Jump to content

[Android - προτάσεις] Πλοήγηση στο διαδίκτυο


sardas
 Κοινοποίηση

Ποιος Browser σας καλύπτει περισσότερο;  

515 members have voted

  1. 1. Ποιος Browser σας καλύπτει περισσότερο;

    • CM Browser
    • UC Browser
    • Firefox Browser
    • Dolphin Browser
    • Opera Browser
    • Chrome Browser
    • Yandex Browser
    • Boat Browser
    • Lightning Browser
    • Άλλος (Puffin Browser, Javelin Browser, Next Browser, Maxthon Cloud Browser κλπ.)


Recommended Posts

Καλύτερα από τον Opera;

Για ποιο λόγο;

Ο οπερα εχει adblock και flash;

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

Αρα το myphone μονο σε desktop view απο οπερα μινι?

Εγώ έβαλα τον κανονικό Όπερα. Όταν ανοίγεις την εξοικονόμηση γίνεται σαν τον μίνι αλλά με mobile view.

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Ο οπερα εχει adblock και flash;

Flash έχει.

Adblock όχι

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έβαλα τον κανονικό Όπερα. Όταν ανοίγεις την εξοικονόμηση γίνεται σαν τον μίνι αλλά με mobile view.

 

Εμενα και με εξοικονομηση ανοιχτη desktop view τα βλεπω

Link to comment
Share on other sites

Ο dolphin εχει καλυτερο flash, ο opera δεν επαιζε ολα τα stream.

Δεν έχω βρει κανένα video που να μην παίζει με Opera.

Θες να μου στείλεις κάποιο link για παράδειγμα,που δεν παίζει;

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω βρει κανένα video που να μην παίζει με Opera.

Θες να μου στείλεις κάποιο link για παράδειγμα,που δεν παίζει;

Εδω http://www.alphatv.gr/webtv/live δεν μου ανοιγει καθολου τον player.

Γενικα ομως βλεπω οτι ο οπερα ειναι πιο γρηγορος και θα χρησιμοποιω αυτον για πλοηγηση , τον dolphin θα τον εχω για stream.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει τρόπος να περάσουμε τους σελιδοδεικτες από Chrome σε dolphin?

Ναι εάν περάσεις στον Chrome του υπολογιστή σου το add-on του Dolphin, μαζί με άλλες δυνατότητες σου δίνει και την επιλογή του συγχρονισμού σελιδοδεικτών.

Link to comment
Share on other sites

Ναι εάν περάσεις στον Chrome του υπολογιστή σου το add-on του Dolphin, μαζί με άλλες δυνατότητες σου δίνει και την επιλογή του συγχρονισμού σελιδοδεικτών.

 

Σε ευχαριστώ θα το προσπαθήσω..

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Λειτουργεί άψογα.

 

Ωραία! Τώρα άλλη ερώτηση.. Στον Chrome είχε κάτω αριστερά το αστεράκι που σου έβγαζε τους σελιδοδεικτες. Τώρα στον dolphin υπάρχει κανένα παρόμοιο κουμπί η πρέπει να σερνω δεξιά την σελίδα?

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Ωραία! Τώρα άλλη ερώτηση.. Στον Chrome είχε κάτω αριστερά το αστεράκι που σου έβγαζε τους σελιδοδεικτες. Τώρα στον dolphin υπάρχει κανένα παρόμοιο κουμπί η πρέπει να σερνω δεξιά την σελίδα?

κρατα παρατεταμενα την ιστοσελιδα που εισαι και σου βγαζει μενου, στο οποιο η πρωτη επιλογη ειναι προσθηκη σελιδοδεικτη

Link to comment
Share on other sites

κρατα παρατεταμενα την ιστοσελιδα που εισαι και σου βγαζει μενου, στο οποιο η πρωτη επιλογη ειναι προσθηκη σελιδοδεικτη

 

Όχι δεν θέλω προσθήκη, θέλω από τον έναν σελιδοδεικτη να πάω στον άλλο . Μάλλον γίνεται μόνο συροντας την σσελίδα από αριστερά προς δεξιά..

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν θέλω προσθήκη, θέλω από τον έναν σελιδοδεικτη να πάω στον άλλο . Μάλλον γίνεται μόνο συροντας την σσελίδα από αριστερά προς δεξιά..

Αα αν είναι να δεις τους σελιδοδεικτες σου σέρνεις προς τα δεξιά ναι

Link to comment
Share on other sites

Καλημερίζω.

 

Έβαλα chrome για δοκιμή μετά από δελφίνι και μία βδομάδα που τον δοκιμάζω μου αφήνει καλές εντυπώσεις. Μου λείπουν βέβαια κάποια πράγματα ου έχει το δελφίνι και εκεί θέλω την βοήθειά σας:

 

1) Δεν έχει κουμπί εξόδου από το πρόγραμμα

2) Δεν έχει ρύθμιση να κάνει εκκαθάριση των cookies, δεδομένων κλπ σε κάθε έξοδο

3) Δεν έχω βρει πρόσθετα για να μένει η οθόνη ανοιχτή στην πλοήγηση όπως επίσης και να αντιστρέφει τα χρώματα για πλοήγηση το βράδυ. Το αντίστοιχο του night mode στο δελφίνι.

 

Αν μπορεί κάποιος να βοηθήσει.

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερίζω.

 

Έβαλα chrome για δοκιμή μετά από δελφίνι και μία βδομάδα που τον δοκιμάζω μου αφήνει καλές εντυπώσεις. Μου λείπουν βέβαια κάποια πράγματα ου έχει το δελφίνι και εκεί θέλω την βοήθειά σας:

 

1) Δεν έχει κουμπί εξόδου από το πρόγραμμα

2) Δεν έχει ρύθμιση να κάνει εκκαθάριση των cookies, δεδομένων κλπ σε κάθε έξοδο

3) Δεν έχω βρει πρόσθετα για να μένει η οθόνη ανοιχτή στην πλοήγηση όπως επίσης και να αντιστρέφει τα χρώματα για πλοήγηση το βράδυ. Το αντίστοιχο του night mode στο δελφίνι.

 

Αν μπορεί κάποιος να βοηθήσει.

 

Ευχαριστώ.

 

1) Γενικότερα η google προωθεί το κλείσιμο με το home button! Μπορείς να πατήσεις το back button, αν και πολλές φορές είναι αδύνατο να φτάσεις στην αρχική αν έχεις σερφάρει για ώρα. Ωστόσο αυτό που κάνω πολλές φορές είναι να πατήσω το κουμπί των ανοιχτών καρτελών και στη συνέχεια πατώντας τις τρεις τελείες να κλείσω όλες τις ανοιχτέςε καρτέλες ;)

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Παιδια γεια χαρα! Μπορω να βγαλω το text wrap απο τον UC γιατι πολλες φορες ειναι πραγματικα ενοχλητικο!

ενοχλητικό; πρώτη φορά το ακούω αυτό! σωτήριο είναι όταν ζουμαρεις και τα γράμματα των προτάσεων "βγαίνουν" έξω από τα όρια της οθόνης και στα "φέρνει" μέσα! .τώρα τον έχω απεγκαταστησει και δεν θυμάμαι αλλά όλο και κάποιος θα σου απαντήσει

Link to comment
Share on other sites

Ο dolphin εχει καλυτερο flash, ο opera δεν επαιζε ολα τα stream.

O flash ο ιδιος έιναι, οποιο browser κι αν έχεις.

Παιδια γεια χαρα! Μπορω να βγαλω το text wrap απο τον UC γιατι πολλες φορες ειναι πραγματικα ενοχλητικο!
Δυστυχώς δεν απενεργοποιείται.
Link to comment
Share on other sites

Στον uc browser, πως μπορώ να ενεργοποιήσω το flash player? Έχει κάποια ρύθμιση που δεν βλέπω ?συνέχεια μου βγάζει να κατεβάσει μια λίστα όταν πάω να δω κάτι με flash περιεχόμενο.

Σε έχω δει πρωτάθλημα να παίρνεις...

...σε έχω δει στην γ' εθνική...

Link to comment
Share on other sites

1) Γενικότερα η google προωθεί το κλείσιμο με το home button! Μπορείς να πατήσεις το back button, αν και πολλές φορές είναι αδύνατο να φτάσεις στην αρχική αν έχεις σερφάρει για ώρα. Ωστόσο αυτό που κάνω πολλές φορές είναι να πατήσω το κουμπί των ανοιχτών καρτελών και στη συνέχεια πατώντας τις τρεις τελείες να κλείσω όλες τις ανοιχτέςε καρτέλες ;)

 

Μάλιστα...

 

Με έχει βολέψει ο chrome επειδή παίζει τα ενσωματωμένα βιντεάκια νεράκι σε αντίθεση με το δελφίνι. Θα τον κρατήσω αλλά για 2ο. Επειδή το να μένει ανοιχτή η οθόνη αλλά και να αλλάζει η αντίθεση είναι πολύ σημαντικά.

 

Ευχαριστώ για την απάντηση.

Link to comment
Share on other sites

ενοχλητικό; πρώτη φορά το ακούω αυτό! σωτήριο είναι όταν ζουμαρεις και τα γράμματα των προτάσεων "βγαίνουν" έξω από τα όρια της οθόνης και στα "φέρνει" μέσα! .τώρα τον έχω απεγκαταστησει και δεν θυμάμαι αλλά όλο και κάποιος θα σου απαντήσει

Ενοχλητικο σε καποια συγκεκριμενα site γενικα ειναι απιθανο!

Link to comment
Share on other sites

Στον uc browser, πως μπορώ να ενεργοποιήσω το flash player? Έχει κάποια ρύθμιση που δεν βλέπω ?συνέχεια μου βγάζει να κατεβάσει μια λίστα όταν πάω να δω κάτι με flash περιεχόμενο.

Δεν βρίσκω επιλογή απενεργοποίησης. Σε μένα, όπου έχει flash μια σελίδα βγάζει ένα κουμπί σαν play, που το πατάω και τρέχει το flash

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] Πλοήγηση στο διαδίκτυο

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...