Jump to content

[ROM] Omega ~ Leo ROM series [HD2+TMOBILE HD2][ELL+WWE+GER]


ioathe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα!

Αχ τι μου θυμίζεις! Μού'σπασε τα νεύρα! (έχει ολόκληρο thread στο xda, αλλά βαρέθηκα να το διαβάσω :p).

Ώσπου να σου γράψω τη λύση, με πρόλαβε ο loathe :lol:

Προσοχή όμως να ορίσεις τουλάχιστον μία κατηγορία όσο είσαι στο rss hub (πας από το Μενού κάτω δεξιά), γιατί εμένα τουλάχιστον όσο δεν είχα ορίσει, δεν δούλευε.

Καλή επιτυχία!;)

 

ποσο δικιο εχεις!!! :D ηθελε να φτιαξω μια κατηγορια τωρα τα βλεπει κανονικα !! μηπως υπαρχει καμια καλη ετοιμη λιστα με rss για το rss hub????

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Πρηξίματος συνέχεια...

Είμαι λίγο κολλημένος με τις παλιές μου συνήθειες, ξέρω.

Προσπαθώ να εξοικειωθώ με την Omega, όμως χρειάζομαι κάποια πράγματα.

Κατ' αρχήν, τις επαφές μου με τη μορφή των επαφών της HTC, με ένα tap.

Δεύτερον, τις πρόσφατες κλήσεις μου.

Όπως τα αντιλαμβάνομαι, και τα δύο αυτά πρέπει να είναι πολύ απλά.

Για τις μεν επαφές, η εφαρμογούλα σίγουρα υπάρχει μέσα στη συσκευή, γιατί πατώντας στην ταινία κάτω χαμηλά, στο 2ο εικονίδιο που βγάζει τις γρήγορες επαφές και μετά στο κουμπί Επαφές, εμφανίζει αυτό που ψάχνω. Άρα σίγουρα υπάρχει. Επίσης, διαπίστωσα ότι όταν θες να προσθέσεις μία συντόμευση στα Quick Links και επιλέξεις απ' τα Προγράμματα ας πούμε, εκεί μέσα βρίσκεις όλες τις συντομεύσεις που υπάρχουν στο φάκελο /Windows/Start Menu. Ίσως και αλλού, αλλά σίγουρα και αυτές. Το ξέρω, γιατί διέγραψα κάποια για να δοκιμάσω και έφυγε απ' τις διαθέσιμες επιλογές. Εάν λοιπόν μου πείτε ποια εφαρμογούλα ανοίγει αμέσως τις επαφές της HTC και τη διαδρομή της, θα βάλω μία συντόμευση στο Start Menu και τελείωσα.

Το αυτό φρονώ ότι ισχύει και για τις πρόσφατες κλήσεις μου. Αυτές εμφανίζονται όπως είναι τώρα η ROM, πατώντας στο Τηλέφωνο και μετά αριστερά απ' το κόκκινο Χ, στο κουμπάκι που μοιάζει με σελίδα και εν συνεχεία στο Ιστορικό. Άρα και αυτή η εφαρμογούλα υπάρχει και μπορώ να κάνω την ίδια διαδικασία με παραπάνω και να εμφανίσω τη συντόμευση που θέλω. Μήπως ξέρετε λοιπόν το όνομα και τη διαδρομή της;

Εάν δεν τα βρούμε, θα αναγκαστώ να επιστρέψω σε stock ROM, να ψαχουλέψω τις υπάρχουσες εκεί συντομεύσεις, να βρω τις διαδρομές των εφαρμογών και να γυρίσω στην Omega για να τις δημιουργήσω. Λίγο μακρά διαδικασία, δεν νομίζετε; :P

Το τρίτο που θα ήθελα, είναι να εξαφανιστεί το flipping που κάνει το ρολόι όπως επιστρέφω στην Home screen. Βρήκα την επιλογή στο CHT που το απενεργοποιεί, αλλά σε όποια θέσει και αν βρίσκεται, on ή off, το ίδιο κάνει το ρολογάκι.

 

Αυτά προς στιγμήν... Επιφυλάσσομαι! :O:O:O

Sing as you raise your bow,

Shoot straighter than before...

Link to comment
Share on other sites

Δεύτερον, τις πρόσφατες κλήσεις μου

 

Το τρίτο που θα ήθελα, είναι να εξαφανιστεί το flipping που κάνει το ρολόι όπως επιστρέφω στην Home screen. Βρήκα την επιλογή στο CHT που το απενεργοποιεί, αλλά σε όποια θέσει και αν βρίσκεται, on ή off, το ίδιο κάνει το ρολογάκι.

 

Αυτά προς στιγμήν... Επιφυλάσσομαι! :O:O:O

Για το 2ον :

Σε όποιο σημείο της οθόνης θες, κρατάς πατημένο το σημείο, και εμφανίζεται μενού. Επιλέγει Προσθήκη ελεύθερης συντόμευσης > εικονίδιο notification > ιστορικό (μπορείς να το προσθέσεις και στο πλέγμα QuickLinks ανάλογα)

Επίσης εγώ προτιμώ να έχω στην οθόνη μου όλα τα notifications (Επεξεργασία διάταξης Home > το επίπεδο που θέλεις > πατάς κάτω στο Προηγμένο > εμφάνιση ειδοποιήσεων (μπάρα - την οποία αν θες παραμετροποιείς από Αρχική οθόνη > επεξεργασία CHT > Μενού > Ρυθμίσεις widget) . Τότε όποτε πατάς στο missed calls notification, σου εμφανίζεται το ιστορικό

Το άλλο για τις επαφές της HTC δεν το κατάλαβα (είναι τόσος καιρός που δεν έχω official, που δεν καταλαβαίνω τι κάνει αυτό που περιγράφεις):lol:

Το flipping εγώ το έχω αφήσει. Μήπως θέλει να επανεκκινήσεις το Sense για να δουλέψει ?:worry:

Edited by depy33

Πολύ Φιλικά

Δέσποινα:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Για το 2ον :

Σε όποιο σημείο της οθόνης θες, κρατάς πατημένο το σημείο, και εμφανίζεται μενού. Επιλέγει Προσθήκη ελεύθερης συντόμευσης > εικονίδιο notification > ιστορικό (μπορείς να το προσθέσεις και στο πλέγμα QuickLinks ανάλογα)

Επίσης εγώ προτιμώ να έχω στην οθόνη μου όλα τα notifications (Επεξεργασία διάταξης Home > το επίπεδο που θέλεις > πατάς κάτω στο Προηγμένο > εμφάνιση ειδοποιήσεων (μπάρα - την οποία αν θες παραμετροποιείς από Αρχική οθόνη > επεξεργασία CHT > Μενού > Ρυθμίσεις widget) . Τότε όποτε πατάς στο missed calls notification, σου εμφανίζεται το ιστορικό

Το άλλο για τις επαφές της HTC δεν το κατάλαβα (είναι τόσος καιρός που δεν έχω official, που δεν καταλαβαίνω τι κάνει αυτό που περιγράφεις):lol:

Το flipping εγώ το έχω αφήσει. Μήπως θέλει να επανεκκινήσεις το Sense για να δουλέψει ?:worry:

 

:)

Σε ερωτεύτηκα ΜΟΛΙΣ!!!

Όχι, όχι, ψέματα!!! Σ' αγαπάω!!! http://i683.photobucket.com/albums/vv198/nasos79_2/smilies/wub.gif

 

Βρήκα και αυτή την επεξεργασία της αρχικής οθόνης, και τα επίπεδα κτλ... Πωπω, πανικός!!! Πώς δεν τα είχα δει αυτά;

 

Καλά, νοιώθω ότι αγόρασα καινούριο τηλέφωνο! :yahoo: :up:

 

(Μην παρεξηγηθούμε για τις αγάπες και τους έρωτες και τις καρδούλες, ε; Δεν γνωριζόμαστε κιόλας, αστειεύομαι! :X )

 

Οι επαφές της HTC είναι αρκετά πιο όμορφες απ' αυτές των windows. Μπορείς να τις βρεις πατώντας στο 2ο tab (Πρόσωπα) και μετά στο κουμπάκι Επαφές, κάτω. Αυτή την εμφάνιση των επαφών, πώς μπορώ να τη βάλω σε Quick link; Άμα βρω και αυτό, έκλεισε, όλα τα υπόλοιπα θα τα ρυθμίσω και το flip δεν θα με ενοχλεί (πολύ).

Btw, έκανα και επανεκκίνηση του Sense, δεν αλλάζει.

 

(Με βλέπω να στήνω τους φίλους μου για τον καφέ, χαχα)

Edited by nasos79

Sing as you raise your bow,

Shoot straighter than before...

Link to comment
Share on other sites

:)

Σε ερωτεύτηκα ΜΟΛΙΣ!!!

Όχι, όχι, ψέματα!!! Σ' αγαπάω!!! http://i683.photobucket.com/albums/vv198/nasos79_2/smilies/wub.gif

 

Βρήκα και αυτή την επεξεργασία της αρχικής οθόνης, και τα επίπεδα κτλ... Πωπω, πανικός!!! Πώς δεν τα είχα δει αυτά;

 

Καλά, νοιώθω ότι αγόρασα καινούριο τηλέφωνο! :yahoo: :up:

 

(Μην παρεξηγηθούμε για τις αγάπες και τους έρωτες και τις καρδούλες, ε; Δεν γνωριζόμαστε κιόλας, αστειεύομαι! :X )

 

Οι επαφές της HTC είναι αρκετά πιο όμορφες απ' αυτές των windows. Μπορείς να τις βρεις πατώντας στο 2ο tab (Πρόσωπα) και μετά στο κουμπάκι Επαφές, κάτω. Αυτή την εμφάνιση των επαφών, πώς μπορώ να τη βάλω σε Quick link; Άμα βρω και αυτό, έκλεισε, όλα τα υπόλοιπα θα τα ρυθμίσω και το flip δεν θα με ενοχλεί (πολύ).

Btw, έκανα και επανεκκίνηση του Sense, δεν αλλάζει.

 

(Με βλέπω να στήνω τους φίλους μου για τον καφέ, χαχα)

 

 

 

Άντε παιδιά και εγώ κουμπάρος.

Σοβαρά τώρα: Νάσο μη βιάζεσαι πάνω στη καινούργια ρομ. Θέλει χρόνο να ασχοληθείς και θα βρεις πολλά πράγματα που ούτε τα φανταζόσουν.

SAMSUNG μην καταργήσεις την σειρά των NOTE!!

Link to comment
Share on other sites

:)

Σε ερωτεύτηκα ΜΟΛΙΣ!!!

Όχι, όχι, ψέματα!!! Σ' αγαπάω!!!

 

(Μην παρεξηγηθούμε για τις αγάπες και τους έρωτες και τις καρδούλες, ε; Δεν γνωριζόμαστε κιόλας, αστειεύομαι! :X )

 

Οι επαφές της HTC είναι αρκετά πιο όμορφες απ' αυτές των windows. Μπορείς να τις βρεις πατώντας στο 2ο tab (Πρόσωπα) και μετά στο κουμπάκι Επαφές, κάτω. Αυτή την εμφάνιση των επαφών, πώς μπορώ να τη βάλω σε Quick link; Άμα βρω και αυτό, έκλεισε, όλα τα υπόλοιπα θα τα ρυθμίσω και το flip δεν θα με ενοχλεί (πολύ).

Btw, έκανα και επανεκκίνηση του Sense, δεν αλλάζει.

 

(Με βλέπω να στήνω τους φίλους μου για τον καφέ, χαχα)

Α ρε Νάσο! Κι εγώ που είχα την ελπίδα ότι μπορεί να ήσουν μια εναλλακτική όταν με χωρίσει ο καλός μου :lol: (γιατί ή αυτό θα γίνει ή ... θα σουτάρει το Λιονταράκι μου από τον 5ο :( ).

Για να σοβαρευτώ τώρα :

Αυτό που ζήτησες μου πήρε πολύ ώρα για να το βρώ, αλλά νομίζω το κατάφερα :happy:

Δοκίμασε το shortcut που έφτιαξα (ρίξτο στο Start Menu για να το βρεις στα Quicklinks)- σε μένα δουλεύει ;)

Edited by depy33

Πολύ Φιλικά

Δέσποινα:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Παιδία έχω μία απορία .

Μπορώ να μηδενίσω τον χρόνο χρήσης του τηλεφώνου (Εισερχόμενη ,Εξερχόμενη ) και αν ναι πώς ? ? .

Ευχαριστούδια . . .

HTC HD2

Omega XT v27 Με Co0kie's Home Tab v2.0

Radio 2.15.50.14 Και όλα καλά ! !

Link to comment
Share on other sites

Δέσποινα, είσαι ένα κλικ μακριά απ' το να είσαι άψογη!!!

Όταν πατήσεις στο favorites σε βγάζει στην "καρδούλα", στα αγαπημένα. Εγώ θέλω να δείχνει κατ' ευθείαν δίπλα, στο "Όλα".

 

Γίνεται; :) :) :)

 

Αν ναι, να πάω για τις άδειες του γάμου. Όσο για τον καλό σου, θα τον προξενέψουμε στην καλή μου, δεν θα τους αφήσουμε έτσι! Δεν είμαστε και αναίσθητοι, έλεος!!! :lol::lol:

 

edit:

Δέσποινα, για να μη νοιώθω τύψεις, έχω έναν φίλο που έχει αμαγείρευτο HD2, θα του πω να κοιτάξει πού δείχνει η δική του συντόμευση, ή ακόμα καλύτερα να μου τη στείλει, για να μην παιδεύεσαι. Ήδη σε έχω ταλαιπωρήσει πολύ και εκτιμώ αφάνταστα τη βοήθειά σου. Όπως και όλων.

 

Νικόλα, έχεις δίκιο, θέλει χρόνο η ROM. Όμως αξίζει τον κόπο!!! :) Νιώθω σαν να έχω άλλο τηλέφωνο, έχει απογειωθεί!!! ;)

Edited by nasos79

Sing as you raise your bow,

Shoot straighter than before...

Link to comment
Share on other sites

Παιδία έχω μία απορία .

Μπορώ να μηδενίσω τον χρόνο χρήσης του τηλεφώνου (Εισερχόμενη ,Εξερχόμενη ) και αν ναι πώς ? ? .

Ευχαριστούδια . . .

 

Δεν νομίζω πως γίνεται κάτι τέτοιο.

 

Sent from my HTC HD2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχα!!! ΔΕΣΠΟΙΝΑΑΑΑΑ!!!

 

Αν και εσύ μου έχεις δώσει τα φώτα, διόρθωσα λίγο τη συντόμευση και πέτυχα αυτό που ήθελα.

Στο peopleFavorite.page, έγραψα peopleAll.page και έγινε! Σημάδεψε ΑΚΡΙΒΩΣ εκεί που ήθελα!!! :) :) :)

 

Είσαι σούπερ, τα εύσημα σε εσένα!

Sing as you raise your bow,

Shoot straighter than before...

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχα!!! ΔΕΣΠΟΙΝΑΑΑΑΑ!!!

 

Αν και εσύ μου έχεις δώσει τα φώτα, διόρθωσα λίγο τη συντόμευση και πέτυχα αυτό που ήθελα.

Στο peopleFavorite.page, έγραψα peopleAll.page και έγινε! Σημάδεψε ΑΚΡΙΒΩΣ εκεί που ήθελα!!! :) :) :)

 

Είσαι σούπερ, τα εύσημα σε εσένα!

Νά'σαι καλά! :)

Και να σκεφτείς ότι αυτό που τελικά θέλεις, το είχα βρει πολύ νωρίτερα. :lol:

Ετοιμαζόμουν να ανεβάσω το updated zip, αλλά με πρόλαβες (σήμερα τα κάνω όλα από το Leo, και χρειάζομαι τον χρόνο μου ...) :lol:

 

@spitas

Δεν γίνεται αυτό. Θυμάμαι τον athanasso να το αποκλείει με απόλυτο τρόπο, ...οπότε έτσι πρέπει να είναι.;)

Πολύ Φιλικά

Δέσποινα:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που ζητάει ο spitas δεν γίνεται όταν φλασαριστεί το τηλέφωνο με το task29; Αφού αδειάζουν τα πάντα, θεωρητικά πρέπει να αδειάζει και η μνήμη που αποθηκεύει τέτοιες πληροφορίες. Απ' την άλλη βέβαια, λογικό είναι η εταιρία να έχει κρατήσει και έναν τρόπο για να εξακριβώνει πόσο έχει χρησιμοποιηθεί μια συσκευή της...

 

Δέσποινα, έχω ακόμα μια ερώτηση, ως συμπλήρωμα στην προηγούμενη... Πού βρίσκονται τα εικονίδια, για να αλλάξω αυτό της συντόμευσης; Αν την έχεις βολική την απάντηση, αν δεν την έχεις, δεν πειράζει, γιατί ψάχνω ήδη να τα βρω...

Sing as you raise your bow,

Shoot straighter than before...

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που ζητάει ο spitas δεν γίνεται όταν φλασαριστεί το τηλέφωνο με το task29; Αφού αδειάζουν τα πάντα, θεωρητικά πρέπει να αδειάζει και η μνήμη που αποθηκεύει τέτοιες πληροφορίες. Απ' την άλλη βέβαια, λογικό είναι η εταιρία να έχει κρατήσει και έναν τρόπο για να εξακριβώνει πόσο έχει χρησιμοποιηθεί μια συσκευή της...

 

Δέσποινα, έχω ακόμα μια ερώτηση, ως συμπλήρωμα στην προηγούμενη... Πού βρίσκονται τα εικονίδια, για να αλλάξω αυτό της συντόμευσης; Αν την έχεις βολική την απάντηση, αν δεν την έχεις, δεν πειράζει, γιατί ψάχνω ήδη να τα βρω...

Με task29 σίγουρα δεν γίνεται (κάνω κάθε φορά πριν φλασάρω)

Τα εικονίδια αλλάζουν με το CSMI που βρίσκεται στα Εργαλεία.

Αυτό εννοείς ή που είναι τα αρχεία με τις default εικόνες?:worry::lol:

Πολύ Φιλικά

Δέσποινα:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

τα καταφερα !!

το επανεφερα παλι στις εργοστασιακες ρυθμισεις και μπορεσα να του περασω την Omega!!

 

σας ευχαριστω πολυ :)

Link to comment
Share on other sites

Αυτό εννοείς ή που είναι τα αρχεία με τις default εικόνες?:worry::lol:

 

Yeap, πού βρίσκονται τα εικονίδια. Υποθέτω στον φάκελο "Windows", όπως και στα XP, αλλά έχει εκατομμύυυυυυυυυρια :P αρχεία... Χαχα! Έχω βρει πολλά, αλλά προσπαθώ να τα "κατεβάσω" στο pc και όλο προβλήματα μου βγάζει.

Επίσης δεν έχω καταλάβει τη λογική του CSMI, επιλέγω τη συντόμευση που με ενδιαφέρει να αλλάξω, αλλά μετά δεν ξέρω πώς την αλλάζω και με τι. :P

 

Είμαι κουμπούρας, ξέρω! :P

Sing as you raise your bow,

Shoot straighter than before...

Link to comment
Share on other sites

Yeap, πού βρίσκονται τα εικονίδια. Υποθέτω στον φάκελο "Windows", όπως και στα XP, αλλά έχει εκατομμύυυυυυυυυρια :P αρχεία... Χαχα! Έχω βρει πολλά, αλλά προσπαθώ να τα "κατεβάσω" στο pc και όλο προβλήματα μου βγάζει.

Επίσης δεν έχω καταλάβει τη λογική του CSMI, επιλέγω τη συντόμευση που με ενδιαφέρει να αλλάξω, αλλά μετά δεν ξέρω πώς την αλλάζω και με τι. :P

 

Είμαι κουμπούρας, ξέρω! :P

Για το CSMI, αφού επιλέξεις τη συντόμευση, επιλέγεις New Icon το νέο εικονίδιο που θες, apply και τελείωσες.;)

Για τα εικονίδια, κι εγώ αυτό υποθέτω, αλλά γιατί θέλεις να χαθείς μες στο χαμό των Windows? Γιατί δεν βάζεις ένα άλλο icon που να σου αρέσει?:happy:

Πολύ Φιλικά

Δέσποινα:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Για το CSMI, αφού επιλέξεις τη συντόμευση, επιλέγεις New Icon το νέο εικονίδιο που θες, apply και τελείωσες.;)

Για τα εικονίδια, κι εγώ αυτό υποθέτω, αλλά γιατί θέλεις να χαθείς μες στο χαμό των Windows? Γιατί δεν βάζεις ένα άλλο icon που να σου αρέσει?:happy:

 

Γιατί έχω ένα απίθανο κόλλημα, να βρω το γνήσιο... :P Εν τω μεταξύ έχω βρει (με το total commander) αυτό το γκρι καρτελάκι με τη μαύρη φιγούρα σε μαύρο φόντο, αλλά έχω κολλήσει πιο άσχημα, θυμάμαι (νομίζω) ότι είχα δει ένα πολύ σικ, με σκέτα γκρι ανθρωπάκια-φιγουράκια... Το οποίο μπορεί να υπάρχει και μόνο στη φαντασία μου εν τω μεταξύ. :P

Αν δεν το βρω στα επόμενα 10 λεπτά, θα χρησιμοποιήσω αυτό που βρήκα.

 

edit: Αρκετά ασχοληθήκαμε με το συγκεκριμένο!!! Θα κάνω δουλειά με το default icon, αυτό άλλωστε είχε και η stock ROM. Αργότερα ίσως να βρω άλλο.

 

Δέσποινα, σε ευχαριστώ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ!!! Ειλικρινά!!!

 

Αφήνω το λιονταράκι να ξεκουαστεί (και να φορτίσει) και πάω να ασχοληθώ και με τίποτα άλλο στη ζωή μου. :P

 

Τα ξαναλέμε σύντομα!!! :)

Edited by nasos79

Sing as you raise your bow,

Shoot straighter than before...

Link to comment
Share on other sites

Οκ Παιδία το έψαξα και από ότι φαίνεται είναι κλειδωμένο κάπου . . . .

(Το θέμα όμως είναι ότι θα έπρεπε να σου δίνατε η δυνατότητα, για να ΑΥΤΟΜΑΖΕΥΕΣΑΙ και ελέγχεις την κατάσταση)

Εν πάση περιπτώσει Ευχαριστώ . Και αν κάποιος ξέρει κάτι . . . ας μας πει .

HTC HD2

Omega XT v27 Με Co0kie's Home Tab v2.0

Radio 2.15.50.14 Και όλα καλά ! !

Link to comment
Share on other sites

Οκ Παιδία το έψαξα και από ότι φαίνεται είναι κλειδωμένο κάπου . . . .

(Το θέμα όμως είναι ότι θα έπρεπε να σου δίνατε η δυνατότητα, για να ΑΥΤΟΜΑΖΕΥΕΣΑΙ και ελέγχεις την κατάσταση)

Εν πάση περιπτώσει Ευχαριστώ . Και αν κάποιος ξέρει κάτι . . . ας μας πει .

 

Φίλε μου, συγγνώμη, μάλλον δεν καταλάβαμε (ή τουλάχιστον σίγουρα εγώ) τι ακριβώς εννοούσες...

Για να αυτο-μαζεύεσαι και να ελέγχεις την κατάσταση, η omega 27 με αυτό το CHT που έβαλα σήμερα, περιλαμβάνει ένα εργαλείο. Λέγεται My Call Logs και με μια γρήγορη ματιά που του έριξα, δείχνει να μπορεί να κάνει αυτό που θες.

Αρχικά νόμιζα ότι ήθελες να διαγράψεις ΟΛΕΣ τις πληροφορίες για τις συνολικές κλήσεις που έχει η κάνει η συσκευή.

Sing as you raise your bow,

Shoot straighter than before...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

 

Ετοιμάζομαι να περάσω και εγώ την V27. Έχω μια μόνο ερώτηση σχετικά με το backup μου. Ξέρει κανένας πως μπορώ να πάρω backup τις πόλεις που έχω στο Weather tab της Omega;

HTC HD2 --> Nokia Lumia 800 --> Nokia Lumia 930 --> Mi Note 3 --> Mi 9
Link to comment
Share on other sites

Προβλημα και στην v27 με το facebook update...μετα απο μια βδομαδασ κανονικης λειτουργιας....σταματησε παλι να δουλευει και να συγχρονιζει....οσο για το youtube και το twitter ακομα δεν εχει βρεθει λυση....γιατι τοοοοοοοοοσα προβληματα με τα social network η HTC......3 εχει και δεν λειτουργει τιποτα...!!!!!πφφφφφφφ...!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σ όλους,

 

Μπορεί κάποιος να διορθώσει το πιο κάτω κείμενο

και κάποιος να το μεταφράσει μετά στα Ελληνικά??

 

Rotation Scenarios

I choose three different Rotation Scenarios for you.
The first one (Full Rotation - HTC Sense (manila) excluded) is already applied to rom by default.

Please try them all and choose the one that fits your needs.
I will also write in this txt file all the registry entries you need to make changes and your own scenarios. 

===================================

Scenarios Details:

1. Full Rotation - HTC Sense (manila) excluded

Full Rotation is applied to almost all programs in rom.
Gsensor rotates almost all programs except manila.
Manila Landscape is enabled and you can rotate manila with long pressing the Left Hard Button. 
Manila Music + Photos Tab have the original GSensor Rotation in Portrait 
but in Landscape Music + Photos Tab do not work properly.
Also a few manila tabs do not have Landscape support.

This scenario is enabled by default with Full Rotation-manila excluded.cab


2. Full Rotation - HTC Sense (manila) included

Full Rotation is applied to almost all programs in rom.
Gsensor rotates almost all programs and manila.
Landscape in Manila Music + Photos Tab is supported but with with a different interface.
Also a few manila tabs do not have Landscape support.

You can enable this scenario with Full Rotation-manila included.cab

3.Original Rotation (As it is in the Original HTC HD2 3.14 rom)
Rotation is disabled.
A few programs still rotate with Gsensor,
the ones HTC has enabled in the Original HTC HD2 3.14 rom

You can enable this scenario with Restore to Original Rotation.cab

===================================

How to change Rotation Scenario:

Go to Manila Settings Tab > Applications > Remove Programs > and check if one of following cabs is installed:

Full Rotation-manila excluded.cab
Full Rotation-manila included.cab
Restore to Original Rotation.cab

Uninstall the cab you will find there and then soft reset (reboot the device)

Then go to Omega Files > Rotation > install the scenario you want and then soft reset.

===================================

Remove applications from Gsensror

Go to Tools Folder and open BsB Tweaks 1.6
Go to Menu > Rotation and check the boxed of the applications you want to remove.
Then go to Options and select Removed selected Apps

-----------------------------------------

Add applications in Gsensor

Go to Tools Folder and open BsB Tweaks 1.6
Go to Menu > Rotation and select Add Application
Follow the instruction on screen.
Exit program and soft reset.

===================================

Registry Entries for experienced users

Disable manila landscape:
[HKEY_CURRENT_USER\Software\HTC\Manila]
"EnableLandscape"="false"

Enable manila landscape
[HKEY_CURRENT_USER\Software\HTC\Manila]
"EnableLandscape"="true"
-----------------------------------------

Original Music Tab and Photos Tab rotation - Changing to Landscape both tab do not work ok
[HKEY_CURRENT_USER\Software\HTC\Manila]
"EnableFullScreen"=dword:00000000

Music Tab and Photos Tab rotation with Landscape support - interface is different with the original
[HKEY_CURRENT_USER\Software\HTC\Manila]
"EnableFullScreen"=dword:00000001

-----------------------------------------

Add manila in gsensor
[HKEY_CURRENT_USER\Software\HTC\HTCSENSOR\GSensor\WhiteList]
"SENSE"="Manila"
[HKEY_CURRENT_USER\Software\HTC\HTCSENSOR\GSensor\ModuleName]
"SENSE"="\\Windows\\manila.exe"

-----------------------------------------

Remove application from Gsensor
Check the entries in the following regs and delete the ones you do not want.
[HKEY_CURRENT_USER\Software\HTC\HTCSENSOR\GSensor\WhiteList]
[HKEY_CURRENT_USER\Software\HTC\HTCSENSOR\GSensor\ModuleName]

-----------------------------------------

If you have questions or suggestions please post them here
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=692763

 

Ευχαριστώ :):)

Edited by ioathe

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Γιάννη,

Ελπίζω να βρέθηκε κάποιος να βοηθήσει σε αυτό που χρειάζεσαι (η νέα Rom, ε?)! Σήμερα και αύριο είναι αδύνατο να βοηθήσω. Αν μέχρι την Τετάρτη δεν έχει βρεθεί πιο "γρήγορος" εθελοντής, ευχαρίστως να το κάνω εγώ την Τετάρτη. Απλά επιβεβαίωσε μου Τετάρτη πρωί αν ακόμα τα χρειάζεσαι.

Πολύ Φιλικά

Δέσποινα:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Τελικά είχατε δίκιο με την ηχογράφηση.Απλά πάω στο μενού δίπλα στο Χ κουμπί και πατάω την έναρξη εγγραφής.δε το γνώριζα ότι το πρόγραμμα incallrecorder ανταποκρίνεται εκεί.Εγώ έτρεχα το πρόγραμμα και το πάλευα απο κει μεσα.Σας ευχαριστώ για άλλη μια φορά για τη βοηθειά σας!
Xiaomi Mi Mix 3
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...