Jump to content

[Android - προτάσεις] Μουσική, Βίντεο και Φωτογραφία


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

οκ αυτο που ρωτησα πριν ξερεις μηπως αν γινεται?

 

δεν κατάλαβα τι εννοείς sorry.

ψάξε και από Google το tubmate ίσως είναι μια λύση και αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Με τα βιντεο που δεν ειναι διαθεσιμα σε φρητες συσκευες γινεται κατι για να το παρακαμψουμε?

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Καλησπερα/καλημερα οπως λεει και ο τιτλος ψαχνω μια εφαρμογη(αν υπαρχει) για να βλεπω online ταινιες και σειρες

 

Ξεκίνα διάβασμα http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=378116

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα έχω την συγκεκριμένη εφαρμογή και όταν βάζω τα ακουστικά στο κινητό αρχίζει να παίζει η μουσική.Θέλει κάποια ρύθμιση η εφαρμογή ή από την συσκευή;
Xiaomi Redmi Note 7
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα έχω την συγκεκριμένη εφαρμογή και όταν βάζω τα ακουστικά στο κινητό αρχίζει να παίζει η μουσική.Θέλει κάποια ρύθμιση η εφαρμογή ή από την συσκευή;

 

Αν και δεν ξέρω για ποια εφαρμογή γράφεις φαντάζομαι πως είναι ρύθμιση της συσκευής. Ρυθμίσεις - Περισσότερα ίσως? [ATTACH]41435[/ATTACH]

 

Με τα βιντεο που δεν ειναι διαθεσιμα σε φρητες συσκευες γινεται κατι για να το παρακαμψουμε?

 

Δεν έχω βρει ακόμα λύση σε αυτό αλλά μπορείς να κατεβάσεις το βίντεο ή τη μουσική του βίντεο μέσω του Tubemate.

Edited by Sofos_5
Link to comment
Share on other sites

Αν και δεν ξέρω για ποια εφαρμογή γράφεις φαντάζομαι πως είναι ρύθμιση της συσκευής.

 

ok το βρήκα ήταν στις ρυθμίσεις του PowerAmp

Ευχαριστώ.

Xiaomi Redmi Note 7
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπερα σας!

Δεν μπορω να βρω που αποθηκεύει το tunein radio της ηχογραφήσεις που κανω. Υπαρχει μεσα ο φακελος tunein αλλα είναι αδιος. Καμια ιδεα; sd δεν παιρνει το κινητο μου

 

Συγνωμη αν ποσταρα σε λαθος μερος την ερωτηση μου.

Καμένος μέχρι το μεδούλι!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια..!!

 

Ειμαι καινουργιος στο φορουμ εδω.καλος σας βρηκα να πω ; χΔ

 

θα ηθελα να ρωτησω για κατι που ψαχνω καιρο τωρα και δεν βρησκω απαντηση.Εχω το Sony xperia L και ειναι το πρωτο μου κινητο android.Εχω δουλεψει παρα πολυ πανω σε αυτο το λειτουργικο σε φιλους και πελατες οσπου εφτασε η ωρα να παρω το δικο μου. Ολα μια χαρα πενα εχω μεινει παρα πολυ ικανοποιημενος απο την συσκευη αλλα μονο ενα με χαλαει με το αλμπουμ τραγουδιων. Ειχα βολευτει παρα πολυ ξερετε το κλασσικο φτιαχνεις τους φακελους μεσο απο τον υπολογιστη και επαιζε εκεινον τον φακελο. αλλα εδω δημιουργει αλμπουμς και μου τα εχει μπερδεμενα και πρεπει να καθομαι να ψαχνω το επομενο τραγουδι . Υπαρχει καποιος τροπος να το φτιαξεις η να δημιουργησεις "αλμπουμς" δικα σου και να τα χεις ετσι η οχι ; (συγνωμη αμα υπαρχει ηδη τετοιο θεμα)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα.Ενώ έχω αγοράσει το PowerAmp και έπαιζε κανονικά,σήμερα μου λέει κάτι για άδεια κτλπ και δεν με αφήνει να ακούσω μουσική.Τί παίζει ρε ****το???:p
Link to comment
Share on other sites

Ποτέ δεν είχα θέμα με το poweramp.

Αν το έχεις οντως αγορασμένο μπορείς να κανεις απεγκατάσταση τον unlocker και ξανά εγκατάσταση. Μπορείς να στείλεις και mail στον dev αν δεν στρώνει.

Link to comment
Share on other sites

Ποτέ δεν είχα θέμα με το poweramp.

Αν το έχεις οντως αγορασμένο μπορείς να κανεις απεγκατάσταση τον unlocker και ξανά εγκατάσταση. Μπορείς να στείλεις και mail στον dev αν δεν στρώνει.

 

Ευχαριστώ για την απάντηση!Θα προσπαθήσω να κάνω ξανά εγκατάσταση να δω τι γίνεται

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια..!!

 

Ειμαι καινουργιος στο φορουμ εδω.καλος σας βρηκα να πω ; χΔ

 

θα ηθελα να ρωτησω για κατι που ψαχνω καιρο τωρα και δεν βρησκω απαντηση.Εχω το Sony xperia L και ειναι το πρωτο μου κινητο android.Εχω δουλεψει παρα πολυ πανω σε αυτο το λειτουργικο σε φιλους και πελατες οσπου εφτασε η ωρα να παρω το δικο μου. Ολα μια χαρα πενα εχω μεινει παρα πολυ ικανοποιημενος απο την συσκευη αλλα μονο ενα με χαλαει με το αλμπουμ τραγουδιων. Ειχα βολευτει παρα πολυ ξερετε το κλασσικο φτιαχνεις τους φακελους μεσο απο τον υπολογιστη και επαιζε εκεινον τον φακελο. αλλα εδω δημιουργει αλμπουμς και μου τα εχει μπερδεμενα και πρεπει να καθομαι να ψαχνω το επομενο τραγουδι . Υπαρχει καποιος τροπος να το φτιαξεις η να δημιουργησεις "αλμπουμς" δικα σου και να τα χεις ετσι η οχι ; (συγνωμη αμα υπαρχει ηδη τετοιο θεμα)

 

Φτιαξε φακελους μεσα στην καρτα μνημης να παιζεις απο εκει την μουσικη σου. Και στο music player που εχεις θα επιλεξεις την επιλογη folders για να διαβαζει οτι εχεις εκει μεσα. Δεν ξερω αν εγινα κατανοητός

Καμένος μέχρι το μεδούλι!
Link to comment
Share on other sites

έχω το QuickPic που θεωρώ πως είναι η καλύτερη Gallery που υπάρχει

 

από εφαρμογές κάμερας, υπάρχει καμία που να είναι πλήρως απλή? δλδ χωρίς effect κ.λπ (πιο απλή κι από την στόκ) ?

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα και από μένα.

 

να ρωτήσω και εγώ κάτι περί mp3 player έχει σκεφτεί κανεις σας την κατανάλωση που έχει ο καθένας αντίστοιχα

 

πχ ο μαμά της samsung που είναι αρκετά αξιόπιστος καταναλώνει κάπου στο 2-3% στα 40 λεπτά με 50% ένταση

 

ο apolo πάλι έχει κατανάλωση 6-8% στα 40 λεπτά με 50% ένταση

 

ο music play τις google καταναλώνει κάπου στα 5-6 στα 40 λεπτά με 50% ένταση

 

κλπ κλπ

 

 

εκεί που θέλω να καταλήξω είναι ότι επειδή χρησιμοποιώ πολύ το κινητό σαν mp3 player (Galaxy s 2) θέλω να μου πείτε τις εμπειρίες σας σε οποιοδήποτε player από πλευρά κατανάλωσης όμως.

 

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

και εγώ μόνο με τον μαμά είμαι οκ οι άλλοι καταναλώνουν περισσότερο, το ίδιο ισχύει και για βίντεο που ευτυχώς ο πλευερ στο Note 3 τα κάνει όλα μα όλα και καλά .
Link to comment
Share on other sites

και εγώ μόνο με τον μαμά είμαι οκ οι άλλοι καταναλώνουν περισσότερο, το ίδιο ισχύει και για βίντεο που ευτυχώς ο πλευερ στο Note 3 τα κάνει όλα μα όλα και καλά .

 

για player παίζω με m video player και mx player που είναι σχεδόν ήδη στην λειτουργία και οι δυο είναι πολύ καλοί.

ο "m" καταναλώνει 3% στα 40-50 λεπτά με ακουστικά και χαμηλή φωτεινότητα και ο "mx" με τα ίδια καταναλώνει 6% αλλα παίζει τα πάντα και αλλοιωμένα και όλα γενικά κάνει παπάδες.

Link to comment
Share on other sites

Καμιά αντίστοιχη για επεξεργασία βιντεο ξερουμε;

 

Δες το Magisto

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και συγγνωμη αν ποσταρω την παρακατω ερωτηση σε λαθος τοπικ.... Noobas στο ανδροιδ λογισμικο ( :P ) εχω ενα Nexus 4 και θα ηθελα να κατεβασω μια ταινια , για να την περασω και να την δω στο κινητο με ελληνικους υποτιτλους.... εχω ψαξει αρκετα αλλα δεν μπορω να βρω καποιον καλο οδηγο για τη δουλεια μου....Γνωριζει κανεις τι πρεπει να κανω ή ποια προγραμματα θα με βοηθησουν ?? Ευχαριστω εκ των προτερων.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και συγγνωμη αν ποσταρω την παρακατω ερωτηση σε λαθος τοπικ.... Noobas στο ανδροιδ λογισμικο ( :P ) εχω ενα Nexus 4 και θα ηθελα να κατεβασω μια ταινια , για να την περασω και να την δω στο κινητο με ελληνικους υποτιτλους.... εχω ψαξει αρκετα αλλα δεν μπορω να βρω καποιον καλο οδηγο για τη δουλεια μου....Γνωριζει κανεις τι πρεπει να κανω ή ποια προγραμματα θα με βοηθησουν ?? Ευχαριστω εκ των προτερων.

 

Ουσιαστικά θες έναν Player που να βλέπει και τα 2 (ταινία και υπότιτλους). Θα σου πρότεινα να δοκιμάσεις mx player η dice player.

Προσωπικά χρησιμοποιώ τον πρώτο. Σήμερα μάλιστα κατέβασα ένα επεισόδιο από σειρά στο κινητό μετά κατέβασα υπότιτλο από άλλο σαιτ.

Για να παίξουν λοιπόν αυτό που έκανα είναι άνοιξα το επεισόδιο στον mx και στα settings του επέλεξα τον υπότιτλο που είχα κατεβάσει, και όλα μια χαρά. Δεν χρειάζεται καν να είναι το ίδιο όνομα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

goto fail;

goto fail;

Link to comment
Share on other sites

Ουσιαστικά θες έναν Player που να βλέπει και τα 2 (ταινία και υπότιτλους). Θα σου πρότεινα να δοκιμάσεις mx player η dice player.

Προσωπικά χρησιμοποιώ τον πρώτο. Σήμερα μάλιστα κατέβασα ένα επεισόδιο από σειρά στο κινητό μετά κατέβασα υπότιτλο από άλλο σαιτ.

Για να παίξουν λοιπόν αυτό που έκανα είναι άνοιξα το επεισόδιο στον mx και στα settings του επέλεξα τον υπότιτλο που είχα κατεβάσει, και όλα μια χαρά. Δεν χρειάζεται καν να είναι το ίδιο όνομα.

 

Χμμ μαλιστα , δλδ αν καταλαβα καλα περα απο τον player που θα χρειαστω , χρειαζομαι να κατεβασω και υποτιτλους ? Δεν τους βρισκει αυτοματα ετσι ? Και κατι ακομα , απο το PC περναω την ταινια και τους υποτιτλους σε ποιους φακελους ??

Link to comment
Share on other sites

Όπου θες τα πετάς, το αππ θα τα βρει αυτόματα, απλά για ευκολία αν τα έχεις μαζί θα τα βρίσκεις πιο εύκολα. Μπορείς να φτιάξεις έναν φάκελο και να τον ονομάσεις "movies" ή να το βάλεις στο "downloads". Όπου θες και σε βολεύει.

Τώρα για αυτόματους υπότιτλους ίσως να δοκίμαζες τον bs player. ΑΝ λειτουργεί όπως στο pc τότε λογικά θα σου βρίσκει και υπότιτλους από μόνο του μόλις ανοίξεις το αρχείο του βίντεο.

[sIGPIC][/sIGPIC]

goto fail;

goto fail;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] Μουσική, Βίντεο και Φωτογραφία
  • The title was changed to Youtube voice assistance υποχρεωτικά ενεργό μετά το τελευταίο update

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...