Jump to content

[Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι, εννοείται ότι πρέπει να υπάρχουν εναλλακτικές. Αν δεν υπάρχουν φυσικά δεν θα βγάλει.

Απλά λέω ότι δεν υπάρχει δυνατότητα για επιλογή Γρήγορης, Σύντομης, Οικονομικές κλπ.

Όπως ανέφερα παραπάνω, σου δείχνει ποια είναι πιο κοντινή, και ποια πιο γρήγορη-σύντομη με βάση τον δρόμο και την κίνηση. Τι εννοείς γρήγορης σύντομης και οικονομικής;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 23,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Όπως ανέφερα παραπάνω, σου δείχνει ποια είναι πιο κοντινή, και ποια πιο γρήγορη-σύντομη με βάση τον δρόμο και την κίνηση. Τι εννοείς γρήγορης σύντομης και οικονομικής;

 

οικονομικής ? δρόμος που κατεβαίνεις και το σκουντάς :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Όπως ανέφερα παραπάνω, σου δείχνει ποια είναι πιο κοντινή, και ποια πιο γρήγορη-σύντομη με βάση τον δρόμο και την κίνηση. Τι εννοείς γρήγορης σύντομης και οικονομικής;

Φαντάζομαι θα έχεις δει στο iGO που έχει τις επιλογές:

Ταχύτατη--->Επιλέγει δρόμους Ταχείας Κυκλοφορίας ώστε να φθάσεις όσο γίνεται γρηγορότερα, ανεξάρτητα αν θα κάνεις περισσότερα χιλιόμετρα.

Πράσινη--->Αυτή είναι και η λεγόμενη Οικονομική. Διαδρομή στην οποία θα καταναλώσεις τα λιγότερα καύσιμα

Σύντομη--->Η συντομότερη σε απόσταση. Θα σου δείξει την διαδρομή με την μικρότερη απόσταση, ανεξάρτητα αν θα κάνεις περισσότερο χρόνο.

Εύκολη--->Διαδρομή όσο γίνεται πιο εύκολη και άνετη, χωρίς πολλές στροφές.

 

Τώρα σε όποια διαδρομή επιλέξεις θα σου βγάλει 3-4 επιλογές (εφ' όσον υπάρχουν βέβαια).

 

και το ερώτημα του φίλου ήταν

"Υπάρχει ή δυνατότητα επιλογής ανάμεσα σε ποιό σύντομη και ποιο γρήγορη διαδρομή στο here?"

 

οικονομικής ? δρόμος που κατεβαίνεις και το σκουντάς :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Δεν έχεις δει τα .hnr αρχεία του iGO;

fast.hnr

short.hnr

easy.hnr

economical.hnr

green.hnr

Edited by sso

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Φαντάζομαι θα έχεις δει στο iGO που έχει τις επιλογές:

Ταχύτατη--->Επιλέγει δρόμους Ταχείας Κυκλοφορίας ώστε να φθάσεις όσο γίνεται γρηγορότερα, ανεξάρτητα αν θα κάνεις περισσότερα χιλιόμετρα.

Πράσινη--->Αυτή είναι και η λεγόμενη Οικονομική. Διαδρομή στην οποία θα καταναλώσεις τα λιγότερα καύσιμα

Σύντομη--->Η συντομότερη σε απόσταση. Θα σου δείξει την διαδρομή με την μικρότερη απόσταση, ανεξάρτητα αν θα κάνεις περισσότερο χρόνο.

Εύκολη--->Διαδρομή όσο γίνεται πιο εύκολη και άνετη, χωρίς πολλές στροφές.

 

Τώρα σε όποια διαδρομή επιλέξεις θα σου βγάλει 3-4 επιλογές (εφ' όσον υπάρχουν βέβαια).

 

και το ερώτημα του φίλου ήταν

"Υπάρχει ή δυνατότητα επιλογής ανάμεσα σε ποιό σύντομη και ποιο γρήγορη διαδρομή στο here?"

Ναι κατάλαβα τι λες. Ανέφερα λοιπόν πως στο Here, σου βγάζει όλες τις δυνατές διαδρομές, και σου αναφέρει σε κάθε μία τα χιλιόμετρα, και τον χρόνο. Έτσι μπορείς να επιλέξεις την πιο μικρή χιλιομετρικά (άρα και οικονομική σε γενικές γραμμές, εκτός αν είναι τίγκα στην κίνηση, το οποίο όμως θα στο αναφέρει), καθώς και την πιο σύντομη χρονικά, με βάση την κίνηση και τα όρια ταχύτητας του δρόμου (πχ κεντρικός δρόμος ,λεωφόρος κλπ). Επομένως κρίνεις κι επιλέγεις μόνος ποια ειν η ταχύτερη ή η πιο οικονομική κλπ. Δεν είναι το ίδιο, αλλά μπορείς να βγάλεις συμπέρασμα
Link to comment
Share on other sites

Ναι κατάλαβα τι λες. Ανέφερα λοιπόν πως στο Here, σου βγάζει όλες τις δυνατές διαδρομές, και σου αναφέρει σε κάθε μία τα χιλιόμετρα, και τον χρόνο. Έτσι μπορείς να επιλέξεις την πιο μικρή χιλιομετρικά (άρα και οικονομική σε γενικές γραμμές, εκτός αν είναι τίγκα στην κίνηση, το οποίο όμως θα στο αναφέρει), καθώς και την πιο σύντομη χρονικά, με βάση την κίνηση και τα όρια ταχύτητας του δρόμου (πχ κεντρικός δρόμος ,λεωφόρος κλπ). Επομένως κρίνεις κι επιλέγεις μόνος ποια ειν η ταχύτερη ή η πιο οικονομική κλπ. Δεν είναι το ίδιο, αλλά μπορείς να βγάλεις συμπέρασμα

Σύμφωνοι:)

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Φαντάζομαι θα έχεις δει στο iGO που έχει τις επιλογές:

Ταχύτατη--->Επιλέγει δρόμους Ταχείας Κυκλοφορίας ώστε να φθάσεις όσο γίνεται γρηγορότερα, ανεξάρτητα αν θα κάνεις περισσότερα χιλιόμετρα.

Πράσινη--->Αυτή είναι και η λεγόμενη Οικονομική. Διαδρομή στην οποία θα καταναλώσεις τα λιγότερα καύσιμα

Σύντομη--->Η συντομότερη σε απόσταση. Θα σου δείξει την διαδρομή με την μικρότερη απόσταση, ανεξάρτητα αν θα κάνεις περισσότερο χρόνο.

Εύκολη--->Διαδρομή όσο γίνεται πιο εύκολη και άνετη, χωρίς πολλές στροφές.

 

Τώρα σε όποια διαδρομή επιλέξεις θα σου βγάλει 3-4 επιλογές (εφ' όσον υπάρχουν βέβαια).

 

και το ερώτημα του φίλου ήταν

"Υπάρχει ή δυνατότητα επιλογής ανάμεσα σε ποιό σύντομη και ποιο γρήγορη διαδρομή στο here?"

 

 

Δεν έχεις δει τα .hnr αρχεία του iGO;

fast.hnr

short.hnr

easy.hnr

economical.hnr

green.hnr

 

όχι φίλε μου δεν τα έχω δει . και ξες το γιατί ?

γιατί όταν ήθελα να έχω ένα gps να κάνω τη δουλειά μου αν και άνεργος τότες πήγα τσίμπησα το sygic

που κάνει άριστα αυτά που θέλω εγώ και δεν ασχολήθηκα με τίποτα άλλο

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Οκ, απλά το έγραψα επειδή σου φάνηκε αστείο:rolleyes:

Με το sygic πρόσεχε τις διαδρομές, ειδικά αν πας σε νησιά. Κάνει πολλά παλαβά. Είχαμε γράψει πολλά πριν απο αρκετές μέρες για το θέμα αυτό.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6834091#post6834091

Edited by sso

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Οκ, απλά το έγραψα επειδή σου φάνηκε αστείο:rolleyes:

Με το sygic πρόσεχε τις διαδρομές, ειδικά αν πας σε νησιά. Κάνει πολλά παλαβά. Είχαμε γράψει πολλά πριν απο αρκετές μέρες για το θέμα αυτό.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6834091#post6834091

 

ίσως μπορεί να είμαι από τους τυχερούς τι να πω που οπότε το χρειάστηκα για να βρω κάτι η να με πάει κάπου κύλησαν όλα καλά

:):):):)

 

δεν έχω πάει βέβαια σε νησιά - γύρω στα δικά μου μέρη οπότε το χρειάστηκα ήταν εκεί

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μία ερώτηση στα γρήγορα γιατί το ξέχασα. Το navigon έχει ελληνικά στην πλοήγηση με γλώσσα τηλεφώνου στα αγγλικά;

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μία ερώτηση στα γρήγορα γιατί το ξέχασα. Το navigon έχει ελληνικά στην πλοήγηση με γλώσσα τηλεφώνου στα αγγλικά;

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

 

όχι

...........

Link to comment
Share on other sites

Οκ, απλά το έγραψα επειδή σου φάνηκε αστείο:rolleyes:

Με το sygic πρόσεχε τις διαδρομές, ειδικά αν πας σε νησιά. Κάνει πολλά παλαβά. Είχαμε γράψει πολλά πριν απο αρκετές μέρες για το θέμα αυτό.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6834091#post6834091

Για να μιλάμε συγκεκριμένα.

Το πρόβλημα υπάρχει σε κάποιες διαδρομές προς κάποια νησιά.

Όχι μέσα στα νησιά,όταν κάνεις πλοήγηση.

Μία ερώτηση στα γρήγορα γιατί το ξέχασα. Το navigon έχει ελληνικά στην πλοήγηση με γλώσσα τηλεφώνου στα αγγλικά;

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Αν θυμάμαι καλά, είχε διορθωθεί αυτό στις τελευταίες εκδόσεις.

 

Sent from my m1 note using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Έχω όμως την έκδοση από το Amazon, οπότε θα το κατεβάσω να δοκιμάσω.

Σας ευχαριστώ όλους

 

Edit. Μία χαρά δουλεύει με ελληνικό μενού και ελληνικό tts και γλώσσα τηλεφώνου αγγλικά.

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Edited by cb600f
Link to comment
Share on other sites

Προφανώς δουλεύει και μια χαρά που το θεωρώ πλεονέκτημα για μένα

 

 

 

Και για μένα.

 

Έσβησα το here we go για τον λόγο αυτό και με χαλάει που δεν γίνεται κάτι ανάλογο και στο Google Maps.

 

Sent from my Lumia 930 using mTalk

Link to comment
Share on other sites

Στο Google maps είναι το χειρότερο. Από ότι κατάλαβα βέβαια στην nougat θα υπάρχει η δυνατότητα. Αντε να δούμε
Link to comment
Share on other sites

Στο Google maps είναι το χειρότερο. Από ότι κατάλαβα βέβαια στην nougat θα υπάρχει η δυνατότητα. Αντε να δούμε

 

 

 

Α ωραία, είμαι από το πρωί σε αναμονή της OTA

 

Sent from my Lumia 930 using mTalk

Link to comment
Share on other sites

Μία ερώτηση στα γρήγορα γιατί το ξέχασα. Το navigon έχει ελληνικά στην πλοήγηση με γλώσσα τηλεφώνου στα αγγλικά;

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Εμένα πάντως που το έχω πάρει από το Amazon δουλεύει με ελληνικά σε συσκευή στα αγγλικά...

 

Sent from my Mi-4c using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

To IGO σήμερα το πρωί διστυχώς με απογοήτευσε ....

1

Τού έβαλα να με πάει απο το Π.Φάληρο στην Λένορμαν . Μου φτιάχνει την διαδρομή όπως φένεται στην Photo-1 και όλα σωστά και καλά μέχρι εδώ. Ξεκινάω την διαδρομή μου και πρίν την Λ.Αθηνών μου λέει να ακολουθήσω μια ΚΟΥΦΗ διαδρομή....ΧΑ!ΧΑ!ΧΑ! όπως φένεται στην Photo-2 . Ακολουθώ την διδρομή και ξαναβγαίνω βέβαια στο ίδιο σημείο όπως ήταν φυσικό , συνεχίζω έτσι για να δώ τι θα κάνει και βλέπω ότι επιμένει να με πάει πάλι απο την λάθος διαδρομή . Τι κουφά είναι αυτά που κάνει ?.....

 

Photo-1: https://drive.google.com/file/d/0B6hwx4FszLwNb2pJTWdWWXB3b2M/view?usp=sharing

 

Photo-2: https://drive.google.com/file/d/0B6hwx4FszLwNbU1scGl2ZTVKSEE/view?usp=sharing

 

Thank you

Link to comment
Share on other sites

Τι clopy paste του Sygic είναι αυτό πάλι;

 

http://www.beonroad.com/

 

Sent from my m1 note using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Υποτίθεται πως θα δείχνει και την ταχύτητα κίνησης, άσχετα που δεν εμφανίζεται ακόμη.

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Άμα βάλει και κάμερες και αποφυγή διοδίων δεν θα υπάρχει κανένας λόγος να χρησιμοποιεί κάποιος κάτι άλλο
Link to comment
Share on other sites

Άμα βάλει και κάμερες και αποφυγή διοδίων δεν θα υπάρχει κανένας λόγος να χρησιμοποιεί κάποιος κάτι άλλο

 

Και να γίνει πραγματικά offline. Να μπορείς να κατεβάζεις χάρτες ολοκληρης χώρας (σε λογικό μέγεθος)

Link to comment
Share on other sites

Αν έχει και κάμερες τότε το τερμάτισε.

 

Στάλθηκε από το ZTE A2017G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...