Jump to content

[ROM] Omega ~ Leo ROM series [HD2+TMOBILE HD2][ELL+WWE+GER]


ioathe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα!!!!Αντιμετωπιζει κανενας προβληματα με τα update του Facebook...στην v25 ή μονο εγω εχω το προβλημα...εχει να μου ενημερωσει απο τις 11/4!!!!παταω και δεν κανει τιποτα...μετα απο 8δευτερολεπτα...μου βγαζει μονο την ωρα που πατησα να κανει το update αλλα απο ενημερωση τιποτα!!!Επισης ουτε που μου τραβαει τις φωτο που συχρονιζω σε μια νεα επαφη με το facebook!!!Μονο τις παλιες εχει κρατησει!!!Που ειχαν γινει συγχρονισμο, πριν παθω το προβλημα...δηλαδη πριν τις 11/4
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δεν ξέρω αν είναι μόνο σε μένα αλλα με την καινούρια ΟΜΕΓΑ 26 μου κάνει κάτι κολλήματα που με τις προγενέστερες δεν υπήρχαν! π.χ. πάς να μπω σε κάποιο ΜΕΝΟΥ στις ρυθμίσεις και δεν το εμφανίζει ειναι κενή οθόνη! κανω επανεκίνηση το κινιτό και μετα μπένει παλι κανονικά! Κανα 2 φορες μου κόλησε όλο το ΣΕΝΣΕ και κάτι άλλα χαζά!

Δεν έχω βάλει τίποτα επιπλέον! Οπως έγινε το μαγήρεμα απο τον γιατρό ειναι!:D

HTC ONE Venom Viper Rom

HTC ONE X Venom Viper Rom

HTC Inspire 4g ICS 4.0.4

HTC Sensation CyanogenMod 9 Nightly & Energy™

HTC HD2 T-Mobile MAGLDR TyphooN CyanogenMod 7 Nightly

Link to comment
Share on other sites

Πόσα επίσημα service υπάρχουν και πού είναι αυτά;

Γνωρίζει κάποιος;

 

το ποστ πήγαινε στο νήμα του Λεο ,sorry

Edited by cb600f
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Πόσα επίσημα service υπάρχουν και πού είναι αυτά;

Γνωρίζει κάποιος;

 

ΑΘΗΝΑ (Χάρτης)

Αιγαίου Πελάγους 6

15341 Αγία Παρασκευή

Τηλ: +30 210 6068600

Fax: +30 210 6068699

info@ace-hellas.gr

 

ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Εθνικής Αντιστάσεως 7

55134 Καλαμαριά

Tηλ: 2310 438960

Fax: 2310 438987

north@ace-hellas.gr

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά κι από μένα παιδιά!

Έχω την Omega XT v26 με Co0kie's Home Tab v2.0 χωρίς HTCMessaging Clien κι έχω παρατηρήσει ένα προβληματάκι.. κάποιες στιγμές μετά από χρήση ημερών χωρίς να έχει κλείσει εντελώς σαν συσκευή, βλέπω κολλήματα κι αναβοσβησίματα με την οθόνη.. πχ μετά από κλειδωμένη οθόνη, ξεκλειδώνω και μένει κολλημένο στη κεντρική οθόνη.. κ ότι και να πατάω δεν ανάβει η οθόνη ή ανάβει για λίγο και ξανασβήνει.. ή μένει μέσα σε κάποιο μενού και δεν βγαίνει στη κεντρική, ούτε πατώντας τα κουμπιά.. ή τα κουμπιά ανάβουν και η οθόνη παραμένει σβηστή.. αυτό γίνεται τώρα τελευταία κάθε 2η μέρα.. κι αναγκαστικά πρέπει να βγάλω μπαταρία.. συμβαίνει σε κάποιον από εσάς; Να κάνω κάτι συγκεκριμένο για να αναπαράξω το πρόβλημα για να σας βοηθήσω; Εκτός αν είναι μόνο σε μένα..

υ.γ.: ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΑΤΗΜΕΝΟ ΜΕ ΤΟ ΔΑΧΤΥΛΟ ΤΟΝ ΑΙΣΘΗΤΗΡΑ ΦΩΤΟΣ :)

http://image.prntscr.com/image/4a8c53c531ad46bb83cfbc20ce53e8bb.jpeg
Link to comment
Share on other sites

..έκανα μετά την εγκατάσταση της ROM 2 φορές.. θα αλλάξει κάτι τώρα;; Δε θέλω να χάσω πάλι κι όλα τα δεδομένα μου και να ξανασετάρω τα πάντα! Εκτός αν δεν υπάρχει άλλη λύση.. Στη τελική ας περιμένω την 27 version.. μήπως δεν έχω το ίδιο πρόβλημα!
http://image.prntscr.com/image/4a8c53c531ad46bb83cfbc20ce53e8bb.jpeg
Link to comment
Share on other sites

..έκανα μετά την εγκατάσταση της ROM 2 φορές.. θα αλλάξει κάτι τώρα;; Δε θέλω να χάσω πάλι κι όλα τα δεδομένα μου και να ξανασετάρω τα πάντα! Εκτός αν δεν υπάρχει άλλη λύση.. Στη τελική ας περιμένω την 27 version.. μήπως δεν έχω το ίδιο πρόβλημα!

 

Μου το έκανε και σε εμένα σε κάποιες εκδόσεις και νομίζω ότι φταίει το ότι εγώ δεν την κλείνω ποτέ την συσκευή..είναι 24 ώρες ανοικτή...

 

έτσι κάθε τόσο που το θυμάμαι κάνω και ένα turn off ...

Samsung Galaxy Note 5 SM-N920C Black Sapphire

Samsung GEAR S

Samsung Galaxy Tab S2 9.7 T813

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι πως δε μου είναι τπτ να την κλείνω το βράδυ τη συσκευή.. δεν αργεί να ανοίξει κιόλας όπως το hd. Θα το δοκιμάσω κι αυτό! Απλά μου έκανε εντύπωση γιατί είναι σαν να κολλάει.. κ κάνει τρελά η οθόνη, αναβοσβήνει κολλημένη κ.λπ.!
http://image.prntscr.com/image/4a8c53c531ad46bb83cfbc20ce53e8bb.jpeg
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Να το κλείνεις δεν υπάρχει λόγος. Μια επανεκκίνηση που και που αρκεί.

 

Αν και κατά τη γνώμη μου, τα προαναφερθέντα προβλήματα δεν δικαιολογούνται. Hard reset και αν τα προβλήματα εξακολουθούν άλλη rom.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ναι και μια επανεκκίνηση που και που δεν κάνει κακό.. απλά ούτε αυτό έκανα! :p

Αν δω πως συνεχίζει, απλά θα περιμένω την 27 έκδοση. Άλλη rom είχα αλλά σαν αυτή, δεν έχω βολευτεί με καμιά άλλη! Το κινητό είναι όσο γρήγορο θέλω, κάνει ότι θέλω, κρατάει η μπαταρία του όσο θέλω και δεν του λείπει τπτ.. :D

http://image.prntscr.com/image/4a8c53c531ad46bb83cfbc20ce53e8bb.jpeg
Link to comment
Share on other sites

29018_MSXIPKernel_SYS_QVGA_WQVGA_VGA_WVGA_0409_FROM_DFT

Windows CE: 5.2 Build 6212 (Mar 13 2011. 15:48:25)

 

21690_MSXIPKernel_SYS_QVGA_WQVGA_VGA_WVGA_0409_FROM_DFT

Windows CE: 5.2 Build 3600 (Mar 29 2011. 15:43:01)

 

29019_MSXIPKernel_SYS_QVGA_WQVGA_VGA_WVGA_0409_FROM_DFT

Windows CE: 5.2 Build 6212 (Mar 13 2011. 15:48:25)

Samsung Galaxy S7 Edge 32GB Titanium Silver

Φιλικά, Σταύρος :)

Link to comment
Share on other sites

Να ένα καλό κίνητρο για τον μάγειρα... :rolleyes:

 

Λες να παρατήσει τις διακοπές του και να γυρίσει; :D ;) :D

SAMSUNG μην καταργήσεις την σειρά των NOTE!!

Link to comment
Share on other sites

Η 25 μου βγάζει το ίδιο θεματάκι που βγάζει η 26 όταν τερματίζεις μια κλήση με το κουμπί "End Call" κι έχει ως αποτέλεσμα να φαίνεται η μισή οθόνη.
Link to comment
Share on other sites

Η 25 μου βγάζει το ίδιο θεματάκι που βγάζει η 26 όταν τερματίζεις μια κλήση με το κουμπί "End Call" κι έχει ως αποτέλεσμα να φαίνεται η μισή οθόνη.

 

Δοκίμασε να απενεργοποιήσεις το κλείδωμα CHT.

SAMSUNG μην καταργήσεις την σειρά των NOTE!!

Link to comment
Share on other sites

κΑΛΗσπερα καλο πασχα να εχουμε.... μια ερωτηση .... μπωρο να σβησω απο την ομεγα 23 το music id??? δεν δουλευει ετσι κ αλλιος αλλα φοβαμαι μην παθει τπτ η ρομ....
Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν σου δουλεύει;

 

οχι δε δουλευει μου λεει πως δεν εχω ιντερνετ......... η πως δεν βρισκει το τραγουδι...

και κατι αλλο δεν μπωρο να το συνχρονισω με το μπλουτουθ με τον υπολογιστη απο την μερα που περασα την 26 και μετα εχω προβλημα τι να κανω... να εχει στραβωκατσει το ραδιο???

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και καλη Ανασταση σ ολους,

Η νεα εκδοση v27 ειναι ετοιμη με το νεο build 29019

Θα την αναβασω σε περιπου 10 μερες που θα γυρισω Ροδο.

 

Καλο Πασχα σ ολους

Edited by ioathe

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα χρονια πολλα και καλη ανασταση σε ολους!!

μια σημειωση για αλλαγη στην νεα rom :

οταν παταμε επανεκκινηση συσκευης και βγαινει το παραθυρο που ρωταει εαν εισαι σιγουρος η λεξη επανεκκινηση θελει ενα << ν >> γιατι τωρα γραφει επανακκιησετε την συσκευη..

και μια ερωτηση ::

γινετε και εαν ναι με ποιον τροπο να μηδενισω τον χρονο για της εισερχομενες και εξερχομενες κλησεις ???

ευχαριστω και χρονια πολλα και παλι !!!

Link to comment
Share on other sites

Όχι, αυτό που ζητάς δεν γίνεται εκτός και αν αλλάξεις πλακέτα!

Σε ευχαριστω πολυ και καλη ανασταση !!!

Link to comment
Share on other sites

Χριστος Ανεστη και Χρονια πολλα παιδες!!!!Ξερει καποιος να μου πει αν η καινουρια omega που θα βγει αν εχει προβλημα με το facebook update ή εστω η v26...γιατι εχει να μου κανει ανανεωση απο τις 11/4....αντιμετωπιζει ξανα το παλιο προβλημα που υπηρχε με το facebook....και επισης το twiter εχει το ιδιο προβλημα και αυτο απο τις 25/3!!! Edited by fallen_angel58
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...