Jump to content

BlackBerry OS 6.0


vdouros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ΑΝΑΣΤΑΣΗ!!! Μόλις εγκατέστησα την 461 στο 9700 μου και δουλεύει τέλεια. Προβλήματα που είχε με την αποστολή SMS στα Ελληνικά ξεπεράστηκαν. Επίσης κατάφερα να αποκτήσω BB ID και να κατεβάσω Apps.... Ανέλπιστό!!!
PIN:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 169
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

δηλαδη στελνεις κανονικα sms στα ελληνικα με πανω απο 10 χαρακτηρες;

 

edit:

τελικα δεν διορθωθηκε :(

 

Στέλνει κανονικά μηνύματα στα ελληνικά τουλάχιστον 160 χαραντήρων που το δοκίμασα , απλά πρέπει να κάνεις κάποιες ρυθμίσεις.... καθώς βρίσκεσαι στα μηνύματα πατάς το κουμπάκι του μούρου (κοινώς μενού) .. πας επιλογές ....1.στις γενικές επιλογές μηνυμάτων κειμένου πηγαίνεις αποστολή μηνυμάτων κειμένου και επιλέγεις .. παντα sms...2. στην εμφάνιση ονόματος ... βαζεις ΕΓΩ...3.και στην κωδικοποίηση δεδομένων επιλέγεις USC2.. καλή επιτυχιά!!!!

Link to comment
Share on other sites

Στέλνει κανονικά μηνύματα στα ελληνικά τουλάχιστον 160 χαραντήρων που το δοκίμασα , απλά πρέπει να κάνεις κάποιες ρυθμίσεις.... καθώς βρίσκεσαι στα μηνύματα πατάς το κουμπάκι του μούρου (κοινώς μενού) .. πας επιλογές ....1.στις γενικές επιλογές μηνυμάτων κειμένου πηγαίνεις αποστολή μηνυμάτων κειμένου και επιλέγεις .. παντα sms...2. στην εμφάνιση ονόματος ... βαζεις ΕΓΩ...3.και στην κωδικοποίηση δεδομένων επιλέγεις USC2.. καλή επιτυχιά!!!!

 

δουλεψε! ευχαριστω :)

Link to comment
Share on other sites

ΑΝΑΣΤΑΣΗ!!! Μόλις εγκατέστησα την 461 στο 9700 μου και δουλεύει τέλεια. Προβλήματα που είχε με την αποστολή SMS στα Ελληνικά ξεπεράστηκαν. Επίσης κατάφερα να αποκτήσω BB ID και να κατεβάσω Apps.... Ανέλπιστό!!!

 

Το θέμα του AppWorld δεν έχει να κάνει με την νέα έκδοση, αλλά με το ότι ενεργοποιήθηκε η Ελλάδα για το Appworld πλέον...

 

Memory leak έχεις καθόλου?

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα του AppWorld δεν έχει να κάνει με την νέα έκδοση, αλλά με το ότι ενεργοποιήθηκε η Ελλάδα για το Appworld πλέον...

 

Memory leak έχεις καθόλου?

 

Ενοοείς πως γίνεται τώρα πια να κατεβάσουμε paid εφαρμογές από το market της blackberry, εφόσον έχουμε την 6 έκδοση?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Εγκατέστησα 488 σε 9700.Από χθές όλα άψογα κανένα πρόβλημα με μηνύματα.SUPER...
http://www.danasoft.com/sig/AlexKotsis.jpg
Link to comment
Share on other sites

Εγκατέστησα 488 σε 9700.Από χθές όλα άψογα κανένα πρόβλημα με μηνύματα.SUPER...

 

μαλλον εννοεις 6.0.0.448

την εγκατεστησες απο την cosmote ή απο καπου αλλου;

οταν λες κανενα προβλημα, δεν εκανες απολυτως καμια ρυθμιση για τα μηνυματα;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

Εχεις κανεις προβλημα με το ημερολογιο? Εχω bold 9700 με επισημη 6 απο 3UK και εδω και περιπου 3 μερες δεν δειχνει το ημερολογιο στην οθονη, δειχνει σαν χαλασμενο εικονιδιο! Ανογει σαν εφαρμογη αλλα δεν εχει εικονδιο κανονικο. Battery pull εχω κανει, αλλα βαριεμαι να ξανα περασω το λογισμικο!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Ψάχνω να βρω την έκδοση 6 μέσα από το σάιτ της Wind και μου βγάζει τελευταία αναβάθμιση την έκδοση 5.0.0.994

Που μπορώ να βρω την έκδοση 6?

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Όταν δεν έχεις γνώση... Δεν δικαιούσαι να έχεις γνώμη...

 

(Πλάτων πριν από 2400 χρόνια)

Link to comment
Share on other sites

τελικα εβαλα εχ8ες την 6.0.0.448! καλη φαινεται!

τα tabs all-favorites κτλ δν ξερω αν τελικα θα με βολεψουν...ειχα συνιθησει το παλιο...

τα προγραματα τα "πληρομενα" δεν χρειαστικαν ενεργοποιηση!!!!!! :-)

μονο μερικα ηθελαν απλα αποθηκευση τα permitions!

το ημερολογιο σε εμενα ειναι κομπλε

τα μυνηματα εχουν 60 χαρακτηρες με ucs2 και 160 με 7bit

η μπαταρια μου δινει την εντιποση (για αρχη) οτι κραταει ποιο πολυ σε standby αλλα πεφτει γρηγοροτερα με απλη χριση (χωρις πχ wifi,3g κτλ) μπορει και να ειναι ιδεα μου βεβαια!

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρια εχω και εγω την εντυπωση οτι ειναι πολυ καλυτερη μετα την τελευταια αναβαθμιση , το θεμα ειναι οτι μου εξαφανισε τον κερσορα στο ΒΒΜ , πραγμα που διαβασα και σε ξενα φορουμ...αν και το μεγαλυτερο προβλημα για μενα ειναι τα διπλα γραμματα στο 9780 μιλαμε , που απο οσο διαβασα ειναι της συσκευης και οχι απο το software..
Link to comment
Share on other sites

Για την μπαταρία παιδιά χρειάζεται τουλάχιστον δύο φορές να την αφήσετε να ξεφορτίσει εντελώς και να την φορτίσετε με κλειστό το κινητό για να δείτε απίστευτη διαφορά!!! Αυτό γενικά χρειάζεται μετά από κάθε εγκατάσταση νέου OS

Όταν δεν έχεις γνώση... Δεν δικαιούσαι να έχεις γνώμη...

 

(Πλάτων πριν από 2400 χρόνια)

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα απο το link σας που είδα παρα πάνω το version 6 στο 9700.

Όμορφο μου φαίνεται, αλλα εάν δεν μπορώ να συνηθισω το μενού και τα διάφορα tabs, υπάρχει περίπτωση να κάνω πάλι downgrade στο version 5 ?

Κάποιο λινκ με οδηγίες θα με βοηθούσε αφάνταστα.

Ακόμα δεν έχω αποφασίσει εάν θα κράτησω την 6.

Ευχαριστω πολυ για οπουδήποτε βοήθεια.

Πάνος

 

PS- το κινητό είναι Vodafone, οπότε κοιταω για version 5 της Vodafone, oπως ήταν πριν.

Edited by panosth
Link to comment
Share on other sites

Πανεύκολα μπορείς να βάλεις όποιο λειτουργικό θέλεις. Θα μπεις στη σελίδα του παρόχου σου και θα κατεβάσεις την τελευταία πεντάρα και μετά θα ακολουθήσεις αυτήν εδώ την διαδικασία. Πις οφ κεικ που λένε ...

Όταν δεν έχεις γνώση... Δεν δικαιούσαι να έχεις γνώμη...

 

(Πλάτων πριν από 2400 χρόνια)

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω Πολυ για την άμεση απάντηση σου "γειτονά" - είμαι δίπλα Αργυρούπολη.

Καλο Βράδυ και καλή σου εβδομάδα !!

Πάνος

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο κάποιες ημέρες με την 6 στο 9700, μπορώ να πω ότι τελικά είναι παρα πολυ βολικη, γρήγορη και το δείχνει ένα τελείως διαφορετικό κινητο. Μετα απο σκέψεις να γυρίσω πισω στην 5 και βλέποντας σήμερα ενός συναδέλφου με την 5, αποφάσισα να μην γυρίσω πλέον πισω. Συνήθισα τα tabs και το νέο μενού και είναι επίσης πολυ πιο όμορφο και λειτουργικό.

 

Το μόνο πρόβλημα που παρατήρησα είναι ότι δεν έχω πλέον το Αpplιcation World. Με την 5 το είχα και επίσης είχα κατέβασει πολλές εφαρμογές. Γνωρίζεται εάν υπάρχει όντως πρόβλημα στην 6 ?

 

Ένα άλλο πρόβλημα είναι ότι στο Applicarion Center δεν υπάρχουν πλέον εφαρμογές και όταν επιλέγω Updating Aplication List μου βγάζει το μήνυμα ´An Error occurred while updating the application list : error 404´ Υπάρχει κάποια λύση γιαυτό ?

 

Eυχαριστώ

Πάνος

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει κάποιο πρόβλημα με το AppWorld... Ξανακατέβασε το απλά.

Γιώργο Ευχαριστώ Πολυ, μπορείς να με βοηθήσεις και να μου πείς ποιό είναι το λινκ που θα το κατεβάσω μέσω του 9700 ?

Ευχαριστώ, Πανος.

Link to comment
Share on other sites

Ούτως ή άλλος θα πρέπει να μπεις από PC γιατί αλλιώς δεν θα παίξει... Οπότε μπες εδώ

Όταν δεν έχεις γνώση... Δεν δικαιούσαι να έχεις γνώμη...

 

(Πλάτων πριν από 2400 χρόνια)

Link to comment
Share on other sites

οντως εχει εξαφανιστει ο κερσορας στο bbm εκνευριστικο....

και μου κανει και το αλλο που το εκανε και πριν.... μερικες φορες (οποτε τουερθει) δεν μου διχνει το ονομα του καλουντος ενω ειναι στις επαφες

και ενω ειχα κανει backup εχει περασει στις επαφες μονο οσες ηταν στη sim

 

rokko1974 κλειστο ενωεις να το κλεισεις απλα με το off(μικρο κλεισιμο) και να το βαλεις στον φορτιστη?γινεται? δν το εχω δοκιμασει! γτ αν το κλεισεις τελειως μολις βαλεις τον φορτιστη ανοιγει μονοτου....

οταν λες "να ξεφορτίσει εντελώς" ενωεις απλα να γινει κοκκινη η μπαταρια....

μην αφηνεται τις μπαταριες(LiPo) σας να κλεινουν τελειως ειναι λαθος!!!!!

αποκτανε η μπαταριες "μνυμη" και μειωνεται η χωρετικοτητα τους!!!

αυτο το κανουμε σε μπαταριες ΝιΜΗ που εχουν αλλο θεμα....

γενικα τα κινητα σας καλο ειναι να τα φορτιζεται οταν ειναι η μπαταρια 5-15% ποτε ομως κατω απο 5% ακομα και σε καινουρια μπαταρια!

 

τα tabs γενικα υπερβολη τα ειδα και ψιλο αχριστο να εμφανιζεται το ιδιο πραγμα σε 15 μεριες ητε εφαρμογη ειτε ρυθμισεις κτλ....ειναι ομορφο ομως!

επιπλεων ξενερωσα που δεν λειτουργει το standby, και το πληκτρο με το μουρο βγαζει τις επιλογες και οχι κατευθειαν το μενου,

και δεν μπορεις να βαλεις στα favorites ολοκληρο φακελο....

 

το αλλο...πως γινεται να πλητρολογουμε κατευθιαν για κληση χωρις να παταμε το πρασινο πρωτα???? αν πληκτρολογησω κατθειαν με στελνει στο search και εχει επιλογη μονο για γινο η seαrch εφαρμογων....

Edited by tnt_tuner
Link to comment
Share on other sites

Κλειστό εννοώ πατώντας παρατεταμένα το κόκκινο μέχρι να σου βγάλει μήνυμα ότι η συσκευή σβήνει. Όχι το screen off.

 

Ναι για τη μπαταρία εννοούμε μέχρι το τελευταίο κόκκινο κομματάκι που βγάζει.

Όταν δεν έχεις γνώση... Δεν δικαιούσαι να έχεις γνώμη...

 

(Πλάτων πριν από 2400 χρόνια)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...