Jump to content

[ROM] Omega ~ Leo ROM series [HD2+TMOBILE HD2][ELL+WWE+GER]


ioathe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1)hspl ειχα κανει με την πρωτη μαγειρεμενη ρομ που ειχε βγει και ξαναεκανα τωρα στην 1.66.

2)Ευρωπαικο

3)Radio 2.10.50.28_2

Υπαρχει τροπος να επανελθει γιατι η αληθεια ειναι οτι εχω ανγωθει λιγο.

Σ'ευχαριστω για την απαντηση

Δεν χρειαζεται να αλλαξεις το spl....

1)κατεβασε οποια rom θες (χωρις cht)

2)κλεισε την συσκευη power off (βγαλε την μπαταρια και ξαναβαλτην)

3)πατησε συγχρονως το κατω κουμπι μειωσης της εντασης (αριστερα στο πλαι)

και το δεξι hard button (στιγμιαια χωρις να αφησεις αυτο της εντασης)............και θα μπει σε οθονη bootloader

4) συνδεσε την συσκευη με το καλωδιο-υπολογιστη και τρεξε την rom (CustomRUU.exe)

που θες

Πιστευω θα εισαι ΟΚ!

Edited by vasilis_hd2
Οσο μεγαλωνω μαθαινω.......!!!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Γιαννη με συγχωρεις αλλα αυτο το VBN ειναι της υπομονης θες μιση ωρα μεχρι να καταφερεις να αρχισει το download και αλλη μια ωρα να κατεβει.

Και καλα το κατεβασμα αφηνεις το κομπιουτερ και ασχολησαι με κατι αλλο. Το να κανεις ομως συνεχεις προσπαθειες ποτε θα βρεις καινη θεση στον σερβερ τους ειναι εκνευριστικο.

Δεν γινεται να ανεβαινουν και σε rapidshare?

ευχαριστω

 

 

edit

ειπα να κατεβασω την V4 την ελληνικη αλλα δεν τα καταφερα. δεν ανοιγει καν το site

 

Κωστα εισαι ο τριτος που μου πανει παραπονο,

αρα μαλλον εχει προβλημα!

 

Θα ανεβασω ολες σιγα σιγα και σε rapidshare.

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Απορια: Οταν πηγαινουμε στο Comm Manager.... η τελευταια επιλογη που λεει για 3G και εχει το σηματακι... τι κανει??? Εχει καμια σχεση με την συνδεση δεδομενων?
Link to comment
Share on other sites

Απορια: Οταν πηγαινουμε στο Comm Manager.... η τελευταια επιλογη που λεει για 3G και εχει το σηματακι... τι κανει??? Εχει καμια σχεση με την συνδεση δεδομενων?

 

αλλάζει από 3G σε GSM και ανάποδα!

Σωτήρης
Link to comment
Share on other sites

Απορια: Οταν πηγαινουμε στο Comm Manager.... η τελευταια επιλογη που λεει για 3G και εχει το σηματακι... τι κανει??? Εχει καμια σχεση με την συνδεση δεδομενων?

 

Αν το έχεις ενεργοποιημένο τότε το τηλέφωνο επιλέγει μεταξύ σύνδεσης 3G αν είναι διαθέσιμη στην περιοχή που βρίσκεσαι ή απλού gsm! Αν το έχεις κλειστό είσαι στο απλό gsm! :)

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

..............

Εχω βάλει την 2.10 τώρα και θα γυρίσω με εντυπώσεις για όποιον ενδιαφέρεται.

 

Εγώ ενδιαφέρεται εντόνως :p... και πολλοί άλλοι φαντάζομαι....

Και ο vasilis_hd2 φωνάζει μαζί σου :D....

Ομως ο athanasσo77 με 21.397 μηνύματα (wow!!) έχει κάποιες αμφιβολίες :blink:.....

Ποιός θα είναι ο νικητής :confused:?....

Ο καλύτερος ας κερδίσει.... καλή επιτυχια σε όλους....έτσι θα μάθουμε το καλύτερο radio....

 

Το 2.12.50.02 που χρησιμοποιώ κάποιες φορές το παλεύει για τρίτη μέρα αυτονομίας... θα έχουμε καμία ανατροπή από το αποτέλεσμα του αγώνα? Μακάρι!!

 

@Apitsakis νομίζω σου πάει αυτός ο αγώνας ;). θα λάβεις μέρος??

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ενδιαφέρεται εντόνως :p... και πολλοί άλλοι φαντάζομαι....

Και ο vasilis_hd2 φωνάζει μαζί σου :D....

Ομως ο athanasσo77 με 21.397 μηνύματα (wow!!) έχει κάποιες αμφιβολίες :blink:.....

Ποιός θα είναι ο νικητής :confused:?....

Ο καλύτερος ας κερδίσει.... καλή επιτυχια σε όλους....έτσι θα μάθουμε το καλύτερο radio....

 

Το 2.12.50.02 που χρησιμοποιώ κάποιες φορές το παλεύει για τρίτη μέρα αυτονομίας... θα έχουμε καμία ανατροπή από το αποτέλεσμα του αγώνα? Μακάρι!!

 

@Apitsakis νομίζω σου πάει αυτός ο αγώνας ;). θα λάβεις μέρος??

 

χαχαχαχ εγω οδηγω subaru sti περι τα 420 ps δεν νομιζω να μπορει να με συναγωνιστει κανενας! :p

Αλλα περα απο την πλακα εγω δεν τα συγκρινω τοσο στην διαρκει μπαταριας αλλα στο σημα ειδικα και στο gps!

Aς κατεβει καποιος σε ενα υπογειο (που κατεβαινω συνεχεια) με 2.12.50.02 και δεν θα ακουει τιποτα! Παρακαλω βρειτε ενα σημειο που δεν μιλατε με το παραπανω ραδιο ολοι σας!

Και μετα βαλτε το 2.10.50.28 και μου λετε τα μαντατα!

ΣΗΜΑ ΟΜΙΛΕΙΑ ΚΑΜΠΑΝΑΑΑΑΑΑΑΑ

Οσο μεγαλωνω μαθαινω.......!!!
Link to comment
Share on other sites

Να σας ρωτησω το μονο που βλεπω αρνητικο στην Omega 4.0 XT ELL είναι οτι νομιζω οτι το ηχειο δεν ακουγεται τοσο δυνατα οσο στην official 1.66 ELL.... κανω λαθος???Δεν ειμαι ικανοπποιημενος απο την ενταση...κανω λαθος????Οι δικες σας παρατηρησεις πανω σ'αυτο το θεμα!!! Εβαλα και το SRS WOW 1.5 αλλα ελαχιστη διαφορα προσθεσε!!! Ειναι αισθητα πιο χαμηλο....το ιδιο τραγουδι ειχα και στην 1,66 και επαιζε πιο δυνατα.... το παρατηρησε και η κοπελια μου που την ρωτησα αν παρατηρησε διαφορα!!

 

Οκ....καταλαβα...Ευχαριστω...Αλλα οσο αφορα το παραπανω μπορουν να μου πουν καποιοι τις γνωμεσ τους?

Link to comment
Share on other sites

Οκ....καταλαβα...Ευχαριστω...Αλλα οσο αφορα το παραπανω μπορουν να μου πουν καποιοι τις γνωμεσ τους?

 

Η αλήθεια είναι ότι πολύ θα ήθελα να δω αν έχει διαφορά, αλλά κι'εγω όπως και πολλοί άλλοι εδώ δεν θυμόμαστε καν πως είναι η 1.66 :lol:

Με την πρώτη ευκαιρία πάντως θα το τσεκάρω.

Αποστόλης [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι ότι πολύ θα ήθελα να δω αν έχει διαφορά, αλλά κι'εγω όπως και πολλοί άλλοι εδώ δεν θυμόμαστε καν πως είναι η 1.66 :lol:

Με την πρώτη ευκαιρία πάντως θα το τσεκάρω.

Τι θα φλασσαρεις 1.66?:lol:

Ανεβασε και κανενα screenshot να την δουμε!

Οσο μεγαλωνω μαθαινω.......!!!
Link to comment
Share on other sites

χαχαχαχ εγω οδηγω subaru sti περι τα 420 ps δεν νομιζω να μπορει να με συναγωνιστει κανενας! :p

Αλλα περα απο την πλακα εγω δεν τα συγκρινω τοσο στην διαρκει μπαταριας αλλα στο σημα ειδικα και στο gps!

Aς κατεβει καποιος σε ενα υπογειο (που κατεβαινω συνεχεια) με 2.12.50.02 και δεν θα ακουει τιποτα! Παρακαλω βρειτε ενα σημειο που δεν μιλατε με το παραπανω ραδιο ολοι σας!

Και μετα βαλτε το 2.10.50.28 και μου λετε τα μαντατα!

ΣΗΜΑ ΟΜΙΛΕΙΑ ΚΑΜΠΑΝΑΑΑΑΑΑΑΑ

 

Με την μονίμως προβληματική vadafone, το μόνο ράδιο που τα καταφέρνει καλύτερα στο χώρο μου είναι το 2.12.50.02.... συν του ότι έχει και μεγάλη διάρκεια στην μπαταρία και γρήγορο κλείδωμα στο gps!!! :)

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειαζεται να αλλαξεις το spl....

1)κατεβασε οποια rom θες (χωρις cht)

2)κλεισε την συσκευη power off (βγαλε την μπαταρια και ξαναβαλτην)

3)πατησε συγχρονως το κατω κουμπι μειωσης της εντασης (αριστερα στο πλαι)

και το δεξι hard button (στιγμιαια χωρις να αφησεις αυτο της εντασης)............και θα μπει σε οθονη bootloader

4) συνδεσε την συσκευη με το καλωδιο-υπολογιστη και τρεξε την rom (CustomRUU.exe)

που θες

Πιστευω θα εισαι ΟΚ!

 

ολα καλα. το τηλ ειναι οκ τωρα.Σ'ευχαριστω για την βοηθεια vasili και τον ioathe που με βοηθησε μεσο πμ.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Εγώ ενδιαφέρεται εντόνως :p... και πολλοί άλλοι φαντάζομαι....

Και ο vasilis_hd2 φωνάζει μαζί σου :D....

Ομως ο athanasσo77 με 21.397 μηνύματα (wow!!) έχει κάποιες αμφιβολίες :blink:.....

Ποιός θα είναι ο νικητής :confused:?....

Ο καλύτερος ας κερδίσει.... καλή επιτυχια σε όλους....έτσι θα μάθουμε το καλύτερο radio....

 

Το 2.12.50.02 που χρησιμοποιώ κάποιες φορές το παλεύει για τρίτη μέρα αυτονομίας... θα έχουμε καμία ανατροπή από το αποτέλεσμα του αγώνα? Μακάρι!!

 

@Apitsakis νομίζω σου πάει αυτός ο αγώνας ;). θα λάβεις μέρος??

 

Δεν πρόκειται να υπάρξει νικητής γιατί δεν υπάρχει καν αγώνας. Η απόδοση ενός radio εξαρτάται από την rom, από τον provider, την περιοχή κάλυψης και από άλλους λιγότερο σημαντικούς παράγοντες. Για το λόγο αυτό, δεν πρόκειται να βγει νικητής. Δοκιμάζουμε τα πάντα και κρατάμε ότι δουλεύει καλύτερα στα δικά μας δεδομένα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

ολα καλα. το τηλ ειναι οκ τωρα.Σ'ευχαριστω για την βοηθεια vasili και τον ioathe που με βοηθησε μεσο πμ.

Με Οmega xt v4............πιστευω? Σωστος?

Αντε να το χαρεις το τηλεφωνακι σου τωρα!:)

Οσο μεγαλωνω μαθαινω.......!!!
Link to comment
Share on other sites

χαχαχαχ εγω οδηγω subaru sti περι τα 420 ps δεν νομιζω να μπορει να με συναγωνιστει κανενας! :p

Αλλα περα απο την πλακα εγω δεν τα συγκρινω τοσο στην διαρκει μπαταριας αλλα στο σημα ειδικα και στο gps!

Aς κατεβει καποιος σε ενα υπογειο (που κατεβαινω συνεχεια) με 2.12.50.02 και δεν θα ακουει τιποτα! Παρακαλω βρειτε ενα σημειο που δεν μιλατε με το παραπανω ραδιο ολοι σας!

Και μετα βαλτε το 2.10.50.28 και μου λετε τα μαντατα!

ΣΗΜΑ ΟΜΙΛΕΙΑ ΚΑΜΠΑΝΑΑΑΑΑΑΑΑ

 

αρχικες (το τονίζω) εντυπώσεις... έχω βάλει την 2.10 εδώ και μερικές ώρες μόνο, άρα ούτε συζήτηση για αξιολόγηση μπαταρίας... ΑΛΛΑ:

- από πλευράς ποιότητας ήχου στις συνομιλιες - 2.10 - 2.12 = 1-0

- σταθερότητα σήματος - 2.10 - 2.12 = 2-0

- δυνατότερο σήμα - 2.10 - 2.12 = 3-0

ημίχρονο...

Θα επανέρθω με το δεύτερο ημίχρονο:lol:

Σωτήρης
Link to comment
Share on other sites

αρχικες (το τονίζω) εντυπώσεις... έχω βάλει την 2.10 εδώ και μερικές ώρες μόνο, άρα ούτε συζήτηση για αξιολόγηση μπαταρίας... ΑΛΛΑ:

- από πλευράς ποιότητας ήχου στις συνομιλιες - 2.10 - 2.12 = 1-0

- σταθερότητα σήματος - 2.10 - 2.12 = 2-0

- δυνατότερο σήμα - 2.10 - 2.12 = 3-0

ημίχρονο...

Θα επανέρθω με το δεύτερο ημίχρονο:lol:

Πω πω βρηκα υποστηριξη τελικα!!!

Πεστα χρυσοστομε........:)

Οσο μεγαλωνω μαθαινω.......!!!
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια δεν ξερω αν φταιει η εκδοση ομεγα 4 αλλα δεν μπορω να βαλω το igo primo μου βγαζει σφαλμα υπαρχει καποιος να μου δωσει ενα λινκ να κατεβασω ενα προγραμμα gps γιατι το χρειαζζομαι και δεν βγαζω ακρη
Link to comment
Share on other sites

Επειδή ειδα οτι γινεται αρκετη συζητηση σχετικα με Radios ας εκφερω και εγω την προσωπικη μου αποψη. Αρχικα θα συμφωνησω με τον athanaso77 οτι η επιλογη για τον καθενα μας ειναι καθαρα υποκειμενικη υποθεση. Το οτι μια εκδοση Radio ειναι σημαντικα πιο δυνατη σε αποδοση σηματος, αυτοματως συνεπαγεται και μεγαλυτερη καταναλωση για την επιτευξη του , αλλα και το πιο σημαντικο για μενα μεγαλυτερη ακτινοβολια. Αρα λοιπον μια πιο βελτιωμενη εκδοση μπορει για καποιον να ειναι αυτη που ειναι λιγοτερο επιβλαβης για την υγεια του ( θυσιαζοντας ετσι κατι απο την ενταση και ποιοτητα σηματος) αλλα και με αισθητα λιγοτερη καταναλωση. Προσωπικα θα προτιμουσα το δευτερο για μενα, χωρις να σημαινει οτι ειναι και το πιο σωστο....Αρα τελικα καθαρα υποκειμενικο...
Γιαννης. Μ.
Link to comment
Share on other sites

Επειδή ειδα οτι γινεται αρκετη συζητηση σχετικα με Radios ας εκφερω και εγω την προσωπικη μου αποψη. Αρχικα θα συμφωνησω με τον athanaso77 οτι η επιλογη για τον καθενα μας ειναι καθαρα υποκειμενικη υποθεση. Το οτι μια εκδοση Radio ειναι σημαντικα πιο δυνατη σε αποδοση σηματος, αυτοματως συνεπαγεται και μεγαλυτερη καταναλωση για την επιτευξη του , αλλα και το πιο σημαντικο για μενα μεγαλυτερη ακτινοβολια. Αρα λοιπον μια πιο βελτιωμενη εκδοση μπορει για καποιον να ειναι αυτη που ειναι λιγοτερο επιβλαβης για την υγεια του ( θυσιαζοντας ετσι κατι απο την ενταση και ποιοτητα σηματος) αλλα και με αισθητα λιγοτερη καταναλωση. Προσωπικα θα προτιμουσα το δευτερο για μενα, χωρις να σημαινει οτι ειναι και το πιο σωστο....Αρα τελικα καθαρα υποκειμενικο...

 

Δεν ξέρω κατά πόσο ισχύει αυτό που λες για ακτινοβολία κλπ, το πράγμα χρίζει εργαστηριακής μελέτης!

 

Σκέψου όμως ότι μόνο με μια απλή αλλαγή στον κώδικα ανεύρεσης της πιο κοντινής κυψέλης χωρίς να πειραχτεί τίποτα άλλο, το αποτέλεσμα μπορεί να έχει τρομερές διαφορές!

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
αρχικες (το τονίζω) εντυπώσεις... έχω βάλει την 2.10 εδώ και μερικές ώρες μόνο, άρα ούτε συζήτηση για αξιολόγηση μπαταρίας... ΑΛΛΑ:

- από πλευράς ποιότητας ήχου στις συνομιλιες - 2.10 - 2.12 = 1-0

- σταθερότητα σήματος - 2.10 - 2.12 = 2-0

- δυνατότερο σήμα - 2.10 - 2.12 = 3-0

ημίχρονο...

Θα επανέρθω με το δεύτερο ημίχρονο:lol:

 

Δεν θέλω να σε απογοητεύσω αλλά αυτά είναι εντελώς υποκειμενικά.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δεν θέλω να σε απογοητεύσω αλλά αυτά είναι εντελώς υποκειμενικά.

 

αγαπητέ και σεβαστέ athanaso77... ασφαλώς και είναι - όπως φαντάζομαι και κάθε ενός από εμάς που απλά εκφερει γνωμη ή καταγράφει εμπειρίες χωρίς επιστημονικες μελέτες ή στοιχεία.

Τα παραπάνω που καπως χιουμοριστικά παρέθεσα, είναι οι δικές μου εμπειρίες, με την συγκεκριμένη ρομ την συγκεκριμένη χρήση τηλεφώνου, κλπ. κλπ. Απλά λένε ότι θέσφατα του τύπου το 2.12 είναι το καλύτερο ραδιο, πιθανόν να μην ισχύουν σε όλες τις περιπτώσεις, Αρα πειραματιστείτε!

 

Παρεπιπτώντως, λίγες ακόμα ώρες δοκιμής του συγκεκριμένου ραδιο, απλά επιβεβαίωσαν τις αρχικές μου εμπειρίες.

Σωτήρης
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Αρα πειραματιστείτε!

 

Αυτό είναι το πιο σωστό. Και επειδή δεν θέλω να παρεξηγηθώ, θέλω να τονίσω ότι δεν αμφιβάλω για την ποιότητα των αποτελεσμάτων σου, απλά τα αποτελέσματα αλλάζουν από χρήστη σε χρήστη ανάλογα τους παράγοντες που ανέφερα πιο πάνω. Είναι καλό φυσικά να ακούμε απόψεις και δοκιμές από όλους του χρήστες. :rolleyes:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Νέα έκδοση

 

Omega XT v4.1 Με GTX 1.8.5 Sense Theme

 

WM 6.5.x build 23569

Base ROM 2.13.531.1

Manila 2.5.20161332.0

Ram 576 MB

190MB Free storage space

GTX Theme

Cookie Home tab 1.8.5

 

Info for GTX 1.8.5 Sense Theme

 

To get the GTX Lockscreen after flashing go to CHT editor -> Lockscreen settings and select Enable CHT Lockscreen. Save - Exit

 

Πληροφορίες και Download στο πρωτο post!

 

http://img838.imageshack.us/img838/7606/omegagtx.jpg

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Καλήμερα σ ολους :):):)

 

ολα καλα. το τηλ ειναι οκ τωρα.Σ'ευχαριστω για την βοηθεια vasili και τον ioathe που με βοηθησε μεσο πμ.

 

Παρακαλώ,

έβαλες την Νέα Omega XT v4.x???

 

Ποτε να περιμενουμε την καινουρια GTX V4? :shifty:

 

Μόλις πριν λίγο την ανέβασα,

απολαύστε την!

Και βέβαια περιμένω εντυπώσεις!

 

Παρεπιπτώντως, λίγες ακόμα ώρες δοκιμής του συγκεκριμένου ραδιο, απλά επιβεβαίωσαν τις αρχικές μου εμπειρίες.

 

Σωτήρη,

 

Σ ευχαριστώ πάρα πολύ για το Donate που μου έκανες.

Ομολογώ ότι ξαφνιάστηκα, δεν περίμενα να πάρω Donate από το Thread του myphone.

 

Ευχαριστώ για την κίνηση σου φίλε και την εκτιμώ πολύ.

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...