Jump to content

[Android - προτάσεις] Πλοήγηση στο διαδίκτυο


sardas
 Κοινοποίηση

Ποιος Browser σας καλύπτει περισσότερο;  

515 members have voted

  1. 1. Ποιος Browser σας καλύπτει περισσότερο;

    • CM Browser
    • UC Browser
    • Firefox Browser
    • Dolphin Browser
    • Opera Browser
    • Chrome Browser
    • Yandex Browser
    • Boat Browser
    • Lightning Browser
    • Άλλος (Puffin Browser, Javelin Browser, Next Browser, Maxthon Cloud Browser κλπ.)


Recommended Posts

Πιθανώς να έχει προταθεί ξανά αλλά να τον προτείνω και γω, τον CAF Chromium Browser. Για όσους δεν τον έχουν ξαναδεί, πρόκειται περί μιας custom build βασισμένη στον chromium (το open source του chrome). Έχει ενσωματωμένο adblock, έχει μπρος-πίσω gestures και είναι highly optimised για συσκευές με qualcomm chipsets. Τον δοκιμάζω από χτες στο δικό μου και πετάει.

Που είναι ρε φίλε τα gestures;

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Που είναι ρε φίλε τα gestures;

 

Δοκιμάσε να πλοηγηθείς σε μια σελίδα μπρος πίσω, σέρνοντας από την άκρη της σελίδας.

Link to comment
Share on other sites

Πιθανώς να έχει προταθεί ξανά αλλά να τον προτείνω και γω, τον CAF Chromium Browser. Για όσους δεν τον έχουν ξαναδεί, πρόκειται περί μιας custom build βασισμένη στον chromium (το open source του chrome). Έχει ενσωματωμένο adblock, έχει μπρος-πίσω gestures και είναι highly optimised για συσκευές με qualcomm chipsets. Τον δοκιμάζω από χτες στο δικό μου και πετάει.

Update η εφαρμογή παίρνει; γιατί φαντάζομαι στο playstore δεν θα υπάρχει..

Link to comment
Share on other sites

Τί να το κάνεις το update; Τώρα γι αυτό μπήκα για να γράψω για τον browser. Δεν βλέπεις διαφημίσεις και έτσι δεν χρειάζεται να είσαι root. Σκεφτόμουν να ξαναρουταρω το κινητό μόνο και μόνο γι αυτό. Πλέον δεν το χρειάζομαι. Απεγκατέστησα και τον αγαπημένο μου Dolphin.

 

Ο Chromium πρέπει να προταθεί στα best of. Είναι must-have.

Link to comment
Share on other sites

Τί να το κάνεις το update; Τώρα γι αυτό μπήκα για να γράψω για τον browser. Δεν βλέπεις διαφημίσεις και έτσι δεν χρειάζεται να είσαι root. Σκεφτόμουν να ξαναρουταρω το κινητό μόνο και μόνο γι αυτό. Πλέον δεν το χρειάζομαι. Απεγκατέστησα και τον αγαπημένο μου Dolphin.

 

Ο Chromium πρέπει να προταθεί στα best of. Είναι must-have.

 

ειναι πολυ γρηγορος συμφωνω ..! :)

απλα ρωταω γιατι ο chrome ανα καποιο χρονικο διαστημα εχει Updates ...τεσπα τον κραταω και εγω και θα δειξει ..

Link to comment
Share on other sites

Από κατανάλωση ενέργειας πως πάει;;; θα τον δοκιμάσω και εγώ γιατί ο dolphin μου ρουφάει την μπαταρία με το καλαμάκι.
Link to comment
Share on other sites

Θεωρείτε τον cm browser καλό περιηγητή ή οχι; Δεν μου έχει προκαλέσει κάποιο πρόβλημα εδώ και ένα χρόνο που τον χρησιμοποιώ πάντως. Και σχετικά καλή κατανάλωση μπαταρίας.
Link to comment
Share on other sites

Ο chrome δε μου παιζει YouTube video. Δε ξεκινάνε καθόλου. Έκανα εκκαθάριση κας και δεδομένων. (Μονο απεγκατασταση και εκ νέου εγκατάσταση δε δοκιμασα)

Ο chromium τα παιζει κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Θεωρείτε τον cm browser καλό περιηγητή ή οχι; Δεν μου έχει προκαλέσει κάποιο πρόβλημα εδώ και ένα χρόνο που τον χρησιμοποιώ πάντως. Και σχετικά καλή κατανάλωση μπαταρίας.

Εγώ τον έχω βάλει τελευταία και πάει πολύ καλά. Βέβαια κρατάω και τον dolphin και chrome σαν back up, αλλά Γενικά είμαι πολύ ικανοποιημένος.

Ας πούμε στο θέμα με τις πολλές σελίδες. Η εναλλαγή του cm από το ένα tab στο άλλο μου φαίνεται η καλύτερη με σχέση το dolphin, chrome, opera και firefox. Αλλά αυτό έχει να κάνει με το τι θέλει ο καθένας και τις προτιμήσεις του. Μέχρι τώρα πάντως είναι πολυ σταθερός, και η προσαρμογή του κειμένου στην οθόνη είναι εξαιρετική. Το μόνο παράπονο μου είναι ότι δεν έχει ενσωματωμένο ad block μέσα στον browser.

Επίσης και κάτι άλλο. Στον Dolphin όταν πατήσεις παρατεταμένα πανω στο παράθυρο για τη διεύθυνση σου δίνει κάποιες επιλογές. Πχ copy url, paste and go κτλ. Αυτά είναι πολυ βολικά. Ο Cm δεν τα έχει αυτά. Είναι ένα μείον για μένα.

Edited by rtifosi
Link to comment
Share on other sites

Στον chrome, κάθε φορά που ανοίγω ενα site, με ρωτάει αν θέλω να το κάνω translate.

Πως μπορω να το βγάλω τελειως αυτό? Να μη με ρωτάει καθόλου?

Link to comment
Share on other sites

Μετά από 4-5 site δε σε ρωτάει "never translate English"? Γιατί στα κινέζικα θα είναι χρήσιμο.. :lol:

Το απενεργοποιεις τελειως στις ρυθμισεις, ρυθμίσεις ιστοτοπου >γλώσσα

Edited by Roid_rage

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις πως γινετε να συνδεσω τους σελιδοδεικτες του chrome με τον samsung broswer;;

 

Δεν νομίζω να γίνεται, τουλάχιστον εγώ δεν έχω βρει κάτι όσο και να έψαξα.

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Έχω τον Chrome σε όλες τις συσκευές μου. Ενώ αρχικά όταν τον περνούσα στην καθεμία έκανε τον συγχρονισμό των σελιδοδεικτων μου, τώρα πλέον δεν συνεχίζει να κάνει. Δλδ ότι έκανε στην αρχή και ΤΕΛΟΣ. Υπάρχει κάποια ρύθμιση;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έβαλα τον caf chronium browser και ειναι απλά άψογος! Πιο γρήγορος από τον απλό chrome και με adblock αλλά δεν λειτουργεί ή συμπίεση δεδομένων
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] Πλοήγηση στο διαδίκτυο

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...