και τίποτα άλλο.:):lol:

Edited by KPERI
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

@ioathe:

Γιάννη... κάτι περισσότερο lite από άποψη προγραμμάτων υπάρχει περίπτωση να φτιάξεις;

 

Δεν αναφέρομαι στα customizations μιας και αφενός είναι καλαίσθητα κατά γενική ομολογία και αφετέρου αποτελούν την πινελιά σου. :rolleyes:

 

Επίσης... πως και δεν χρησιμοποιείς την 3.04 ή τουλάχιστον την 2.14 σαν base rom;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

@ioathe:

Γιάννη... κάτι περισσότερο lite από άποψη προγραμμάτων υπάρχει περίπτωση να φτιάξεις;

 

Δεν αναφέρομαι στα customizations μιας και αφενός είναι καλαίσθητα κατά γενική ομολογία και αφετέρου αποτελούν την πινελιά σου. :rolleyes:

 

Επίσης... πως και δεν χρησιμοποιείς την 3.04 ή τουλάχιστον την 2.14 σαν base rom;

 

Η ΧΤ εκδόσεις τις Omega είναι φορτωμένες από προγράμματα - ρυθμίσεις και παραμετροποίησης.

Η απλή έκδοση Omega είναι πολύ κοντά στην μαμά ρομ με τα πλέον απαραίτητα προγράμματα και με ελεύθερο αποθηκευτικό χώρο στην συσκευή περίπου 210 ΜΒ.

Αναφέρεσαι σε κάτι ακόμα πιο lite?

 

Για την κίνηση μου να κρατήσω την 2.13 σαν βάση έχω αναφερθεί σε προηγούμενο ποστ

Επειδή η ρομ μου είναι πολύ γρήγορες σταθερές κτλ (πότε θα δοκιμάσεις??? :):lol::p )

ότι αλλάζω και αναβαθμίζω θέλω να έχει αποτέλεσμα. Η 2 νέες βάσεις δεν είναι καλύτερες ώστε να χρειάζεται αναβάθμιση η υπάρχουσα 2,13 η οποία είναι ελαφρός πειραγμένη από μένα και κάνει πολύ καλά την δουλειά της.

Edited by ioathe

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Για την κίνηση μου να κρατήσω την 2.13 σαν βάση έχω αναφερθεί σε προηγούμενο ποστ

 

Από κάποιες δοκιμές που έχω κάνει έχω αποφανθεί ότι η 2.14 είναι ελαφρώς ταχύτερη από την 2.13 χωρίς να υστερεί σε θέματα σταθερότητας. Σίγουρα βέβαια θα έχεις κάνει και εσύ τις δικές σου δοκιμές για να καταλήξεις στο δικό σου συμπέρασμα και αυτό είναι απολύτως σεβαστό. :rolleyes:

 

Το 3.04 δεν το έχω τεστάρει τόσο και δεν είμαι σε θέση να καταλήξω σε ασφαλή συμπεράσματα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν Γιάννη... το πρόβλημα με το μαύρο φόντο το δημιουργεί κάποιο tab του sense! Ως δια μαγείας, όταν απενεργοποίησα τα tab που δεν χρησιμοποιώ και το sense έκανε μόνο του επανεκκίνηση το φόντο επανήλθε! Για την ιστορία απενεργοποίησα το tab των κλήσεων, μετοχών και footprints!!! :)
Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Αναφέρεσαι σε κάτι ακόμα πιο lite?.

Omega χωρίς sense κάτι σαν Titanium-->NRG, Xlight-->Miri για χρήση με SPB shell;

Τελικά το Maxsense το βρίσκω αρκετά βαρύ. Μου μπλοκάρει το τηλέφωνο αρκετά συχνά στη σελίδα των quicklinks και χρειάζεται restart. To ίδιο μου συνέβη και στην energy maxsense. Εννοείται χρησιμοποιώ τον ελάχιστο αριθμό widgets.

Επανέρχομαι στην Omega.

Link to comment
Share on other sites

Γιαννη μου, γυρισα στην Dinik.Πολυ καλη η Omega XT v3.0 με MaxSense v1.04 αλλα δεν ειναι του γουστου μου. Μπαβο παντως ,πολυ καλη δουλεια.

SE P800-910i, MIOA701, AIRIS T620, XDA FLAME, HTC HD2 AKA LEO ROM: indie : Dinik v:22

OMEGA BETA TESTER

Link to comment
Share on other sites

Γουστα ειναι αυτα για παραδειγμα εγω προτιμω οτι ειναι πιο κοντα στο original sense.

Θα συμφωνησω με τον krepi οτι Co0kies ειναι οτι καλυτερο με μηδαμινη επιροη στην τελεια λειτουργια του sense.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Για να μην κάνετε λάθος το nickname μου kperi και όχι krepi καλύτερα να γράφουμε με το κανονικό μας όνομα.:):lol:

 

Φιλικά Περικλής.

Link to comment
Share on other sites

Για να μην κάνετε λάθος το nickname μου kperi και όχι krepi καλύτερα να γράφουμε με το κανονικό μας όνομα.:):lol:

 

Φιλικά Περικλής.

Τι δουλεια εχουν οι κρεπες με τον Περικλη μονο εγω ξερω που το εγραψα :lol::lol:

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά μου άρεσε το maxsense γιατί είναι κάτι διαφορετικό και όμορφο.Φίλε ioathe έχεις κάνει φοβερή δουλειά :respect:
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και πάλι...

Έχει τύχει σε κανέναν σας?

Καταρχάς ο υπολογιστής δε βλέπει το κινητό... αρχικά νόμιζα ότι έφταιγε το ESET, το οποίο όταν απενεργοποίησα κατάφερα να δω το κινητό. Μετά από λίγο καιρό τα ίδια. Aναγκάστηκα να φλασάρω το κινητό για να μπορέσω να το ξαναδώ στον υπολογιστή.Σήμερα πάλι δε μπορώ να δω το κινητό με τίποτα. Παρατήρησα επίσης ότι μόλις συνδέω το κινητό ο υπολογιστής αποσυνδέεται από το ασύρματο δίκτυο ενώ το κινητό εξακολουθώ να μην το βλέπω στον υπολογιστή ούτε στο "Κέντρο συσκευών των Windows Mobile".

Δε μπορώ να θυμηθώ τι έκανα στο κινητό ή στον υπολογιστή...μέχρι και επαναφορά σε προηγούμενη ημερομηνία έκανα στον υπολογιστή....τίποτα.

Να σημειώσω ότι στον υπολογιστή έχω windows 7 ultimate.

Κάθε βοήθεια, εννοείται, ευπρόσδεκτη :p:p:p

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά μου άρεσε το maxsense γιατί είναι κάτι διαφορετικό και όμορφο.Φίλε ioathe έχεις κάνει φοβερή δουλειά :respect:

 

Σ ευχαριστώ πολύ,

 

Αυτός είναι και ο λόγος που η Omega έχει πολλές εκδόσεις.

Να μπορείτε να δοκιμάσετε ότι κυκλοφορεί και να διαλέξει ο καθένας αυτό που του αρέσει.

 

Είχα 2 αναφορές για bug στην Maxsense:

1.

Η taskbar δεν ανταποκρινεται...τα μονα εικονιδια που ανταποκρινονται ειναι της μπαταριας και του ηχου...

Επισης καποιες φορες δεν ανταποκρινεται η ειδοποιηση μηνυματων....κανονικα οταν πατησεις πανω σου ανοιγει τα μηνυματα....

 

2.

New Max Sense- is there something wrong with the touch on this? Touching the icons for favorites or text icon, mms icons don't work? Also the task bar icons don't work when touched?

 

Βρήκα χρόνο και φλασσαρα πριν λίγο αλλά σε έμενα όλα δουλεύουν κανονικά :wacko::wacko:

 

Εσύ έχεις τέτοιο πρόβλημα??

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

@demakhs

 

Όταν ανοίξεις το κέντρο συσκευών windows mobile, στις ρυθμίσεις συσκευής,έχει δύο επιλογές. Πάτα τη δεύτερη και πες μου πόσες windows mobile συσκευές έχει? (Εκεί που λέει δλδ τερματισμός συνεργασίας). Βέβαια να εξασφαλίσεις τις επαφές σου πρώτα. Αν δείχνει 2, βγάλε και τις δύο. Αν δεν έχεις καμμία θα δούμε μήπως φταίει το ESET. Και προσπάθησε να τρέξεις το πρόγραμμα σαν διαχειριστής. Υπάρχει αυτή η επιλογή στα windows 7 ?

(και φυσικά στις ρυθμίσεις σύνδεσης δες τι είναι τσεκαρίσμενο)

Edited by apitsakis
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Γεια σας και πάλι...

Έχει τύχει σε κανέναν σας?

Καταρχάς ο υπολογιστής δε βλέπει το κινητό... αρχικά νόμιζα ότι έφταιγε το ESET, το οποίο όταν απενεργοποίησα κατάφερα να δω το κινητό. Μετά από λίγο καιρό τα ίδια. Aναγκάστηκα να φλασάρω το κινητό για να μπορέσω να το ξαναδώ στον υπολογιστή.Σήμερα πάλι δε μπορώ να δω το κινητό με τίποτα. Παρατήρησα επίσης ότι μόλις συνδέω το κινητό ο υπολογιστής αποσυνδέεται από το ασύρματο δίκτυο ενώ το κινητό εξακολουθώ να μην το βλέπω στον υπολογιστή ούτε στο "Κέντρο συσκευών των Windows Mobile".

Δε μπορώ να θυμηθώ τι έκανα στο κινητό ή στον υπολογιστή...μέχρι και επαναφορά σε προηγούμενη ημερομηνία έκανα στον υπολογιστή....τίποτα.

Να σημειώσω ότι στον υπολογιστή έχω windows 7 ultimate.

Κάθε βοήθεια, εννοείται, ευπρόσδεκτη :p:p:p

 

Μιας και εδώ μια τέτοια συζήτηση είναι εντελώς off-topic, καλύτερα να απευθυνθείς στο σχετικό για το HD2 thread... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=257071

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

@demakhs

 

Όταν ανοίξεις το κέντρο συσκευών windows mobile, στις ρυθμίσεις συσκευής,έχει δύο επιλογές. Πάτα τη δεύτερη και πες μου πόσες windows mobile συσκευές έχει? (Εκεί που λέει δλδ τερματισμός συνεργασίας). Βέβαια να εξασφαλίσεις τις επαφές σου πρώτα. Αν δείχνει 2, βγάλε και τις δύο. Αν δεν έχεις καμμία θα δούμε μήπως φταίει το ESET. Και προσπάθησε να τρέξεις το πρόγραμμα σαν διαχειριστής. Υπάρχει αυτή η επιλογή στα windows 7 ?

(και φυσικά στις ρυθμίσεις σύνδεσης δες τι είναι τσεκαρίσμενο)

 

Τώρα κατάλαβα τι σημαίνει το ψευδώνυμό σου...απιτσάκης στα Κρητικά-->απικάκης στα ελληνικά (πάντα απίκο είσαι!!)

Το έκανα...έκανα τερματισμό συνεργασίας...με την ελπίδα όταν ξανασυνδέσω το κινητό να το αναγνωρίσει... τζίφος....επίσης μόλις σύνδεσα το κινητό, εκτός του ότι δεν το δείχνει στο "ο υπολογιστής μου" όπως παλιότερα και δεν συνδέεται στο "Κέντρο συσκευών των Windows Mobile" με αποσυνδέει από την ασύρματη σύνδεση και για να ξανασυνδεθώ πρέπει να κάνω επανεκκίνηση το pc. Κουλά πράγματα!! Tη βλέπω εγώ τη δουλειά....για format πάω πάλι....

Το πρόγραμμα και σα διαχειριστής να το τρέξω (ναι έχει τέτοια επιλογή) από τη στιγμή που δεν εντοπίζεται το κινητό τι να το κάνω? θα τα προσπαθήσω όλα...

Το eset είναι μόνιμα απενεργοποιημένο...μέχρι και το windows defender πήγα να απενεργοποιήσω..

 

@athanasso77

συγγνώμη.....παρασύρομαι....αφέλεια...άγνοια...

έφυγα....ευχαριστώ για το λινκ

@apitsakis

τι κάνεις και δε με επαναφέρεις στη τάξη???

Edited by demakhs
συμπλήρωση
Link to comment
Share on other sites

Ζητω συγνωμη απο τους δυο Γιαννηδες αλλα θα απαντησω στο προβλημα συνδεσης με το pc εδω...Φιλε μου πανε ρυθμισεις0περισσοτερα-συνδεσεις και απο το usb σε pc ξετσεκαρε την ενεργοποιηση ταχυτερου συγχρονισμου δεδομενων και δοκιμασε να συνδεθεις...

καντε soft reset και δοκιμαστε μερικες φορες αλλαγες,μαλλον θα επανερθει..Εμενα στην δουλεια μονο ετσι το βλεπει.Στο σπιτι κανονικα

Edited by dimgeo

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Ζητω συγνωμη απο τους δυο Γιαννηδες αλλα θα απαντησω στο προβλημα συνδεσης με το pc εδω...Φιλε μου πανε ρυθμισεις0περισσοτερα-συνδεσεις και απο το usb σε pc ξετσεκαρε την ενεργοποιηση ταχυτερου συγχρονισμου δεδομενων και δοκιμασε να συνδεθεις...

Ετσι μονο δουλευει και σε μενα τωρα, δεν μπορω ομως να καταλαβω απο τι εγινε και δεν το βλεπει αυτοματα οπως παλια!

Μετα απο πολυ παιδεμα το βρηκα και εγω ενω αλλαζα τυπους συνδεσεων απεγκαταστασεις και επανεγκαταστασειςτων wmdc και ενα σωρο αλλες δοκιμες!

Οσο μεγαλωνω μαθαινω.......!!!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...