Jump to content

[Android - προτάσεις] Πλοήγηση στο διαδίκτυο


sardas
 Κοινοποίηση

Ποιος Browser σας καλύπτει περισσότερο;  

515 members have voted

  1. 1. Ποιος Browser σας καλύπτει περισσότερο;

    • CM Browser
    • UC Browser
    • Firefox Browser
    • Dolphin Browser
    • Opera Browser
    • Chrome Browser
    • Yandex Browser
    • Boat Browser
    • Lightning Browser
    • Άλλος (Puffin Browser, Javelin Browser, Next Browser, Maxthon Cloud Browser κλπ.)


Recommended Posts

ποιες ειναι οι βλακείες του chrome? εντελως αοριστο αυτο που γραφεις.
Link to comment
Share on other sites

ποιες ειναι οι βλακείες του chrome? εντελως αοριστο αυτο που γραφεις.

Οι βλακείες του Chrome για μένα είναι οι διαφημίσεις(που είναι και η εμμονή της google) και οι στάνταρ ειδήσεις στην αρχική του σελίδα που καταναλώνουν άσκοπα mb. Ο Brave είναι όπως ο Chrome χωρίς αυτά. Δηλαδή δεν είναι Chrome

Link to comment
Share on other sites

ο brave είναι θηρίο, 100mb εγκατάστασης είναι πολλά κατ εμέ, chrome έβαλα τον 45 για τα custom tabs και δεν βλέπω να έχει διαφημίσεις
Link to comment
Share on other sites

Ενα αλλο ωραιο χαρακτηριστικο του brave ειναι η μουσικη αναπαραγωγη στο παρασκηνιο. (youtube κτλ)

Απλα πρεπει να ενεργοποιηθει, ριξτε μια ματια στα settings.

 

https://liliputing.com/2017/12/brave-browser-android-now-plays-youtube-videos-background.html

Αν θέλεις DropBox Account με πρόσθετα 250MB κάνε κλικ εδώ http://db.tt/W0JQVsoS
Link to comment
Share on other sites

Θα τον δοκιμάσω να σας πο την γνώμη μου, έχω βολευτεί εδώ και καιρό με τον atlas

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

ο brave είναι θηρίο, 100mb εγκατάστασης είναι πολλά κατ εμέ, chrome έβαλα τον 45 για τα custom tabs και δεν βλέπω να έχει διαφημίσεις

Μιλάμε για τις διαφημίσεις στις διάφορες σελίδες που επισκέπτεσαι όχι κάποιες ειδικές διαφημίσεις ειδικά στον Chrome. Εσύ σερφάρεις με Chrome και δεν βλέπεις πουθενά διαφημίσεις;

Link to comment
Share on other sites

α, οκ, ειπα κι εγω, ναι, προφανως σ αυτη την περιπτωση χρειαζεσαι ad blocker, φυσικα,

εγω ειμαι root & εχω adaway,

και βασικα θυμηθηκα τωρα που τον ξαναεβαλα εναν λογο που με εκανε να τον σουταρω:

δοκιμαζα το in-app browser (ενσωματωμενο browser δηλαδη που σου δινουν καποιες εφαρμογες μεσω των chrome custom tabs) και

μπηκα σε ενα "επικινδυνο" site (επιτηδες) και το custom tabs γεμισε διαφημιστικα redirects ουσιαστικα,

γιατι, επειδη δεν εχει δυνατοτητα να δειξει popups, ουσιαστικα τα ανοιγει πανω στο site που ησουνα και

αυτο κανει το browsing.. μαρτυριο...

 

το ερωτημα ειναι αν βγαλω τον chrome, ξερει κανεις αν υποστηριζει custom tabs ο brave;

Link to comment
Share on other sites

Πώς βάζω σελιδοδείκτες στην αρχική οθόνη; για τον brave ομιλώ

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Πώς βάζω σελιδοδείκτες στην αρχική οθόνη; για τον brave ομιλώ

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ένας τρόπος αν μιλάμε για την αρχική είναι να ανοίξεις με λινκ τις σελίδες που θέλεις να εμφανίζονται στην αρχική και σε κάθε νέα καρτέλα και θα τις προσθέσει μόνος του μετά. Μέχρι 8 νομίζω εμφανίζει εκεί

Link to comment
Share on other sites

Πώς βάζω σελιδοδείκτες στην αρχική οθόνη; για τον brave ομιλώ

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Πάνω πάνω δεξιά στις τελείες. Εκεί μέσα υπάρχει επιλογή.

8847171a427e4eafd07345cb31efec93.jpg

Link to comment
Share on other sites

Κανένας που να χρησιμοποιεί yandex καιρό, για πάνω από χρόνο ας πούμε να δώσει κάνα feedback για το πως του φαίνεται η εξέλιξη..

Έχω την εντύπωση ότι παλιά ήταν κομματάκι πιο σβέλτος η ιδέα μου?

me > you
Link to comment
Share on other sites

Κανένας που να χρησιμοποιεί yandex καιρό, για πάνω από χρόνο ας πούμε να δώσει κάνα feedback για το πως του φαίνεται η εξέλιξη..

Έχω την εντύπωση ότι παλιά ήταν κομματάκι πιο σβέλτος η ιδέα μου?

 

Νομίζω πως έχει βαρύνει λίγο και το adblock δεν είναι όπως παλιά.

Στα θετικά είναι ότι πέρνει extensions από το chrome web store, (π.χ. ublockorigin , night mode , stylus, lightshot κ.α)

Επίσεις κάνει import bookmarks απο άλους browsers

 

Υ.Γ Έχει προσθέσει και μία λειτουργία small window mode για τα video του YouTube είναι κάτι νέο.

Edited by Darkpurple
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μου ήρθε μυνημα ασφαλείας από την Google ότι κάποιος προσπάθησε να ανακτήσει το email μου από Φιλιππίνες και τον απέκλεισε μπορεί να ισχύει?Πρώτη φορά μου συμβαίνει στα τόσα χρόνια με κινητό.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μου ήρθε μυνημα ασφαλείας από την Google ότι κάποιος προσπάθησε να ανακτήσει το email μου από Φιλιππίνες και τον απέκλεισε μπορεί να ισχύει?Πρώτη φορά μου συμβαίνει στα τόσα χρόνια με κινητό.
Που να ξέρουμε άμα ισχύει ρε φίλος.Για όνομα του θεού

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μου ήρθε μυνημα ασφαλείας από την Google ότι κάποιος προσπάθησε να ανακτήσει το email μου από Φιλιππίνες και τον απέκλεισε μπορεί να ισχύει?Πρώτη φορά μου συμβαίνει στα τόσα χρόνια με κινητό.
Καθόλου απίθανο.

1) είναι γνήσιο Mail της Google? Γιατί κατά καιρούς κυκλοφορούν και απάτες.

2) αν είναι όντως από Google, δες τι σου λέει να κάνεις για να προστατευθείς.

Link to comment
Share on other sites

είναι σε προσφορά ο Puffin σφαίρα είναι αλλά το μεγάλο αρνητικό του δεν έχει adblock μόνο pop up blocker Edited by Sniaf
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

έχει κι άλλο αρνητικό, μεγαλύτερο από αυτά που είπες, ότι όλες οι σελίδες σερβίρονται από δικούς του servers, ε, όχι, ευχαριστώ, δεν θα πάρω
Link to comment
Share on other sites

έχει κι άλλο αρνητικό, μεγαλύτερο από αυτά που είπες, ότι όλες οι σελίδες σερβίρονται από δικούς του servers, ε, όχι, ευχαριστώ, δεν θα πάρω

 

κατάλαβα ! για αυτό μάλλον έχει αποκλειστεί σε κάποιες χώρες όπως βλέπω στην περιγραφή στο μάρκετ

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μου ήρθε μυνημα ασφαλείας από την Google ότι κάποιος προσπάθησε να ανακτήσει το email μου από Φιλιππίνες και τον απέκλεισε μπορεί να ισχύει?Πρώτη φορά μου συμβαίνει στα τόσα χρόνια με κινητό.

 

Έχει τύχει παρόμοιο περιστατικό σε συγγενικό πρόσωπο οπότε ήταν μία καλή ευκαιρία να τον πείσω να ενεργοποιήσει και το 2 factor authentication. Αν δεν το έχεις ενεργοποιήσει ήδη, σου προτείνω να το κάνεις.

http://mowned.com/sig/don-fedon-kon.jpg
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Θέλω να ρωτήσω κάτι σχετικά με τον opera. Υπάρχει τρόπος να κάνω back up τους σελιδοδείκτες τους οποίους έχω αποθηκευμενους στην ''ταχεία κλήση'' έτσι ώστε να τους επαναφερω μετά το format που θα πρέπει να κάνω στο tablet που τον χρησιμοποιώ;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Θέλω να ρωτήσω κάτι σχετικά με τον opera. Υπάρχει τρόπος να κάνω back up τους σελιδοδείκτες τους οποίους έχω αποθηκευμενους στην ''ταχεία κλήση'' έτσι ώστε να τους επαναφερω μετά το format που θα πρέπει να κάνω στο tablet που τον χρησιμοποιώ;
έλα μου ντε. και εγώ απορώ γιατί δεν το φτιάχνουν να αποθηκεύει και την ταχεία κλήση

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Δοκιμασα δυο ,τρεις και εχουν διαφημισεις ,καποιον αξιοπιστο και λειτουργικο χωρις διαφημισεις τι προτεινετε;
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασα δυο ,τρεις και εχουν διαφημισεις ,καποιον αξιοπιστο και λειτουργικο χωρις διαφημισεις τι προτεινετε;

Δες τον Brave αν δεν τον έχεις δοκιμάσει

Link to comment
Share on other sites

Δες τον Brave αν δεν τον έχεις δοκιμάσει

 

τον δοκιμασα φιλε, μετα το περας μιας εβδομαδας μου πετουσε διαφημισεις ,σ ευχαριστω για την προταση

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] Πλοήγηση στο διαδίκτυο

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...