Jump to content

[Android - προτάσεις] Πλοήγηση στο διαδίκτυο


sardas
 Κοινοποίηση

Ποιος Browser σας καλύπτει περισσότερο;  

515 members have voted

  1. 1. Ποιος Browser σας καλύπτει περισσότερο;

    • CM Browser
    • UC Browser
    • Firefox Browser
    • Dolphin Browser
    • Opera Browser
    • Chrome Browser
    • Yandex Browser
    • Boat Browser
    • Lightning Browser
    • Άλλος (Puffin Browser, Javelin Browser, Next Browser, Maxthon Cloud Browser κλπ.)


Recommended Posts

εχει παρατηρησει κανεις τωρα τελευταια στο dolphin μερικες φορες σαν να τρεμοπαιζει/κανει συνεχομενα refresh η σελιδα που ειναι ανοιχτη? πολυ συχνο φαινομενο ειναι στον sportfm που παλιοτερα δεν υπηρχε κανενα θεμα
Link to comment
Share on other sites

Σε μένα δεν το κάνει.Πλοηγήθηκα κανένα 5λεπτο στις σελίδες του sportfm.:)

 

ναι το κανει οποτε το θυμηθει οχι συνεχεια...τεσπα αν τυχει και το παρατηρησει ποτε κανεις ας το αναφερει

Link to comment
Share on other sites

καλος ο dolphin, αλλα πολυ βαρυς για συσκευες με λιγη ραμ... :(

στο xperia arc μετα απο λιγη ωρα σεφαρισματος ο dolphin κρασαρε απροειδοποιητα :wacko:

τωρα εχω περασει τον boat που μου φαινεται εξισου καλος και ειναι πιο ελαφρυς, μεχρι στιγμης ουτε ενα κρασαρισμα

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, τελικά έχει βρεθεί λύση για τον Chrome και τα flash; Μιλάω για ICS, σε άλλους browsers εμφανίζονται κανονικά, δεν είναι δηλαδή θέμα του flash, αλλά στον Chrome πχ αν ανοίξω την dekstop έκδοση του sport24.gr βλέπω αυτό:

 

http://i.imgur.com/J8hUX3u.png

 

, βλέπετε το γκρι παράθυρο δεξιά..

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, τελικά έχει βρεθεί λύση για τον Chrome και τα flash; Μιλάω για ICS, σε άλλους browsers εμφανίζονται κανονικά, δεν είναι δηλαδή θέμα του flash, αλλά στον Chrome πχ αν ανοίξω την dekstop έκδοση του sport24.gr βλέπω αυτό:

]http://i.imgur.com/J8hUX3u.png

 

, βλέπετε το γκρι παράθυρο δεξιά..

Δεν υπάρχει λύση. Είναι επιλογή της Google να μην υποστηρίζει το Flash o Chrome

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασα αρκετούς browser κι ο μόνος που με καλύπτει περισσότερο είναι ο chrome.

Όμως έχω ενα θέμα με το φόρουμ των xda.Δεν μου το ανοίγει καθόλου.Οπου αλλου μπαινω είναι μια χαρά ολα αλλά στους xda όχι.

Η πλάκα είναι οτι και στο λάπτοπ μου ο chrome έχει θέμα.Συνέχεια κανει refresh μονο του αλλά μόνον στο συγκεκριμένο site.Γνωρίζετε εσείς κάτι;Μήπως θελει καποια ρύθμιση;Με άλλον browser δεν συμβαίνει αυτό...

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασα αρκετούς browser κι ο μόνος που με καλύπτει περισσότερο είναι ο chrome.

Όμως έχω ενα θέμα με το φόρουμ των xda.Δεν μου το ανοίγει καθόλου.Οπου αλλου μπαινω είναι μια χαρά ολα αλλά στους xda όχι.

Η πλάκα είναι οτι και στο λάπτοπ μου ο chrome έχει θέμα.Συνέχεια κανει refresh μονο του αλλά μόνον στο συγκεκριμένο site.Γνωρίζετε εσείς κάτι;Μήπως θελει καποια ρύθμιση;Με άλλον browser δεν συμβαίνει αυτό...

 

Σ' εμένα μπαίνει xda με chrome στο note 2, μόλις το δοκίμασα. Μήπως έχει να κάνει με τη συσκευή που έχεις; Ρυθμίσεις, όπως βλέπεις και στο μενού, δεν έχει πολλές.

 

Τις τελυταίες μέρες κι εγώ δοκίμασα διάφορους browsers και έμεινα με firefox beta και chrome. Είναι οι πιο βολικοί και πολύ γρήγοροι. Ο dolphin πολυ καλός, αλλά μετά από ώρα και με πολλά tabs ανοιχτά δεν είχε ομαλό scrolling. Σαν να έτρωγε και πιο πολύ μπαταρία σε σχέση με τους άλλους δύο.

Link to comment
Share on other sites

Ο κυριότερος λογος που χρησιμοποιώ τον chrome πέρα απο την ταχύτητα είναι γιατί μπορώ με συγχρονισμο να εχω ολους τους σελιδοδείκτες που έχω στο λάπτοπ μου(στο οποίο χρησιμοποιώ κι εκεί τον chrome).

Nexus 7 έχω με dirty aokp rom και franco kernel αν παιζει ρολο.

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Ο κυριότερος λογος που χρησιμοποιώ τον chrome πέρα απο την ταχύτητα είναι γιατί μπορώ με συγχρονισμο να εχω ολους τους σελιδοδείκτες που έχω στο λάπτοπ μου(στο οποίο χρησιμοποιώ κι εκεί τον chrome).

Nexus 7 έχω με dirty aokp rom και franco kernel αν παιζει ρολο.

 

Δε νομίζω να παίζει ρόλο η ρομ για να στο κάνει μόνο σε ένα site. Για δες στο xda αν έχει κανείς άλλο το πρόβλημα σου.

 

Το άλλο που μπορείς να κάνεις, εντελώς κουφό, αλλά ποτέ δεν ξέρεις, επειδή είπες ότι στο κάνει και στον υπολογιστή, δοκίμασε να κάνεις sign out από το chrome στο κινητό κάνε clear private data και δες αν μπαίνει έτσι, μήπως συγχρονίζει τίποτα περίεργο ο chrome του υπολογιστή στου κινητού.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να μεταφέρονται τα bookmarks από τον ff του pc στον opera mini του κινητου?

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

Έχω και τον opera mini αλλά και την κανονική έκδοση του opera, και η ερώτηση είναι η εξής. Στη mini Έχει Ελληνικό μενού ενώ στην κανονική έκδοση δεν έχει, είναι δυνατόν; Έψαξα παντού αλλά δε βρήκα κάπου για να το γυρίσω Στα Ελληνικά.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Στον stock browser του note 2 έχει βγάλει εδώ και δύο μέρες μια ειδοποίηση πάνω δεξιά. Είναι το σημείο που έχει ένα άσπρο "μηδέν" και όταν υπάρχει κάτι γίνεται κόκκινο και εμφανίζει τον αριθμό των ειδοποιήσεων. Έχω δοκιμάσει τα πάντα και δεν φεύγει με τίποτα. Στο Google+ δεν βλέπω κάποια ειδοποίηση, έκανα διαγραφή cache, τίποτα. Πως φεύγει από εκεί;

 

Edit: το μοναδικό που βρήκα σαν λύση είναι να μπαίνεις από τον browser σε desktop εμφάνιση και από εκεί να βλέπει κανείς τις οποίες ειδοποιήσεις. Μετά από αυτό θα σβήνονται κανονικά.

 

Το άλλο θέλω να ρωτήσω τώρα είναι αν ο browser μπορεί να αποθηκεύσει τις αλλαγές που γίνονται σε κωδικούς πρόσβασης που τους αλλάζει ο χρήστης.

Edited by cb600f
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
opera mini ή opera mobile browser? σε τι διαφερουν?

 

Εαν μπαινεις απο data τοτε σιγουρα καλυτερος ειναι ο μινι καθως κανει συμπιεση στα περιεχομενα της σελιδας και γλιτωνεις mbs :) διαφορετικα αν χρησιμοποιεις κυριως wifi τοτε opera mobile.

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά σε μένα στον dolphin γίνεται ένας τρελός χαμός όταν κάνω text wrapping..

Μεγαλώνω το κείμενο το διαβάζω και μετά όταν πατάω διπλό ταμπ για να επανέλθω η σελίδα με πάει οπού να ναι..

Σε εσάς λειτουργεί σωστά;

Πάρτε μια γεύση τι εννοώ.

http://db.tt/JNeRlmQM

sent from my note

Edited by freddaras
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια στον chrome δε μπορω να δω κατι μερη καποιων σελιδων πουναι με java. γιαμταμπλετ σαμσουνγκ μιλαω.καμια λυση;
Hamurabi
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια στον chrome δε μπορω να δω κατι μερη καποιων σελιδων πουναι με java. γιαμταμπλετ σαμσουνγκ μιλαω.καμια λυση;

no java στο android

Link to comment
Share on other sites

no java στο android

 

ας τα πουμε αλλη μια φορα,φυσικα και εχει java το αντροιντ,οπως επισης εχει και flash.το οποιο flash απο την 4.1.1 δεν υποστηριζεται επισημα αλλα δουλευει κανονικα στον android broswer και στον dolphin αλλα οχι στον chrome.και μαλλον το flash εννοει ο hamurabi

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 7 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

ας τα πουμε αλλη μια φορα,φυσικα και εχει java το αντροιντ,οπως επισης εχει και flash.το οποιο flash απο την 4.1.1 δεν υποστηριζεται επισημα αλλα δουλευει κανονικα στον android broswer και στον dolphin αλλα οχι στον chrome.και μαλλον το flash εννοει ο hamurabi

άλλο java κι άλλο javascript..

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά στο galaxy s2 που έχω, δοκίμασα όλους τους browsers. Toν προεγκατεστημένο, τον opera, τον mozilla, τον dolphin και τον chrome. Eνώ νομίζω ο προεγκατεστημένος είναι για μένα πιο καλά σχεδιασμένος, ο chrome είναι ο πιο γρήγορος.Απλά δεν μπορώ να καταλάβω κάποια πράγματα. Αν δεν βαριέται κανείς ας μου πει.

1)Μπορώ με το που πατάω το εικονίδιο στην αρχική οθόνη του chrome να μου ανοίγει το google.gr?

2)Μπορώ να έχω κάπου πάνω τους σελιδοδείκτες, χωρίς να πατάω το κατω αριστερό πλήκτρο του κινητού, και μετά την επιλογή σελιδοδείκτες?

3)Αλλάζει η σειρά των σελιδοδεικτών και πώς? Τώρα είναι σαν πλέγμα και βγάζει πρώτο αυτό που πρόσθεσα πιο πρόσφατα

4)Αλλάζει το χρώμα φόντου στο μενού ρυθμίσεων του chrome να μην είναι αυτό το ανοιχτό γκρι?

5)Είδα στο youtube κάποιοι που έχουν βάλει το κουμπι του μενού του chrome πανω δεξιά όταν ανοίγει. (3 κάθετες τελίτσες) Εμένα γιατί δεν μου το βγάζει έτσι?

Πώς κάνω exit?! Απλά με το βελάκι πίσω?

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων!

Edited by camerakias
Link to comment
Share on other sites

Eνώ νομίζω ο προεγκατεστημένος είναι για μένα πιο καλά σχεδιασμένος, ο chrome είναι ο πιο γρήγορος.

 

Ο πιο γρήγορος είναι ο dolphin: http://m.tomshardware.com/reviews/android-web-browser-recommendation,3316-10.html

Link to comment
Share on other sites

Τον δοκίμασα και σ'εμένα τουλάχιστον δεν ήταν πιο γρήγορος. Είχα ακούσει για τον chrome ότι δεν είναι καλός και σε μένα πάει σφαίρα, τι να πω...!:wacko:

Edited by camerakias
Link to comment
Share on other sites

Ανάλογα την ROM, την συσκευή, τις ρυθμίσεις κοκ...

1) Οδηγός καταναλωτή (περί εγγυήσεων) -> http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=357763

2) Backup της rom χωρίς root -> http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=357312.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] Πλοήγηση στο διαδίκτυο

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...