Jump to content

[Android - προτάσεις] Μουσική, Βίντεο και Φωτογραφία


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευχαριστώ πολύ δούλεψε... :)

Creek A50i R | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | Kenwood DP-2050 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Τρεχάτε χωριανοί..

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.maxmpz.audioplayer.unlock

 

Στάλθηκε από το "κτήνος" V10

Είμαι αυτός που όταν ήμουν μικρός ήθελα να του μοιάσω!
Link to comment
Share on other sites

για τους λάτρες του vintage μια πανέμορφη εφαρμογή αναπαραγωγής μουσικής Casse-o-player

 

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20161125/655060e84f282a8e7858623c22369d73.jpg

 

lg g5 nougat monster

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Υπάρχει κάποια εφαρμογή που να δουλεύει σωστά και να κάνει download μουσικά βίντεο και ομιλίες από το you tube έστω και αν έχει κόστος γιατί το Clip Donverter δεν λειτουργεί πλέον σωστά και δεν μπορώ να αποθηκεύσω πλέον. Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Υπάρχει κάποια εφαρμογή που να δουλεύει σωστά και να κάνει download μουσικά βίντεο και ομιλίες από το you tube έστω και αν έχει κόστος γιατί το Clip Donverter δεν λειτουργεί πλέον σωστά και δεν μπορώ να αποθηκεύσω πλέον. Ευχαριστώ.
,καλημερα εχω κατεβασει το SONGily.ριξτου μια ματια ισως να σε βολεψει.

Tcl 20 5g

Link to comment
Share on other sites

εφαρμογη για ακροαση τραγουδιων? εχω το nexus 5x και εχει αυτο της google που ειναι trial για 3 μηνες αλλα δεν μου αρεσει,εχει καποιος να προτινει κατι καλο?
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

To 2007 η Korg κυκλοφόρησε μια μοναδική συσκευή, το Kaossilator.

Με μέγεθος παλάμης επέτρεπε τη δημιουργία loops έχοντας μόνο μια επιφάνεια αφής Χ+Υ.

Ακολούθησαν μεταγενέστερα μοντέλα καθώς και μια μεταφορά του όλου concept στο iOS.

Και τώρα έφτασε η ώρα και για το Android!

 

Kaossillator και μάλιστα μισοτιμής μέχρι τις 5/1/17

τα καλύτερα είναι... δίπλα σας

πρώην συντονιστής συζητήσεων στα fora Windows Phone και Digital Gadgets[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα

καινούργιος στον κόσμο του Android έχοντας δοκιμάσει όλα τα υπόλοιπα λειτουργικά συστήματα ήθελα να ρωτήσω αν ξέρει κάποιος εφαρμογή για αλμπουμ φωτο να μου προτεινει ...καθως το htc μου εχει μονο το google photos το οποιο δεν μου φαινεται καλο ... Δεν εχω βαλει antivirus και δεν θελω να κατεβαζω τυχαια εφαρμογες απο το store να δοκιμαζω ...

 

Ας με συγχωρεσουν οι μοντ αν εβαλα σε λαθος τομεα το θεμα αυτο

 

Καλες γιορτες !

 

Στάλθηκε από το HTC 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ προσωπικά χρησιμοποιώ το QuickPic. Είναι σχετικά απλό. Απλά μου αρέσει το ui του.

 

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μετά από χρόνια στο quickpic ξωτικών με χάλασε.. Τώρα είμαι στο piktures και το βολεύτηκα

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

1+7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ κατέβασα piktures ....Είναι πολύ καλό βολικό και ωραίο ui θα δω και το QuickPic

 

Στάλθηκε από το HTC 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μετά από χρόνια στο quickpic ξωτικών με χάλασε.. Τώρα είμαι στο piktures και το βολεύτηκα

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Τι σε χάλασε; Ρωτάω καθαρά ενημερωτικά για μία δεύτερη άποψη.

 

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Οχι και τοσο ον τοπικ ερωτηση αλλα την κανω

Χρησιμοποιεί κανείς την εφαρμογή Samsung view που συνδέει τηλεφωνο android με Samsung smart tv?

Αν ναι, ειναι απαραίτητη η χρήση ίντερνετ?

Σύνδεση μεταξυ τους μεσω ρουτερ(χωρις νετ) δε γινεται?

 

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ψάχνω ένα πρόγραμμα που να μπορώ πάνω σε μια εικόνα, να προσθέσω μια δεύτερη εικόνα και να της δώσω διάσταση. Όχι δηλαδή να κάνω επικόλληση μια εικόνα που απλά μεγαλώνει ή μικραίνει. Θέλω να δώσω αίσθηση ανισοσκελούς τετραπλευρου σ' αυτό που θα επικολληθεί. Δεν ξέρω κατά πόσο έγινα κατανοητός.

 

Edit: ok, βρήκα αυτό που ψάχνω εδώ

Edited by al_exis
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει εφαρμογή κάμερας όπως στα Lumia τηλέφωνα που να βγαίνει κινούμενη φωτογραφία;

Πολλές συσκευές πλέον, πατώντας σταθερά το κλείστρο, βγάζουν σειρά φωτογραφιών. Όσες τους έχεις ορίσει. Όταν τις δεις από τη συλλογή (την εργοστασιακή εφαρμογή προβολής πολυμέσων), στις δείχνει σαν κινούμενη εικόνα. Αν τις δεις από κάποιο άλλο πρόγραμμα επεξεργασίας φωτογραφιών ή από κάποιο file manager, είναι μια σειρά φωτογραφιών.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πολλές συσκευές πλέον, πατώντας σταθερά το κλείστρο, βγάζουν σειρά φωτογραφιών. Όσες τους έχεις ορίσει. Όταν τις δεις από τη συλλογή (την εργοστασιακή εφαρμογή προβολής πολυμέσων), στις δείχνει σαν κινούμενη εικόνα. Αν τις δεις από κάποιο άλλο πρόγραμμα επεξεργασίας φωτογραφιών ή από κάποιο file manager, είναι μια σειρά φωτογραφιών.

 

Δεν λέω αυτό, με το Lumia βγάζει φωτογραφία (μια) και είναι κινούμενη (άμα έχεις παιδί βοηθάει πολύ αφού μετά μπορείς να ρυθμίσεις Και να αποθηκεύσεις όποια φωτογραφία θες ),όπως και ένα mls που είχα παλιότερα, τώρα σε Samsung δεν βρήκα κάτι γι'αυτό ρωτάω αν υπάρχει κάποια εφαρμογή.

Link to comment
Share on other sites

Δεν λέω αυτό, με το Lumia βγάζει φωτογραφία (μια) και είναι κινούμενη (άμα έχεις παιδί βοηθάει πολύ αφού μετά μπορείς να ρυθμίσεις Και να αποθηκεύσεις όποια φωτογραφία θες ),όπως και ένα mls που είχα παλιότερα, τώρα σε Samsung δεν βρήκα κάτι γι'αυτό ρωτάω αν υπάρχει κάποια εφαρμογή.

 

Δεν χρειάζεται εφαρμογή. Από το Google photos και από εκεί κάτω αριστερά που λέει βοηθός επιλέγεις εκεί που λέει κινούμενη εικόνα. Εκεί μπορείς να "συνδέσεις" όσες φωτογραφίες θες που είναι εκεί. Ειδικά αν έχεις τραβήξει ριπή φωτογραφιών είναι καλό.

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεται εφαρμογή. Από το Google photos και από εκεί κάτω αριστερά που λέει βοηθός επιλέγεις εκεί που λέει κινούμενη εικόνα. Εκεί μπορείς να "συνδέσεις" όσες φωτογραφίες θες που είναι εκεί. Ειδικά αν έχεις τραβήξει ριπή φωτογραφιών είναι καλό.

 

Πάλι δεν καταλάβατε, με το Lumia έβγαζα μια τονίζω μια φωτογραφία και ήταν κινούμενη, μόνο μια.

Υπάρχει κάτι αντίστοιχο στο android η κάποια εφαρμογή κάμερας που να το κάνει αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεται εφαρμογή. Από το Google photos και από εκεί κάτω αριστερά που λέει βοηθός επιλέγεις εκεί που λέει κινούμενη εικόνα. Εκεί μπορείς να "συνδέσεις" όσες φωτογραφίες θες που είναι εκεί. Ειδικά αν έχεις τραβήξει ριπή φωτογραφιών είναι καλό.

 

Αφού δημιουργήσεις την κινούμενη εικόνα με τη συνένωση των εικόνων, μπορείς να την αποθηκεύσεις κάπως και να τη στείλεις με email για να τη δει και ο άλλος ως κινούμενη;

Link to comment
Share on other sites

Πάλι δεν καταλάβατε, με το Lumia έβγαζα μια τονίζω μια φωτογραφία και ήταν κινούμενη, μόνο μια.

Υπάρχει κάτι αντίστοιχο στο android η κάποια εφαρμογή κάμερας που να το κάνει αυτό;

Ξέρω τι λες, lumia είχα. Το πιο κοντινό αυτό ξέρω. Ίσως να υπάρχει και κάτι ίδιο αλλά δεν το γνωρίζω.

 

----- προσθήκη μηνύματος 90 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αφού δημιουργήσεις την κινούμενη εικόνα με τη συνένωση των εικόνων, μπορείς να την αποθηκεύσεις κάπως και να τη στείλεις με email για να τη δει και ο άλλος ως κινούμενη;

Ναι μπορείς αλλά το αποτέλεσμα είναι πιο πολύ σαν σύντομο βιντεάκι παρά σαν κινούμενη εικόνα.

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Ξέρω τι λες, lumia είχα. Το πιο κοντινό αυτό ξέρω. Ίσως να υπάρχει και κάτι ίδιο αλλά δεν το γνωρίζω.

 

----- προσθήκη μηνύματος 90 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ναι μπορείς αλλά το αποτέλεσμα είναι πιο πολύ σαν σύντομο βιντεάκι παρά σαν κινούμενη εικόνα.

 

Θα αρχίσω να ψάχνω για 950xl μάλλον αφού το πιο σημαντικό για μένα δεν υπάρχει σε android.

Link to comment
Share on other sites

Ξέρω τι λες, lumia είχα. Το πιο κοντινό αυτό ξέρω. Ίσως να υπάρχει και κάτι ίδιο αλλά δεν το γνωρίζω.

 

----- προσθήκη μηνύματος 90 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ναι μπορείς αλλά το αποτέλεσμα είναι πιο πολύ σαν σύντομο βιντεάκι παρά σαν κινούμενη εικόνα.

 

Οκ!

Το τελικό αρχείο που δημιουργείται από τη συνένωση των εικόνων τι είδους αρχείο είναι; Είναι αρχείο εικόνας ή βίντεο;

Link to comment
Share on other sites

Οκ!

Το τελικό αρχείο που δημιουργείται από τη συνένωση των εικόνων τι είδους αρχείο είναι; Είναι αρχείο εικόνας ή βίντεο;

 

mp4 αν θυμάμαι καλά

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] Μουσική, Βίντεο και Φωτογραφία
  • The title was changed to Youtube voice assistance υποχρεωτικά ενεργό μετά το τελευταίο update

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...