Jump to content

[Android - προτάσεις] Πλοήγηση στο διαδίκτυο


sardas
 Κοινοποίηση

Ποιος Browser σας καλύπτει περισσότερο;  

515 members have voted

  1. 1. Ποιος Browser σας καλύπτει περισσότερο;

    • CM Browser
    • UC Browser
    • Firefox Browser
    • Dolphin Browser
    • Opera Browser
    • Chrome Browser
    • Yandex Browser
    • Boat Browser
    • Lightning Browser
    • Άλλος (Puffin Browser, Javelin Browser, Next Browser, Maxthon Cloud Browser κλπ.)


Recommended Posts

Για όσους έχουν ICS προτείνω τον Quick ICS browser,ο μόνος που έχω βρεί που να υποστηρίζει text reflow
Android uber alles
Link to comment
Share on other sites

Για όσους έχουν ICS προτείνω τον Quick ICS browser,ο μόνος που έχω βρεί που να υποστηρίζει text reflow

Opera mobile, εδώ και χρόνια

Link to comment
Share on other sites

Eχει αντιμετωπισει κανενας προβλημα με το sync του firefox? Εχω την σοβαρη υποψια πως ευθυνεται για τα κρασαρισματα που εχω οταν παει να κανει sync και ταυτοχρονα πληκτρολογω μια διευθυνση. 8/10 φορες μου κρεμαει. Ειμαι με HTC One X.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ψάχνω browser που να συνδυάζει :

1) Εμφάνιση του Home button δίπλα στο address bar ( όπως ο Dolphin ή όπως οι desktop browsers )

2) Υποστήριξη flash ( όπως τέτοια έχουν οι Firefox, Boat κτλ αλλά δεν έχουν home button άμεσα ορατό )

 

και δεν βρίσκω.:( Τι στο καλό? Μόνο εγώ θεωρώ σημαντικό το να βρίσκομαι σε μια σελίδα και να θέλω μέσω Home να πάω κατευθείαν στο speedial όπου έχω αποθηκεύσει τις αγαπημένες μου?

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω browser που να συνδυάζει :

1) Εμφάνιση του Home button δίπλα στο address bar ( όπως ο Dolphin ή όπως οι desktop browsers )

2) Υποστήριξη flash ( όπως τέτοια έχουν οι Firefox, Boat κτλ αλλά δεν έχουν home button άμεσα ορατό )

 

και δεν βρίσκω.:( Τι στο καλό? Μόνο εγώ θεωρώ σημαντικό το να βρίσκομαι σε μια σελίδα και να θέλω μέσω Home να πάω κατευθείαν στο speedial όπου έχω αποθηκεύσει τις αγαπημένες μου?

 

Στον Opera σου εμφανίζει νομίζω speed dial ότι ανοίγεις νέο tab.

---Θάνος---

Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mediapad M3

Link to comment
Share on other sites

Θα τον δοκιμάσω αν και δεν θέλω να γεμίζω tabs κάθε φορά που θέλω να επιστρέψω στο speedial:( Μάλλον θα μείνω όπως είμαι, δλδ με Dolphin για browsing και με Firefox για flash.Τόσο δύσκολο τους είναι ρε παιδί μου να βάλουν ένα κουμπάκι έστω κι αν κάποιοι δεν το χρησιμοποιούν?
Link to comment
Share on other sites

Θα τον δοκιμάσω αν και δεν θέλω να γεμίζω tabs κάθε φορά που θέλω να επιστρέψω στο speedial:( Μάλλον θα μείνω όπως είμαι, δλδ με Dolphin για browsing και με Firefox για flash.Τόσο δύσκολο τους είναι ρε παιδί μου να βάλουν ένα κουμπάκι έστω κι αν κάποιοι δεν το χρησιμοποιούν?

 

Γίνεται να βάλεις home button στον boat browser. Δες φωτό.

Link to comment
Share on other sites

Με φτιαξες! Όντως γίνεται μέσα από το customize toolbar!:) Θα του κάνω μια δοκιμή να δω ότι είναι σταθερός και αν είναι τότε θα γίνει ο default browser μου :) Thanks!

 

EDIT : O Boat είναι πλέον ο default browser μου.Kαι φανερό home button και φανερές καρτέλες και δεν μου κρασάρει και flash support.Όλα σ 'ενα επιτέλους!:)

Edited by ipred
Link to comment
Share on other sites

Θα ζητήσω πολλά το ξέρω... θα ρωτήσω όμως γιατί ποτέ δεν ξέρεις....

Υπάρχει browser που να εμφανίζει 2 tabs ταυτόχρονα στην οθόνη;;; Για παράδειγμα... οπως είναι το multi-window στο Note 2... ε αυτό να γίνεται από κάποιον browser με τις καρτέλες του.

 

Ευχαριστώ.

Galaxy Note II Grey Titanium, Fujitsu Lifebook T900 Dual Digitizer
Link to comment
Share on other sites

Θα ζητήσω πολλά το ξέρω... θα ρωτήσω όμως γιατί ποτέ δεν ξέρεις....

Υπάρχει browser που να εμφανίζει 2 tabs ταυτόχρονα στην οθόνη;;; Για παράδειγμα... οπως είναι το multi-window στο Note 2... ε αυτό να γίνεται από κάποιον browser με τις καρτέλες του.

 

Ευχαριστώ.

 

Ψάξε στο play store τον split browser

Link to comment
Share on other sites

Θα ζητήσω πολλά το ξέρω... θα ρωτήσω όμως γιατί ποτέ δεν ξέρεις....

Υπάρχει browser που να εμφανίζει 2 tabs ταυτόχρονα στην οθόνη;;; Για παράδειγμα... οπως είναι το multi-window στο Note 2... ε αυτό να γίνεται από κάποιον browser με τις καρτέλες του.

 

Ευχαριστώ.

 

Είδες προβλήματα που έχουμε εμείς με τις μεγάλες οθόνες;:)

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Με φτιαξες! Όντως γίνεται μέσα από το customize toolbar!:) Θα του κάνω μια δοκιμή να δω ότι είναι σταθερός και αν είναι τότε θα γίνει ο default browser μου :) Thanks!

 

EDIT : O Boat είναι πλέον ο default browser μου.Kαι φανερό home button και φανερές καρτέλες και δεν μου κρασάρει και flash support.Όλα σ 'ενα επιτέλους!:)

 

Εγώ είμαι με το SII και ο Boat δεν μου παίζει flash όπως δείχνω στην εικόνα. Χρειάζεται κάποια ρύθμιση ή να κατεβάσω κάτι; Με τον Maxthon που έχω δεν έχω το ίδιο πρόβλημα στην ίδια σελίδα πχ.

Link to comment
Share on other sites

Χρειάζεται να πας στις ρυθμίσεις του και να επιλέξεις flash on demand.Εγώ πάντως τον αφαίρεσα τελικά γιατί ορισμένες φορές μου πάγωνε εντελώς στην αναπαραγωγή flash ( έκανα δοκιμές στο Ant1 webtv) όπως μου κόλλησαν όλοι οι browsers που υποστηρίζουν flash πλην του Firefox του οποίου όμως δεν μου αρέσει το ui του.Οπότε αναγκαστικά θα έχω έναν browser σταθερό του οποίου το ui μου αρέσει ( Dolphin ) και έναν σταθερό που θα μου παίζει τα flash απροβλημάτιστα όποτε τα χρειαστώ ( Firefox ).
Link to comment
Share on other sites

Εγώ είμαι με το SII και ο Boat δεν μου παίζει flash όπως δείχνω στην εικόνα. Χρειάζεται κάποια ρύθμιση ή να κατεβάσω κάτι; Με τον Maxthon που έχω δεν έχω το ίδιο πρόβλημα στην ίδια σελίδα πχ.

 

Έχεις εγκαταστήσει τον flash player στη συσκευή σου; Εγώ το κάνω πάντα χωρίς να έχω δοκιμάσει αν τα βίντεο δουλεύουν στον stock browser που χρησιμοποιώ και χωρίς να έχω εγκαταστήσει την εφαρμογή της adobe. Θα τη βρεις όμως στο site της για download γιατί στο play γράφει ότι δεν υποστηρίζεται στο Sii, τουλάχιστον σε μένα που είμαι με jelly bean.:)

Link to comment
Share on other sites

Χρειάζεται να πας στις ρυθμίσεις του και να επιλέξεις flash on demand.Εγώ πάντως τον αφαίρεσα τελικά γιατί ορισμένες φορές μου πάγωνε εντελώς στην αναπαραγωγή flash ( έκανα δοκιμές στο Ant1 webtv) όπως μου κόλλησαν όλοι οι browsers που υποστηρίζουν flash πλην του Firefox του οποίου όμως δεν μου αρέσει το ui του.Οπότε αναγκαστικά θα έχω έναν browser σταθερό του οποίου το ui μου αρέσει ( Dolphin ) και έναν σταθερό που θα μου παίζει τα flash απροβλημάτιστα όποτε τα χρειαστώ ( Firefox ).

 

Τα ιδια και εγω μπορει να μην ειναι τοσο πρακτικο αλλα εχω εναν κυριο(dolphin) και εναν για flash(firefox) για οοοποτε χρειαστει

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει καλύτερος Browser από τον stock αναφορικά με την ελαφρότητα-γρηγοράδα?

 

Όχι.............

---Θάνος---

Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mediapad M3

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά διαβάζω αυτά που γράφετε για τον dolphin... σε εμένα με ics παίζει flash κανονικά

Νομίζω δεν παίζει αν το βάλω σε mobile, το έχω σε desktop.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Αν το βάλεις σε jelly bean θα πάψει να υποστηρίζει flash ο Dolphin.Yπάρχει ένας τρόπος να τον καταφέρεις να παίζει μέσω μιας μεθόδου που περιγράφεται στο xda αλλά σε μένα δεν έκατσε.Τέλος πάντων η αλήθεια είναι ότι μέχρι στιγμής για καθαρά θεωρητικό λόγο θα ήθελα υποστήριξη flash μιας και μισό χρόνο τώρα δεν μου έχει χρειαστεί.Aναρωτιέμαι πάντως πότε τα sites με flash content θα κάνουν επιτέλους τη μετάβαση στο HTML5.
Link to comment
Share on other sites

https://play.google.com/store/apps/details?id=acr.browser.barebones

 

Μακραν ο καλυτερος - ταχυτερος browser για android συσκευη.

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

https://play.google.com/store/apps/details?id=acr.browser.barebones

 

Μακραν ο καλυτερος - ταχυτερος browser για android συσκευη.

 

Τον έχω ξαναδεί, καιρός να τον τσεκάρω.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • The title was changed to [Android - προτάσεις] Πλοήγηση στο διαδίκτυο

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...