Jump to content

[Android - προτάσεις] Πλοήγηση στο διαδίκτυο


sardas
 Κοινοποίηση

Ποιος Browser σας καλύπτει περισσότερο;  

515 members have voted

  1. 1. Ποιος Browser σας καλύπτει περισσότερο;

    • CM Browser
    • UC Browser
    • Firefox Browser
    • Dolphin Browser
    • Opera Browser
    • Chrome Browser
    • Yandex Browser
    • Boat Browser
    • Lightning Browser
    • Άλλος (Puffin Browser, Javelin Browser, Next Browser, Maxthon Cloud Browser κλπ.)


Recommended Posts

Εγώ μόλις ψήφισα τον Firefox.

(Έτσι από τα σχόλια σας δοκίμασα πριν λίγο και τον Opera mini, ενώ παλαιότερα δοκίμασα και τον Atlas που ταν γρήγορος, ενώ προσπάθησα και με το Maxthon για συνασισθηματικούς λόγους αλλά δεν είχε add-ons που περίμενα).

 

Και αυτό είναι το πλεονέκτημα το FF.

Είναι λέγεται πιο αργός (εγώ τώρα δεν είδα τον Όπερα πιο γρήγορο πάντως που τον τέσταρα λίγη ώρα και δε μ' άρεσε) αλλά με τα πρόσθετα μπορείς να κάνεις ΑΠΙΣΤΕΥΤΕΣ λειτουργίες, ιδιαίτερα αν είσαι ροοτ και ξέρεις να φτιάχνεις και δικά σου).

 

Εγώ το ΦΦ (με καμιά 15ρια add-ons και flash player) ανοίγω και 20 tabs (πλοήγηση/κλείσιμο tabs με gestures φυσικά) δεν το αλλάζω με τίποτα!

Ούτε και με τον ...εαυτό του αφού θα μείνω στην 33.0 (ούτε 33.1 ή 34) μέχρι να προσθέσει κάτι άλλο ουσιαστικό ή να πει για ΠΟΛΥ καλύτερες επιδόσεις.

Link to comment
Share on other sites

Ποια η γνώμη σας για τον CM Browser; Από το λίγο που το δοκίμασα είναι πολύ γρήγορος απλός και ελαφρύς με όμορφο ui!
Link to comment
Share on other sites

Α ναι. Τώρα δοκίμασα και τον Puffin (paid) :ninja: o οποίος σε δοκιμές βγαίνει πιο γρήγορος με διαφορά τύπου 1:10!

 

Με το καλημέρα προσπάθησε να συνδεθεί φυσικά στη μαμά του (107.178.36.13 = CloudMosa, Inc.) αλλά και σε άλλες "κουφές" διευθύνσεις όπως η 215.218.220.3 που ανήκει στην ...NSA και στο υπουργείο Αμύνης των ΗΠΑ DoD Network Information Center (DNIC)!

 

Το ενδιαφέρον είναι ακόμα και μόνο την μαμά του να μπλοκάρεις, δεν μπορείς να συνδεθείς σε κανένα σάιτ! Αν δεν σου πάρουν δηλαδή όλα τα στοιχεία (ταυτότητα, θέση, λογαριασμούς κλπ. κλπ.) να τα στείλουν έξω ...δεν δουλεύει!

 

Στο firefox τουλάχιστον αν κλείσεις όλες τις "νόμιμες" ρυθμίσεις του, συν κάτι στο about config, δεν ψάχνει να συνδεθεί πουθενά!

 

Τέλος πάντων. Τώρα είδα εσάς που τα συζητάτε και είπα να ρίξω μια ματιά...

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις >περιβάλλον εργασίας >ρυθμίσεις αναδιπλωσης κειμένου.

"Περιβάλλον εργασίας" δεν βλέπω πουθενά. Το μενού το έχω στα αγγλικά. Μόνο το labs βλέπω. Εκδοση 8.2.1 αγορασμένη.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως στο κινητό (γιατί στο tablet δυστυχώς δεν το παίρνει ακόμα) είμαι ενθουσιασμός με τον cm...!!!
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως στο κινητό (γιατί στο tablet δυστυχώς δεν το παίρνει ακόμα) είμαι ενθουσιασμός με τον cm...!!!

 

Εγώ τους έστειλα μαιλ και μου έστειλαν την εφαρμογή σαν αρχείο για εγκατάσταση στο tablet.

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

"Περιβάλλον εργασίας" δεν βλέπω πουθενά. Το μενού το έχω στα αγγλικά. Μόνο το labs βλέπω. Εκδοση 8.2.1 αγορασμένη.

Σωστά, lab και μετά επιλέγεις την επιλογή κάτω από το fullscreen settings

Link to comment
Share on other sites

Εγώ τους έστειλα μαιλ και μου έστειλαν την εφαρμογή σαν αρχείο για εγκατάσταση στο tablet.

 

 

Για πες μου τις εντυπώσεις σου στο tablet...

Link to comment
Share on other sites

Σωστά, lab και μετά επιλέγεις την επιλογή κάτω από το fullscreen settings

 

Εκεί υπάρχει μόνο η επιλογή για αυτόματο άνοιγμα όλων των σελίδων που είχα ανοιχτές. Μήπως δεν δουλεύει με lollipop;

Link to comment
Share on other sites

Για πες μου τις εντυπώσεις σου στο tablet...

 

Να σου πω ότι δεν θυμάμαι? Με ενδιαφέρει κάτι ννα συγχρονίζει μεταξύ συσκευών, αυτός δεν το έκανε και τον έβγαλα.

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Αυτος o Uc browser οσο καλος ειναι καποιες φορες καποιες αλλες κανει κατι κουλα λαγκαρισματα,δεν κανει ανανεωση,εχει ενα απιστευτο lag στο zoom in k zoom.out
Link to comment
Share on other sites

Τελευταία στον Boat παρατηρώ ότι όταν κατεβάζει κάτι, και είμαι σε μία άλλη εφαρμογή ή στην homescreen, δε μπορώ να μεταβώ στον boat μέσω της notification bar, δηλαδή να τραβήξω τη notification bar κάτω, κι εκεί που δείχνει το progress bar του κατεβάσματος, να πατήσω και να με πάει στην εφαρμογή που κατεβάζει εκείνη τη στιγμή, δηλαδή στον Boat. Σε άλλες εφαρμογές δε συμβαίνει αυτό, πατάω την progress bar και με πάει κατευθείαν (π.χ. όταν κάνω ενημερώσεις εφαρμογών μέσω του Play Store). Είναι πρόβλημα του Boat ή του κινητού μου; :what:
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Τελευταία στον Boat παρατηρώ ότι όταν κατεβάζει κάτι, και είμαι σε μία άλλη εφαρμογή ή στην homescreen, δε μπορώ να μεταβώ στον boat μέσω της notification bar, δηλαδή να τραβήξω τη notification bar κάτω, κι εκεί που δείχνει το progress bar του κατεβάσματος, να πατήσω και να με πάει στην εφαρμογή που κατεβάζει εκείνη τη στιγμή, δηλαδή στον Boat. Σε άλλες εφαρμογές δε συμβαίνει αυτό, πατάω την progress bar και με πάει κατευθείαν (π.χ. όταν κάνω ενημερώσεις εφαρμογών μέσω του Play Store). Είναι πρόβλημα του Boat ή του κινητού μου; :what:

μηπως εχει ξετικαρει την εμφανιση ειδοποιησεων απο τον boat?σε μενα διυλευει κανονικα

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Βίντεο του Youtube τα βλέπετε στην εφαρμογή του ή στον Browser?

 

Αν κι έχω τη δυνατότητα από παλιά. Ξανακοιτάζω τώρα τις τελευταίες μέρες και τα προβάλλω στον Browser (και full screen και ότι άλλες δυνατότητες έχει η εφαρμογή στην αναζήτηση κλπ.).

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Στον Chrome μετά το update σε lollipop δεν έχω καρτέλες.. Πως τις εμφανιζω?

Είναι στα recents. Αν δεν το θέλεις θα το ρυθμίσεις να μην είναι εκεί από τις ρυθμίσεις.

Link to comment
Share on other sites

Είναι στα recents. Αν δεν το θέλεις θα το ρυθμίσεις να μην είναι εκεί από τις ρυθμίσεις.

 

Πώς ρυθμίζεται να μην είναι εκεί? Δεν βρίσκω άκρη.. Θέλω να βγαίνει πάνω δεξιά το τετραγωνακι και να αλλάζω σελίδες όπως πριν..

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Πώς ρυθμίζεται να μην είναι εκεί? Δεν βρίσκω άκρη.. Θέλω να βγαίνει πάνω δεξιά το τετραγωνακι και να αλλάζω σελίδες όπως πριν..

 

Settings->merge tabs and apps θα το βάλεις Off

Link to comment
Share on other sites

Στο viral τα βλέπω εγώ

Το απέφυγα γιατί δεν ήθελα να βάλω άλλη εφαρμογή που να θέλει "ανάγνωση κατάστασης και ταυτότητας τηλεφώνου" κλπ κλπ.

 

Όπως χρησιμοποιώ το firefox τις τελευταίες ημέρες βλέπω και μπορώ και να κατεβάσω ότι βίντεο θέλω απευθείας χωρίς άλλη εφαρμογή.

Link to comment
Share on other sites

στον chrome σε κιτκατ δεν υπάρχει ρύθμιση να έχουμε tabs που λέτε;

Δες αν έχει κάτι ο chrome beta ή ψάξε στις ρυθμίσεις σε βαθύτερο επίπεδο, δηλαδή στο flags

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] Πλοήγηση στο διαδίκτυο

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...