Jump to content

[Android - προτάσεις] Μουσική, Βίντεο και Φωτογραφία


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ τελικά έβαλα την PVSTAR+ επειδή είδα ότι έχει τα περισσότερα downloads και reviews. Τα Youtube Background Audio, PV STAR+, Freedi, NextVid τα έχεις δοκιμάσει και κατέληξες ότι το Viral είναι το καλύτερο ή απλά έτυχε να την εγκαταστήσεις και σου άρεσε;

 

Ναι τα έχω δοκιμάσει αλλά αν διακρίνω ειρωνεία για πες μου εσύ που ξέρεις τι περισσότερο έχει αυτό που δουλεύεις εσύ από το βιραλ σε τι είναι καλύτερο για να μάθουμε όλοι.

Αν κάνω λάθος για την λέξη ειρωνεία την παίρνω πίσω και ζητώ συγνώμη αλλά εξίσου λίγο απότομος και δεν μου άρεσε.

Μπορείς να προτείνεις μια εφαρμογή και είναι στην κρίση του καθενός ποια τον βολεύει

 

Με Το βιραλ μπορείς να αντικαταστησεις την YouTube εφαρμογή έχεις τον λογαριασμό σου τα αγαπημένα σου και όλα

Edited by araditsas
Link to comment
Share on other sites

Ναι τα έχω δοκιμάσει αλλά αν διακρίνω ειρωνεία για πες μου εσύ που ξέρεις τι περισσότερο έχει αυτό που δουλεύεις εσύ από το βιραλ σε τι είναι καλύτερο για να μάθουμε όλοι.

Αν κάνω λάθος για την λέξη ειρωνεία την παίρνω πίσω και ζητώ συγνώμη αλλά εξίσου λίγο απότομος και δεν μου άρεσε.

Μπορείς να προτείνεις μια εφαρμογή και είναι στην κρίση του καθενός ποια τον βολεύει

 

Με Το βιραλ μπορείς να αντικαταστησεις την YouTube εφαρμογή έχεις τον λογαριασμό σου τα αγαπημένα σου και όλα

 

Όχι, φίλε, δε σε ειρωνεύτηκα. Δυστυχώς, δεν μπορούσα να το γράψω καλύτερα για αποφυγή αυτής της παρεξήγησης. Είναι ένα αρνητικό του γραπτού λόγου αυτό, ότι ο καθένας τον ερμηνεύει διαφορετικά κάποιες φορές. :) Απλά επειδή είναι πολλές οι εφαρμογές αυτού του είδους και βαριέμαι να τις δοκιμάζω μία μία εγώ, είπα μήπως τις δοκίμασες εσύ. Πάντως, θα δοκιμάσω και το Viral και θα σου πω. Στο PVSTAR+ δε μου άρεσε που εμφάνιζε δύο ειδοποιήσεις την ώρα της αναπαραγωγής ακόμη κι αν την έκλεινα αλλά κατά τ' άλλα και σ' αυτή μπορώ να συνδεθώ με το λογαριασμό μου κλπ.

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

Με συγχωρείς. Είσαι myφίλος. Χάχα. Όντος ο γραπτός λόγος είναι παρεξυγησημος. Συγνώμη και πάλι
Link to comment
Share on other sites

Με συγχωρείς. Είσαι myφίλος. Χάχα. Όντος ο γραπτός λόγος είναι παρεξυγησημος. Συγνώμη και πάλι

Εγώ σου ζητάω συγγνώμη που δε σε άκουσα από την αρχή να βάλω κατευθείαν το Viral. Τελικά είναι όντως το καλύτερο. Ευχαριστώ πολύ. Το PVSTAR+ πήρε πόδι.

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

Εγώ σου ζητάω συγγνώμη που δε σε άκουσα από την αρχή να βάλω κατευθείαν το Viral. Τελικά είναι όντως το καλύτερο. Ευχαριστώ πολύ. Το PVSTAR+ πήρε πόδι.

 

μπορεις να μου πεις εντυπωσεις απο το viral;;

Link to comment
Share on other sites

μπορεις να μου πεις εντυπωσεις απο το viral;;

 

Μια δοκιμή θα σε πείσει εγώ εχω αφαιρέσει την εφαρμογή του youtube και είμαι μόνο με τη viral τα κάνω όλα από αυτήν και υπόψιν δουλεύω πολύ το youtube.

Link to comment
Share on other sites

Μια δοκιμή θα σε πείσει εγώ εχω αφαιρέσει την εφαρμογή του youtube και είμαι μόνο με τη viral τα κάνω όλα από αυτήν και υπόψιν δουλεύω πολύ το youtube.

 

οκ θα τη δοκιμασω

Link to comment
Share on other sites

Για πρόχειρο video editing , κυρίως cut & merge, υπάρχει κάποιο προτεινόμενο?

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.androvid&hl=el

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.goseet.VidTrim&hl=el

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει εφαρμογή που να βρίσκει τους στίχους και να δουλεύει μαζί με το poweramp και δεύτερον οι στίχοι να τρέχουν μαζί με το τραγούδι; Edited by Nikos4p
Xiaomi Redmi Note 7
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Επειδή πρόκειται να πάρω κινητό με λειτουργικό android, θέλω να ρωτήσω αν υπάρχει πρόγραμμα δημιουργίας μουσικής. Όχι αναπαραγωγής αλλά όπως το Garageband (https://www.apple.com/ios/garageband).

 

Το συγκεκριμένο πρόγραμμα το είχα σε ένα iphone παλιότερα και με είχε βολέψει πολύ και θέλω να ξέρω (επειδή μου είναι αδύνατον να ξαναπάρω iphone) αν υπάρχει κάτι αντίστοιχο στο android.

 

Σε αυτό το θέμα που κοίταξα πάντως, δεν βρήκα τίποτα

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=287456

Edited by aggelosrg
Link to comment
Share on other sites

ισως να λανθανω αλλα κοιτα αυτο

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.camelweb.ijinglepro&hl=el

ROM:ViperS 5.3.0 JB Sense 5 | Sense 6 Blinkfeed (HTC SENSATION)

KERNEL:Liberty kernel sense JB (HTC SENSATION)

BOOTLOADER:S-OFF/3,33 Universal - version 1.27.1100 (HTC SENSATION)

RECOVERY:4EXT recovery touch v.1.0.0.6 RC3 testing build: 8 (HTC SENSATION)

Νεα συσκευη: SAMSUNG GALAXY S7

Link to comment
Share on other sites

Το Walk Band πλάκα έχει και κάτι μπορείς να κάνεις.Σαν το Garageband όμως δεν βρεις τίποτε.Σε αυτό η απλ είναι έτη μπροστά.
http://postimage.org/image/drcngbz27/
Link to comment
Share on other sites

Το Walk Band πλάκα έχει και κάτι μπορείς να κάνεις.Σαν το Garageband όμως δεν βρεις τίποτε.Σε αυτό η απλ είναι έτη μπροστά.

 

 

Αυτό να σου πω το φοβάμαι και αν πάρω κάνα ipod π.χ για πιο φθηνά, για το Garageband θα το πάρω.

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα αρχείο βίντεο με τα παρακάτω χαρακτηριστικά:Format : Matroska

Format version : Version 4 / Version 2

File size : 4.37 GiB

Duration : 1h 39mn

Overall bit rate : 6 267 Kbps

Encoded date : UTC 2014-06-04 21:06:52

Writing application : mkvmerge v6.8.0

Writing library : libebml v1.3.0 + libmatroska v1.4.1

 

Video

ID : 1

Format : AVC

Format/Info : Advanced Video Codec

Format profile : High@L4.1

Format settings, CABAC : Yes

Format settings, ReFrames : 5 frames

Codec ID : V_MPEG4/ISO/AVC

Duration : 1h 39mn

Bit rate : 4 758 Kbps

Width : 1 280 pixels

Height : 688 pixels

Display aspect ratio : 1.85:1

Frame rate : 23.976 fps

Color space : YUV

Chroma subsampling : 4:2:0

Bit depth : 8 bits

Scan type : Progressive

Bits/(Pixel*Frame) : 0.225

Stream size : 3.23 GiB (74%)

Writing library : x264 core 142 r2431 ac76440

Language : English

Default : Yes

Forced : No

 

Audio

ID : 2

Format : DTS

Format/Info : Digital Theater Systems

Codec ID : A_DTS

Duration : 1h 39mn

Bit rate mode : Constant

Bit rate : 1 510 Kbps

Channel(s) : 6 channels

Channel positions : Front: L C R, Side: L R, LFE

Sampling rate : 48.0 KHz

Bit depth : 24 bits

Compression mode : Lossy

Stream size : 1.05 GiB (24%)

Language : English

Default : Yes

Forced : No

 

Το ανοίγω με το MX Player αλλά δεν παίζει ούτε ήχο ούτε υπότιτλους.

Link to comment
Share on other sites

Υπότιτλους δεν βλέπω ενσωματωμένους, αν βάλεις εξωτερικούς θα παίξουν λογικά. Όσο για τον ήχο αν δεν έχει αλλάξει κάτι από αυτά που θυμάμαι ο mxplayer δεν υποστηρίζει dts ήχο, όπως και οι περισσότεροι media players. Σε παλιότερες εκδόσεις του υπήρχε ένας εξωτερικός custom codec ο οποίος παρείχε και υποστήριξη σε dts, αλλά δεν ξέρω πλέον αν υπάρχει, θα το ψάξω και θα σου πω.
Κινητό: Xiaomi Redmi Note 4
Link to comment
Share on other sites

Ναι έβαλα εξαιρετικούς και έπαιξαν, με τον ήχο δεν γίνεται τίποτα δηλαδή;

Ποιον άλλον player να δοκιμάσω;

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ο bs player παίζει ήχο κ εικόνα Αλλά δεν διαβάζει σρτ υπότιτλους

Link to comment
Share on other sites

Ναι έβαλα εξαιρετικούς και έπαιξαν, με τον ήχο δεν γίνεται τίποτα δηλαδή;

Ποιον άλλον player να δοκιμάσω;

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ο bs player παίζει ήχο κ εικόνα Αλλά δεν διαβάζει σρτ υπότιτλους

 

Αν και παίζει .srt υπότιτλους ο Bs για τον Mx και dts μπορείς να ρίξεις μια ματιά εδώ.

Link to comment
Share on other sites

Όσο για τον ήχο αν δεν έχει αλλάξει κάτι από αυτά που θυμάμαι ο mxplayer δεν υποστηρίζει dts ήχο, όπως και οι περισσότεροι media players. Σε παλιότερες εκδόσεις του υπήρχε ένας εξωτερικός custom codec ο οποίος παρείχε και υποστήριξη σε dts, αλλά δεν ξέρω πλέον αν υπάρχει, θα το ψάξω και θα σου πω.

 

Με τον ήχο δεν γίνεται τίποτα δηλαδή;

Extra αποκωδικοποιητής για dts ήχο

http://forum.xda-developers.com/apps/mx-player/mx-player-custom-codec-dts-support-t2156254

EDIT: Συγγνώμη αλλά είδα ότι έβαλε το link από πάνω ο Sofos_5....

Edited by xalaros
Link to comment
Share on other sites

έχετε καμία πρόταση για εφαρμογή που να κατεβάζει μουσική από σάιτ; π.χ. θέλω να κατεβάσω εκπομπές της ελληνοφρένειας που είναι σε μορφή flash. γενικά δεν βρήκα κατι αντίστοιχο του flashgot που κατεβάζει τα πάντα στο pc...
Nokia 6510 -> Sony Ericsson W700i -> Sony Ericsson Xperia Ray (LegacyXperia CM11), Nokia 101 -> OnePlus X
Link to comment
Share on other sites

έχετε καμία πρόταση για εφαρμογή που να κατεβάζει μουσική από σάιτ; π.χ. θέλω να κατεβάσω εκπομπές της ελληνοφρένειας που είναι σε μορφή flash. γενικά δεν βρήκα κατι αντίστοιχο του flashgot που κατεβάζει τα πάντα στο pc...

 

Συγκεκριμένα για την ελληνοφρένεια πάντως υπάρχει εφαρμογή στο μαρκετ που μπορείς να κατεβάζεις τις εκπομπές!

Link to comment
Share on other sites

Συγκεκριμένα για την ελληνοφρένεια πάντως υπάρχει εφαρμογή στο μαρκετ που μπορείς να κατεβάζεις τις εκπομπές!

 

χαχαχα κορυφαίο! τέλος πάντων η αγαπημένη μου αλεπού έδωσε πάλι την λύση. εγκατέστησα Firefox και flash video downloader plugin και έκανα την δουλειά μου.

Nokia 6510 -> Sony Ericsson W700i -> Sony Ericsson Xperia Ray (LegacyXperia CM11), Nokia 101 -> OnePlus X
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] Μουσική, Βίντεο και Φωτογραφία
  • The title was changed to Youtube voice assistance υποχρεωτικά ενεργό μετά το τελευταίο update

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...