Jump to content

[ROM] Omega ~ Leo ROM series [HD2+TMOBILE HD2][ELL+WWE+GER]


ioathe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

τελικα κατι εφταιγε με την αναλυση, μια παλια φωτο που δουλευε την omega 9, δουλευει με την καινουρια , μια φωτο με υψηλη αναλυση δεν δουλευει
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Σου δούλεψε; Τι άλλαξες;
μια προσφατη φωτο δεν την ανοιγε ενω αυτη που ειχα παλιοτερα με την προηγουμενη ομεγκα την ανοιγει κανονικα,

δεν καταλαβα πως διορθωθηκε ακριβως!!

 

μετα απο μερικες επανεκινησεις το κανει ξανα,

δηλαδη τωρα φορτωνει την εικονα αλλα μου εμφανιζει το μηνυμα σφαλματος

Edited by Nikos_s3
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος τρόπος να βάλω στα quick links ή όπου αλλου, συγκεκριμένα αρχεια doc για άμεση πρόσβαση; Συγκεκριμένα μόνο αρχεία , οχι το word και απο εκει να επιλέξω το συγκεκριμένο, εχω εκατοντάδες.... (Omega v14.4 cht 1.8.5)

Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος τρόπος να βάλω στα quick links ή όπου αλλου, συγκεκριμένα αρχεια doc για άμεση πρόσβαση; Συγκεκριμένα μόνο αρχεία , οχι το word και απο εκει να επιλέξω το συγκεκριμένο, εχω εκατοντάδες.... (Omega v14.4 cht 1.8.5)

Ευχαριστω!

 

Αν κανεις shortcut στο Start Menu (ή σε καποιο φακελο του Start Menu)

απο τα εγγραφα που θελεις,

μετα μπορεις να τα βαλεις στα quick links.

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

καλημερα στο φορουμ, επανηλθα ...

λοιπον τωρα μου εμφανιζει το μηνυμα του σφαλματος πριν ξεκινησει το τηλεφωνο και εμφανιζεται η φωτογραφια που εχω επιλεξει αλλα αν δεν κανω τερματισμο δεν προχωραει.

Link to comment
Share on other sites

Αν κανεις shortcut στο Start Menu (ή σε καποιο φακελο του Start Menu)

απο τα εγγραφα που θελεις,

μετα μπορεις να τα βαλεις στα quick links.

 

Δεν υπάρχει δυνατότερο συναίσθημα απο αυτο της αλληλεγγύης.:)

Παντα έτοιμος να βοηθήσεις!! Σε ευχαριστώ πολύ, δεν το είχα σκεφτεί και μου είναι απαραίτητο.

Να είσαι καλα.:)

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
καλημερα στο φορουμ, επανηλθα ...

λοιπον τωρα μου εμφανιζει το μηνυμα του σφαλματος πριν ξεκινησει το τηλεφωνο και εμφανιζεται η φωτογραφια που εχω επιλεξει αλλα αν δεν κανω τερματισμο δεν προχωραει.

 

Άδικα παιδεύεσαι. Βάλε μια κλασική φωτογραφία να κάνεις τη δουλειά σου.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

ενταξει αφαιρεσα την φωτογραφια και τωρα δεν εμφανιζει τιποτα, μονο την αρχικη οθονη αλλα ολα τα γραμματα πατανε το ενα πανω στο αλλο στην οθονη windows.

θα ξαναβαλω την omega9 μου φαινεται

Link to comment
Share on other sites

τελικα κατι εφταιγε με την αναλυση, μια παλια φωτο που δουλευε την omega 9, δουλευει με την καινουρια , μια φωτο με υψηλη αναλυση δεν δουλευει

 

Πηγαινε στο φακελο Εργαλ. και ανοιξε το προγραμμα CHTEditor

Πηγαινε Γενικες Ρυθμισεις

και στο Wallpaper mode εχει τις ρυθμισεις

Regular - HDWall - HQ Wallpaper,

αν διαλέξεις την σωστη επιλογη δεν θα εχεις (λογικα) προβλημα με κανενα Wallpaper.

 

Δοκιμασε και ενημερωσε μας.

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

προτιμω να βγει η ομεγκα 14 απλη μαυρη χωρις CHT γιατι απο κει μπευρδευει η ιστορια και ολα μου γιναν χαλια
Link to comment
Share on other sites

προτιμω να βγει η ομεγκα 14 απλη μαυρη χωρις CHT γιατι απο κει μπευρδευει η ιστορια και ολα μου γιναν χαλια

 

H απλη Omega εχει βγει, δες στο πρωτο ποστ.

Ειμαι ομως σιγουρος οτι το προβλημα δεν ειναι απο την ρομ.

Θελεις να μου στειλεις την φωτο που εχεις προβλημα να την δοκιμασω?

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Eκανα task29 με ραδιο 2.10.50.28_2 και δεν μπαινω σε bootloader, παταω το κατω κουμπι και το δεξι πληκτρο, ολο μου βγαζει την ασπρη οθονη
Link to comment
Share on other sites

Eκανα task29 με ραδιο 2.10.50.28_2 και δεν μπαινω σε bootloader, παταω το κατω κουμπι και το δεξι πληκτρο, ολο μου βγαζει την ασπρη οθονη

 

 

Κλείσε την συσκευή,

κρατησε πατημένο το κατω δεξιο πλήκτρο και μετα πατησε το power key (το δεξιό πλήκτρο)

 

Copy -Paste απο 2ο post

Για να ξεκινήσουμε το HD2 σε bootloader mode (η οθόνη με τα 3 χρώματα) πρέπει με κλειστή την συσκευή να πατήσουμε το κάτω κουμπί του ήχου και ταυτόχρονα το power key (το δεξιό πλήκτρο).

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

ενταξει πατωντας το κοκκινο κουμπακι διπλα στη μπαταρια και το κατω κυμπι του ηχου εγινε και την ξαναφλασαρα τη ομεγκα ΧΤ14.4 cookies.

τωρα θα το σενιαρω ξανα

Link to comment
Share on other sites

ενταξει πατωντας το κοκκινο κουμπακι διπλα στη μπαταρια και το κατω κυμπι του ηχου εγινε και την ξαναφλασαρα τη ομεγκα ΧΤ14.4 cookies.

τωρα θα το σενιαρω ξανα

 

Πριν στήσεις την συσκευή κανε ελεγχο την φωτογραφια που εχεις πρόβλημα με τον τροπο που σου εγραψα πιο πανω και αν μπορεις ενημερωσε με.

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,η εφαρμογη facebook εχει μεινη κολημενη στης 22 του προηγουμενου μηνα παταω ανανενωση τπτ!! δεν λεει να ανανεωσει κανεις τροπος να το φιαξω?δεν θελω να αλαξω ρομ δεν εχω χρονο για στησιμο απο την αρχη!! εκανα hard reset και επαναφορα με sprite mpakap αλλα το ιδιο προβλημα δεν εφτιαξε!!!:( :( :(
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μήπως ξέρει κανένας γιατί στο Ιστορικό Κλήσεων και τα μηνύματα δεν τις βγάζει κατά ημερομηνία αλλά ανακατεμένα τι κάνω λάθος ?

 

ΥΓ . Έχω εγκαταστημένη την 13.3 ELL

 

George.....

 

Γιωργο διεγραψε ολο το ιστορικο κλησεων που εχεις μεχρι τωρα, ρυθμισε σωστα ωρα και ημερομηνια και λογικα το νεο ιστορικο που θα δημιουργηθει θα ειναι πλεον κατα ημερομηνια και ωρα. :) Αν δουλεψει ενημερωσε μας. Δεν ειναι θεμα rom παντως...

Samsung Galaxy S7 Edge 32GB Titanium Silver

Φιλικά, Σταύρος :)

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
εκανα hard reset και επαναφορα με sprite mpakap αλλα το ιδιο προβλημα δεν εφτιαξε!!!:( :( :(

 

Ξανακάνε hard reset και μην κάνεις επαναφορά του backup σου μέχρι να δοκιμάσεις να δεις εάν το facebook δουλεύει. Έτσι θα δούμε αν είναι θέμα rom.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Γιωργο διεγραψε ολο το ιστορικο κλησεων που εχεις μεχρι τωρα, ρυθμισε σωστα ωρα και ημερομηνια και λογικα το νεο ιστορικο που θα δημιουργηθει θα ειναι πλεον κατα ημερομηνια και ωρα. :) Αν δουλεψει ενημερωσε μας. Δεν ειναι θεμα rom παντως...

 

ΟΚ ...σε ευχαριστώ πολύ .

Ήδη το έχω κάνει και περιμένω να δω τα αποτελέσματα .

Και σίγουρα θα σας ενημερώσω .

SV2BZQ

GEORGE FOLTOPOULOS

htpp://www.sv2bzq.gr

Link to comment
Share on other sites

Ξανακάνε hard reset και μην κάνεις επαναφορά του backup σου μέχρι να δοκιμάσεις να δεις εάν το facebook δουλεύει. Έτσι θα δούμε αν είναι θέμα rom.

 

αν χρειαστει να αλαξω ρομ πια να βαλω? 14,3 η 14,4 πια ειναι πιο καλη?? εκΑΝΑ hard reset και δουλευει το fecebook mia χαρα!!!! χωρις να βαλω τιποτα αλλο!!

Edited by manolis_33
Link to comment
Share on other sites

αν χρειαστει να αλαξω ρομ πια να βαλω? 14,3 η 14,4 πια ειναι πιο καλη?? εκΑΝΑ hard reset και δουλευει το fecebook mia χαρα!!!! χωρις να βαλω τιποτα αλλο!!

 

Καλησπέρα

Καλύτερα βρες πρώτα τι σου δημιουργεί το πρόβλημα, βάζε μια μια τις εφαρμογές που είχες και δοκίμαζε το.

Αποστόλης [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Καλύτερα βρες πρώτα τι σου δημιουργεί το πρόβλημα, βάζε μια μια τις εφαρμογές που είχες και δοκίμαζε το.

 

αν ειναι να τα κανω ολα απο την αρχη γιατι να μην αλαξω και ρομ?? πια να βαλω?????????????????????

Link to comment
Share on other sites

αν ειναι να τα κανω ολα απο την αρχη γιατι να μην αλαξω και ρομ?? πια να βαλω?????????????????????

 

Γιατί πολύ πιθανόν να έχεις το ίδιο πρόβλημα και στην επόμενη ρόμ, βάλε την 14.4 αλλά ότι άλλο κάνεις εγκατάσταση με τρόπο και δοκίμαζε το, οπότε αν κάτι σου δημιουργήσει πρόβλημα να ξέρεις πιο είναι.

Αποστόλης [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
αν ειναι να τα κανω ολα απο την αρχη γιατι να μην αλαξω και ρομ?? πια να βαλω?????????????????????

 

Προσωπικά από όλες τις διαθέσιμες προτιμώ την 14.4. Βέβαια οφείλω να τονίσω ότι πολλοί έχουν για καλύτερο το 21680 build και κατά συνέπεια προτιμούν την 14.2. Προσωπικά είχα σοβαρό πρόβλημα με την 14.2 το οποίο άνοιγε το internet αυθαίρετα σε μόνιμη βάση και κανένας από τους γνωστούς τρόπους το απέτρεπε από το να ανοίγει. Έβαλα την 14.4 και σώθηκα. Όσον αφορά την 14.3 δεν την προτιμώ γιατί δεν θα έλεγα ότι το 23139 είναι από τα γρηγορότερα build αν και δεν είναι λίγοι αυτοί που πιστεύουν το αντίθετο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...