Jump to content

BlackBerry OS 6.0


vdouros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γιώργο Ευχαριστώ Πολυ, μπορείς να με βοηθήσεις και να μου πείς ποιό είναι το λινκ που θα το κατεβάσω μέσω του 9700 ?

Ευχαριστώ, Πανος.

 

blackberry.com/appworld από τον browser του κινητού...

 

Ούτως ή άλλος θα πρέπει να μπεις από PC γιατί αλλιώς δεν θα παίξει... Οπότε μπες εδώ

 

Γιατί? Πλέον υποστηρίζεται η Ελλάδα..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 169
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μάλλον επειδή συνήθως κολλάει κατά την αποδοχή των όρων, αν δεν έχεις προχωρήσει τη διαδικασία από το PC.

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς αυτό. Εμένα (επειδή αλλάζω πολλά blackberry) στα περισσότερα κολλάει κατά την έναρξη εάν δεν έχω κάνει sign in πρώτα από την σελίδα...

Όταν δεν έχεις γνώση... Δεν δικαιούσαι να έχεις γνώμη...

 

(Πλάτων πριν από 2400 χρόνια)

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ πολυ, τελικα την κατέβασε μέσα απο τον browser του κινητού.

Εβαλε νεότερη έκδοση AppWorld γιατί με ρωτησε να αντικαταστήσει την παλαιά έκδοση που υπήρχε στο κινητό - μάλλον αυτη που είχα πριν την αναβάθμιση από 5 σε 6 version.

Γιαυτό ίσως δεν ''εβλεπε'' το εικονίδιο AppWorld με την 6, ενώ όσο είχα την 5 δουλευα κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Επίσημα έχει δοθεί η 6.0 για το 9700. Απλώς δεν την έχει δώσει ακόμα ελληνικός πάροχος, όμως το να την πάρεις από κάποιον ξένο πάροχο δεν έχει κάποια διαφορά.

 

 

θα έχει ελληνικά όμως?

Link to comment
Share on other sites

Έχει ελληνικά και στο μενού και στην πληκτρολόγηση.

Κάποτε ήμουν moderator. Τώρα απλώς μεγάλωσα 😎

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Ένα άλλο πρόβλημα είναι ότι στο Applicarion Center δεν υπάρχουν πλέον εφαρμογές και όταν επιλέγω Updating Aplication List μου βγάζει το μήνυμα ´An Error occurred while updating the application list : error 404´ Υπάρχει κάποια λύση γιαυτό ?

 

Eυχαριστώ

Πάνος

 

Για να δεις τις εφαρμογές μπορείς να πας Επιλογές->Πεδία Συσκευής->Διαχείριση Εφαρμογών και θα τις βρεις όλες.

iphone 6 64GB

iPad Air 2

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Χαιρετώ.

 

έκανα αναβάθμιση σε ένα 9700 σε official 6.0 που κατέβασα από το blackberry desktop και ενώ οι επαφές είναι περασμένες μια χαρά όταν παίρνω τηλέφωνο βάζει μπροστά ένα +1 με αποτέλεσμα να μην μπορώ να πάρω τηλέφωνο.

Έχει κανείς ιδέα από που μπορεί να προέρχεται αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ.

 

έκανα αναβάθμιση σε ένα 9700 σε official 6.0 που κατέβασα από το blackberry desktop και ενώ οι επαφές είναι περασμένες μια χαρά όταν παίρνω τηλέφωνο βάζει μπροστά ένα +1 με αποτέλεσμα να μην μπορώ να πάρω τηλέφωνο.

Έχει κανείς ιδέα από που μπορεί να προέρχεται αυτό;

 

Ψάξε στις ρυθμίσεις μήπως υπάρχει κάπου κωδικός χώρας ή πρόθεμα χώρας και στο βάζει αυτόματα μπροστά σε όλα τα νούμερα...

Samsung Galaxy Note 5 SM-N920C Black Sapphire

Samsung GEAR S

Samsung Galaxy Tab S2 9.7 T813

Link to comment
Share on other sites

Ναι ήταν το πρώτο πράγμα που μου ήρθε στο μυαλό αλλά δεν υπάρχει κάπου κάποια ρύθμιση ειδικά για +1. Δεν νομίζω να υπάρχει καν κωδικός χώρας με +1 βασικά.
Link to comment
Share on other sites

+1 είναι οι ΗΠΑ. έχεις ενεργοποιήσει το smart dialing. μπες στις κλήσεις (call log) και πάτα menu-->options. εκεί οι σωστές ρυθμίσεις είναι:

country code Greece (+30)

Area code: National Number Length: 10

είναι χρήσιμο γιατί αν έχεις περασμένες τις επαφές σου χωρίς το +30 το βάζει αυτόματα. όταν είσαι πχ στο εξωτερικό δεν θα χρειάζεται να κάνεις edit τα τηλέφωνα για να καλέσεις Ελλάδα.

Link to comment
Share on other sites

Οι ρυθμίσεις είναι ακριβώς έτσι όπως μου τις είπες. Να κάνω κανένα battery pull ή ανώφελο;

 

Και Battery pull έγινε και προφανώς δεν έφτιαξε. Το version είναι 6.0 Bundle 2534(v6.0.0570, Platform 6.60.212).

Edited by svizi
Link to comment
Share on other sites

πολύ περίεργο...

 

θα σου έλεγα να αλλάξεις την χώρα σε κάποια άλλη καθώς και το length σε 9 για παράδειγμα, να το κάνεις save και μετά να ξαναμπείς να το γυρίσεις Greece και length 10 και να ξαναδοκιμάσεις. αλλιώς πας για wipe γιατί προφανώς κάτι έχει κολλήσει.

Link to comment
Share on other sites

+1 είναι οι ΗΠΑ. έχεις ενεργοποιήσει το smart dialing. μπες στις κλήσεις (call log) και πάτα menu-->options. εκεί οι σωστές ρυθμίσεις είναι:

country code Greece (+30)

Area code: National Number Length: 10

είναι χρήσιμο γιατί αν έχεις περασμένες τις επαφές σου χωρίς το +30 το βάζει αυτόματα. όταν είσαι πχ στο εξωτερικό δεν θα χρειάζεται να κάνεις edit τα τηλέφωνα για να καλέσεις Ελλάδα.

 

Σε εμένα πάντως είναι Ελλάδα (+30) και μήκος 9 ...

Samsung Galaxy Note 5 SM-N920C Black Sapphire

Samsung GEAR S

Samsung Galaxy Tab S2 9.7 T813

Link to comment
Share on other sites

τρελό bug μου μυρίζει αφού το 9 δεν στέκει με τίποτα (το εθνικό μας δίκτυο έχει 10 ψηφία πχ 210χχχχχχχ ή 69χχχχχχχχ). προφανώς όταν το βάζεις 9 το απενεργοποιείς εντελώς (δες στα νούμερα που καλείς δεν μπαίνει μπροστά το +30 αυτόματα). έχετε βάλει το τελευταίο sw του OS6; (rel 2534).

 

αφού πάντως παίζει έτσι μην το σκαλίζεις και πολύ αν δεν σου χρησιμέυει (αν δεν κάνω λάθος μόνο όταν είσαι σε περιαγωγή έχει πραγματική χρήση).

Link to comment
Share on other sites

Μα φυσικά και υπάρχει ρύθμιση. Πατάς το πράσινο κουμπί κλήσης, πατάς το κουμπί μενού, πας επιλογές και επιλέγεις το έξυπνη κλήση. Εκεί βάζεις χώρα Ελλάδα, Εθνικά νούμερα στο 10

Όταν δεν έχεις γνώση... Δεν δικαιούσαι να έχεις γνώμη...

 

(Πλάτων πριν από 2400 χρόνια)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Στο OS 6 σε bb 9780 όταν το GPS έιναι ανοικτό υπάρχει κάποιο icon στην ΗΟΜΕ SCREEN που να υποδηλώνει ότι είναι ανοικτό? Ευχαριστώ πολύ.
BB 9000 / 9780, Samsung Galaxy S III min, Samsung I9505 Galaxy S4, Note 8.0, Blackberry Z3
Link to comment
Share on other sites

Στο OS 6 σε bb 9780 όταν το GPS έιναι ανοικτό υπάρχει κάποιο icon στην ΗΟΜΕ SCREEN που να υποδηλώνει ότι είναι ανοικτό? Ευχαριστώ πολύ.

 

οχι δεν υπαρχει μονο μεσα στις ρυθμισεις

/Users/georgesfakianakis/Downloads/281wupg.png
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος το τηλέφωνο κατά την προσθήκη αριθμού στις επαφές να εμφανίζει την επιλογή "Προσθήκη σε υπάρχουσα"; Ξέρω ότι υπάρχει στην έκδοση 7, αλλά για την 6 δεν έχω βρει κάτι και είναι ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ ενοχλητικό να κάνω copy paste για να προσθέσω τον αριθμό
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να βάλεις την εφαρμογή "Add to contact", η οποία προσθέτει αυτή τη δυνατότητα στη λίστα κλήσεων, στα sms και αλλού.

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να βάλεις την εφαρμογή "Add to contact", η οποία προσθέτει αυτή τη δυνατότητα στη λίστα κλήσεων, στα sms και αλλού.

 

Το ήξερα ότι υπάρχει εφαρμογή, ήμουν σίγουρος.

Ευχαριστώ πολύ!! :)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Γνωρίζει κάποιος που μπορούμε να βρίσκουμε τις τελευταίες ενημερωμένες εκδόσεις λογισμικού 6.0 για τις συσκευές μας ανεξαρτήτως παρόχου?
BB 9000 / 9780, Samsung Galaxy S III min, Samsung I9505 Galaxy S4, Note 8.0, Blackberry Z3
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχουν κάπου όλες μαζεμένες για να τις κατεβάζεις. Μόνο από φόρουμ μπορείς να βλέπεις ποια είναι η τελευταία και να ακολουθείς λινκ ή να ψάχνεις στο google.

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...