Jump to content

Ποιο δίκτυο κινητής τηλεφωνίας προτιμάτε;


TN97
 Κοινοποίηση

Ποιον πάροχο κινητής τηλεφωνίας προτιμάτε (για οποιονδήποτε λόγο);  

1.063 members have voted

  1. 1. Ποιον πάροχο κινητής τηλεφωνίας προτιμάτε (για οποιονδήποτε λόγο);

    • Cosmote
      405
    • Vodafone
      366
    • Wind
      292


Recommended Posts

cosmote διοτι εχει καλο σημα και γενικα οι περισσοτεροι γνωστοι μου αλλα και ο περισσοτερος κοσμος εχει whats up:)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 334
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Οντως cosmote. Μακραν οι περισσοτεροι εχουν συνδεση cosmote η what's up οποτε ο,τι πρεπει τα 1500 λεπτα και μηνυματα!
Link to comment
Share on other sites

WIND γιατί f2g2 δεν έχει καμία εταιρία,γιατί με 8,5ευρώ μιλάω και στέλνω(600'+600sms+150')με όλη την wind,q και σταθερά,γιατί όλοι οι γνωστοί μου έχουν wind και τέλος γιατί έχει την καλύτερη ποιότητα κλήσεων και σήματος από όλες τις άλλες(χρησιμοποιώ και τις 3 εταιρίες)

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που έχει ο περισσότερος κόσμος Cosmote είναι δίκοπο μαχαίρι. Ναι μεν υπάρχει μεγάλη βάση πληθυσμού που μπορεί να επικοινωνεί φθηνά, εντούτοις η ποιότητα και η ισχύς σήματος πλέον έχει αρχίσει να γίνεται προβληματική, ιδίως τώρα το καλοκαίρι. Έχει πλακωθεί ο κόσμος στη συνομιλία και στο διαδίκτυο και πολλές φορές μπουκώνει το σύμπαν. Ποιότητα συνομιλίας αρκετά χειρότερη από πριν. Θα έπρεπε να έχουν μεριμνήσει να κάνουν μια επέκταση στο bandwidth, ή οτιδήποτε άλλο απαιτείται ώστε να εξυπηρετείται τόσος κόσμος που τους προτιμά. Ελπίζω να βελτιωθεί το πράγμα, γιατί με βλέπω για αλλαγή εταιρείας και αριθμού, ή φορητότητα. :what: Edited by panosz75
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Οντως αυτο με την cosmote εχει παραγινει. Ηρθε φιλη μου απο Ρεθυμνο και μου λεει δεν εχετε σημα στην Αθηνα; Κηφισια εμενε και ειλικρινα εχανε κλησεις, εκλεινε τηλ. Εχει παραγινει τοσο πια το κακο; Κι εγω εχω μια καρτα απο τις 3 εταιρειες, αλλα πιο πολυ χρησιμοποιω cosmote οποτε δεν εχω τοσο μεγαλεο δειγμα συγκρισης!
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
στηριζω cosmote με τα οποιαδηποτε προβληματα εχει παρουσιασει επειδη ειναι ελληνικη.

 

Είναι ελληνική η cosmote?????:blink:

Link to comment
Share on other sites

Ποια ελληνική; Αφού Γερμανική είναι και έχει κάνει πολλές περικοπές....
Nokia 5110, 3210, 8210, Samsung M-100, Nokia 7210, 7650, 6600, Siemens Sx1, Nokia 6230, 6680, N70, Qtek S200, Nokia N80, Qtek 9000, Nokia N93, N95 8GB, samsung Omnia, iphone 3g, 3gs , 4, 4s, 5, 6+, 7
Link to comment
Share on other sites

Καμιά!

 

Χρησιμοποιώ Wind κυρίως γιατί είναι η μόνη που κάπως πιάνει σπίτι μου και επειδή με το f2g2 έχω χρεώσεις στην καρτοκινητή καλύτερες κι από αυτές που άλλοι έχουν σε συμβόλαιο. Όμως είμαι πολύ απογοητευμένος από την εταιρία διότι δεν είναι καθόλου αξιόπιστη σε αυτά που υπόσχεται! Βγάζει προσφορές κράχτες και τις καταργεί η τις τροποποιεί και γενικά αντιμετωπίζει τους πελάτες της σαν άτομα με μειωμένο IQ. Πραγματικά αν δεν είχα f2g2 θα είχα φύγει προ πολλού για άλλη εταιρία.

 

Δε νομίζω ότι έχει νόημα η δημοσκόπηση υπό την έννοια ότι στην Ελλάδα δε λειτουργεί ο ανταγωνισμός. Και οι τρεις συνεννοούνται και παρέχουν στους πελάτες τους παρόμοιες προσφορές. Τη μία μέρα ανακοινώνει κάποια μια τροποποίηση και την επόμενη ακολουθούν και οι άλλες δύο άσχετα αν η τροποποίηση είναι προς το καλύτερο ή το χειρότερο. Δεν έχεις λοιπόν να κερδίσεις τίποτα εάν είσαι συνδρομητής κάποιας συγκεκριμένης και τα μόνα κριτήρια που ορίζουν την επιλογή είναι πλέον οι επιλογές των περισσότερων γνωστών σου (πχ αν έχουν cosmote πας στην cosmote για να μιλάς πιο φτηνά μαζί τους) και το αν έχει σήμα στα μέρη που βρίσκεσαι περισσότερο πχ σπίτι και εργασία.

Link to comment
Share on other sites

Θα είναι περιστασιακό τότε... Η WIND γενικά έχει δίκτυο λίγο μπάχαλο λίγο δύσκολο να υπερτερεί σε ποιότητα ομιλίας σε όλη την επικράτεια.

 

και όμως στην ποιότητα κλήσεων είναι μακράν η καλύτερη. Πιστότητα φωνής,ποιότητα κλήσης (παρεμβολές κτλ) και handoff. Με αυτά τα κριτήρια βγαίνει χαλαρά πρώτη. Τώρα αν η Cosmote κρατά τη γραμμή 2 λεπτά με διακοπές και δε πέφτει αυτό είναι προβλήμα και όχι προτέρημα,δε καταλαβαίνω με ποια λογική το έχουν ρυθμίσει έτσι.

Η Wind έχει μια ρύθμιση στο δίκτυο - που φαίνεται,κάνει μπαμ από netmonitor- που στο ραδιοδίκτυο της επιτρέπει να έχει καλύτερη ποιότητα σήματος. Χάνει αλλού βέβαια -ένταση- αλλά μη τα θέλουμε και όλα.

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Cosmote αποκλειστικά και μόνο λόγω καλύτερου σήματος στην περιοχή μου.Απο την εξυπηρέτηση πελατών δεν είμαι ευχαριστημένος!
Link to comment
Share on other sites

Vodafone γιατί αυτή τη στιγμή στην καρτοκινητή έχει τις καλύτερες προσφορές.

__________

 

Αν οι εκλογές άλλαζαν κάτι θα ήταν παράνομες

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω Vodafone εχω.Εχει το καλυτερο κεντρο εξυπηρετησης,αψογο ιντερνετ στο κινητο και απο σημα ειμαι ευχαριστημενος.Τωρα στο μελλον αν αλλαξει κατι θα δουμε...
Link to comment
Share on other sites

H wind με εχει καλυψει απο Internet στις διακοπες αφου εχει σημα 3g+ παντου και μπορω να σερφαρω με adsm και στην παραλια.
Link to comment
Share on other sites

εγώ δεν μπορώ να καταλάβω πως η Cosmote με τα τόσα προβλήματα, εξακολουθεί να παραμένει πρώτη στις προτιμήσεις του κόσμου...

__________

 

Αν οι εκλογές άλλαζαν κάτι θα ήταν παράνομες

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
καμμια απο τις 3, αλλά πρεπει να πω οτι σε θεμα εξυπηρετησης/υποστηριξης πελατων, μονο στη voda ξερουν τι τους γινεται..
Link to comment
Share on other sites

Cosmote γιατί απλά την έχουν οι περισσότεροι

 

Wind για το f2go (και παραδόξως γιατί έχει σήμα εκεί που δεν έχουν οι άλλοι π.χ. Όλυμπο)

Link to comment
Share on other sites

καμμια απο τις 3, αλλά πρεπει να πω οτι σε θεμα εξυπηρετησης/υποστηριξης πελατων, μονο στη voda ξερουν τι τους γινεται..

 

Και γω αυτό έλεγα μέχρι πριν 1 μήνα...Τελικά είναι που θα πέσεις...Αμα δεις επιστολή παραπόνων προς τη Vodafone θα φρίξεις...Και φυσικά είναι μέσα και η εξυπηρέτηση...

Link to comment
Share on other sites

εχω περασει απο ολες. η wind και σαν δικτυο και σαν εξυπηρετηση στην πολη μου ειναι για τα μπαζα.

η voda πολυ καλη εξυπηρετηση και εταιρεια αλλα οταν ερχεται η ωρα για να κανεις ανανεωση σε περναν για χαζο.

ετσι ειμαι τωρα cosmote που ειμαι ευχαριστημενος.

iphone xs max ipad 6th gen
Link to comment
Share on other sites

εχω περασει απο ολες. η wind και σαν δικτυο και σαν εξυπηρετηση στην πολη μου ειναι για τα μπαζα.

η voda πολυ καλη εξυπηρετηση και εταιρεια αλλα οταν ερχεται η ωρα για να κανεις ανανεωση σε περναν για χαζο.

ετσι ειμαι τωρα cosmote που ειμαι ευχαριστημενος.

 

Ανανέωση έκανες στην Κοσμοτέ;

Τι εννοείς σε περνάνε για χαζό στην Βόνταφον;:wacko:

Link to comment
Share on other sites

Vodafone.Από την αρχή με έχει βολέψει και επίσης όλοι μου οι φίλοι με τους οποίους μιλάω αρκετά έχουν Voda.
Link to comment
Share on other sites

Cosmote έχει το καλύτερο σήμα στην περιοχή μου συν του οτι είχα για χρόνια βονταφον και η εξυπηρέτηση πελατών ηταν κοινώς άχρηστη.

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Androidoθαυμάστρια.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...