Jump to content

Ποιο δίκτυο κινητής τηλεφωνίας προτιμάτε;


TN97
 Κοινοποίηση

Ποιον πάροχο κινητής τηλεφωνίας προτιμάτε (για οποιονδήποτε λόγο);  

1.063 members have voted

  1. 1. Ποιον πάροχο κινητής τηλεφωνίας προτιμάτε (για οποιονδήποτε λόγο);

    • Cosmote
      405
    • Vodafone
      366
    • Wind
      292


Recommended Posts

Ψηφιζω Cosmote και εγω αν και δεν ειμαι καθολου ευχαριστημενος

 

Cosmote μέχρι στιγμής αν και με έχει απογοητεύσει κάπως..

 

Ενώ έχει πραγματικά σήμα καμπάνα και στο σπίτι μου αλλά και όπου πάω, η ποιότητα ήχου είναι πολύ κακή.

 

Wind σου έρχομαι.. :p :)

 

Πραγματικα ειμαι μαζι σου! μου εχουν σπασει τα νευρα με την Cosmote. Απο εξηπηρετηση δεν μπορω να πω οτι ειμαι και πολυ ευχαριστημενος. Ειμαι χρονια χρηστης της Cosmote και τα τελευταια 3-4 χρονια εχει χαλασει παρα πολυ. 3G σημα πιανει αρκετες φορες αλλα οχι παντα! Γενικα το σημα ειναι αστα βραστα, συνεχεια δικτυο απασχολημενο και δικτυο απασχολημενο, εκει που μιλας μπορει να κλεισει και να μην εχει καθολου σημα! και τις τελευταιες 2 μερες συγκεκριμενα το βραδυ μετα τις 11 μου γραφει ανενεργη SIM. Επισης προχθες στον κολλητο μου του ειχαν βαλει φραγη στα μηνυματα και δεν μπορουσε να στειλει τπτ. Μονο κλησεις εκανε. ε προσπαθουσαμε να το φτιαξουμε ποση ωρα αλλα τπτ. Ωσπου τρωμε την φλασια να παρουμε να μαθουμε ποσο υπολοιπο εχει και ΑΠΟ ΤΟ ΠΟΥΘΕΝΑ ειχε -6,45!! ΑΚΟΥΣΑΤΕ ΑΚΟΥΣΑΤΕ! και μενουμε καγκελο. ε στην συνεχεια ακολουθησε τηλεφωνο στην Cosmote και εφτιαξε!

 

σας επριξα!

Αν μπορει καποιος να προτινει (εχοντας αποδειξεις) καποιο αξιοπιστο δικτυο καρτοκινητης με πολυ καλο σημα ας μου πει!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 334
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Από που το έβγαλες αυτό το συμπέρασμα; Έκανες τέστ για φαινόμενα migration και γήρανσης του chip;

Δε προσπαθώ να σε πείσω να μην είσαι fan της cosmote,καλά κάνεις και είσαι εφόσον σου ταιριάζει αυτή η εταιρεία!

Αλλά κάνεις αυτό που δε θες οι άλλοι να σου κάνουν : να προσπαθείς να μας πείσεις ότι είναι η super duper εταιρεία κινητής τηλεφωνίας στην Ελλάδα και ότι όσοι προτιμούμε τις άλλες είμαστε "αλλού",για να μη γράψω άλλη λέξη και κοπεί...

Αναφέρθηκα προσωπικά στους λόγους για να μην είμαι σε μία εταιρεία όπως η Cosmote η οποία δε σέβεται ένα μεγάλο μέρος της πελατειακής βάσης,όπως είναι τα what's up που τους θέτει σαν πελάτες 2ης κατηγορίας! Υποβιβάζει με αυτό τον τρόπο και την ποιότητα αυτών που την πληρώνουν ακριβά για υπηρεσίες που ουσιαστικά είναι άχρηστες.

Π.χ. κάποιος στην Cosmote πληρώνει BIS 15E/μήνα για 150ΜΒ ενώ σε WIND me 8E/μήνα έχω απεριόριστη χρήση στο εταιρικό πακέτο,η οποία λειτουργεί και τέλεια! Και φυσικά μιλάω για μηνιαία υπηρεσία και όχι για αλλαγή SIM που κάνεις μία φορά στα 5 χρόνια και αν χρειαστεί!

Ωστόσο καλά κάνεις και παραμένεις στην εταιρεία που σε συμφέρει,το αντίθετο θα ήταν περίεργο!

.η υπηρεσια BlackBerry Internet Solution™- COSMOTE Professional Plus με 15 ευρω δινει 250 mb και ειναι η ιδια με αυτη που δινει η wind με τα ιδια λεφτα(το λεγομενο απεριοριστο)

http://www.wind.com.gr/pages.fds?langID=1&pageid=1096

http://www.cosmote.gr/cosmote/cosmote.portal;jsessionid=LTs1GPP0Crz1sht1LNNNJd3ypS8SCp9nJrn9kGYTH17JxnYn1Y2N!1817399559?locale=el_GR&_nfpb=true&_pageLabel=L41_business_service_fullstory&catID=0b0f42bb80005972&path=%2FSCSDevRepository%2Fcontent%2Fel%2Fsections%2Fbusiness%2Fservice%2FBLACKBERRYservice.xml&breadcrumbTitle=%CE%A5%CF%80%CE%B7%CF%81%CE%B5%CF%83%CE%AF%CE%B1+BlackBerry&sectionToShow=information

οταν προσπαθεις να πεισεις καποιον φαινεται εγω απλως σαν χρηστης και των 3 λεω την γνωμη μου και επισημανα οτι για τον καθενα τα κριτηρια διαφερουν αλλα συμπερανα οτι το οτι οι περισοτεροι ειναι cosmote(ειτε σαρεσει ειτε οχι...μαλλον οχι)διοτι αυτη τους συμφερει-καλυπτει...δεν ειπα οτι ειναι super duper...εσυ παρουσιαζεις λανθασμενα στοιχεια για να μας πεισεις...οσο για την sim ναι εχω αλαξει 3 στην wind διοτι αλλαζω συχνα απο κινητο σε κινητο ενω σε cosmote και vodafone οχι...βαλε τις διπλα να δεις διαφορα στην ποιοτητα..

Edited by stathis334
Link to comment
Share on other sites

.η υπηρεσια BlackBerry Internet Solution™- COSMOTE Professional Plus με 15 ευρω δινει 250 mb και ειναι η ιδια με αυτη που δινει η wind με τα ιδια λεφτα(το λεγομενο απεριοριστο)

http://www.wind.com.gr/pages.fds?langID=1&pageid=1096

http://www.cosmote.gr/cosmote/cosmote.portal;jsessionid=LTs1GPP0Crz1sht1LNNNJd3ypS8SCp9nJrn9kGYTH17JxnYn1Y2N!1817399559?locale=el_GR&_nfpb=true&_pageLabel=L41_business_service_fullstory&catID=0b0f42bb80005972&path=%2FSCSDevRepository%2Fcontent%2Fel%2Fsections%2Fbusiness%2Fservice%2FBLACKBERRYservice.xml&breadcrumbTitle=%CE%A5%CF%80%CE%B7%CF%81%CE%B5%CF%83%CE%AF%CE%B1+BlackBerry&sectionToShow=information

οταν προσπαθεις να πεισεις καποιον φαινεται εγω απλως σαν χρηστης και των 3 λεω την γνωμη μου και επισημανα οτι για τον καθενα τα κριτηρια διαφερουν αλλα συμπερανα οτι το οτι οι περισοτεροι ειναι cosmote(ειτε σαρεσει ειτε οχι...μαλλον οχι)διοτι αυτη τους συμφερει-καλυπτει...δεν ειπα οτι ειναι super duper...εσυ παρουσιαζεις λανθασμενα στοιχεια για να μας πεισεις...οσο για την sim ναι εχω αλαξει 3 στην wind διοτι αλλαζω συχνα απο κινητο σε κινητο ενω σε cosmote και vodafone οχι...βαλε τις διπλα να δεις διαφορα στην ποιοτητα..[/QU παιδια οτι και να πειτε η cosmote ειναι κρατος και μπορει να τοποθετησει κεραιες οπου θελει..αν δεν υπαρχουν ιδια κρητιρια δεν μπορουμε να κανουμε συγκρισεις..ειτε σας αρεσει ειτε οχι..λυπαμαι αλλα αυτη ειναι η αληθεια:confused::O

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μιας και νέος στο Forum.

 

Για το ποια εταιρία είναι καλύτερη πολλές φορές είναι προσωπική μας άποψη.

Tην βαφτίζουμε καλύτερη, από τις κακές μάλλον εμπειρίες που είχαμε στην προηγούμενη που ήμασταν.

Μιας και είμαι σχετικός με τον κλάδο έχω να πω το εξής, δεν φταίει η εταιρία που είσαι τώρα ή που έφυγες για τον μεγάλο λογαριασμό που πληρώνεις, περισσότερο θα έλεγα φταίμε εμείς που δεν ασχολούμαστε να διαβάσουμε τους όρους και τις προϋποθέσεις αυτών που υπογράψαμε (πχ. ελάχιστη χρέωση, φόρους, δέσμευση κλπ) με αποτέλεσμα οι περισσότεροι συνδρομητές να έχουν γίνει "ΜΠΑΛΑΚΙ" των εταιριών.:lol:

Η αλήθεια όμως είναι ότι όλες οι εταιρίες ιδίους όρους και προϋποθέσεις έχουν στα συμβόλαια τους.

 

Προσωπικά Cosmote έχω, γιατί έχω το Απεριόριστα 25 και πληρώνω 28 και αυτό ήταν, γιατί έχω σήμα καμπάνα ακόμα και στο 3 υπόγειο του metro του Αιγάλεω.

Και η κάλυψη και στο 3G, στο νησί που είμαι είναι τέλεια.:D

Link to comment
Share on other sites

Wind για το καλύτερο σήμα και 3G, cosmote σαν κάλυψη αλλά στα μέρη που είμαι (σπίτι, εξοχικό, δουλειά) η cosmote είναι απλά ανέκδοτο από σήμα! και το 3G? τι είναι αυτό??? μάπα το καρπούζι!!! :lol::lol:
Link to comment
Share on other sites

Για το οικογενειακό προτιμήσαμε την Cosmote μετά από αρκετά χρόνια στην Telestet - Tim - Wind ;)

 

Είχε ενδιαφέρουσες προτάσεις και μας κέρδισε εκείνη με τον δωρεάν χρόνο μεταξύ μας αλλά και προς τα σταθερά.

 

Πάντως , μάχη γίνεται για να πάρει η μία τους πελάτες από την άλλη... :lol:

Nokia N78 , HTC HD2, Galaxy 3 i5800 (απωλέσθη) , Galaxy S2 Plus , Galaxy Note 2
Link to comment
Share on other sites

Εγω παιδια εχω και τα 3 δικτυα .Στην περιοχη μου τουλαχιστον η vodafone εινε απλα κορυφη. Οσο για τα σταθερα (προγραμμα) που ειπε ο προηγουμενος φιλος εχουν ολες οι εταιριες :). Ετσι το λογικο εινε να ειμαστε αμερολιπτοι και ο καθενας να κανει αυτο που τον συμφερει. Δεν προτιμουμε καποια εταιρια γιατι δινει μεγαλες επιδοτισεις. Εγω ας πουμε τι να πω, εχοντας 9 χρονια συμβολαιο vodafone (240) η μεγαλυτερη επιδοτηση εινε 72 ευρο. :lol::lol::lol: αλλα το σημα σημα. αρα vodafone:)
Link to comment
Share on other sites

Αν και έχω Vodafone προτιμώ τη Wind λόγω των πολλών και καλών προσφορών που βγάζει συνεχώς (βλ. 3gb internet) και της καλύτερης ποιότητας ήχου που προσφέρει.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Εχω εδώ και 20 χρόνια και πλέον καρτοκινητό απο την Wind με εύκολο αριθμό. Παρά τα πρώτα δύσκολα χρόνια τώρα έχω το iphone με 1,5 γιγκα Ιντερνετ, προσοφρά με διπλασιασμό χρόνου, δωρεάν 20λεπτο απο εισερχόμενες κλησεις και περιμενα εστω δωρεαν κλησεις σε ολη την wind....βελτιωνεται παντως αρκετα....
Link to comment
Share on other sites

Εχω εδώ και 20 χρόνια και πλέον καρτοκινητό απο την Wind με εύκολο αριθμό. Παρά τα πρώτα δύσκολα χρόνια τώρα έχω το iphone με 1,5 γιγκα Ιντερνετ, προσοφρά με διπλασιασμό χρόνου, δωρεάν 20λεπτο απο εισερχόμενες κλησεις και περιμενα εστω δωρεαν κλησεις σε ολη την wind....βελτιωνεται παντως αρκετα....
20 χρονια wind ;; η κινητη τηλεφωνια υπαρχει στην ελλαδα απο το 1995 και η πρωτη καρτοκινητη παρουσιαστηκε απο την telestet (b-free) το 1996, πως εισαι εδω και 20+ χρονια ;
Μην ψάχνεις να αγαπήσεις κάτι τέλειο , αγάπησε κάτι που δεν είναι τέλειο και κάντο τέλειο με την αγάπη σου …
Link to comment
Share on other sites

Εχω εδώ και 20 χρόνια και πλέον καρτοκινητό απο την Wind με εύκολο αριθμό. Παρά τα πρώτα δύσκολα χρόνια τώρα έχω το iphone με 1,5 γιγκα Ιντερνετ, προσοφρά με διπλασιασμό χρόνου, δωρεάν 20λεπτο απο εισερχόμενες κλησεις και περιμενα εστω δωρεαν κλησεις σε ολη την wind....βελτιωνεται παντως αρκετα....

 

εγω πρωτο αγορασα bfree οταν πρωτο βγηκε στην αγορα το 1996!

εσυ πως εισαι 20 χρονια στην telestet?:confused:

http://img651.imageshack.us/img651/9279/bfreeavatar21024x768102.jpg
Link to comment
Share on other sites

εγω πρωτο αγορασα bfree οταν πρωτο βγηκε στην αγορα το 1996!

εσυ πως εισαι 20 χρονια στην telestet?:confused:

Συγνώμη που παρεμβαίνω, Μεταφορικά το λέει η φίλος... θα μπορούσε να λέει έχω 100 χρόνια σε αυτό το χόρο.. Μεταορικά "Τρόπος του λέγειν 20 χρόνια" ;)

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

η κινητη τηλεφωνια υπαρχει στην ελλαδα απο το 1995
Η κινητή τηλεφωνία υπάρχει στην Ελλάδα από το 1993 :cool:

Η πρώτη κλήση έγινε από την Wind [τότε Telestet] στις 29 Ιουνίου 1993, και λάνσαρε πρώτη στην Ελλάδα την καρτοκινητή τηλεφωνία B free τον Μάιο 1997 [21 Μαΐου 1997 αν δεν κάνω λάθος] :)

Link to comment
Share on other sites

Η κινητή τηλεφωνία υπάρχει στην Ελλάδα από το 1993 :cool:

Η πρώτη κλήση έγινε από την Wind [τότε Telestet] στις 29 Ιουνίου 1993, και λάνσαρε πρώτη στην Ελλάδα την καρτοκινητή τηλεφωνία B free τον Μάιο 1997 [21 Μαΐου 1997 αν δεν κάνω λάθος] :)

ας πουμε οτι εχεις δικιο, που ειναι τα 20 χρονια; που λεει ο φιλος οτι εχει το καρτοκινητο νουμερο του; 1997 - 2010 = 13:O

δειτε εδω για περισσοτερες πληροφοριες

Edited by mathios
Μην ψάχνεις να αγαπήσεις κάτι τέλειο , αγάπησε κάτι που δεν είναι τέλειο και κάντο τέλειο με την αγάπη σου …
Link to comment
Share on other sites

ας πουμε οτι εχεις δικιο, που ειναι τα 20 χρονια; που λεει ο φιλος οτι εχει το καρτοκινητο νουμερο του; 1997 - 2010 = 13:O

δειτε εδω για περισσοτερες πληροφοριες

Ποτέ δεν σχολίασα την ανακρίβεια πότη έγραψε ο φίλος, γιατί ούτως ή άλλως κάνει από μόνο του Μπάμ πως είναι υπερβολή.

 

Αυτό που παρέθεσα έχει να κάνει καθαρά και μόνο για το πότε ξεκίνησε η κινητή και καρτοκινητή τηλεφωνία στην Ελλάδα, για πληροφοριακούς σκοπούς, και χωρίς κανένα ίχνος αντιπαράθεσης. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
αποτι βλεπω τα αποτελεσματα ειναι μοιρασμενα αλλη μια αποδειξη οτι ο καθενας κρινει και επιλεγει οτι τον συμφερει.. ετσι οπως ειανι πλεον τα δικτυα με τοσα λεπτα που δινουν ειναι σχεδον ολα τα ιδια.. ο καθενας αποφασιζει με το τι δικτυα εχει ο κυκλος του και αναλογα επιλεγει.. το μονο που μπορω να πω ειναι οτι h Wind αυτη την στιγμη χαλαει τον ανταγωνισμο γιατι οντως προσφερει πιο πολλα.. απλα το προβλημα ειναι οτι εχει της πιο λιγες συνδεσεις...
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
κι εγω cosmote προτιμω παιδια.ειμαι καπου 2 χρονια στην cosmote και σχεδον ποτε δεν ειχα προβλημα.λεω σχεδον γιατι κατι φορες μου λενε φιλοι οταν με καλουσαν,χτυπαγε και δεν το σηκονα.φυσικα το τηλεφωνο ποτε δεν ειχε χτυπησει:p
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Κοιτώντας τα αποτελέσματα της ψηφοφορίας βλέπω ότι και οι τρεις εταιρείες έχουν σχεδόν τα ίδια ποσοστά...

Πώς γίνεται αυτό :rolleyes: αφού από τα 60 τηλέφωνα που έχω στη μνήμη μόνο 7 έχουν Vodafone + 3 WIND όλοι οι άλλοι Cosmote....

Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν ειχα ποτε αλλη εταιρεια εκτος της vodafone σπανια αντιμετωπισα προβλημα με το σημα που να με αγανακτησει ...ειμαι σιγουρος οτι ολοι με ολα τα δικτυα εχουν παει καπου που δεν ειχαν σημα... οποτε σε αυτην την χωρα κανεις δεν ειναι καλυτερος απο τον αλλον τουλαχιστον στην καλυψη σηματος.
Link to comment
Share on other sites

vodafone γιατι τοσα χρονια εκει ειμαι και ειμαι ενταξει:p:p

 

Κοιτώντας τα αποτελέσματα της ψηφοφορίας βλέπω ότι και οι τρεις εταιρείες έχουν σχεδόν τα ίδια ποσοστά...

Πώς γίνεται αυτό :rolleyes: αφού από τα 60 τηλέφωνα που έχω στη μνήμη μόνο 7 έχουν Vodafone + 3 WIND όλοι οι άλλοι Cosmote....

και μενα οι περισσοτεροι εχουν Cosmote...αλλα ενταξει αφου το προτιμουν δεν πειραζει:p;)

Edited by TN97
ΣΥΝΕΝΩΣΗ ΜΗΝΥΜΑΤΩΝ. ΠΑΡΑΚΑΛΕΙΣΑΙ ΝΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΕΙΣ ΤΗΝ «ΤΡΟΠΟΠΟΙΗΣΗ» ΟΤΑΝ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΠΡΟΣΘΕΣΕΙΣ ΚΑΤΙ.

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...