Jump to content

[Android - προτάσεις] Πλοήγηση στο διαδίκτυο


sardas
 Κοινοποίηση

Ποιος Browser σας καλύπτει περισσότερο;  

515 members have voted

  1. 1. Ποιος Browser σας καλύπτει περισσότερο;

    • CM Browser
    • UC Browser
    • Firefox Browser
    • Dolphin Browser
    • Opera Browser
    • Chrome Browser
    • Yandex Browser
    • Boat Browser
    • Lightning Browser
    • Άλλος (Puffin Browser, Javelin Browser, Next Browser, Maxthon Cloud Browser κλπ.)


Recommended Posts

Και επίσης, open source και ζητάει και ελάχιστες άδειες στην εγκατάσταση.

Σε σχέση με τον dolphin που είχα ως τώρα, ο Lightning είναι ασύλληπτα πιο γρήγορος.

text wrapping έχει;

 

Sent via Zopo Speed Plus 7

Link to comment
Share on other sites

text wrapping έχει;

 

Sent via Zopo Speed Plus 7

Έχει ένα υποτυπώδες (text reflow) που λειτουργεί όπως περίπου στον chrome.

Καμία σχέση με αυτό του dolphin.

Αυτή είναι η μόνη αδυναμία που βρήκα. Το συνήθισα πάντως, γιατί κατά τα άλλα με βόλεψε πολύ.

Edit: μάλλον έκανα λάθος. Η αναδίπλωση δουλεύει πολύ καλά στις περισσότερες ιστοσελίδες που δοκίμασα.

Edited by kost7
Link to comment
Share on other sites

Όταν ζουμαρεις σε ένα κείμενο να το προσαρμόζει στο πλάτος της οθόνης

Έτσι και αλλιώς αυτό δεν γίνεται αυτόματα;

 

Live to ride, ride to live

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς τον τρόπο να έχω σε μορφή thumbnails στην αρχική σελίδα του Chrome τις αγαπημένες μου σελιδες;

Είχε γίνει τυχαία μια φορά με το myphone,με κάποιον τρόπο όμως χάθηκε και δεν βρήκα πώς γίνεται από τις ρυθμίσεις...

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Σε θέματα μπαταρίας ο uc είναι καλύτερος από τον Chrome?

Γενικά ποιος είναι ο λιγότερο ενεργοβορος?

Έχετε να μου προτείνετε κάποιον άλλο γιατί μετά από χρόνια με τον Chrome λέω να δοκιμάσω κάτι άλλο

Link to comment
Share on other sites

Σε θέματα μπαταρίας ο uc είναι καλύτερος από τον Chrome?

Γενικά ποιος είναι ο λιγότερο ενεργοβορος?

Έχετε να μου προτείνετε κάποιον άλλο γιατί μετά από χρόνια με τον Chrome λέω να δοκιμάσω κάτι άλλο

 

Εγώ θα σου πρότεινα τον boat.Τους έχω δοκιμάσει όλους και είναι ότι καλύτερο.Το μόνο αρνητικό είναι οτι πρέπει για πρώτη φορά να περασεις τους σελιδοδείκτες χειροκίνητα.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα σου πρότεινα τον boat.Τους έχω δοκιμάσει όλους και είναι ότι καλύτερο.Το μόνο αρνητικό είναι οτι πρέπει για πρώτη φορά να περασεις τους σελιδοδείκτες χειροκίνητα.

Έχει import να κάνει.τον έχουν χαλάσει λίγο τελευταία

 

Στάλθηκε από το Broken powered G2 D802 μου

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Έχει import να κάνει.τον έχουν χαλάσει λίγο τελευταία

 

Στάλθηκε από το Broken powered G2 D802 μου

 

Τι να πω εγώ πάντως έχω ενθουσιαστεί.Τον έχω περίπου ένα μήνα και μάλιστα αγορασα την pro εκδοση και βλέπω ότι και σε μνήμη και σε κατανάλωση είναι super.

Γρήγορος και παραμετροποιησιμος με έκανε να ξεχάσω τον chrome .

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ψάχνω χάρτες για Μόσχα και Αγ. Πετρούπολη, έχετε να μου προτείνετε κάποιο πρόγραμμα που να έχει τον χάρτη της Ρωσίας??
Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ψάχνω χάρτες για Μόσχα και Αγ. Πετρούπολη, έχετε να μου προτείνετε κάποιο πρόγραμμα που να έχει τον χάρτη της Ρωσίας??

Κοιτάμε φίλε λίγο πριν ποσταρουμε.

Εδώ είναι για browsers, Όχι για GPS.

 

Unleashed by my M1 NOTE

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Χρησιμοποιώ τον chrome σαν πρόγραμμα περιήγησης και έχω το εξής πρόβλημα παλαιότερα με ανοιχτή την εξοικονόμηση δεδομένων το ποσοστό ήταν περίπου στο 35% ενώ πλέον με το ζόρι 5% ξέρει κανείς τι μπορεί να συμβαίνει?
Link to comment
Share on other sites

Στα windows μέσα απο αυτά η και με χρηση άλλων εφαρμογών π.χ. ccleaner μπορείς να δεις ποιές εφαρμογές ξεκινούν με την εκκίνηση και να τις κλείσεις.

Στα android απο 4. 4 και μετά αν πάω ρυθμίσεις _εφαρμογές _επιλέγω την εφαρμογή που με ενδιαφέρει, πως δηλώνω να μην ανοίγει με την εκκίνηση αλλά και να μην κάνω απενεργοποίηση? Υπάρχει κάποια εφαρμογή που τα κάνει αυτό?:what:

Μπορώ να ελέγχω πότε θα εκκινεί μία εφαρμογή και πότε όχι?????

Edited by Darkpurple
Link to comment
Share on other sites

Στον yandex η επιλογή Για 3rd party app adblock πως ακριβώς δουλεύει? Δεν μου έχει καμία επιλογή.το δικό του απλό adblock είναι μάπα
Link to comment
Share on other sites

Στον yandex η επιλογή Για 3rd party app adblock πως ακριβώς δουλεύει? Δεν μου έχει καμία επιλογή.το δικό του απλό adblock είναι μάπα

Τον έβαλα να τον δοκιμάσω και μου φαίνεται πολύ καλός και σίγουρα από τους ποιο γρήγορους.

Για διαφημίσεις δεν μου έβγαλε καμία έχω βέβαια το adguard Flow το μόνο που με χαλάει λίγο είναι ότι δεν μπορώ να ονομάζω όπως θέλω εγώ τις καρτέλες με τους σελιδοδείκτης στην πρώτη οθόνη που βγάζει (αλλά οκ.....)

Link to comment
Share on other sites

Έχει αρχίσει να μου τη σπάει αυτό το loading στον UC κάθε φορά που τον ανοίγω.

 

Σκέφτομαι σοβαρά να τον αντικαταστήσω εξαιτίας αυτού. Ο Chrome είναι σφαιράτος στο άνοιγμα αλλά δε θέλω να γίνω τόσο default τύπος και να δουλεύω chrome :o

me > you
Link to comment
Share on other sites

Έχει αρχίσει να μου τη σπάει αυτό το loading στον UC κάθε φορά που τον ανοίγω.

 

Σκέφτομαι σοβαρά να τον αντικαταστήσω εξαιτίας αυτού. Ο Chrome είναι σφαιράτος στο άνοιγμα αλλά δε θέλω να γίνω τόσο default τύπος και να δουλεύω chrome :o

Πραγματικά είναι ο μόνος λόγος που με χαλάει και εμένα αλλιώς θα ήταν ο καλύτερος. Το δοκίμασε yandex εμένα με έχει εντυπωσιάσει.

Link to comment
Share on other sites

Σπαστικό το μπαλάκι, όταν ανοίγει για πρώτη φορά μετά από ώρα κι δεν τρέχει ήδη από πίσω η εφαρμογή.

Άμα αντέχεις τις διαφημίσεις του chrome, κάνε το. Και εμένα μου τη σπάει το μπαλάκι, και που και που το γυρίζω στον chrome, αλλά δεν αντέχω τόσο διαφήμιση. Χαλάλι...

 

Live to ride, ride to live

Link to comment
Share on other sites

Gello mod δοκιμάστε και τα λέμε

 

Στάλθηκε από το Broken powered G2 D802 μου

TI είναι αυτό δεν βρίσκω κάτι ούτε στο πλαυ στορ ούτε στο Google.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ τον δοκίμασα αρκετά ενδιαφέρον είναι αλλά επιμένω πως ο yandex είναι καλύτερος και πολύ ποιο εύχρηστο. Ιδικά στον τομέα με τους σελιδοδείκτες.

Φυσικά δεν ξέρω πως πάνε με τις σπαστικες διαφημίσεις αφού ούτως ή άλλως τις κόβει άλλη εφαρμογή που έχω.

Link to comment
Share on other sites

Κάνει sync από Google Chrome o yandex?

 

Από ότι είδα κάνει sync από την πλατφόρμα του μόνο κ από το PC (εφόσον έχω κ εκεί yandex?).

 

Επίσης δεν είδα επιλογή για font και layout μέγεθος. Υπάρχει?

 

Φαίνεται γρήγορος αλλά πιο φτωχός από UC με μια γρήγορη ματιά που έριξα.

me > you
Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν κάνει συγχρονισμό

Όχι δεν έχει επιλογή για font

Παίζει ρόλο γιατί χρήση τον θες εγώ που το θέλω για την δουλειά μου θέλω να είναι γρήγορος, να έχει Text warp, και να ειναι

εύχρηστος με τους σελιδοδείκτες

Σε αυτά για εμένα είναι από τους καλύτερους και απέχει πολύ ο σχετικά καλός gello.

Όντος φτωχότερες από uc αλλά μια που πατάς να ανοίξει και μια που κάνεις την δουλειά σου.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] Πλοήγηση στο διαδίκτυο

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...