Jump to content

[Android - προτάσεις] Μουσική, Βίντεο και Φωτογραφία


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

πειτε μου εν music player που να εχει controls sti lockscreen χωρις να πρεπει να πατησεις τιποτα. η δεν εξαρταται απτον player αλλα απο ρυθμισεις?

 

Αν θυμάμαι καλά ο DoubleTwist έχει

Link to comment
Share on other sites

Είχα στείλε σε λάθος θρέντ την παρακάτω δημοσίευση! Αν μπορεί κάποιος να βοηθήσει.... :confused:

 

Μιας και ειμαι καινουριος σε android, μηπως θα μπορουσε καποιος να μου λυσει ενα προβλημα που εχω, σχετικα με τη μουσικη που περναω μεσα στο κινητο μου, αφου δε μου διαβαζει τους ελληνικους μικρους χαρακτηρες και τα βγαζει ¨κινεζικα¨!

 

Μηπως υπαρχει καποιο codec ή καποιο player που να τα διαβαζει χωρις προβληματα???

 

Ευχαριστω!!

 

(Στο μέλος που με ρώτησε από που κατεβάζω τραγούδια, δεν κατεβάζω απλά τα περνάω από τον υπολογιστή μου στην sdcard)

iPhone 2G 16GB - iPhone 3G 16GB - iPhone 3Gs 32GB - iPhone 4 16GB -iPhone 4s 16GB - iPhone 5 16GB - iPhone 5s 64GB - iPhone 6 Plus 128GB - iPhone 7 Plus 256GB
Link to comment
Share on other sites

Μηπως υπαρχει καποιο codec ή καποιο player που να τα διαβαζει χωρις προβληματα???

ID3Fixer. Διαλέγεις ελληνικά, το τρέχεις, το κλείνεις, κάνεις reboot και έτοιμα τα ονόματα στα ελληνικά. Έτσι έφτιαξα εγώ τα δικά μου.

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

ID3Fixer. Διαλέγεις ελληνικά, το τρέχεις, το κλείνεις, κάνεις reboot και έτοιμα τα ονόματα στα ελληνικά. Έτσι έφτιαξα εγώ τα δικά μου.

 

Είσαι φοβερός!!! Ευχαριστώ!!!!:):):)

iPhone 2G 16GB - iPhone 3G 16GB - iPhone 3Gs 32GB - iPhone 4 16GB -iPhone 4s 16GB - iPhone 5 16GB - iPhone 5s 64GB - iPhone 6 Plus 128GB - iPhone 7 Plus 256GB
Link to comment
Share on other sites

ID3Fixer. Διαλέγεις ελληνικά, το τρέχεις, το κλείνεις, κάνεις reboot και έτοιμα τα ονόματα στα ελληνικά. Έτσι έφτιαξα εγώ τα δικά μου.

 

Σωστός!

Μου είχαν προτείνει ένα άλλο που θεωρείτε το καλύτερο (δεν θυμάμαι πώς το λέγανε) και δεν μου έκανε δουλειά.Αλλά αυτό δούλεψε μια χαρά:)

Εμένα δούλεψε χωρίς reboot πάντως.

Link to comment
Share on other sites

Σωστός!

Μου είχαν προτείνει ένα άλλο που θεωρείτε το καλύτερο (δεν θυμάμαι πώς το λέγανε) και δεν μου έκανε δουλειά.Αλλά αυτό δούλεψε μια χαρά:)

Εμένα δούλεψε χωρίς reboot πάντως.

Απλά πάντα προτείνω κι ένα reboot για να κάνει σίγουρα κι ένα rescan media και να ελαχιστοποιήσω την περίπτωση να μου πει κάποιος "βλακεία, δε δούλεψε, το σβήνω".

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

Έχω κιάλλη μια ερώτηση στους γκουρού του Android :cool:

 

Πως μπορώ να βγάζω φωτογραφία και να πηγαίνει κατευθείαν στην sdcard και στο φάκελό μου καμερά, αντί να μου ανοίγει νέο φάκελο κάμερα και να μου το βάζει μέσα στη μνήμη του κινητού?

 

Και γενικά, αν γίνεται, ότι φωτογραφία και να μπαίνει από bt, whatsapp κλπ. μπορεί να μπαίνει στην sdcard κατευθείαν?

 

Έχω το S4...;)

 

Ευχαριστώ!!!!

iPhone 2G 16GB - iPhone 3G 16GB - iPhone 3Gs 32GB - iPhone 4 16GB -iPhone 4s 16GB - iPhone 5 16GB - iPhone 5s 64GB - iPhone 6 Plus 128GB - iPhone 7 Plus 256GB
Link to comment
Share on other sites

Έχω κιάλλη μια ερώτηση στους γκουρού του Android :cool:

 

Πως μπορώ να βγάζω φωτογραφία και να πηγαίνει κατευθείαν στην sdcard και στο φάκελό μου καμερά, αντί να μου ανοίγει νέο φάκελο κάμερα και να μου το βάζει μέσα στη μνήμη του κινητού?

 

Έχω το S4...;)

 

Ευχαριστώ!!!!

καμερα-πληκτρο μενου-ρυθμισεις-αποθηκευση-καρτα μνημης.

Link to comment
Share on other sites

καμερα-πληκτρο μενου-ρυθμισεις-αποθηκευση-καρτα μνημης.

 

Ετσι το ειχα, αλλα παρολο αυτα μου ανοιξε νεο φακελο καμερα στη μνημη της συσκευης οταν εβγαλα μια φωτογραφία και νομιζα οτι εκανα κατι λαθος...

 

Οπως και να εχει, ευχαριστω πολυ για την απαντηση...

iPhone 2G 16GB - iPhone 3G 16GB - iPhone 3Gs 32GB - iPhone 4 16GB -iPhone 4s 16GB - iPhone 5 16GB - iPhone 5s 64GB - iPhone 6 Plus 128GB - iPhone 7 Plus 256GB
Link to comment
Share on other sites

υπαρχει εφαρμογη να κατεβαζω μουσικη κ ελληνικα κομματια? γιατι μονο στο youtube βρισκω οτι θελω αλλα δεν ξερω πως να τα κατεβασω σαν τραγουδια.
Link to comment
Share on other sites

υπαρχει εφαρμογη να κατεβαζω μουσικη κ ελληνικα κομματια? γιατι μονο στο youtube βρισκω οτι θελω αλλα δεν ξερω πως να τα κατεβασω σαν τραγουδια.

 

Tubemate για κατέβασμα κομματιών από YouTube

 

Παίδες καμιά εφαρμογή της προκοπής για νυχτερινές λήψεις φωτογραφιών;

 

Δεν νομίζω να παίζει. Ότι κάνει η κάμερα σου. Υπάρχουν περιορισμοί από το hardware που δεν λύνονται με ένα πρόγραμμα έτσι απλά...

Link to comment
Share on other sites

κατεβασα απτο tubemate καποια τραγουδια κ τα μετεφερα στον υπολογιστη για να κανω update κ μετα παλι στο κινητο αλλα το θεμα ειναι οτι πολλοι music players που εχω δοκιμασει δεν τα παιζουν δεν τα αναγνωριζουν καν. δοκιμασα το music folder player καπως ετσι κ ηταν οκ αλλα δεν εχει ουτε shuffle/ repeat ουτε μπορεις να δεις εικονα, απλα σου εχει μονο play/pause next/prev. εγω ψαχνω κατι που να τα παιζει ολα τα mp3 κ να σου δειχνει τα controls στη lockscreen κ να ειναι ευκολο στη χρηση. υπαρχει καποιο? please help me...ειμαι κ ροοτ οποτε οτι υπαρχει πειτε μου. ευχαριστω προκαταβολικα
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε τον FREEdi YouTube downloader 2.2.16

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

μια εφαρμογη για Bluray ταινιες (με υποτιτλους) για samsung tablet note 8010?
http://www.xperiagamer.com/images/Android_Menu_Icons.jpg
Link to comment
Share on other sites

μια εφαρμογη για Bluray ταινιες (με υποτιτλους) για samsung tablet note 8010?

 

MX Player, Dice Player.

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να κατεβάσω μια εφαρμογή παρόμοια με το instagram ώστε να ανεβάζω τις φώτο που θέλω και από εκεί να κάνω share σε facebook και twitter. Το instagram δεν το θέλω καθώς δεν θέλω να έχω μόνο τετράγωνες φωτο οπότε ψάχνω κάτι άλλο. η ποικιλία στα φίλτρα δεν είναι σημαντική καθώς ότι είναι να κάνω θα το κάνω κυρίως με το pxlr express (μερικές φορές για πιο γρήγορα ίσως τα χρησιμοποιήσω).

Τα πιο σημαντικά χαρακτηριστικά που μπορώ να φανταστώ είναι η ταχύτητα των σέρβερ (και πόσο γρήγορα ανεβαίνει μια φώτο) και το interface που βλέπουν οι άλλοι τις φωτο (όχι της εφαρμογής). Επίσης καλό θα είναι να έχει και tags.

2 εφαρμογές που μου φαίνονται καλές είναι οι Streamzoo και EyeEm (στην οποία όμως αν κατάλαβα καλά μόνο τα μέλη της μπορούν να δουν τις φώτο και μάλλον δεν κάνει, εκτός αν υπάρχει δυνατότητα να τις κάνεις δημόσιες).

Έχετε να προτείνετε κάποια άλλη εφαρμογή που να είναι καλή;

 

Edit: το έψαξα λίγο περισσοτέρο μήπως και βγάλω άκρη αλλά μάλλον μπερδεύτηκα περισσότερο καθώς βρήκα και το Molome αλλά πολλοί λένε και για το flickr.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

(Ελπίζω να μην είμαι οφ-τόπικ και να μην έχει ήδη απαντηθεί)

Edited by Jokerman54

My History:

Nokia 3330, Panasonic GD67, Nokia 7650, Sony Ericsson Z800i, Sony Ericsson W850i, Alcatel OT-E101A, HTC Magic, Sony Ericsson T650i, Sony XPERIA S, LG G3, Chuwi Hi8

Now:

Samsung Galaxy S8

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια! Επειδη εχω 2-3 blog και εχω το gmail μου συνδεδεμενο εκει, μου εχει περασει και στη συλλογη μου τις φωτογραφιες καθε blog μου... με picasa... κατι τετοιο, και δεν σβηνονται... δε θελω να υπαρχουν καθολου στο κινητο μου... γινεται???
iPhone 2G 16GB - iPhone 3G 16GB - iPhone 3Gs 32GB - iPhone 4 16GB -iPhone 4s 16GB - iPhone 5 16GB - iPhone 5s 64GB - iPhone 6 Plus 128GB - iPhone 7 Plus 256GB
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια! Επειδη εχω 2-3 blog και εχω το gmail μου συνδεδεμενο εκει, μου εχει περασει και στη συλλογη μου τις φωτογραφιες καθε blog μου... με picasa... κατι τετοιο, και δεν σβηνονται... δε θελω να υπαρχουν καθολου στο κινητο μου... γινεται???

 

Κανείς??? :)

iPhone 2G 16GB - iPhone 3G 16GB - iPhone 3Gs 32GB - iPhone 4 16GB -iPhone 4s 16GB - iPhone 5 16GB - iPhone 5s 64GB - iPhone 6 Plus 128GB - iPhone 7 Plus 256GB
Link to comment
Share on other sites

μια εφαρμογη για Bluray ταινιες (με υποτιτλους) για samsung tablet note 8010?

Να συμπληρώσω και το πολύ καλό Archos Video Player

Link to comment
Share on other sites

Είμαι νέος κάτοχος ενός galaχy note II και διάβασα ότι δεν υποστηρίζει avi (χvid συγκεριμένα) αρχεία.

 

οι ερωτήσεις μου είναι οι εξής:

 

1) Πρέπει να γίνει convert του αρχείου ή με έναν άλλο εξωτερικό player τα παίζει απευθέιας;

 

2) Για να μην κάνω εγω convert και επειδή έχω πολλά τέτοια αρχεία, mkv 1080p μπορεί να τα τρέξει απευθείας με αυτόματη προσαρμογή στην ανάλυση που σηκώνει το κινητό ή δε γίνεται;

Link to comment
Share on other sites

Είμαι νέος κάτοχος ενός galaχy note II και διάβασα ότι δεν υποστηρίζει avi (χvid συγκεριμένα) αρχεία.

 

οι ερωτήσεις μου είναι οι εξής:

 

1) Πρέπει να γίνει convert του αρχείου ή με έναν άλλο εξωτερικό player τα παίζει απευθέιας;

 

2) Για να μην κάνω εγω convert και επειδή έχω πολλά τέτοια αρχεία, mkv 1080p μπορεί να τα τρέξει απευθείας με αυτόματη προσαρμογή στην ανάλυση που σηκώνει το κινητό ή δε γίνεται;

 

Δες το post από πάνω σου. Ή δεν έκανες καν τον κόπο να scrollάρεις λίγο προς τα πάνω ή είδες ότι ρωτάει για tablet και blu-ray και το απέρριψες κατευθείαν. Βάλε MX Player και παίζε τα mkv 720p ή 1080 με τον HW+ decoder. Παίζει τα πάντα χωρίς πρόβλημα, μέχρι και 10bit με το SW decoder.

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει κάποιο πρόγραμμα να κατεβάζει κατευθείαν mp3 δωρεάν και χωρις να ζητάει πρόσβαση στις κλήσεις, μηνύματα?
nokia 3330 -> nokia 8310 -> nokia 6600 -> nokia n81 -> xperia tipo -> xiaomi mi4
Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις ποιοι ειναι οι καλυτεροι players για να αναπαραγωγη βιντεο, μουσικη και φωτο επι πληρωμη???

Πρέπει οπωσδήποτε να είναι επί πληρωμή; MX Player Pro, Poweramp, QuickPic.

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] Μουσική, Βίντεο και Φωτογραφία
  • The title was changed to Youtube voice assistance υποχρεωτικά ενεργό μετά το τελευταίο update

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...