Jump to content

[Επίσημο] Nokia N8-00 (Pre-Release)


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

επιβεβαιωνω και τα δυο αλλα απο wind (522 ευρω για το Ν8 και σιγουρα πανω απο 600 για το Ε7). μακαρι να ναι οπως φαινονται στα βιντεακια (ειδικα το Ε7) αλλα πολλα λεφτα ρε ****το...και δεν πεφτουν οι τιμες παρολο που σκληραινει ο ανταγωνισμος και οι εταιριες εχουν πολυ καλες λυσεις σ αυτη την κατηγορια.

επισης υπαρχει καποιος καταλογος με εφαρμογες που εχουν ανακοινωθει για symbian 3 μιας και αρχες οκτωβρη θα ειναι εδω;

 

συγνώμη αλλά τι επιβεβαιώνεις ? Η wind το έχει ήδη στον καταλογό της στα 493, από που προκύπτει η επιβεβαιωση σου :!:?

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Επιβεβεβαιώνω λοιπόν κ εγώ με τη σειρά μου πως ο μπακάλης της γειτονιάς μου θα φέρει ένα καφάσι Ν8, στη προνομιακή τιμή των 519.30 ανα τεμάχιο. σίγουρη πηγή... .-

 

(ότι του φανεί του λωλωστεφανή είσαστε...ο καθένας λεει το μακρύ του και το κοντό του.)

πραγματικά έχω βαρεθεί αυτή τη κατάσταση, σε κάθε κινητό που περιμένουμε εδώ και χρόνια στο myphone, απο το 7650 μέχρι το 7610 και απο το Ν90 μέχρι το Ν97.

κάθε φορά η ίδια Ιστορία...

σε κάθε thread το ίδιο πράγμα...

"Ο ένας έχει μπατζανάκη στη κάθε εταιρεία και ξέρει "απο πρώτο χέρι" την τελική τιμή του κάθε κινητού πολύ πριν η αταιρεία το βγάλει στους καταλόγους."

"Άλλοι πάλι πανικοβάλονται απο site με προπαραγγελίες οτι ή τιμή θα είναι 100 ευρώ παραπάνω απ'ότι περιμέναμε..." (και μή χειρότερα!!! κακό που μας βρήκε! και τώρα τι κάνουμε @$!#$!$$%)

"Πάντα υπάρχουν ένα-δύο άτομα που έχουν το κινητό στα χέρια τους πολύ πριν απ'όλους αλλά πάντα -"για περισσότερες πληρόφορίες απο δευτέρα (παρουσία)..."

"απ'την άλλη υπάρχουν πάντα γύρω στα 70 με 100 άτομα ανα thread που επειδή βαρίουνται να διαβάσουν το ακριβώς προηγούμενο post απ'το δικο τους ρωτάνε επ'ακριβώς την ίδια ερώτηση πάντα... "μηπως ξέρουμε τι τιμούλα θα έχει το έργαλείο?" ή "επειδή σε 24 μέρες πέρνω επιδότηση μήπως ξέρουμε πότε θα το έχει το τάδε κατάστημα κάτω απο το σπίτι μου??"

Γι'αυτά λοιπόν και για άλλα πολλά, παιδιά χαλαρώστε, όταν θα το πάρουν οι περισσότεροι στα χέρια τους μέσα απο την πρώτη κ όλας μέρα θα έχετε μάθει τα πάντα...

3 βδομάδες έμειναν, υπομονή... :whistle:

Edited by killing_you2

The "unwired" revolution began...

_http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=6201&dateline=1272991407

 

Link to comment
Share on other sites

να αγιασει το στομα σου(και το χερι σου που τα εγραψε)

νυσαφι πια

γεμισε το θεμα με παραπονα για την τιμη(χωρις να εχει πουληθει ακομα η συσκευη)

για την ημερομηνια διαθεσης

και αν 2 σελιδες ολο θα εμφανιζετε καικαποιος που θα κανει τις ιδιες ερωτησεις

και βεβαια θα περνει τις ιδιες απαντησεις

και αντε παλι απο την αρχη

Link to comment
Share on other sites

Γι'αυτά λοιπόν και για άλλα πολλά, παιδιά χαλαρώστε, όταν θα το πάρουν οι περισσότεροι στα χέρια τους μέσα απο την πρώτη κ όλας μέρα θα έχετε μάθει τα πάντα...

3 βδομάδες έμειναν, υπομονή... :whistle:

 

Συμφωνώ με ότι λες, το είχα ΗΔΗ αναφέρει κι εγώ και με κράξανε, αλλά κι εσύ στο τέλος, την έκανες την πρόβλεψή σου...

Καθαρός ουρανός, αστραπές δε φοβάται!
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ με ότι λες, το είχα ΗΔΗ αναφέρει κι εγώ και με κράξανε, αλλά κι εσύ στο τέλος, την έκανες την πρόβλεψή σου...

 

 

:lol::lol::lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

συγνώμη αλλά τι επιβεβαιώνεις ? Η wind το έχει ήδη στον καταλογό της στα 493, από που προκύπτει η επιβεβαιωση σου :!:?

 

απο καταστημα της wind. αυτο μου ειπαν αυτο διαβιβαζω. τωρα αν μου λενε μπαρουφες τι να σου πω.

σχετικα με τις εφαρμογες και τα games που θα κυκλοφορουν κατα την επισημη κυκλοφορια του κινητου γνωριζετε κατι συγκεκριμενο;

 

Γι'αυτά λοιπόν και για άλλα πολλά, παιδιά χαλαρώστε, όταν θα το πάρουν οι περισσότεροι στα χέρια τους μέσα απο την πρώτη κ όλας μέρα θα έχετε μάθει τα πάντα...

3 βδομάδες έμειναν, υπομονή... :whistle:

 

οι πρωτες μερες δεν θα ειναι και οτι πιο αντιπροσωπευτικο, ξερεις τι γινεται, οι μισοι (ασχετα απο το αν εχουν το κινητο) λενε ποπο τελειο καταπληκτικο και τελος παντων δεν βλεπουν αρνητικα. και οι αλλοι μισοι που κατι διαβασαν σε ξενα fora που μπορει και να μην ισχυει ή να μην εχουν καν την συσκευη και να την θαβουν με μισος.

Edited by stendor
Συνεχόμενα μηνύματα - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων χρησιμοποιούμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

£429 Η τιμη προ-παραγγελειων στο αγγλικο nokia shop. Δηλαδη περιπου 513€. Ομως και το C6 στην Αγγλια κανει 300€ ενω εδω το βρισκεις απο 260€. Αρα υπολογιστε 20-30€ πιο κατω η τιμη για Ελλαδα.

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεν ξέρω αν είναι το κατάλληλο θέμα για να το δημοσιεύσω αλλα σήμερα το πρωί βρήκα αυτό Nokia Plug and Touch Turn any TV into a Touchscreen και με το που το είδα άμεσος τρελάθηκα

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

απο καταστημα της wind. αυτο μου ειπαν αυτο διαβιβαζω. τωρα αν μου λενε μπαρουφες τι να σου πω.

σχετικα με τις εφαρμογες και τα games που θα κυκλοφορουν κατα την επισημη κυκλοφορια του κινητου γνωριζετε κατι συγκεκριμενο;

E αυτό μεγάλε δεν λέγεται επιβεβαιωση αλλά μπαρούφα!

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Φωτογραφίες από την κάμερα του Ν8

 

http://www.allaboutsymbian.com/news/item/12120_The_big_big_Nokia_N8_photo_sam.php

 

Καταπληκτική ποιότητα! Απ' ό,τι φαίνεται η Nokia αποφάσισε να ξαναπάρει τα σκήπτρα στον τομέα της φωτογραφίας... :D

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ με ότι λες, το είχα ΗΔΗ αναφέρει κι εγώ και με κράξανε, αλλά κι εσύ στο τέλος, την έκανες την πρόβλεψή σου...

 

όχι, όχι, έγω δεν κάνω προβλέψεις, έχω μπατζανάκη εκ των έσω... :lol:

The "unwired" revolution began...

_http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=6201&dateline=1272991407

 

Link to comment
Share on other sites

492E επιδότηση μου βγάλανε τελικά.χαχαχα! τυχαίο; δε νομίζω... Θέλω να δω την αντίδραση στο κατάστημα WIND Βόλου όταν θα έρθει η ώρα να μου ζητήσουν το 1Ε...

 

Θα το παραγγείλω :p Μαζί θα πάρω και ένα bt handsfree και μια θηκούλα... δε λέει να φάει καμία σάρα και να το κλαίω :X

Εντάξει,έκλεισα για Ν8,μάλλον ασημένιο.Το Ε7 παρά το qwerty είναι πιο μεγάλο,δεν έχει κάρτα μνήμης και το μόνο ουσιαστικά πλεονέκτημά του είναι η CBD. Nokia n8,χωρίς CBD αλλά έχει: κάρτα μνήμης,τέλεια κάμερα,πομπός FM,HDMI... η μόνη περίπτωση που θα ξενερώσω τρελά θα είναι hardware revision με CBD:worry:

 

Βέβαια,μέσα στο facebook...στο topic του Ν8 λένε ότι στην Ιταλία τους είπαν ότι θα έρθει με CBD οθόνη το Ν8 και ήταν 100% σίγουροι. Θα'χει πλάκα να υπάρχουν 2 παρτίδες και στην Ελλάδα να μας στείλουν τις Amoled :lol: Καλά,θα γίνει χαμός :p

Εν τέλει πάντως,οκ,μπορεί να μην έχει τρελή ορατότητα η Amoled σε εξωτερικούς χώρους αλλά το Gorilla Glass είναι τρελό πλεονέκτημα,όπως και να το δεις;)

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Και, mixtri, εννοείται ότι όταν το πάρεις, θέλουμε ΑΝΑΛΥΤΙΚΗ παρουσίαση με εντυπώσεις κλπ! Να ξέρουμε να κανονίσουμε και οι υπόλοιποι την πορεία μας!... :D
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

να κάνω μία επισήμανση σχετικά με την wind, από όσα γνωρίζω κρατήσεις τηλ δεν κάνουν εκτός αν υπάρχει ήδη στην αποθήκη τους, μιλάω πάντα για τα εταιρικά καταστήματα τους, τώρα τα franchise δεν ξέρω τι κάνουν, ίσως λόγω πελατειακής σχέσης να είναι διαφορετικά τα δεδομένα

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Και, mixtri, εννοείται ότι όταν το πάρεις, θέλουμε ΑΝΑΛΥΤΙΚΗ παρουσίαση με εντυπώσεις κλπ! Να ξέρουμε να κανονίσουμε και οι υπόλοιποι την πορεία μας!... :D

 

Θα κανονίσουμε Πάνο για καφεδάκι να το δεις στο Βόλο :) Ελπίζω να μην αργήσουν πολύ...

Γενικά,στη Wind δεν έχουν σύστημα προπαραγγελίας,όπως είπατε,για μη διαθέσιμα μοντέλα :( Γι'αυτό Αθηναίοι ηρεμήστε να μας έρθει και κανένα στην επαρχία :p

 

 

Navigate indoors http://www.youtube.com/watch?v=kbgYzJFrZW0

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

@mixtri, από ποια Wind του Βόλου το παρήγγειλες; Ιάσονος-Τοπάλη, αυτό που είναι δίπλα στο Multirama; Edited by panosz75
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Γι'αυτό Αθηναίοι ηρεμήστε να μας έρθει και κανένα στην επαρχία :p

 

μου φαινεται οτι θα περιμενεις πολυ αν δοθουν πρωτα αθηνα

Δεν επιτρέπονται βίντεο στην υπογραφή.

Link to comment
Share on other sites

@mixtri, από ποια Wind του Βόλου το παρήγγειλες; Ιάσονος-Τοπάλη, αυτό που είναι δίπλα στο Multirama;

 

Είχα κανονίσει να πάω το απόγευμα να το παραγγείλω αλλά δυστυχώς προέκυψε ζήτημα και έπρεπε να φύγω επειγόντως για Πήλιο :(:cry: Αν κατέβω αύριο Βόλο το πρωί θα πάω στη Wind Δημητριάδος να γίνει η παραγγελία,ώστε να κρατηθεί ένα κομμάτι μην ώστε να μη πέσουν σαν κοράκια οι Αθηναίοι και μας τις πάρουν όλες τις συσκευές. Μαύρο ή ασημί; Μαύρο ή ασημί; :lol::lol::lol: Προς το ασημί είμαι... αλλά θα ήθελα να τα δω από κοντά...

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μαύρο ή ασημί; Μαύρο ή ασημί; :lol::lol::lol: Προς το ασημί είμαι... αλλά θα ήθελα να τα δω από κοντά...

 

Αναλόγως, τι συσκευή είχες πριν; Τι χρώμα; Εγώ που έχω ακόμα το Ν82 titanium (χρυσαφί-ασημί), μάλλον σκέφτομαι να αλλάξω και να πάω προς το μαύρο Ν8.

Βέβαια το χρώμα είναι το λιγότερο. Να δούμε τι θα παίξει και με την οθόνη του, τι θα γίνει και με τις κάμερες των άλλων δύο (C7-00 & E7-00), και μετά βλέπουμε. :D

 

Πάντως μία καλή λύση είναι το Πλαίσιο (Λάρισας). Εμένα πρόπερσυ μου είχαν κρατήσει το ένα και μοναδικό Ν82 που είχαν φέρει.

Βέβαια δεν ήταν και ΤΟ πολυαναμενόμενο κινητό, ούτε το πήρα μόλις πρωτοήρθε. Αλλά με εξυπηρέτησαν μία χαρά. ;)

Edited by panosz75
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Είχα κανονίσει να πάω το απόγευμα να το παραγγείλω αλλά δυστυχώς προέκυψε ζήτημα και έπρεπε να φύγω επειγόντως για Πήλιο :(:cry: Αν κατέβω αύριο Βόλο το πρωί θα πάω στη Wind Δημητριάδος να γίνει η παραγγελία,ώστε να κρατηθεί ένα κομμάτι μην ώστε να μη πέσουν σαν κοράκια οι Αθηναίοι και μας τις πάρουν όλες τις συσκευές. Μαύρο ή ασημί; Μαύρο ή ασημί; :lol::lol::lol: Προς το ασημί είμαι... αλλά θα ήθελα να τα δω από κοντά...

 

 

 

Ειμαι κάθετος.... το μπλε ειναι σκετο κουκλί....

τα αλλα μοιαζουν λιγο πολυ κοινα...δηλαδη μαυρο κ ασημι....

τα χρωματακια αν και θα αργησουν απ οτι καταλαβα λιγο παραπανω θα αξίζουν τον κόπο...

Αντε πάλι στην αναμονή....Κ σκεψου αυτα που θα έρθουν με χρώμα να ειναι με CBD???

ΧΙ ΧΙ ΧΙ

Link to comment
Share on other sites

Είχα κανονίσει να πάω το απόγευμα να το παραγγείλω αλλά δυστυχώς προέκυψε ζήτημα και έπρεπε να φύγω επειγόντως για Πήλιο :(:cry: Αν κατέβω αύριο Βόλο το πρωί θα πάω στη Wind Δημητριάδος να γίνει η παραγγελία,ώστε να κρατηθεί ένα κομμάτι μην ώστε να μη πέσουν σαν κοράκια οι Αθηναίοι και μας τις πάρουν όλες τις συσκευές. Μαύρο ή ασημί; Μαύρο ή ασημί; :lol::lol::lol: Προς το ασημί είμαι... αλλά θα ήθελα να τα δω από κοντά...

 

φιλε αν θελεις καμια βοηθεια στο κουβαλημα ειμαι διαθεσιμος...

Edited by vounisios7
Link to comment
Share on other sites

Βέβαια,μέσα στο facebook...στο topic του Ν8 λένε ότι στην Ιταλία τους είπαν ότι θα έρθει με CBD οθόνη το Ν8 και ήταν 100% σίγουροι. Θα'χει πλάκα να υπάρχουν 2 παρτίδες και στην Ελλάδα να μας στείλουν τις Amoled :lol: Καλά,θα γίνει χαμός :p

 

ε άμα το εiπαν στο facebook κάποιοι Ιταλοί ότι κάτι τέτοιο τους είπαν κάποιοι άλλοι και ήταν και 100% σίγουροι, τότε είναι εγγύηση... :p

 

 

Φίλε μην παίζεις με τον πόνο μας... Άσε γιατί είναι πονεμένη ιστορία το όλο το θέμα. Έχω στραβώσει άσχημα με αυτή τη νοοτροπία της Νόκια, άσχημα όμως... Ίσως να ήταν το επόμενο κινητό μου, αλλά τώρα πάμε γι' άλλα... περιμένω το revision ή κάποιο επόμενο μοντέλο ή πάμε σε αντρόιντ μια και καλή... Δε γουστάρω να με δουλεύουν με τέτοιο τρόπο, αυτοί που αποφασίζουν τι χαρακτηριστικά θα έχει το κάθε τηλέφωνο :mad:

Edited by karlesg
Link to comment
Share on other sites

 

τα σπαει πραγματικα, ομως δεν μας λεει πως ακριβως δουλευει.... :(

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...