Jump to content

[Android - προτάσεις] Πλοήγηση στο διαδίκτυο


sardas
 Κοινοποίηση

Ποιος Browser σας καλύπτει περισσότερο;  

515 members have voted

  1. 1. Ποιος Browser σας καλύπτει περισσότερο;

    • CM Browser
    • UC Browser
    • Firefox Browser
    • Dolphin Browser
    • Opera Browser
    • Chrome Browser
    • Yandex Browser
    • Boat Browser
    • Lightning Browser
    • Άλλος (Puffin Browser, Javelin Browser, Next Browser, Maxthon Cloud Browser κλπ.)


Recommended Posts

Ο dolphin είναι σταθερός γενικά?

 

Προσωπικά, κανένα πρόβλημα στο κινέζικο ταμπλετ ή στο Nexus 4.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω δοκιμάσει dolphin, Firefox, chrome, next αλλά πάντα καταλήγω να χρησιμοποιώ τον stock :) Υπάρχει καμία άλλη καλή πρόταση?
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω δοκιμάσει dolphin, Firefox, chrome, next αλλά πάντα καταλήγω να χρησιμοποιώ τον stock :) Υπάρχει καμία άλλη καλή πρόταση?

Boat. ήταν ο μόνος που μ έκανε να ξεκολλήσω απ τον stock, λόγω ταχύτατης απόκρισης και εκκίνησης

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω δοκιμάσει dolphin, Firefox, chrome, next αλλά πάντα καταλήγω να χρησιμοποιώ τον stock :) Υπάρχει καμία άλλη καλή πρόταση?

 

Ο Maxthon είναι επίσης αρκετά αξιόλογος.

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά, κανένα πρόβλημα στο κινέζικο ταμπλετ ή στο Nexus 4.

Σήμερα τον εγκατέστησα( dolphin) και έχω ξεκινήσει δοκιμές.

Εγώ έχω δοκιμάσει dolphin, Firefox, chrome, next αλλά πάντα καταλήγω να χρησιμοποιώ τον stock :) Υπάρχει καμία άλλη καλή πρόταση?

Και εγώ με ότι έχω δοκιμάσει πάλι γυρίζω στον stock

Boat. ήταν ο μόνος που μ έκανε να ξεκολλήσω απ τον stock, λόγω ταχύτατης απόκρισης και εκκίνησης

Θα δοκιμάσω και τον Boat:O

Link to comment
Share on other sites

Αν και έχω δοκιμάσει σχεδόν τα πάντα: Firefox, Opera, Chrome, Boat, UC, Maxthon, Next και ίσως ξεχνάω και κανέναν, κατέληγα πάντα στον Boat. Δεν ήταν ακριβώς αυτό που ήθελα αλλά ήταν πιο κοντά από όλους.

Σήμερα δοκίμασα ξανά τον UC γιατί είχε περάσει καιρός και είδα πως έχει πάρει αρκετά updates από τότε. Εντυπωσιάστηκα θετικά.

Έχει όλα τα βασικά που θέλω: Flash, auto text wrapping, exit, bottom bar, λειτουργία συμπίεσης. Και είναι πολύ γρήγορος και αυτός.

Το δύο παραπάνω θετικά είναι η πολύ εύχρηστη διαχείριση tabs και ότι είναι συμβατός με κάποιες σελίδες που στον Boat είχα θέμα. Και το πιο όμορφο UI σε σχέση με τον Boat. Αν και το τελευταίο είναι υποκειμενικό.

Στο ένα αρνητικό μέχρι τώρα, ότι μετά από έξοδο είναι λίγο πιο αργό το άνοιγμά του.

Είναι, βέβαια, ακόμα υπό δοκιμή.

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Τον next τον έχετε βγάλει από το παιχνίδι παιδιά; Τον εχω αρκετές μέρες και τον βλέπω αρκετά γρήγορο
Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Τον next τον έχετε βγάλει από το παιχνίδι παιδιά; Τον εχω αρκετές μέρες και τον βλέπω αρκετά γρήγορο

Γρήγορος είναι σίγουρα. Απλώς, προσωπικά, θέλω κάτι να είναι όσο πιο all in one γίνεται (για τα δικά μου ζητούμενα) και ο next σε αυτή τη φάση δεν με καλύπτει.

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω δοκιμάσει dolphin, Firefox, chrome, next αλλά πάντα καταλήγω να χρησιμοποιώ τον stock :) Υπάρχει καμία άλλη καλή πρόταση?

 

opera mobile classic εχω δοκιμασει τα παντα! κανενα δεν ειναι σαν αυτο! το πιο γρηγορο το πιο smooth(μετα φυσικα απο firefox) και γενικα το απροβληματιστο!!εγγυηση!

Link to comment
Share on other sites

Τον next τον έχετε βγάλει από το παιχνίδι παιδιά; Τον εχω αρκετές μέρες και τον βλέπω αρκετά γρήγορο

ο next δουλεύει πλέον με gpu rendering ή να μην μπω στον κόπο να τον δοκιμάσω ξανά;

edit: το φτιαξαν. πολύ αργός όμως, ο firefox πιο smooth είναι

Edited by gerstavros2
Link to comment
Share on other sites

ο next δουλεύει πλέον με gpu rendering ή να μην μπω στον κόπο να τον δοκιμάσω ξανά;

edit: το φτιαξαν. πολύ αργός όμως, ο firefox πιο smooth είναι

 

Δεν το ξέρω αυτό που λες:p

Θα δοκιμάσω και Firefox. Ορεξη να έχουμε

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω αν ειναι το σωστο μερος χρησιμοποιω την stock e-mail εφαρμογη του S4 ειναι δυνατον τα e-mail που ανοιγω στο κινητο να ερχονται να μη αναγνωσμενα στο pc και το αντιστροφο? επισης θελω να ερχονται τα e-mail και στο pc και στο σταθερο
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω αν ειναι το σωστο μερος χρησιμοποιω την stock e-mail εφαρμογη του S4 ειναι δυνατον τα e-mail που ανοιγω στο κινητο να ερχονται να μη αναγνωσμενα στο pc και το αντιστροφο? επισης θελω να ερχονται τα e-mail και στο pc και στο σταθερο

 

Νομιζω πως αφου το διαβασεις να το μαρκαρεις αδιαβαστο.

Ο υπολογιστης εχει ρυθμισεις ξεχωριστες. Αν χρησιμοποιεις και ΙΜΑΡ, δεν θα εχεις προβλημα.

Google it.

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω αν ειναι το σωστο μερος χρησιμοποιω την stock e-mail εφαρμογη του S4 ειναι δυνατον τα e-mail που ανοιγω στο κινητο να ερχονται να μη αναγνωσμενα στο pc και το αντιστροφο? επισης θελω να ερχονται τα e-mail και στο pc και στο σταθερο

 

Δεν βγάζει νόημα νομίζω το μήνυμα σου. Αναδιατυπωσε το λίγο καλύτερα.

---Θάνος---

Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mediapad M3

Link to comment
Share on other sites

Δεν βγάζει νόημα νομίζω το μήνυμα σου. Αναδιατυπωσε το λίγο καλύτερα.
θελω οταν παιρνω καποιο e-mail και το ανοιγω απο το κινητο να φαινεται μη αναγνωσμενο στο desktop και το αντιστροφο
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

θελω οταν παιρνω καποιο e-mail και το ανοιγω απο το κινητο να φαινεται μη αναγνωσμενο στο desktop και το αντιστροφο

Βάλε έναν mail client (ή τον stock της συσκευής σου) και ρύθμισε τους λογαριασμούς σε pop3 ώστε να μην τα συγχρονίζει. Έτσι αυτά που βλέπεις στο κινητό δεν θα συγχρονίζονται και θα εξακολουθείς να τα βλέπεις μη αναγνωσμένα. Αυτό βέβαια δεν περιλαμβάνει push notifications.

Μπορείς φυσικά, και στην υπάρχουσα κατάσταση να ξαναμαρκάρεις (Mark as unread) ένα μήνυμα που διάβασες και να φαίνεται ως μη αναγνωσμένο.

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

θελω οταν παιρνω καποιο e-mail και το ανοιγω απο το κινητο να φαινεται μη αναγνωσμενο στο desktop και το αντιστροφο

Θα χρησιμοποιήσεις τους pop3 servers της υπηρεσίας email σου αντί για imap

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμάζω τώρα τον uc. Υπάρχει καμία διαφορά αλλάζοντας τη ταπετσαρία ή το θέμα; Εννοώ εκτός από το background αλλάζει κάτι άλλο;

 

Ψάχνω widget για bookmarks που να συνεργάζεται με διαφορετικους browsers. Έχω το Android pro widget αλλά μπορείς μόνο stock και Chrome.

Edited by flandra
Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Έπρεπε να αλλάξω μια ρύθμιση που ήταν για τη διατήρηση αντιγράφου στον διακομιστή έτσι βλέπω κανονικά τα e-mail και από το κινητό και απο το pc μια που κρατάει αντίγραφο στον Server
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ γενικά ξενερώνω με Opera next κτλ που δεν έχουν επιλογή για full screen..

Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί το κάνουν αυτό και δυστυχώς βλέπω να επιμένουν σε αυτό.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] Πλοήγηση στο διαδίκτυο

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...