Jump to content

[ROM] Omega ~ Leo ROM series [HD2+TMOBILE HD2][ELL+WWE+GER]


ioathe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χριστος Ανεστη και Χρονια πολλα παιδες!!!!Ξερει καποιος να μου πει αν η καινουρια omega που θα βγει αν εχει προβλημα με το facebook update ή εστω η v26...γιατι εχει να μου κανει ανανεωση απο τις 11/4....αντιμετωπιζει ξανα το παλιο προβλημα που υπηρχε με το facebook....και επισης το twiter εχει το ιδιο προβλημα και αυτο απο τις 25/3!!!

 

Καλημερα και Χρονια Πολλα :)

 

Για το twitter δοκιμασε το HTC Peep Security Update Leo :

 

http://hotfile.com/dl/114520385/8c0a...e_Leo.cab.html

 

Για το facebook δεν εχει αναφερθει προβλημα και δυστυχως μονο καποιος που το χρησημοποιει μπορει να μας το επιβεβαιωσει.

Samsung Galaxy S7 Edge 32GB Titanium Silver

Φιλικά, Σταύρος :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Χριστός Ανέστη.

Τις καλύτερες ευχές μου σε όλους.

 

Στην V26, το facebook update μου δουλεύει μια χαρά και σε WIFI και σε 3G. Κανένα πρόβλημα.

HTC HD2 --> Nokia Lumia 800 --> Nokia Lumia 930 --> Mi Note 3 --> Mi 9
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
παιδια θελω να κατεβασω την 26 ελλ και δε μπορω μηπως ξερετε καποιο λικ??

ευχες σε ολους!!!

 

Θα χρειαστεί να περιμένεις να διορθωθεί το πρόβλημα με τον server ή να την ανεβάσει κάποιος άλλος κάτοχος.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να απενεργοποιήσεις το κλείδωμα CHT.

 

 

Δεν χρησιμοποιώ το κλείδωμα του CHT.

 

Μου βγάζει το πρόβλημα με τον τερματισμό κλήσης.

Link to comment
Share on other sites

παιδια θελω να κατεβασω την 26 ελλ και δε μπορω μηπως ξερετε καποιο λικ??

ευχες σε ολους!!!

 

Αν σε ενδιαφέρει έχω την Omega_v26.29017_ELL_XT_with_CHT_v2.0

Είναι η ΧΤ ELL .Την ανεβάζω τώρα στο megaupload.Απλά θα κάνει έναν αιώνα να ανέβει γιατί η σύνδεση που έχω είναι για κλάματα.Σε περίπου 46 λεπτά θα είναι έτοιμη οπότε αν σε ενδιαφέρει να σου δώσω το link.

Link to comment
Share on other sites

Αν σε ενδιαφέρει έχω την Omega_v26.29017_ELL_XT_with_CHT_v2.0

Είναι η ΧΤ ELL .Την ανεβάζω τώρα στο megaupload.Απλά θα κάνει έναν αιώνα να ανέβει γιατί η σύνδεση που έχω είναι για κλάματα.Σε περίπου 46 λεπτά θα είναι έτοιμη οπότε αν σε ενδιαφέρει να σου δώσω το link.

 

σε ευχαριστω αλλα δε ξερω εαν θα μου κανει βλεπεις εχω απειρα sms και δε ξερω αν θα εχω προβλημα.εσυ τι λες??

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω αλλα δε ξερω εαν θα μου κανει βλεπεις εχω απειρα sms και δε ξερω αν θα εχω προβλημα.εσυ τι λες??

 

Δεν ξέρω φίλος .εγώ δεν έχω/είχα ούτε ένα!

Μάλλον θα ήταν καλύτερα να χρησιμοποιήσεις μια χωρίς HTC Messaging Client.

 

Πάντως το upload το σταμάτησα γιατί δεν παλευόταν άλλο :lol:

Edited by cb600f
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Μάλλον θα ήταν καλύτερα να χρησιμοποιήσεις μια χωρίς HTC Messaging Client.

 

Για πολλά sms θα έλεγα ότι είναι μέχρι και υποχρεωτικό rom χωρίς HTC Messaging Client.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ένα άλλο κουλό που μου κάνει η ROM μου.. υπενθυμίζω έχω την xt 26 με HTC Messaging Client. Βάζω ένα ξυπνητήρι σήμερα.. και το χρησιμοποιώ 2-3 μέρες.. μετά το απενεργοποιώ! Και ξαφνικά το θυμάται μετά από 1-2 εβδομάδες, τυχαίο δεν είναι σίγουρα αλλά δε μπορώ να καταλάνω πως.. και ξαναχτυπάει! 2 μέρες τώρα, ενώ είναι απενεργοποιημένα τα ξυπνητήρια και τα 3, χτυπάει στις 7 το πρωί... πως γίνεται αυτό;;;;;;;
http://image.prntscr.com/image/4a8c53c531ad46bb83cfbc20ce53e8bb.jpeg
Link to comment
Share on other sites

Κάτι κόλλημα έφαγε.

Κι εμένα μου έτυχε (που έχω ακόμα την Omega 1) !!! Μετά από μήνες απρόσκοπτης λειτουργίας ξαφνικά το ξυπνητήρι άρχισε να χτυπάει, αν και το είχα απενεργοποιημένο (το είχα βάλει για υπενθύμιση στις 12 το μεσημέρι). Παρόλο που όχι μόνο το απενεργοποίησα αλλά έσβησα τελείως αυτή την αφύπνιση και δεν φαίνεται πουθενά, κάθε μέρα τις 12 το μεσημέρι συνεχίζει απτόητο να χτυπάει!!

Για το άτμισμα: http://vaping.gr

 

Samsung S5 (no root)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πίστευα πως κάτι θα έχω κάνει λάθος.. και σήκωσα όλο το σπίτι και χθες και σήμερα από τις 7... κι άλλες φορές που το βάζω να ξυπνήσω να πάω δουλειά, μπορεί να μη ξυπνήσω.. λέω ας το γράψω, να μου πουν οι ειδικοί τι κάνω λάθος... :S
http://image.prntscr.com/image/4a8c53c531ad46bb83cfbc20ce53e8bb.jpeg
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα,

 

είμαι νέος στο χώρο (οπότε και λίγο άσχετος) και έχω ένα πρόβλημα με την Omega v26...οταν έρχεται sms η συσκευή κολλάει και πρέπει να βγάλω την μπαταρία και να κάνω επανεκκίνηση...έχουμε κάτι γι' αυτήν την περίπτωση?

Link to comment
Share on other sites

παιδια θελω να κατεβασω την 26 ελλ και δε μπορω μηπως ξερετε καποιο λικ??

ευχες σε ολους!!!

 

 

Τα link λειτουργουν κανονικα πλεον :)

Ριξε μια ματια στην πρωτη σελιδα του thread

Samsung Galaxy S7 Edge 32GB Titanium Silver

Φιλικά, Σταύρος :)

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
καλησπέρα,

 

είμαι νέος στο χώρο (οπότε και λίγο άσχετος) και έχω ένα πρόβλημα με την Omega v26...οταν έρχεται sms η συσκευή κολλάει και πρέπει να βγάλω την μπαταρία και να κάνω επανεκκίνηση...έχουμε κάτι γι' αυτήν την περίπτωση?

 

Δεν είναι φυσιολογικό. Κάνε hard reset.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ακολούθησε τις διαδικασίες που θα βρεις στα πρώτα post για Task29 και ξαναφλασάρισμα (μήπως να δοκιμάσεις και την v25; ).

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και Χρονια Πολλα :)

Για το twitter δοκιμασε το HTC Peep Security Update Leo :

http://hotfile.com/dl/114520385/8c0a...e_Leo.cab.html

Για το facebook δεν εχει αναφερθει προβλημα και δυστυχως μονο καποιος που το χρησημοποιει μπορει να μας το επιβεβαιωσει.

 

Θες να μου δώσεις ένα λινκ που να παίζει;; :O

http://image.prntscr.com/image/4a8c53c531ad46bb83cfbc20ce53e8bb.jpeg
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώωωωωωωωωωωωωωωωω! :D

http://image.prntscr.com/image/4a8c53c531ad46bb83cfbc20ce53e8bb.jpeg
Link to comment
Share on other sites

Τι εφαρμογές έχεις εγκατεστημένες;

SAMSUNG μην καταργήσεις την σειρά των NOTE!!

Link to comment
Share on other sites

Αλλο ενα update για τα 6.5. Το κακο ειναι οτι μαλλον θα αργησουν να δωσουν επομενο συμφωνα με το xda.

 

29020_MSXIPKernel_SYS_QVGA_WQVGA_VGA_WVGA_0409_FRO M_DFT

Windows CE: 5.2 Build 6213 (12 апреля 2011 г. 15:50:03)

Samsung Galaxy S7 Edge 32GB Titanium Silver

Φιλικά, Σταύρος :)

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Αλλο ενα update για τα 6.5. Το κακο ειναι οτι μαλλον θα αργησουν να δωσουν επομενο συμφωνα με το xda.

 

29020_MSXIPKernel_SYS_QVGA_WQVGA_VGA_WVGA_0409_FRO M_DFT

Windows CE: 5.2 Build 6213 (12 апреля 2011 г. 15:50:03)

 

Μου κάνει εντύπωση που βγαίνουν ακόμα πάντως. :rolleyes:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Η τελευταία beta έκδοση είναι η 27;

Όλη μέρα μου εμφάνιζε το τηλέφωνο μια ειδοποίηση για ένα sms το οποίο ποτέ δεν είδα και επομένως δεν μπορούσα να σβήσω.

Γύρισα πίσω στην v26 όπου είχα κρατήσει και backup.Πρίν ξεκινήσει το backup με το spb είδα οτι έγραφε ένα μήνυμα,οτι το backup είναι απο άλλη rom ή κάτι τέτοιο και αν ήθελα να συνεχίσω.Το backup όμως ήταν απο την τελευταία rom που είχα περασμένη με το προηγούμενο Leo.Μπορεί να συμβεί κάτι στην λειτουργία της συσκευής;

Το παρακάτω το θεωρώ βασικότερο για πρόβλημα.Το λεο είχε την v27 beta (μάλλον).Δοκίμασα πλοήγηση με το primo 1.1 με το ρεύμα συνδεδεμένο και μετά απο λίγη ώρα παρατήρησα το led να ανάβει μια πράσινο (ήταν και γεμάτο απο μπαταρία) και μία πορτοκαλί.Έκλεισα το πρόγραμμα και είδα ότι η θερμοκρασία της μπαταρίας είχε φτάσει τους 47.6 βαθμούς!Για ποιον λόγο μπορεί να συμβαίνει αυτό ,δεδομένου οτι ποτέ πριν δεν είχα πρόβλημα με το λεο και το primo, ακόμη και όταν το πρόγραμμα ''έτρεχε για ώρες'' και καλοκαίρι;

Παίζει κάποιο ρόλο η rom;.Απο ποιά θερμοκρασία και μετά πρέπει να ανησυχώ για πιθανή βλάβη;

Link to comment
Share on other sites

Κώστα, θα σου πρότεινα να φλασάρεις την v26 από την αρχή και να δοκιμάσεις πάλι.
Αποστόλης [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...