Jump to content

[ROM] Omega ~ Leo ROM series [HD2+TMOBILE HD2][ELL+WWE+GER]


ioathe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
Και είναι κρίμα το καλύτερο πρόγραμα πλοήγησης να μην το τρέχεις μέσα από τα quicklink

 

Ποιο είναι αυτό... το Destinator; :blink:

 

Αντρα μου, θα κανεις επικοληση της συντομευσης, οχι του exe.

 

Αντιγραφή του εικονιδίου του destinator.

 

Όχι του εικονιδίου. Κάνουμε Copy στο .exe και πηγαίνουμε εκεί που θέλουμε να βάλουμε τη συντόμευση και με παρατεταμένο πάτημα στο κενό επιλέγουμε Paste Shortcut (όχι Paste).

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

To αρχείο .exe δεν έχει εικονίδιο του destinator ?. Ωπ..ξέχασα να γράψω αντιγραφή και επικόληση συντόμευσης Edited by apitsakis
Link to comment
Share on other sites

Ποιο είναι αυτό... το Destinator; :blink:

 

 

 

 

 

Όχι του εικονιδίου. Κάνουμε Copy στο .exe και πηγαίνουμε εκεί που θέλουμε να βάλουμε τη συντόμευση και με παρατεταμένο πάτημα στο κενό επιλέγουμε Paste Shortcut (όχι Paste).

 

Σωστος!!! Αυτο ενοουσα, αλλα το περιεγραψα Τουρκικα. Συγγνωμη παιδια αλλα η γυναικα μου βλεπει το "χιλιες και μια νυχτες".

SE P800-910i, MIOA701, AIRIS T620, XDA FLAME, HTC HD2 AKA LEO ROM: indie : Dinik v:22

OMEGA BETA TESTER

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει σημασία... η λύση βρέθηκε, είπαμε λίγο από κατί όλοι, αν τα συνθέσουμε όλα βγάζουμε την απάντηση σωστή !!!:lol: :lol: :lol:

 

http://hotfile.com/dl/50360435/b3c79..._Ship.exe.html

 

Εδώ είναι η rom 3.04 κινέζικη . Έχει ξεχωριστά το Radio?

Edited by ioathe
Link to comment
Share on other sites

@sakisskoularikis

 

Εδώ --> http://www.vbnfiles.com/xda/HTC%20HD2%20(Leo)/Radios/ Έχει όλα τα Radios !

 

.

 

μαλλον εχω στραβομαρα. Δεν βρισκω το 212 radio στο site που δινεις. Στην δευτερη σελιδα βλεπω το 210 αλλα πουθενα το 212

 

EDIT

το βρηκα. Περιμενα πως θα ειναι προς το τελος αφου ειναι πιο καινουργιο

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
http://hotfile.com/dl/50360435/b3c79..._Ship.exe.html

 

Εδώ είναι η rom 3.04 κινέζικη . Έχει ξεχωριστά το Radio?

 

1. Το link σου είναι λάθος.

 

2. Το Radio που αναφέρεις είναι ενσωματωμένο στην ship rom της οποίας έχεις προσπαθήσει να δώσεις το link.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Στις ρυθμισεις στο τελευταιο tab. Locale & text λεγεται.

θα πρεπει να ειναι επιλεγμενη στο Regional η Ελλάδα.

Το εβαλα στο Ελλαδα αλλα ακομα σε μερικα mail οι χαρακτηρες ειναι κινεζικα.

Δεν πειραζει ομως, σε λιγες μερες θα βαλω την xt και βλεπουμε.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας,

στο 1ο θεμα με την φωτογραφικη μηχανη, .......................αν επιλεξετε φλας μονιμα ανοιχτο τοτε αναβει.

δοκιμαστε το κι'εσεις για να δειτε τι εννοω.

 

Για το θεμα 3, να του πεις οτι πρεπει μετα το περασμα της ρομ και το πρωτο hard reset, πρεπει να κανει soft reset, hard reset για δευτερη φορα.

και οταν του φορτωσει μετα το δευτερο hard reset, απενεργοποιει τη συσκευη με το touchoff Και κανει 3ο hard reset απο τα hardware keys.

 

Για να στελνει καποιος sms 160 χαρακτηρες .........εχω τσεκαρισμενο το "Ρυθμίσεις SMS (Υποστήριξη SMS 160 χαρακτήρων) " και μου στελνει κανονικα μηνυματα με 160 χαρακτηρες.

 

Καταρχάς να σου πω πως με την ατάκα για το redbull και την μπαταρία του apitsakis γελαω ακόμα......:lol::lol::lol:

Για το πρώτο θέμα καλά το έπιασες...

Για το θέμα 3 τώρα απλά ήθελα να αναφέρω ότι για πρώτη φορά φλάσαρα ρομ και δεν έκανα hard reset μετά. Παρόλα αυτά όλα λειτουργούν στην εντέλεια. Είδα τόσα hard και soft reset στις παραγράφους σου που ζαλίστηκα :p.

Και για το θεμα με τους 160 χαρακτήρες είναι έτσι ακριβώς όπως τα λες.

 

ΑΣΧΕΤΟ: Ανταγωνιστή με το subaru sti και το κότερο, αυτά ο γιος θα επιτρέπεται μετά τα 18. εμείς οδηγάμε ήδη το νέο διθέσιο jeep της peg perego.. δεν έχεις τύχη...:D:D:D

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Είδα τόσα hard και soft reset στις παραγράφους σου που ζαλίστηκα :p.

 

Δεν χρειάζονται τόσα hard reset όσα αναφέρονται παραπάνω. Ένα hard reset μετά το flashάρισμα είναι αρκετό. Μόνο εάν αντιμετωπίσεις "μυστήρια" προβλήματα ξανακάνεις.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

****το...Μολις κατεβασε το λινκ με την 2.12 ραδιο υποτιθεται και φλασαρα κινεζικη ρομ.....Αντε παλι απο την αρχη..Κανενα λινκ που να εχει μονο το 2.12;;;

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

LEOnidas και LEO. Τυχαιο? Δεν νομιζω!!!

SE P800-910i, MIOA701, AIRIS T620, XDA FLAME, HTC HD2 AKA LEO ROM: indie : Dinik v:22

OMEGA BETA TESTER

Link to comment
Share on other sites

****το...Μολις κατεβασε το λινκ με την 2.12 ραδιο υποτιθεται και φλασαρα κινεζικη ρομ.....Αντε παλι απο την αρχη..Κανενα λινκ που να εχει μονο το 2.12;;;

ελα φιλε μου. εδω ειναι μονο το radio 2.12.50.02_2

http://www.vbnfiles.com/xda/HTC%20HD2%20(Leo)/Radios/Radio_15.40.50.07U_2.12.50.02_2.rar

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
****το...Μολις κατεβασε το λινκ με την 2.12 ραδιο υποτιθεται και φλασαρα κινεζικη ρομ.....Αντε παλι απο την αρχη..Κανενα λινκ που να εχει μονο το 2.12;;;

 

Radio μεγέθους 200+ ΜΒ; Έπρεπε να πονηρευτείς ότι κάτι δεν πάει καλά. To link δίνεται ακριβώς από πάνω.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Το destinator είναι το καλύτερο πρόγραμμα πλοήγησης?? (ερώτηση είναι....δεν είναι απορία/έκπληξη). που μπορώ να το βρω?

Ο αρχηγός μήπως θα έπερεπε να ενσωματώσει κανα πρόγραμμα πλοήγησης σε καμία rom του ή αντίγράφουμε το φάκελο του προγράμματος στην κάρτα αποθήκευσης, στέλνουμε μια συντόμευση στο start menu, το βάζουμε το quick link και δεν τρέχει και τίποτα??

Το Igo που χρησιμοποιησα τις τελευταίες μέρες καλά με πήγαινε.... αν εξαιρέσουμε κανά 2-3 μονόδρομους στην Αθήνα που με υποχρέωσε να πάω αντίθετα... χα χα χα χα... "μα που πας αντίθετα στο μονόδρομο?" μου λεει η γυναίκα μου ...."από δω μου λέει να πάω, θα χάσουμε το δρόμο" εγώ.... κόκαλο αυτή....

Link to comment
Share on other sites

1. Το link σου είναι λάθος.

 

2. Το Radio που αναφέρεις είναι ενσωματωμένο στην ship rom της οποίας έχεις προσπαθήσει να δώσεις το link.

 

Καλημέρα σε όλους,

 

Δυστυχώς το Link αυτό δεν το είχα δώσει εγώ. Πάντα δίνω το link από VBNFiles, #1097. Απλά 1 Post παραπάνω #1096 από εμένα δόθηκε, και απλά ρώτησα #1105, αν σε αυτή τη σελίδα έχει το Radio ξεχωριστά. Έχω απλά μια απορία. Οι ημερομηνίες δίπλα στα files του VBN τι αντιπροσωπεύουν ;. Το upload ή το release date της ROM?. Γιατί πριν από δύο-τρεις ημέρες είχε άλλες ημερομηνίες.

 

Αντώνη σήμερα ίσως να έχω την μπαταρία 2300mA !.

Edited by apitsakis
Link to comment
Share on other sites

Έχω και igo8 και destinator . Kαι τα δύο είναι περασμένα σαν συντομεύσεις και δουλεύουνε. Μέσα στον φάκελο Windows-->Start Menou (χύμα εκεί)

 

καλημέρα από Πάτρα. Βλέπω ότι έβαλες το igo8. Θα ήθελα να σε ρωτήσω αν μπορείς να με βοηθήσεις να το ρυθμίσω ώστε ΄ταν βάζω τον τελικό προορισμό να μου δίνει φωνητικές οδηγίες. Έχω gps κανονικό και το κάνει αυτόματα. Στο τηλέφωνο απλά μου δείχνει την διαδρομή χωρίς οδηγίες.

ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας :)

 

 

Έχω και igo8 και destinator . Kαι τα δύο είναι περασμένα σαν συντομεύσεις και δουλεύουνε. Μέσα στον φάκελο Windows-->Start Menou (χύμα εκεί)

 

καλημέρα από Πάτρα. Βλέπω ότι έβαλες το igo8. Θα ήθελα να σε ρωτήσω αν μπορείς να με βοηθήσεις να το ρυθμίσω ώστε ΄ταν βάζω τον τελικό προορισμό να μου δίνει φωνητικές οδηγίες. Έχω gps κανονικό και το κάνει αυτόματα. Στο τηλέφωνο απλά μου δείχνει την διαδρομή χωρίς οδηγίες.

ευχαριστω.

 

Για το igo8 θα κάνεις την ερώτηση σου εδώ:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=166681

 

 

Καλησπέρα!!

Το μόνο που παρατήρησα είναι ότι ζεσταίνεται πολύ η συσκευή μετά από καμιά δεκαριά συνεχόμενες κλήσεις με μέσο όρο ομιλίας 4-5 λεπτά η κάθε μία, κάτι που δεν γινόταν στη GTX και την Dinik.

 

Και κάτι σχεδόν ασήμαντο, στο μενού που πληκτρολογείς για να τηλεφωνήσεις γράφει call, αλλά δε νομίζω να πειράζει κανέναν.

 

Κάτι τελευταίο, στην Dinik που είχα για λίγες μέρες, δε μπορούσε να κάνει συνδιάσκεψη και κολλούσε στην εναλλαγή της κλήσης ή την ώρα που προσπαθούσα να κάνω συνδιάσκεψη.

 

Απλά για το αρχείο σου Γιάννη.

 

Μπράβο για την πολύ καλή δουλειά η δουλειά σου!!!!

 

Από ότι κατάλαβα δοκίμασες όλες τις version!

Όλες πατάνε πάνω στα ίδια αρχεία εκτός από την εμφάνιση.

Το ζέσταμα πρέπει να είναι το ίδιο σε όλες.

Την λέξη 'call' για δεν μπορώ να την βρω ακόμα να την μεταφράσω,

είναι σε κάποιο dll μέσα και θέλει χρόνο και ψάξιμο τον οποίο προς το παρόν δεν έχω. Ετοιμάζω την maxsense :):)

Για την συνδιάσκεψη δες το και αν το κάνει πάλι με ενημερώνεις.

 

 

@athanaso77

Καλήμερα Γιάννη.

Καλός ήρθες και πάλι, πολύ αισθητή η απουσία σου,

ελπίζω να μην σε ξανά χάσουμε!!!

Edited by ioathe

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα :) παρτε και ενα αλλο LINK για ολα τα radios!

http://www.4shared.com/dir/27416578/c33fc106/Radios.html

Οσο μεγαλωνω μαθαινω.......!!!
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Το destinator είναι το καλύτερο πρόγραμμα πλοήγησης??

 

Σε καμία περίπτωση.

 

Ο αρχηγός μήπως θα έπερεπε να ενσωματώσει κανα πρόγραμμα πλοήγησης σε καμία rom του

 

Δεν μπορεί να γίνει κάτι τέτοιο μιας και μιλάμε για εμπορικό λογισμικό και κατά συνέπεια κάποια τέτοια κίνηση θα ήταν απλά... παράνομη.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Γιάννη καλήμερα,

πολύ δυναμική επιστροφή έκανες και χαιρόμαστε!

 

Σε προσκαλώ επίσημα να δοκιμάσεις την δουλειά μου και να έχουμε τα σχολια σου και τις εντυπώσεις σου.

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Επειδη τελευταια ακουγεται πολυ το «ζεστενεται το τηλέφωνο» εχω να πω οτι δεν ισχυει κατι τετοιο και θα μπορουσε να συμβαινει μονο σε ρομ που εχουν πειραξει τον χρονισμο της CPU.

Πριν λιγες μερες ειχα φλασαρει την official 1.66 την οποια κρατησα μια μερα. Η συσκευη ζεστενονταν το ιδιο ισως και περισσοτερο.

 

Μην ξεχνατε οτι ειμαστε στο καλοκαιρι και αν κανουμε συνεχομενες κλησεις ειδικα αν το σημα μας δεν ειναι στην περιοχη τοσο καλο, ειναι φυσιολογικο να ζεστενεται η συσκευη.

Το ιδιο μπορει να συμβει με συνεχες scrolling στην μπαρα των tabs η ακομα με γρηγορο σερφαρισμα απο site σε site.

 

Εχω την συσκευη μου κλεισμενη σε μαλακη πλαστικη θηκη τις τελευταιες μερες φοβουμενος μην τριτωσει το κακο :) και δεν εχω παρατηρησει καμια αδικαιολογιτη υπερθερμανση.

 

Το iPhone μου, ζεστενονταν πολυ περισσοτερο σε παρομοια χρηση και ηταν Χειμωνας.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Σε προσκαλώ επίσημα να δοκιμάσεις την δουλειά μου και να έχουμε τα σχολια σου και τις εντυπώσεις σου.

 

Θα γίνει και αυτό. :rolleyes:

 

Και μια συμβουλή μιας και πλέον δεν είμαι μέλος της ομάδας διαχείρισης και δεν έχω δικαιώματα mod... Τα κλειδωμένα θέματα καλό είναι μετά από μερικές ημέρες από το κλείδωμα τους να τα μεταφέρεις στον κάδο (Recycle Bin) για να παίρνουν το δρόμο τους. Έτσι θα έχεις πιο καθαρό το forum. ;)

 

Επειδη τελευταια ακουγεται πολυ το «ζεστενεται το τηλέφωνο» εχω να πω οτι δεν ισχυει κατι τετοιο και θα μπορουσε να συμβαινει μονο σε ρομ που εχουν πειραξει τον χρονισμο της CPU.

 

Το επιβεβαιώνω γενικότερα. Δεν υπάρχει θέμα υπερθέρμανσης με την συγκεκριμένη συσκευή εκτός και αν χρησιμοποιείται το γνωστό cabάκι που θέτει μόνιμα τον χρονισμό στην υψηλότερη τιμή του χωρίς να αφήνει τον επεξεργαστή να κάνει downscale όταν βρίσκεται σε idle κατάσταση.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες,

 

Μεχρι στιγμης η Omega Black v3.0 Great Alexander εχει κερδισει τις εντυπωσεις !! Το μονο που εχω αλλαξει ειναι το ρολοι :

 

http://img132.imageshack.us/img132/7011/screenshot1sh.png

 

H μονη ρομ (Omega παντα :p ) που θα με κανει να την απαρνηθω θα ειναι η νεα GTX .

 

Η Great Alexander βγήκε πολύ Great τελικά :lol::lol:

Η GTX με CHT 1.8.5 μάλλον θα αργήσει λίγο να κυκλοφορήσει, προς το παρόν μόνο screenshot έχουμε :)

 

Μου αρέσει το banner στην υπογραφή σου και ευχαριστώ για την υποστήριξη!

Πρέπει να βρούμε ένα γραφίστα να μας το φτιάξει λίγο, το σκέφτηκε και το έκανε ο Αντώνης το δούλεψα και εγώ λίγο αλλά θέλει ακόμα, τόσοι μάγκες εδώ, κανένας δεν ασχολείται με γραφικά!??

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Έχω και igo8 και destinator . Kαι τα δύο είναι περασμένα σαν συντομεύσεις και δουλεύουνε. Μέσα στον φάκελο Windows-->Start Menou (χύμα εκεί)

 

καλημέρα από Πάτρα. Βλέπω ότι έβαλες το igo8. Θα ήθελα να σε ρωτήσω αν μπορείς να με βοηθήσεις να το ρυθμίσω ώστε ΄ταν βάζω τον τελικό προορισμό να μου δίνει φωνητικές οδηγίες. Έχω gps κανονικό και το κάνει αυτόματα. Στο τηλέφωνο απλά μου δείχνει την διαδρομή χωρίς οδηγίες.

ευχαριστω.

 

Γεια σου...

Εγώ δεν έκανα κάτι για το igo....κατέβασα το φάκελο, τον αντέγραψα στην κάρτα, έκανα συντόμευση, το τρέχω και όταν κάνω αναζήτηση για το που θέλω να πάω και το κάνω προορισμό--> πιλοτήριο αρχίζει η ωραία φωνούλα της Αφροδίτης να μου λέει: "υπερβήκατε το όριο ταχύτητας".....χα χα χα χα

Αν πας στο ΜΕΝΟΥ-->ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ-->ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ ΗΧΟΥ--> ΕΝΤΑΣΗ ΦΩΝΗΣ ΚΑΘΟΔΗΓΗΣΗΣ μήπως είναι χαμηλωμένο?? ή στις ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ-->ΤΟΠΙΚΕΣ ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ μήπως μπορείς να ρυθμίσεις κάτι απο εκεί? Γιατί έψαξα για τυχόν επιλογή ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ ΣΤΙΣ ΕΡΓΟΣΤΑΣΙΑΚΕΣ ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ αλλά δε βρήκα κάτι...

Link to comment
Share on other sites

Θα γίνει και αυτό. :rolleyes:

 

Και μια συμβουλή μιας και πλέον δεν είμαι μέλος της ομάδας διαχείρισης και δεν έχω δικαιώματα mod... Τα κλειδωμένα θέματα καλό είναι μετά από μερικές ημέρες από το κλείδωμα τους να τα μεταφέρεις στον κάδο (Recycle Bin) για να παίρνουν το δρόμο τους. Έτσι θα έχεις πιο καθαρό το forum. ;)

 

Γιάννη να ξανά γίνεις μέλος της ομάδας διαχείρισης :):lol:

Τέτοια πείρα και γνώσεις είναι πολύτιμες για όλους.

 

Ευχαριστώ για την συμβουλή, θα το κάνω :)

τίποτα άλλο, καμιά συμβουλή??

 

Περιμένω Test drive σου!!

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...