Jump to content

[ROM] Omega ~ Leo ROM series [HD2+TMOBILE HD2][ELL+WWE+GER]


ioathe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα :)

 

Βρήκα τρόπο και διόρθωσα τα Ελληνικά του NaxSense με την μεγάλη βοήθεια της Ρεβέκκας, σύντομα η τελική έκδοση Ελληνική και Αγγλική :)

 

Πολύ ευχάριστα τα νέα σας, όχι πως τρωγόμαστε για φλασάρισμα :rolleyes::lol:

 

 

Ανέβασα και όλες τις Ελληνικές εκδόσεις στο vbnfiles.

Μπορείτε να κατεβάζετε σε πολύ καλή ταχύτητα τις Omega από εδω!

 

Γιάννη, εδώ ζητάει κωδικό, πως γίνετε;

Αποστόλης [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλημέρα σε όλους

 

Εάν χρειάζεσαι βοήθεια για την μετάφραση γιατί δεν μας είπες τίποτα ;. Να κάναμε όσοι μπορούσαμε να τελειώναμε γρηγορότερα ;) . Τώρα θα είναι βουνό για την κοπέλα (i think so )

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα :)

 

Γιάννη, εδώ ζητάει κωδικό, πως γίνετε;

 

Καλημέρα Αποστόλη,

 

Έδωσα λάθος link :cry: , δοκίμασε εδώ:

http://www.vbnfiles.com/xda/indie/Omega%20Greek%20versions/

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας!!!

 

Γιάννη σήμερα έριξα μια ματιά στην πρώτη σελίδα για να δω την εξέλιξη των υπέροχων ρομ σου!!! Ζαλίστηκα από τον όγκο και την ποιότητα της δουλειάς που υπάρχει εκεί!!!

 

Για άλλη μια φορά μπράβο φίλε μου! :)

 

Αλήθεια ποια μου προτείνεις αν μπορέσω να δοκιμάσω μέσα στο ΣΚ;;; :)

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας!!!

 

Γιάννη σήμερα έριξα μια ματιά στην πρώτη σελίδα για να δω την εξέλιξη των υπέροχων ρομ σου!!! Ζαλίστηκα από τον όγκο και την ποιότητα της δουλειάς που υπάρχει εκεί!!!

 

Για άλλη μια φορά μπράβο φίλε μου! :)

 

Αλήθεια ποια μου προτείνεις αν μπορέσω να δοκιμάσω μέσα στο ΣΚ;;; :)

 

Καλημέρα Γιώργο,

Επιτέλους και πάλι στην παρέα μας :):)

 

Θα τις δοκιμάσεις όλες δεν μου γλυτώνεις!!! :lol::lol::p

 

Βάλε την Omega Black-Great Alexander Themed για αρχή που σου αρέσουν τα μαύρα :)

 

Δες και εδώ ένα πρόβλημα που είχε η Ρεβέκκα με το background και πες μου αν έχεις το ίδιο.

Edited by ioathe

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Γιάννη καλημέρα έχω βάλει την Omega XT 3.0 με το CHT,έχουμε κανα νεότερο για τον Ελληνικό Dielpad?

Μήπως βρήκες ποιο αρχείο είναι να το αλλάξουμε χειροκίνητα?

Edited by tolistr
Link to comment
Share on other sites

Γιάννη καταλαβαίνεις τι έχω γράψει στην υπογραφή μου ?

 

Καλήμερα Αντώνη,

 

Μπα μόνο Ελληνικά και Ροδίτικα ξέρω :lol:

 

 

Γιάννη καλημέρα έχω βάλει την Omega XT με το CHT,έχουμε κανα νεότερο για τον Ελληνικό Dielpad?

Μήπως βρήκες ποιο αρχείο είναι να το αλλάξουμε χειροκίνητα?

 

Ελληνικός είναι, (και η μαμά ρομ Ελληνική έτσι είναι) εκτός από την λέξη Call.

To αρχείο δεν το βρήκα ακόμα, μετέφρασα ολόκληρη ρομ και μείνανε 4 γράμματα μόνο να με βασανίζουν!

 

Μόλις τελειώσω την Maxsense, θα κάνω αναβάθμιση στην Dinik, βρήκα νέο υλικό και θα κάνω προσπάθεια να φτιάξω και το πληκτρολόγιο.

Ακόμα δεν βρήκαμε HTC γραφίστα???

Edited by ioathe

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Ντροπή σου !!!. Κυριλλικά δεν ξέρεις ?!!!!!! :cry:

 

Θα σου κάνω μετάφραση κάποτε όλη την ROM σου στα σέρβικα !!. Αυτό μέχρι στιγμής δεν το έχει κάνει κανείς. Στο xda υπάρχουν 10 σέρβοι φίλοι μου!! Απλά δεν ξέρω τι πρέπει να μεταφράσω. Αν μου δώσεις κανένα αρχείο θα σου κάνω τη μετάφραση. Θέλω να δώσω το 2ο HTC στην κοπέλα μου.

Edited by apitsakis
Link to comment
Share on other sites

Γιάννη αυτή τη στιγμή περνάω την ρομ στην κάρτα! θα πω εντυπώσεις σε λίγο! :lol:
Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους

 

Εάν χρειάζεσαι βοήθεια για την μετάφραση γιατί δεν μας είπες τίποτα ;. Να κάναμε όσοι μπορούσαμε να τελειώναμε γρηγορότερα ;) . Τώρα θα είναι βουνό για την κοπέλα (i think so )

 

Οχι μην ανησυχεις....την πιο πολυ δουλεια την ειχε ηδη κανει ο Γιαννης, εγω κατι ψιλοδιορθωσεις εκανα.....

Σε εκεινον ανηκουν ολα τα ευσημα :):)

Xiaomi Mi5 White 32GB
Link to comment
Share on other sites

Γιάννη την έβαλα κι εγώ! Επιβεβαιώνω το πρόβλημα με το μαύρο background!!!

Εμφανίζει τον Μέγα Αλέξανδρο μόνο στο φόντο του start/lockscreen

 

Επίσης, αν πατήσεις παρατεταμένα σε κάποιο τασκ, μετακινείται το τασκ και χαλάει η στοίχιση :wacko::wacko::wacko:

Δεν ξέρω αν είναι bug του cht γιατί έχω χάσει κάποια επεισόδια! :lol:

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητήρια για τη προσπάθεια, Έχω εδώ και καμιά βδομάδα την 2.7.2 και μαμάει, Από τις καλύτερες cooked roms αν όχι η καλύτερη. Χαίρομαι ιδιαίτερα που έλληνες φτιάξανε τόσο καλή rom. Thanks again
Kill with Power !!!
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ και εγω και δε βρισκω κανενα λογο για φλασαρισμα μεχρι στιγμης δλδ, μόνο αν μπορούσε καποιος να βρει τον τροπο να μην εχω το μπλε στο email-tab........

 

Thanks.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έβαλα την ελληνική Omega XT με Diniks Anastasia customizations και CHT 1.8.5.Μου άρεσε όλος ο χρωματισμός της ρομ.Ο arkswitch δεν κρατάει την ρύθμιση για μη εκκίνηση με τα win και έτσι αναγκάστηκα να σβήσω την συντόμευση.Το θεωρώ πλεονασμό να υπάρχει από τη στιγμή που το manilla έχει task manager.

edit

Απενεργοποίησα το sense από αρχική οθόνη--->στοιχεία και δεν ξαναενεργοποιείται.Βασικά δεν μπορεί να ενεργοποιηθεί κανένα today plugin.Υπάρχει τρόπος να λυθεί το πρόβλημα ή πάμε για hard reset;

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα :)

 

Η maxsense έκδοση είναι έτοιμη Ελληνική και Αγγλική,

μόλις βρω χρόνο θα την ανεβάσω.

 

Γιάννη την έβαλα κι εγώ! Επιβεβαιώνω το πρόβλημα με το μαύρο background!!!

Εμφανίζει τον Μέγα Αλέξανδρο μόνο στο φόντο του start/lockscreen

 

Επίσης, αν πατήσεις παρατεταμένα σε κάποιο τασκ, μετακινείται το τασκ και χαλάει η στοίχιση :wacko::wacko:

Δεν ξέρω αν είναι bug του cht γιατί έχω χάσει κάποια επεισόδια! :lol:

 

Οκ θα το διορθώσω στην επόμενη έκδοση (η οποια δεν αργει!)

 

Τι εννοείς με το αν πατήσεις παρατεταμένα σε κάποιο τασκ, μετακινείται το τασκ και χαλάει η στοίχιση ???

 

Συγχαρητήρια για τη προσπάθεια, Έχω εδώ και καμιά βδομάδα την 2.7.2 και μαμάει, Από τις καλύτερες cooked roms αν όχι η καλύτερη. Χαίρομαι ιδιαίτερα που έλληνες φτιάξανε τόσο καλή rom. Thanks again

 

Οι Ελληνες τα καταφέρνουμε καλά :):lol:

Πια έκδοση έβαλες?

 

Συμφωνώ και εγω και δε βρισκω κανενα λογο για φλασαρισμα μεχρι στιγμης δλδ, μόνο αν μπορούσε καποιος να βρει τον τροπο να μην εχω το μπλε στο email-tab........

 

Thanks.

 

Αχ αυτό το μπλε,

Με την επόμενη έκδοση ίσως σου κάνω μια χωρίς το μπλε για σένα γιατί στους άλλους αρέσει (και σε μένα) :):)

 

Εγώ έβαλα την ελληνική Omega XT με Diniks Anastasia customizations και CHT 1.8.5.Μου άρεσε όλος ο χρωματισμός της ρομ.Ο arkswitch δεν κρατάει την ρύθμιση για μη εκκίνηση με τα win και έτσι αναγκάστηκα να σβήσω την συντόμευση.Το θεωρώ πλεονασμό να υπάρχει από τη στιγμή που το manilla έχει task manager.

edit

Απενεργοποίησα το sense από αρχική οθόνη--->στοιχεία και δεν ξαναενεργοποιείται.Βασικά δεν μπορεί να ενεργοποιηθεί κανένα today plugin.Υπάρχει τρόπος να λυθεί το πρόβλημα ή πάμε για hard reset;

 

Μόλις δοκίμασα τον arkswitch και σε μένα κρατάει την ρύθμιση.

Στα option επέλεξα να μην ανοίγει όταν κάνει boot η συσκευή και κανονικά δεν άνοιξε, τον ενεργοποίησα μόνος και πάλι δουλεύει σωστά.

 

Τι ίδιο και με το μανιλα, μπαίνει και βγαίνει κανονικά!

 

Τις πιο πάνω δοκιμές τις έκανα με άλλη έκδοση άλλα είναι το ίδιο γιατί όλες πατάνε στα ίδια αρχεία.

 

Αν μπορεί να το επιβεβαιώσει και κάποιος άλλος .

 

Μήπως δεν σου έκατσε κάτι καλά και κάνει αυτά τα κόλπα???

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον κάποιο προσωρινό κόλλημα.Τώρα μετά το hard reset είναι οκ.Περιμένουμε την max sense.Η omega πάλιωσε :p
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον κάποιο προσωρινό κόλλημα.Τώρα μετά το hard reset είναι οκ.Περιμένουμε την max sense.Η omega πάλιωσε :p

 

Ωραία :)

 

Δεν προλαβαίνω να κάνω τώρα κανονική καταχώριση αλλά όποιος θέλει μπορεί να κατεβάσει την Omega ΧΤ v3.0 με MaxSense v1.04 από εδώ:

Ελληνική και Αγγλική

Λεπτομέρειες και επίσημη παρουσίαση αργότερα :)

Edited by ioathe

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Παρακαλω την βοηθεια σας. Εβαλα την Dinik και στο comm manager το wifi ειναι απενεργοποιημενο. Εγκατεστησα αλλο προγραμμα το bandswitch και καταφερα να δουλεψει. Τι φταει ?
ΕΙΤΕ ΧΙΟΝΙΖΕΙ ΕΙΤΕ ΒΡΕΧΕΙ ΜΕΝΕΙ ΛΕΥΚΟ ΤΟ ΓΙΑΣΕΜΙ...
Link to comment
Share on other sites

Παρακαλω την βοηθεια σας. Εβαλα την Dinik και στο comm manager το wifi ειναι απενεργοποιημενο. Εγκατεστησα αλλο προγραμμα το bandswitch και καταφερα να δουλεψει. Τι φταει ?

 

Τι εννοείς το wifi είναι απενεργοποιημένο?

Δεν μπορείς να το ενεργοποιήσεις?

Δεν νομίζω ότι σου χρειάζεται αυτό το πρόγραμμα το bandswitch.

Δώσε μου πιο πολλές πληροφορίες :)

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα....Γιαννη προχθες ηθελα να τραβηξω μια φωτο με ενεργοποιηση του GPS αλλα δεν βρηκα την επιλογη....:(

Γενικα στο θεμα των επιλογων στο gps μου φαινεται πως λειπουνε αρκετες επιλογες..Παντως του GPS οντως...Μεχρι σημερα στην οθονη κλειδωματος υπηρχε η φωτο με το λιονταρι απο σημερα υπαρχει η αλλη με το σπαθι...Λειγμενα περνει:lol::lol::lol:

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς το wifi είναι απενεργοποιημένο?

Δεν μπορείς να το ενεργοποιήσεις?

Δεν νομίζω ότι σου χρειάζεται αυτό το πρόγραμμα το bandswitch.

Δώσε μου πιο πολλές πληροφορίες :)

 

ναι ειναι απενεργοποιημενο.. αχνη επιλογη δεν πατιεται δηλαδη.

ΕΙΤΕ ΧΙΟΝΙΖΕΙ ΕΙΤΕ ΒΡΕΧΕΙ ΜΕΝΕΙ ΛΕΥΚΟ ΤΟ ΓΙΑΣΕΜΙ...
Link to comment
Share on other sites

ναι ειναι απενεργοποιημενο.. αχνη επιλογη δεν πατιεται δηλαδη.

 

Έχεις δοκιμάσει να το βγάλεις από το usb ?. To έχεις συνδεδεμένο στον υπολογιστή σωστά ?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα....Γιαννη προχθες ηθελα να τραβηξω μια φωτο με ενεργοποιηση του GPS αλλα δεν βρηκα την επιλογη....:(

Γενικα στο θεμα των επιλογων στο gps μου φαινεται πως λειπουνε αρκετες επιλογες..Παντως του GPS οντως...Μεχρι σημερα στην οθονη κλειδωματος υπηρχε η φωτο με το λιονταρι απο σημερα υπαρχει η αλλη με το σπαθι...Λειγμενα περνει:lol::lol::lol:

H επιλογή για φωτό με συντεταγμένες υπάρχει στην κάμερα αλλά πρέπει να ενεργοποιηθεί.Αυτό μπορείς να το κάνεις είτε μέσω registry,είτε με το bsb tweaks (που είναι ενσωματωμένο στις ρομ του Γιάννη) από την επιλογή enable hidden camera modes

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...