Jump to content

[Android - προτάσεις] Πλοήγηση στο διαδίκτυο


sardas
 Κοινοποίηση

Ποιος Browser σας καλύπτει περισσότερο;  

515 members have voted

  1. 1. Ποιος Browser σας καλύπτει περισσότερο;

    • CM Browser
    • UC Browser
    • Firefox Browser
    • Dolphin Browser
    • Opera Browser
    • Chrome Browser
    • Yandex Browser
    • Boat Browser
    • Lightning Browser
    • Άλλος (Puffin Browser, Javelin Browser, Next Browser, Maxthon Cloud Browser κλπ.)


Recommended Posts

Έχω τον Chrome σε όλες τις συσκευές μου. Ενώ αρχικά όταν τον περνούσα στην καθεμία έκανε τον συγχρονισμό των σελιδοδεικτων μου, τώρα πλέον δεν συνεχίζει να κάνει. Δλδ ότι έκανε στην αρχή και ΤΕΛΟΣ. Υπάρχει κάποια ρύθμιση;

Έχεις ενεργοποιημένο το συγχρονισμό του Chrome στις συσκευές σου;

Επίσης, αν τον έχεις και σε PC, πρέπει να έχεις κάνει login με το gmail σου.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Ξέρεις κάποιος πως γίνεται στο cm browser το bottom bar να μην εξαφανίζεται αλλά να μένει εκεί μόνιμα;
Link to comment
Share on other sites

Το είχα ποστάρει στην κατηγορία "Android TV box" αλλά μιας και δεν απάντησε κανείς εκεί:

Σε Android TV box MXIII-G με LP 5.1.1, εγκατέστησα για πρώτη φορά Flash Player και τον Dolphin Browser και δεν μου ανοίγει καμιά σελίδα...σταματάει,κολλάει στα μισά του φορτώματος ενώ με την εργοστασιακή εφαρμογή Internet browser δουλεύει. Δοκίμασα καθάρισμα cache και data, απεγκατάσταση κι εγκατάσταση ακόμα και παλαιότερης έκδοσης του Dolphin αλλά τίποτα. Το έχει αντιμετωπίσει κανένας άλλος αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί ξανά...με ds battery και greenify τι ρυθμιση πρέπει να κάνω για να έρχονται κανονικά ειδοποιήσεις και ενημερώσεις απο browsers κτλπ.; Μεχρι στιγμής έχω βάλει σε whitelist στο ds οποια εφαρμογη θελω και ενεργοποιημενο το check background data.Πρεπει να κανω κατι αλλο;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μπορεί κάποιος να μου πει βήμα βήμα πως να περάσω συγχρονισω τους σελιδοδείκτες από chrome σε samsung browser.? Έχω το s6. Ευχαριστώ
kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μπορεί κάποιος να μου πει βήμα βήμα πως να περάσω συγχρονισω τους σελιδοδείκτες από chrome σε samsung browser.? Έχω το s6. Ευχαριστώ

Θαρρώ πως κάτι τέτοιο δεν γίνετε

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μπορεί κάποιος να μου πει βήμα βήμα πως να περάσω συγχρονισω τους σελιδοδείκτες από chrome σε samsung browser.? Έχω το s6. Ευχαριστώ

Με το super backup pro μπορείς να εξάγεις τους σελιδοδείκτες από έναν browser και να τους εισάγεις σε άλλον. Δε ξέρω αν υποστηρίζει τον browser της Samsung, αλλά από stock android σε chrome και firefox το χω κάνει

Link to comment
Share on other sites

Με το super backup pro μπορείς να εξάγεις τους σελιδοδείκτες από έναν browser και να τους εισάγεις σε άλλον. Δε ξέρω αν υποστηρίζει τον browser της Samsung, αλλά από stock android σε chrome και firefox το χω κάνει

Αδερφέ αν το κανει απο chrome σε Firefox κερναω οτι θες :)

 

 

Edit : Μια λεξουλα,δυο συλλαβες..μου-φα. Έχω ολους μου τους σελιδοδείκτες στον chrome και μόλις πατησα το backup bookmarks μου είπε με απλα λογια οτι δεν έχω κανέναν. Ωμως για να πω όλη την αλήθεια οι σελιδοδείκτες που έχω στον chrome είναι επιτραπέζιοι. Ίσως παιζει αυτό ρολο...

Edited by anastasiszn

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

Αδερφέ αν το κανει απο chrome σε Firefox κερναω οτι θες :)

 

 

Edit : Μια λεξουλα,δυο συλλαβες..μου-φα. Έχω ολους μου τους σελιδοδείκτες στον chrome και μόλις πατησα το backup bookmarks μου είπε με απλα λογια οτι δεν έχω κανέναν. Ωμως για να πω όλη την αλήθεια οι σελιδοδείκτες που έχω στον chrome είναι επιτραπέζιοι. Ίσως παιζει αυτό ρολο...

 

Δεν το χω δοκιμάσει. Ξέρω πάντως πως περνάει από stock σε άλλους

Link to comment
Share on other sites

Αδερφέ αν το κανει απο chrome σε Firefox κερναω οτι θες :)

 

Γιατί δεν το κάνεις πρώτα μέσω υπολογιστή (εξαγωγή σελιδοδεικτών από chrome και εισαγωγή τους στον Firefox) και έπειτα απλά να προχωρήσεις σε συγχρονισμό στη συσκευή σου;

Link to comment
Share on other sites

Ναι από chrome σε Firefox από pc γίνεται.

Αλλά αυτός ο browser της Samsung (s6) ούτε λογαριασμό δεν σου δίνει την δυνατότητα να βάλεις.

Πες ότι υπήρχε τρόπος να τους πάρεις από chrome και να τους βάλεις σε samsung account.

Εγώ επειδή έσκασα άνοιξα διπλό παράθυρο chrome και samsung browser και έκανα αντιγραφή επικόλληση τους σελιδοδείκτες και αποθήκευση στον samsung.

Μια ώρα δουλειά. Αλλά από ότι φαίνεται δεν υπάρχει άλληάλλη λύση.

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν το κάνεις πρώτα μέσω υπολογιστή (εξαγωγή σελιδοδεικτών από chrome και εισαγωγή τους στον Firefox) και έπειτα απλά να προχωρήσεις σε συγχρονισμό στη συσκευή σου;

 

Γιατι πρεπει να ξανακατεβαζω στον υπολογιστη τον firefox,να κανω εξαγωγη υποτιτλων,να τους βαλω στον firefox,να κανω λογαριασμο στον firefox,να τον διαγραψω απο τον υπολογιστη,να ξαναβαλω τον chrome στο κινητο,να κατεβασω την εφαρμογη που ανεφερες και να κανω τον συγχρονισμο.

 

 

Βαριεμαι να κανω εστω αυτο "Γιατι πρεπει να ξανακατεβαζω στον υπολογιστη τον firefox...". Ποσο μαλλον ολη την παραπανω διαδικασια :p

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
ποιο τρωει περισσοτερη ram κ μπαταρια: chrome ή opera?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά χρησιμοποιεί κανείς το CAF chronium browser ?τον έχω εδω και καιρό είναι άψογος σφαίρα με adblock αλλά έχει θέμα με το σύγχρονισμο σε κάποια sites! Έχει κανείς παρόμοια προβλήμα?
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλύτερος με. αντμπλοκ

αυτός δεν μου δουλεύει ίσως λόγο του ότι είμαι με κιριν επεξεργαστή

cafnotphenom.com

Link to comment
Share on other sites

Γίνεται με τον firefox όταν είμαι σε μια σελίδα από bookmark ΤΟΥ ΠΙΣΙ, όταν πατάω πίσω να ΜΗΝ με πηγαίνει στα bookmark του κινητού και μετά ξανά μανα να πηγαίνω στα του πισι;
Link to comment
Share on other sites

Δύσκολο να διαβάσω όλα τα ποστ και ας ξέρω ότι έχει ειπωθεί.

Καλύτερος για να κόβει τι;.διαφημίσεις;

Ο swe δεν μου δουλεύει κΆνει.πολλά νερά.

Έχω Huawei mate8

Link to comment
Share on other sites

Ο swe δε σου δουλευει,γιατι ειναι optimised για snapdragon συσκευες. Αμα δεν εχεις snapdragon συσκευη,δεν εχει νοημα να τον χρησιμοποιεις.

Θα εβαζα τον firefox με επεκταση adblock ή τον adblock browser. Ο δεύτερος στηριζεται στον firefox,κοβει τα παντα ,αλλα μου φανηκε λίγο αργός.

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορεις. Αμα εχεις snapdragon συσκευη βαζεις τον CAF απ το xda , εχει δικό του adblocker

http://forum.xda-developers.com/nexus-6/themes-apps/caf-snapdragon-optimized-chromium-v46-t3233222

Link to comment
Share on other sites

Μου ζητάει συνέχεια να του δώσω access στον λογαριασμό μου του Google και δεν θέλω. Πως το σταματάω αυτό;
Link to comment
Share on other sites

Ειναι ο chrome ουσιαστικα γι αυτο ζητα access. Εγω του εχω δωσει και συγχρονιζει κανονικά.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] Πλοήγηση στο διαδίκτυο

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...