Jump to content

[Android - προτάσεις] Πλοήγηση στο διαδίκτυο


sardas
 Κοινοποίηση

Ποιος Browser σας καλύπτει περισσότερο;  

515 members have voted

  1. 1. Ποιος Browser σας καλύπτει περισσότερο;

    • CM Browser
    • UC Browser
    • Firefox Browser
    • Dolphin Browser
    • Opera Browser
    • Chrome Browser
    • Yandex Browser
    • Boat Browser
    • Lightning Browser
    • Άλλος (Puffin Browser, Javelin Browser, Next Browser, Maxthon Cloud Browser κλπ.)


Recommended Posts

Είναι για συσκευές που δεν είναι ρουτ δοκιμάστε το adguard από xda http://forum.xda-developers.com/android/apps-games/adguard-ad-blocker-doesnt-require-root-t2958895

Και με όποιων browser εκτός opera,uc και puffin δεν θα έχετε διαφημίσεις.

Εγώ την αγόρασα και δεν έχω ούτε στις εφαρμογές είναι πολύ καλή.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μία ερώτηση.Χρησιμοποιώ τον chrome και μπαίνω στο mobile side του myphone.Όταν μπαίνω στα θέματα που παρακολουθώ και επιλέγω ένα θέμα να το διαγραψω δεν μπορώ.Με παλιότερες εκδόσεις του chrome είναι όλα οκ.Συμβαίνει και σε εσάς ;
Link to comment
Share on other sites

Δεν γνωρίζω να σου πω την αλήθεια (μπορείς να το προτείνεις στον dev του αν σε ενδιαφέρει). Απλώς τον προτιμώ σε περιπτώσεις που διαβάζω κάτι σε κάποια εφαρμογή και δεν θέλω να ανοίξω εκείνη τη στιγμή τον browser. Φαίνεται όντως και γρήγορος!

[..]

αυτό το κάνει κι ο firefox αν κατάλαβα τι εννοείς

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

θελω να βρω ενα προγραμματακι - εφαρμογη να μπορω να συνεχιζω το browsing απο εκει που σταματησα,

απο το ταμπλετ στο πισι.

Υπαρχει κατι τετοιο? :confused:

Link to comment
Share on other sites

Έχω και εγώ μια ερώτηση περί chrome.

Παλαιότερα στα site meteo & weather.gr όταν επέλεγα "Προβολή της θέσης μου" έβρισκε που ήμουν και μου έδειχνε τον καιρό, πλέον όμως αδυνατεί να το κάνει

Διεγραψα ότι ιστορικό είχα μήπως και μου ξαναζητησει δικαιωματα για τα site αλλά τίποτα

Εννοείται αλλά browser λειτουργούν κανονικά

 

Στάλθηκε από το Moto G 2014 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

εξαφανιστηκαν τα favicon απο τους σελιδοδεικτες μου στον chrome. Μου βγαζει πλεον το αρχικο γραμμα της σελιδας.

Συμβαινει κ σε αλλον;

Link to comment
Share on other sites

Δουλεύει κανένας τον CM Browser? Κάθε φορά που πάω να τον ανοίξω μου βγάζει να πατάω αποδοχή και συνέχεια

Έκανα εκκαθάριση δεδομένων,απεγκατασταση αλλά τίποτα. Μου κάνει και άλλο ένα σπαστικό. Είμαι πχ εδώ στο forum,μπαίνω να διαβάσω κάτι και όταν πατήσω να γυρίσω πίσω δλδ στην αρχική σελίδα του forum εμφανίζεται όλη η οθόνη μπλε και πρέπει να κάνω refresh για να επανέλθει.

Κάποιος καμία ιδεα;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τα φώτα σας:

Θα ήθελα να μου προτείνετε ένα browser που να έχει τα εξής:

1. αρχική οθόνη με σελιδοδείκτες

2. να είναι γρήγορος σαν τον chrome. Βασικά δεν έχω δει πιο γρήγορο σε κινητό και smooth.

3. να έχει χειρονομίες για αλλαγή καρτέλας με μία κίνηση (όχι πατάω κουμπι-σερνω καρτέλες-ξαναπατώ για να επιλέξω/ούτε radar και άλλα δύσχρηστα-χρονοβόρα)

4. Να έχει night mode

5. Αναδίπλωση κειμένου

6. εκκαθάριση δεδεμένων κατά την έξοδο και κουμπί εξόδου.

 

Τα 2-3 τα έχει ο chrome αλλά υστερεί στα άλλα.Έχω δοκιμάσει καμιά 10αρια ενναλακτικές αλλά σε όλους λείπει από κάτι. Μήπως υπάρχει καποιος με τα παραπάνω;Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είχα τον Chrome για να μπαίνω Facebook γιατί είχε ειδοποιήσεις. Τώρα όμως σταμάτησε να μου στέλνει!!!! Τι μπορώ να κάνω? https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160521/2b32a17faa13fcb4461242cdcb4cee98.jpg

 

(Στάλθηκε απο lg g4. Lollipop 5.1)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τα φώτα σας:

Θα ήθελα να μου προτείνετε ένα browser που να έχει τα εξής:

........

Τα 2-3 τα έχει ο chrome αλλά υστερεί στα άλλα.Έχω δοκιμάσει καμιά 10αρια ενναλακτικές αλλά σε όλους λείπει από κάτι. Μήπως υπάρχει καποιος με τα παραπάνω;Ευχαριστώ.

 

Έχεις δει τον uc browser? Νομίζω τα έχει όλα όσα λες.

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είχα τον Chrome για να μπαίνω Facebook γιατί είχε ειδοποιήσεις. Τώρα όμως σταμάτησε να μου στέλνει!!!! Τι μπορώ να κάνω? https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160521/2b32a17faa13fcb4461242cdcb4cee98.jpg

 

(Στάλθηκε απο lg g4. Lollipop 5.1)

Αν πήγες σε ΜΜ να δώσεις τις κατάλληλες αδειες..

Link to comment
Share on other sites

Αν πήγες σε ΜΜ να δώσεις τις κατάλληλες αδειες..

Όταν λες ΜΜ?

Με λολιποπ είμαι.

(Στάλθηκε απο lg g4. Lollipop 5.1)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Καλησπέρα σας χρησιμοποιεί μήπως κάποιος τον chromer? Τί άποψη έχετε; Είστε ευχαριστημένοι;

 

Sent from my XT1092 using Tapatalk

OnePlus 3T, iPad mini 2
Link to comment
Share on other sites

Αναδιπλωση κειμενου (δε ξερω αν το λεω σωστα) για να προσαρμοζεται το κειμενο της σελιδας που διαβαζω στην οθονη με chrome γινεται? Δε τη βρισκω καπου την επιλογη. Στο uc υπαρχει, σε καποιον αλλο?
Fighting solves everything
Link to comment
Share on other sites

Αναδιπλωση κειμενου (δε ξερω αν το λεω σωστα) για να προσαρμοζεται το κειμενο της σελιδας που διαβαζω στην οθονη με chrome γινεται? Δε τη βρισκω καπου την επιλογη. Στο uc υπαρχει, σε καποιον αλλο?

 

Αυτο που λες φιλε δεν ξερω αν γινετε,αλλα επειδη πριν μηνες που ειχα τον chrome ζητουσα οτι εσυ,εβαλα την εφαρμογη Chromer που κανει ολες τις σελιδες να φαινονται σαν σε mobile εκδοση.

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει browser που να μπορείς να βάλεις dns που θες? Όπως στο pc που αλλάζω τους dns και μπαίνω πχ στο Netflix.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Υπάρχει browser που να μπορείς να βάλεις dns που θες? Όπως στο pc που αλλάζω τους dns και μπαίνω πχ στο Netflix.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

firefox τα κανη ολα που ουτε τα εχουν σκεφτη οι αλλοι browser

Link to comment
Share on other sites

Το AD block του uc τελευταία σαν να μην ανεβαίνει την ανηφόρα..

Περνάνε πολλά pop ups και στο κινητό και στην έκδοση για desktop.

 

Κανείς άλλος? Επίσης έχετε πειράξει καθόλου τη λίστα manually, μπορούμε να προσθέσουμε site κλπ, γνωρίζει κανείς?

 

Sent from SM-G935F

me > you
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] Πλοήγηση στο διαδίκτυο

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...