Jump to content

[Επίσημο] Nokia N8-00 (Pre-Release)


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν μπορουμε να βρουμε μεσω του imei αν ειναι ελληνικο η οχι ?

Από όσο γνωρίζω μπορείς να μάθεις την αγορά για την οποία προορίζεται, για παράδειγμα Ευρωπαϊκή, Αμερικάνικη κτλ.

Old programmers never die. They just terminate and stay resident.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Αν έχεις το ΙΜΕΙ και ρωτήσεις σε κάποιο Nokia Care θα σου πουν αν είναι Ελληνικό ή όχι και αν σε καλύπτει κανονικά η 2ετής εγγύηση σε hardware και software. Το είχα κάνει όταν αγόρασα το 5800 :)

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Και που το ξέρεις? Εχεις Ν8?

Για αυτή τη φωτό λέω...

http://www.myphone.gr/forum/attachment.php?attachmentid=17285&d=1286452538

 

Ωραια, γιατι στο ιδιο σημειο στο N97 δεν το γραφει το product code. Ευχαριστω...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, έχω την εντύπωση ότι το product code το αλλάζεις μια φορά και οι αναβαθμίσεις γίνονται μετά κανονικά με το Ovi Suite. Τουλάχιστον αυτό είχα κάνει παλιότερα με το N80, που το είχα μετατρέψει σε N80 Internet Edition. Απλά δεν καταλαβαίνω γιατί να δώσετε +50€, χάνοντας και την όποια επιδότηση έχετε, και να μην περιμένετε να το φέρουν κανονικά τα δίκτυα και να το πάρετε απ' αυτά. Επίσης, είναι λίγο επικίνδυνο να αλλάξεις product code, γιατί θεωρητικά χάνεις την εγγύηση. Αν λοιπόν πάθει οτιδήποτε η συσκευή στο μέλλον και το πας σε Nokia Care, κινδυνεύεις να το ανακαλύψουν και να σου αρνηθούν την εγγύηση.
Link to comment
Share on other sites

Παρα πολυ ωραια . Αυτο θα κανω οταν λαβει συσκευες το techneasy . Αν αποδειχθουν ελληνικες βουρ στο πατσα , ο ανθρωπος μου ειπε οτι θα εχουν συσκευες μεσα του μηνα αρα λογικα απο την επομενη βδομαδα θα εχουν λαβει στοκ :)

Φιλικά Σπύρος

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5663692#post5663692 <--πωλείται

Link to comment
Share on other sites

μια ερωτηση που θελω να κανω γιαυτους που ξερουν ειναι αν υπαρχει μονος ενας προμηθευτης για Ελλαδα?

 

γιατι αν ειναι ετσι τοτε δε μπορω να δικαιολογησω γιατι καποιοι (πχ online καταστηματα) να το παιρνουν πιο μπροστα απο αλλους (εταιριες κινητης) .

Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

με αυτο το προγραμμα κατεβαζεις official firmware της Nokia. Εγω πριν δυο τρεις μερες το βρηκα και το κατεβασα. Με αυτο κατεβαζεις τα αρχεια του firmware (μπορεις να επιλεξεις εκδοση firmware, γλωσσα- Product code) , τα περνας σε καταλληλα ονομασμενο φακελο σε συγκεκριμμενη διαδρομη στο phoenix και μετα κανεις τη διαδικασια flashing με το phoenix.

 

Μπορω να κανω ενα thread με τις οδηγιες που εφτιαξα και για μενα (για να θυμαμαι) αλλα δε νομιζω να μεινει γιατι κατεβασα το Phoenix 2010.24.008.43820 ραγισμενο. Επισης δε το δοκιμασα (αν και δε θα υπαρχει ουδεν προβλημα) ακομα γιατι στο N95 μου εχω το τελευταιο ελληνικο firmware και το n8 το περιμενω και ελπιζω με ελληνικα.

 

ωραιος, το κατεβασα το προγραμματακι. δουλευει μια χαρα.

μπορει να χρειαστει στο μελλον οποτε προετοιμαζομαι... :lol:

σχετικα με το phoenix και τις οδηγιες αν θελεις καντα ενα rar, σηκωσε τα σε κανα rapidshare, mediafire κλπ και το λινκ γυρναει με pm για οποιον ενδιαφερεται ;)

εγω παντως θα το ηθελα

Link to comment
Share on other sites

Αυτο φιλε μου αναρωτιεμαι και εγω , το play παντως κανει δικη του εισαγωγη απο τι μου ειπαν και μενει να δουμε στο techneasy . Αν μου πουν οτι ειναι ελληνικης εισαγωγης πολυ απλα ζηταω imei και παιρνω τηλεφωνο νοκια μου το επιβεβαιωνουν και το τσιμπησα :D

Φιλικά Σπύρος

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5663692#post5663692 <--πωλείται

Link to comment
Share on other sites

ο επισημος αντιπροσωπος / εισαγωγεας ειναι ενας αυτο ομως δεν εμποδιζει καποιο καταστημα να κανει εισαγωγη απο βαλκανια απο αλλο εισαγωγεα αλλης χωρας

πρακτικα το product code που πρεπει να αναζητατε ειναι νοτιοανατολικης ευρωπης

Δεν επιτρέπονται βίντεο στην υπογραφή.

Link to comment
Share on other sites

πρακτικα το product code που πρεπει να αναζητατε ειναι νοτιοανατολικης ευρωπης

 

Τα product code τα λέει το πρώτο μήνυμα του thread.

Link to comment
Share on other sites

Τα product code τα λέει το πρώτο μήνυμα του thread.

 

και???

δεν καταλαβαινω το πνευμα σου

δεν εχει καμια σχεση η απαντηση που εδωσα με τα product codes!!!!!!!

διαβασε λιγο καλυτερα σε τι απαντησα!!!!!!

Δεν επιτρέπονται βίντεο στην υπογραφή.

Link to comment
Share on other sites

Αυτο φιλε μου αναρωτιεμαι και εγω , το play παντως κανει δικη του εισαγωγη απο τι μου ειπαν και μενει να δουμε στο techneasy . Αν μου πουν οτι ειναι ελληνικης εισαγωγης πολυ απλα ζηταω imei και παιρνω τηλεφωνο νοκια μου το επιβεβαιωνουν και το τσιμπησα :D

Δεν νομίζω καταστήματα σαν αυτό να δίνουν ΙΜΕΙ σε οποιονδήποτε είτε από τηλεφώνου ή από κοντά για τσεκάρισμα,δεν δουλεύουν έτσι αυτοί,με τίποτα....;)

Είναι και αυτά παραεισαγωγής και απλά λένε ότι έχει ελληνικά και μάλλον συνεργάζονται με κάποιο ΝΟΚΙΑ Care που τους περνάει με Phoenix τα ελληνικά,αν το διερευνήσεις με ερωτήσεις θα δεις πως κάπως έτσι είναι,δεν υπάρχει περίπτωση να το φέρνει κάποιος ελληνικό πλέον πριν την ΝΟΚΙΑ Ελλάς.

Link to comment
Share on other sites

Έχει βγει στο ebw στα 489 διαθεσιμο αλλα οχι το ελληνικο...

 

οταν λες οχι το ελληνικο εννοεις δεν εχει ελληνικα επανω? Παρολαυτα η τιμη ειναι δελεαστικη οχι σαν καποιους..

Edited by aristotelhs2060
Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

Τους πηρα τηλέφωνο και ρώτησα εαν ειναι το ελληνικό μοντέλο. Η απαντηση ήταν αρνιτικη δεν σταθηκα σε κάτι παραπάνω... Τέλος παντών εαν αργει πολλύ το ελληνικο (από οτι λέγετε για τις 25/11) δεν νομιζω να περιμένω...
Link to comment
Share on other sites

Στο νοκια shop παντως οταν ρωτησα για ημερομηνια μου ειπε οτι δεν ηξερε

Φιλικά Σπύρος

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5663692#post5663692 <--πωλείται

Link to comment
Share on other sites

Ξερετε κανα μαγαζι ρε παιδια να το εχει εστω και dummy να το δω?νικαια πειραια κορυδαλλο πουθενα?
Link to comment
Share on other sites

Το πηραααααα!!!!:up::up::dance::up::up:Σημερα το μεσημερι απο εδω http://www.e-click.gr/index.php?target=products&product_id=44089 Παιδια μια πρωτη γρηγορη ματια το κινητο ειναι σουπερ!!!Τα παιδια απο το e-click.gr ειναι πολυ εξυπηρετικα εχω ξαναπαρει κινητο απο αυτους και ειναι ενταξει!!!Το κινητο εχει ελληνικα κανονικα και product code 0599762 αν και μου ειπαν αν καταλαβα καλα οτι ειναι απο γερμανια αν καποιος ξερει να μου το επιβεβαιωσει ας μου πει!!!Προσωπικα δεν με νοιαζει αν ειναι παραεισαγωγη μιας και εχει 2 χρονια εγγυηση!!!Ειναι πολυ γρηγορο και στις 3 αρχικες οθονες και στην μουσικη και στις φωτο!!!Παω να το βαλω για φορτιση και το βραδυ τα ξαναλεμε!!!;)

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Και ποια είναι αυτή?

 

 

Φορτίζεις μέχρι να γεμίσει η μπαταρία με κλειστό το κινητό και κάνεις το ίδιο για άλλους δυο κύκλους.

Link to comment
Share on other sites

Το πηραααααα!!!!:up::up::dance::up::up:Σημερα το μεσημερι απο εδω http://www.e-click.gr/index.php?target=products&product_id=44089 Παιδια μια πρωτη γρηγορη ματια το κινητο ειναι σουπερ!!!Τα παιδια απο το e-click.gr ειναι πολυ εξυπηρετικα εχω ξαναπαρει κινητο απο αυτους και ειναι ενταξει!!!Το κινητο εχει ελληνικα κανονικα και product code 0599762 αν και μου ειπαν αν καταλαβα καλα οτι ειναι απο γερμανια αν καποιος ξερει να μου το επιβεβαιωσει ας μου πει!!!Προσωπικα δεν με νοιαζει αν ειναι παραεισαγωγη μιας και εχει 2 χρονια εγγυηση!!!Ειναι πολυ γρηγορο και στις 3 αρχικες οθονες και στην μουσικη και στις φωτο!!!Παω να το βαλω για φορτιση και το βραδυ τα ξαναλεμε!!!;)

 

καλοριζικο! τα εβαλαν αυτοι τα ελληνικα? η το τηλεφωνο τα ειχε εξαρχης?

ρωταω διοτι απο το ebay.de καποιος που πουλαγε μου ειπε οτι εχει το τηλεφωνο και ελληνικα.

Link to comment
Share on other sites

Το πηραααααα!!!!:up::up::dance::up::up:Σημερα το μεσημερι απο εδω http://www.e-click.gr/index.php?target=products&product_id=44089 Παιδια μια πρωτη γρηγορη ματια το κινητο ειναι σουπερ!!!Τα παιδια απο το e-click.gr ειναι πολυ εξυπηρετικα εχω ξαναπαρει κινητο απο αυτους και ειναι ενταξει!!!Το κινητο εχει ελληνικα κανονικα και product code 0599762 αν και μου ειπαν αν καταλαβα καλα οτι ειναι απο γερμανια αν καποιος ξερει να μου το επιβεβαιωσει ας μου πει!!!Προσωπικα δεν με νοιαζει αν ειναι παραεισαγωγη μιας και εχει 2 χρονια εγγυηση!!!Ειναι πολυ γρηγορο και στις 3 αρχικες οθονες και στην μουσικη και στις φωτο!!!Παω να το βαλω για φορτιση και το βραδυ τα ξαναλεμε!!!;)

 

πρωτον ειναι ασημι? τους ειπες εσυ χρωμα? επισης για το product code 0599762: EURO2 DG GERMANY . αν δε κανω λαθος αυτο σημαινει σιγουρα οτι δεν εχει εγγυηση software. Επισης δεν ειμαι σιγουρος αν θα κρατησει τα ελληνικα μετα απο firmware update.

 

Ελεγξες εσυ το product code πανω στη συσκευη? επισης ειχε ταινια ασφαλειας που λεει Nokia sealed? Eχω υποψιες οτι σου περασαν αυτοι τα ελληνικα. Δες μια τι γλωσσες εχει να επιλεξεις οταν το ανοιξεις.

Edited by aristotelhs2060
Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

Το πηρα! Παιδια μια πρωτη γρηγορη ματια το κινητο ειναι σουπερ!!!Τα παιδια απο το e-click.gr ειναι πολυ εξυπηρετικα εχω ξαναπαρει κινητο απο αυτους και ειναι ενταξει!!!Το κινητο εχει ελληνικα κανονικα και product code 0599762 αν και μου ειπαν αν καταλαβα καλα οτι ειναι απο γερμανια αν καποιος ξερει να μου το επιβεβαιωσει ας μου πει!

Καλορίζικο. :)

 

Ναι, θεωρείται παραεισαγωγή (τα ελληνικά product codes αναγράφονται στο πρώτο ποστ του παρόντος θέματος). Θα το αναβαθμίζεις μέσω wi-fi και όχι από το ovi suite γιατί θα χαθεί η ελληνική γλώσσα.

Link to comment
Share on other sites

Κατεβαζεις το νεμεσις. Αλλαζεις το product code σε ελληνικο. Κανεις αναβαθμιση μεσο pc shite υπαρχει δεν υπαρχει νεα αναβαθμηση. Τελος μια για παντα. Το εκανα σε 5800 οχι γιατι ηταν παραεισαγωγης, αλλα για να αλλαξω το θεμα απο μαυρο που ειχε αρχικα, σε κοκκινο. Edited by fikast
Link to comment
Share on other sites

Κατεβαζεις το νεμεσις. Αλλαζεις το product code σε ελληνικο. Κανεις αναβαθμιση μεσο pc shite υπαρχει δεν υπαρχει νεα αναβαθμηση. Τελος μια για παντα. Το εκανα σε 5800 οχι γιατι ηταν παραεισαγωγης, αλλα για να αλλαξω το θεμα απο μαυρο που ειχε αρχικα, σε κοκκινο.

 

Δε δουλέυει το NSS, μονο φλασάρισμα με Phoenix γίνεται

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...