Jump to content

[ROM] Omega ~ Leo ROM series [HD2+TMOBILE HD2][ELL+WWE+GER]


ioathe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλήμερα σ ολους :):):)

Σωτήρη,

 

Σ ευχαριστώ πάρα πολύ για το Donate που μου έκανες.

Ομολογώ ότι ξαφνιάστηκα, δεν περίμενα να πάρω Donate από το Thread του myphone.

 

Ευχαριστώ για την κίνηση σου φίλε και την εκτιμώ πολύ.

 

...η καλη δουλειά πρέπει να "αμοίβεται"... και έχεις κάνει εξαιρετική. Είναι ίσως ασήμαντο στον χαμό που γίνεται στην χώρα μας, αλλά από μία άλλη πλευρά φοβερά σημαντικό να αναδεικνύονται οι καλές και έντιμες προσπάθειες... σε όποιο τομέα και αν βρίσκονται. Καλή συνέχεια

Σωτήρης
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Βοηθεια εβαλα την Omega χωρις να περασω ραδιο το τηλ. δεν ξεκιναει φτανει στην οθονη που λεει HTC και δεν μπουταρει καν τι μπορω να κανω??? ειμαι πολυ μ@@@ !!!
Link to comment
Share on other sites

Βοηθεια εβαλα την Omega χωρις να περασω ραδιο το τηλ. δεν ξεκιναει φτανει στην οθονη που λεει HTC και δεν μπουταρει καν τι μπορω να κανω??? ειμαι πολυ μ@@@ !!!

 

1)Κατεβασε το ραδιο που θελεις

2)κλεισε την συσκευη power off (βγαλε την μπαταρια και ξαναβαλτην)

3)πατησε συγχρονως το κατω κουμπι μειωσης της εντασης (αριστερα στο πλαι)

και το δεξι hard button (στιγμιαια χωρις να αφησεις αυτο της εντασης)............και θα μπει σε οθονη bootloader (οθονη με τα 4 χρωματα)

4) συνδεσε την συσκευη με το καλωδιο-υπολογιστη και βαλε το ραδιο

5) κανε παλι τα πιο πανω ξανα και βαλε την rom που θες

 

Για το 4 και 5 εχει οδηγιες στο πρωτο ποστ

 

Οτι θελεις στην διαθεση σου

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά η άτιμη η gtx είναι πανέμορφη!!! :)

 

Πουντη ρε Γιώργο βγήκε σε v4 και δεν το πήρα χαμπάρι?

Άντε και θέλω την Παρασκευή που δεν δουλεύω να φλασαρω.

 

Edit

Την είδα ευχαριστώ πολύ τον Γιαννη

Edited by Te_salat
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

το θεματακι με το shortcut του pimbackup παραμενει στην 4.1

 

Σε ποια έκδοση?

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Τελικα εμενα δεν μου αρεσε το looking της GTX οταν την ειδα στο τηλεφωνο.

οποτε παμε στην ελληνικη V4.1

 

Ξερει κανεις πως μπορω να κανω την πολη που εχω στο location να μην γραφεται στα ελληνικα η να επιλεξω εγω το ονομα της?

 

Μου βγαζει την Giza σαν Αλ Τζιτζά. Τι σχεση εχει η Γκίζα με το Τζιτζά δεν μπορεσα να καταλαβω.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

H ομεγγα εχει μεσα ενα in call recorder αλλα με τπτ δεν το εχω κανει να δουλεψει μπορει να βοηθειση καπιος?????:blink:

επισεις θα ηθελα να ξερω πως μπορω να μπω στο ιντερνετ σε σελιδες που εχουν online radio για να ακουω το υποστιριζει αυτο ο οπερα??δοκιμασα μα δε ακουω τπτ η πρεπει να εγγαταστησω καπιο προγραμα γ ιντερνετ ραδιο???????????

Link to comment
Share on other sites

H ομεγγα εχει μεσα ενα in call recorder αλλα με τπτ δεν το εχω κανει να δουλεψει μπορει να βοηθειση καπιος?????:blink:

επισεις θα ηθελα να ξερω πως μπορω να μπω στο ιντερνετ σε σελιδες που εχουν online radio για να ακουω το υποστιριζει αυτο ο οπερα??δοκιμασα μα δε ακουω τπτ η πρεπει να εγγαταστησω καπιο προγραμα γ ιντερνετ ραδιο???????????

 

Για να δουλέψεις το In call recorder θα κάνεις το εξής.

Την ώρα που είσαι σε κλήση θα πατήσεις το πλήκτρο δίπλα στον Χ. Εκεί την ώρα που μιλάς και μόνο τότε έχει την επιλογή εγγραφή. Όταν το πατήσεις θα δεις ότι γράφει

Όσον αφορά για να ακούσεις ιντερνετ ραδιο, εγώ ακούω από την εγκατεστημένη όπερα αφότου έχω περάσει το πρόγραμμα fixoperaflash

 

Η GTX είναι πανέμορφη και δεν χρειάζεται να είναι μόνο άσπρη. Την έχω με φόντο άσπρο-μαύρο

Link to comment
Share on other sites

H ομεγγα εχει μεσα ενα in call recorder αλλα με τπτ δεν το εχω κανει να δουλεψει μπορει να βοηθειση καπιος?????:blink:

επισεις θα ηθελα να ξερω πως μπορω να μπω στο ιντερνετ σε σελιδες που εχουν online radio για να ακουω το υποστιριζει αυτο ο οπερα??δοκιμασα μα δε ακουω τπτ η πρεπει να εγγαταστησω καπιο προγραμα γ ιντερνετ ραδιο???????????

Ψάξε για το wunderradio.

Link to comment
Share on other sites

έτσι θα μάθουμε το καλύτερο radio....

 

Το 2.12.50.02 που χρησιμοποιώ κάποιες φορές το παλεύει για τρίτη μέρα αυτονομίας... θα έχουμε καμία ανατροπή από το αποτέλεσμα του αγώνα? Μακάρι!!

 

@Apitsakis νομίζω σου πάει αυτός ο αγώνας ;). θα λάβεις μέρος??

 

Μπα φίλε μου. Φοράω τη νέα μπαταρία θα πάρω και 2η, και ένα dock για φόρτιση μπαταρίας μόνο, και έτσι έχω λύσει το πρόβλημα . Έχω αυτονομία 4-5 ημερών πλέον

Link to comment
Share on other sites

Μπα φίλε μου. Φοράω τη νέα μπαταρία θα πάρω και 2η, και ένα dock για φόρτιση μπαταρίας μόνο, και έτσι έχω λύσει το πρόβλημα . Έχω αυτονομία 4-5 ημερών πλέον

 

οταν λες την νεα μπαταρια ποια εννοεις? Αυτην την μεγαλη που κανει το λεπτο HD2 σαν να ειναι εγκυος?

Link to comment
Share on other sites

οταν λες την νεα μπαταρια ποια εννοεις? Αυτην την μεγαλη που κανει το λεπτο HD2 σαν να ειναι εγκυος?

 

χα χα χα χα !!!! Γιωργο θα σε αφορισει ο Αντωνης αν του ξαναπεις οτι η μπαταρια του κανει το hd2 σαν να ειναι εγκυο.

Περαν της πλακας, ναι εννοει την επισημη μεγαλη μπαταρια της htc.

 

Μπα φίλε μου. Φοράω τη νέα μπαταρία θα πάρω και 2η, και ένα dock για φόρτιση μπαταρίας μόνο, και έτσι έχω λύσει το πρόβλημα . Έχω αυτονομία 4-5 ημερών πλέον

Αντωνη θα παρεις δευτερη μπαταρια για να μου την κανεις δωρο ????

σ'ευχαριστω πολυ φιλαρακι !!!! δεν το περιμενα !!!!

χι χι χι χι

 

 

περαν του off topic, ανοιξα νεο θεμα για την εφαρμογη zlauncher. αξιζει να την δοκιμασετε.

εδω ειναι το topic :

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3252537

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Αυτην την μεγαλη που κανει το λεπτο HD2 σαν να ειναι εγκυος?

 

Δυστυχώς δεν υπάρχουν και άλλες επιλογές. Αυτό δεν το γλυτώνεις.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Για να δουλέψεις το In call recorder θα κάνεις το εξής.

Την ώρα που είσαι σε κλήση θα πατήσεις το πλήκτρο δίπλα στον Χ. Εκεί την ώρα που μιλάς και μόνο τότε έχει την επιλογή εγγραφή. Όταν το πατήσεις θα δεις ότι γράφει

Όσον αφορά για να ακούσεις ιντερνετ ραδιο, εγώ ακούω από την εγκατεστημένη όπερα αφότου έχω περάσει το πρόγραμμα fixoperaflash

 

Η GTX είναι πανέμορφη και δεν χρειάζεται να είναι μόνο άσπρη. Την έχω με φόντο άσπρο-μαύρο

 

Την ώρα που είσαι σε κλήση θα πατήσεις το πλήκτρο δίπλα στον Χ δεν το καταλαβα!!:( που ειναι αυτο το πληκτρο στον χ?? τι ειναι αυτο??? οσο για την οπερα κατεβασα το προγραματακι σε ευχαριστω!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

τελικα ,επειδη το pimbackup το θελω οπωσδηποτε σε quick link ειπα να δοκιμασω την ελληνικη στην οποια διαπιστωσα οτι το bug δεν υφισταται.

εχει ενα αλλο μειον οτι δεν ειναι χρωματισμενα τα σαββατα και οι κυριακες στο ημερολογιο αλλα δεν πειραζει.

το θεμα ειναι οτι στην ελληνικη 4.1 χτ με cookie κατα την διαρκεια της κλησης δεν μπορω να πατησω τα software buttons.

αυτο λογικα καποιο κλειδωμα ειναι αλλα δεν ξερω πως να το απενεργοποιησω.

μηπως ξερει κανεις?

να σημειωσω οτι κατα τα λοιπα η ρομ δεν εχει εμφανισει καποια δυσλειτουργια.(μεχρι στιγμης τουλαχιστον)

Link to comment
Share on other sites

τελικα ,επειδη το pimbackup το θελω οπωσδηποτε σε quick link ειπα να δοκιμασω την ελληνικη στην οποια διαπιστωσα οτι το bug δεν υφισταται.

εχει ενα αλλο μειον οτι δεν ειναι χρωματισμενα τα σαββατα και οι κυριακες στο ημερολογιο αλλα δεν πειραζει.

το θεμα ειναι οτι στην ελληνικη 4.1 χτ με cookie κατα την διαρκεια της κλησης δεν μπορω να πατησω τα software buttons.

αυτο λογικα καποιο κλειδωμα ειναι αλλα δεν ξερω πως να το απενεργοποιησω.

μηπως ξερει κανεις?

να σημειωσω οτι κατα τα λοιπα η ρομ δεν εχει εμφανισει καποια δυσλειτουργια.(μεχρι στιγμης τουλαχιστον)

 

Δεν πρόλαβα να σου απαντήσω,

στην Αγγλική δεν ειναι διορθωμένο,

την είχα κάνει πριν μου το αναφέρεις.

 

Η Ελληνικη δεν εχει χρωματισμενα τα σαββατα και οι κυριακες στο ημερολογιο.

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Την ώρα που είσαι σε κλήση θα πατήσεις το πλήκτρο δίπλα στον Χ δεν το καταλαβα!!:( που ειναι αυτο το πληκτρο στον χ?? τι ειναι αυτο??? οσο για την οπερα κατεβασα το προγραματακι σε ευχαριστω!!!!!!!

 

Καλημερα :)

Κάτω δεξιά στην γωνία είναι το Χ αριστερά του είναι το εικονίδιο που θέλεις πατώντας το μόνο κατά την διάρκεια της κλήσης βλέπεις την επιλογή εγγραφής.

 

 

τελικα ,επειδη το pimbackup το θελω οπωσδηποτε σε quick link ειπα να δοκιμασω την ελληνικη στην οποια διαπιστωσα οτι το bug δεν υφισταται.

εχει ενα αλλο μειον οτι δεν ειναι χρωματισμενα τα σαββατα και οι κυριακες στο ημερολογιο αλλα δεν πειραζει.

το θεμα ειναι οτι στην ελληνικη 4.1 χτ με cookie κατα την διαρκεια της κλησης δεν μπορω να πατησω τα software buttons.

αυτο λογικα καποιο κλειδωμα ειναι αλλα δεν ξερω πως να το απενεργοποιησω.

μηπως ξερει κανεις?

να σημειωσω οτι κατα τα λοιπα η ρομ δεν εχει εμφανισει καποια δυσλειτουργια.(μεχρι στιγμης τουλαχιστον)

 

Τα έγχρωμα Σαββατοκύριακα όντως για καπoιο λόγο λειτουργούν μόνο σε WWE, κάτι δεν είναι συμβατό με τα Ελληνικά :(

Όσο για τo δεύτερο τι εννοείς software buttons σε μένα στην GTX λειτουργούν όλες οι επιλογές που έχει :)

Αποστόλης [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

κατα την διαρκεια μιας κλησης δεν πατιεται πχ το τερματισμος ή το κουμπι για την ανοιχτη ακροαση και γενικως κανενα απο τα κουμπια σοφτγουερ της οθονης.
Link to comment
Share on other sites

κατα την διαρκεια μιας κλησης δεν πατιεται πχ το τερματισμος ή το κουμπι για την ανοιχτη ακροαση και γενικως κανενα απο τα κουμπια σοφτγουερ της οθονης.

 

Δεν εχει αναφερει καποιος αλλος αυτο το προβλημα

και σε εμενα δουλευει σωστα.

 

Σιγουρα με hard reset θα διορθωθεί!

Παρε backup και δοκιμασε το.

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

@Christou

ειμαι σιγουρος οτι δεν ειναι θεμα της ρομ γιατι τα εχω δοκιμασει πολλες φορες σε ολες τις ρομ του Γιαννη, οπως και ολα τα παιδια που καναμε beta testing αλλα τις χρησιμοποιουμε και καθημερινα.

νομιζω οτι task29 και περασμα ξανα της ρομ επιβαλεται φιλε.

μην ξεχασεις αν εχεις παρει καποιο backup , οταν κανεις restore να μην επαναφερεις ρυθμισεις και προγραμματα και registry γιατι μπορει κατι να εχει μεινει απο εκει καταλοιπο. επανεφερε μονο επαφες, ημερολογιο, tasks.

περιμενουμε νεα σου.

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

Παιδες και με την 1.66 που ειχα...αλλα και με την omega 4 δεν μπορω να παρω backup....μου λεει μετα απο καμια ωρα, αποτυχια backup!!!Καμια ιδεα?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...