Jump to content

BlackBerry OS 6.0


vdouros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 169
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν είναι σίγουρο.

 

edit: http://www.blackberrycool.com/2010/06/03/rumor-blackberry-9700-hardware-relaunched-as-9700a-for-os-6/

Edited by IVIetaCreatoR
http://www.danasoft.com/sig/Da_I3oSS.jpg
Link to comment
Share on other sites

Έτσι και κάνουν κάτι τέτοιο θα είναι πολύ GTP.

Αυτό δε το κάνει καν ο Jobs.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Και με το Storm2? Ίδια μνήμη έχουν :confused:

"There's a story still unread"
Link to comment
Share on other sites

Και με το Storm2? Ίδια μνήμη έχουν :confused:

 

Οι πηγές του blackberry cool θέλουν μόνο τα μεταγενέστερα του bold 9650 συμβατά.

http://www.danasoft.com/sig/Da_I3oSS.jpg
Link to comment
Share on other sites

Τι καραγκιοζιλίκια είναι αυτά; Συσκευές 500 ευρώ να μην υποστηρίζονται;

Ντροπή τους. Λογικό είναι να μην υποστηρίζονται τα 9000, 8900, 9500 κ.λ.π αλλά όχι και τα κινητά ενός χρόνου και λιγότερο.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Σύμφωνα με τις τελευταίες φήμες, θα υπάρξει αναβάθμιση σε έκδοση 6.0 για 9700, 9520 κ.α.

 

Γενικά απ' ό,τι διαβάζω, το OS6 θα είναι κίνητρο για τις νέες συσκευές (αύξηση πωλήσεων), οπότε αυτό που πιθανόν να συμβεί είναι να πάρουν μεν αναβάθμιση οι παλαιότερες όπως αυτές που ανέφερα (δεν υπάρχει ελπίδα για 9000, 8900 κλπ), αλλά να γίνει αυτό κάποια χρονική στιγμή μετά το launch των νέων συσκευών.

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

Για το 9650 αρχικά κυκλοφορούσε φήμη ότι θα είναι το Tour2, αλλά τελικά έγινε Bold. Γι'αυτό μάλλον και το "λάθος".

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

Τέτοια "λαθη" υποβαθμίζουν την αξιοπιστία της φήμης, εννοώ.

 

εδιτ: μην ποστάρεις άλλο,καλό φαινεται το 888.

http://www.danasoft.com/sig/Da_I3oSS.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Πάρτε και το επίσημο βιντεάκι:

 

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=plWOkI_Urwo&feature=player_embedded]YouTube- BlackBerry 6: Another Sneak Peek![/ame]

 

Προσωπικά το βρήκα πολύ ενδιαφέρον σαν UI και με ουσιαστικές - επιτέλους - αλλαγές!

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Καλό θα ήταν να είχαμε κάποιο feedback από κάποιον που το χρησιμοποίησε.

 

Το έχω εγώ. Πέρα από το interface δεν αλλάζει κάτι. Όλα δουλεύουν όπως πριν στο 9700. ΡΟΛΟΙ! Ίδια χρήση μνήμης & μπαταρίας.

Αρνητικό ότι πλέον δεν μπαίνει το appworld 2.0.0.36 παρά μόνο το 2.0.1 οπότε ΠΑΠΑΛΑ!!

 

Εμένα πέρα από τις πρώτες εντυπώσεις του καινούριου δεν μου τα σκάει πλέον.

Το συνήθισα πάρα πολύ γρήγορα γιατί κάνω ακριβώς τα ίδια πράγματα...

Όταν δεν έχεις γνώση... Δεν δικαιούσαι να έχεις γνώμη...

 

(Πλάτων πριν από 2400 χρόνια)

Link to comment
Share on other sites

Πώς ξεχωρίζει κανεις στον browser, αν χρησιμοποιεί BIS/WAP κτλ?

Δεν υπάρχει πλέον η επιλογή.

 

Επίσης, κάποιο καλό app για τη μέτρηση ΜΒ?

"There's a story still unread"
Link to comment
Share on other sites

Hi egoeimai. Το BIS χρεώνεται. Για να αρχίσει να χρεώνεται το WAP πρέπει να έχεις εξαντλήσει την ογκοχρέωση του. Συν για να είσαι ήρεμος αφου δεν υπάρχει μετρητής πήγαινε στο options μετά στο brower και άλλαξε το απ` τον πάροχο στο hotspot. Επίσης η ένδειξη GPRS όταν είναι στο BIS έχει έντονο χρώμα, ένω όταν είναι στο WAP αχνό. Ελπίζω να βοήθησα.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια.εχω ενα bold 9700 και θελω να το κανω upgrade στην bb 6(να σημιωσω πως δεν εχω ουτε Bis ουτε bes).διαβασα λοιπον στο ιντερνετ πως για να κανω το upgrade πρεπει να κανω battery pull να το συνδεσω στο pc και μετα να ανοιξω το app loader(αφου εχω εγκαταστησει την bb 6 και διαγραψει το αρχειο vendor.xml).το app loader μου εμφανισε το upgrade αλλα αυτος ο τροπος ειναι σιγουρος; υπαρχει περιπτωση να brickαρει το κινητο και αν ναι μπορω να το επαναφερω?αν δεν μου αρεσει αυτην η εκδοση μπορω να κανω downgrade?οποιαδηποτε βοηθεια ειναι καλοδεχουμενη!ευχαριστω εκ των προτερων!

 

Υ.Γ. δεν ξερω αν ειναι το σωστο μερος για να ποσταρω sorry κιολας..

Link to comment
Share on other sites

Αυτός είναι ο τυπικός τρόπος για την αναβάθμιση ενός blackberry. Περίπτωση να brick-άρει υπάρχει όπως και σε κάθε αναβάθμιση (εξαιρετικά μικρή περίπτωση όμως), αλλά στην πλειοψηφία των περιπτώσεων μπορείς να το επαναφέρεις στον υπολογιστή σου.

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

εγω που κανω τωρα την εγκατασταση και απο κεκτημενη ταχυτητα δεν εσβησα το vendor? θα επιρεασει σε κατι?

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

Το vendor δεν προκαλεί κάποιο πρόβλημα αν δε σβηστεί, απλά αποτρέπει την εγκατάσταση εκδόσεων λειτουργικού που δεν είναι διαθέσιμες από τον πάροχο που πήρες το τηλέφωνό σου. Αν έχει ξεκινήσει η εγκατάσταση, τότε είσαι οκ.

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

Ένα χρησιμότατο review για το os6 του 9700

 

http://*****berry.com/full-blackberry-6-bold-9700-6-0-0-344-leak-bugs-and-impressions-review

Όταν δεν έχεις γνώση... Δεν δικαιούσαι να έχεις γνώμη...

 

(Πλάτων πριν από 2400 χρόνια)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Kαι νέα έκδοση leak gia to 9700:

http://hotfile.com/dl/89231085/08c0870/9700M_PBr6.0.0_rel1676_PL6.6.0.105_A6.0.0.418.exe.html

 

PS. Επέστρεψα για λίγο σε μια 5 version OS (για να κατεβάσω κάποια apps από το AppWorld :mad: ) και ομολογώ πως το κινητό μου φάνηκε πιο παλιό και πιο αργό. Ειδικά ο browser ήταν απελπισία.

 

Σήμερα, θα μεταφερθώ στην .418 να δώ τί ψάρια πιάνει, αν και η .380 ήταν σε γενικές γραμμές αρκετά καλή.

"There's a story still unread"
Link to comment
Share on other sites

πες λιγο τις εντυπωσεις σου απο την νεα ρομ κατι διαβασα οτι ειναι γρηγορη και σταθερη
Link to comment
Share on other sites

Πρώτες εντυπώσεις είναι ότι είναι γρήγορη, έχουν διορθωθεί κάποια κολλήματα σε γενικές ρυθμίσεις όπως επίσης και στα μηνύματα, όπου γράφονται όλα με μικρά πλέον, απ' ότι παρατήρησα.

Memory leak πάνω-κάτω στα ίδια επίπεδα με την .380

Το AppWorld που είναι οεο ? :blink:

Edited by egoeimai
"There's a story still unread"
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

 

εψαξα στο φορουμ αλλα δεν βρηκα καποια βοηθεια για το θεμα μου. Εχω το 9780 και προφανως OS 6 και δεν εχω καταφερει ακομα να δω sms delivery report. Απο οτι διαβασα το ρεπορτ ερχεται με την μορφη ενος μικρου D διπλα στο τικ του σμσ αλλα παρολα αυτα δεν βλεπω κατι.

 

Στα options των σμσ τι πρεπει να εχω τικαρισμενο για να δουλεψει? To "Allow Delivery Confirmation" η το "Confirm Delivery" η και τα 2??

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...