Jump to content

[Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

System settings θα πας.

 

Δε βρισκω κατι τετοιο στο sgs2.

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν υπαρχει εφαρμογη αλλα διαφορετικα πρεπει να μονταρεις το systemui.apk αλλα θελει δουλιτσα.

 

Δεν εχω ιδεα τι ειναι αυτο το systemui, μηπως εχεις κανενα οδηγο για περισσότερη βοήθεια

Link to comment
Share on other sites

Δεν το έχω δοκιμάσει αλλά έχει εξαιρετική αξιολόγηση και reviews,

επι πληρωμη...https://play.google.com/store/apps/details?id=com.cyberon.cvc.ELL&feature=search_result&hl=en

 

Το έχω 8 μήνες και κάνει ότι του ζητήσεις (στα Ελληνικά φυσικά) όλες της εντολές....!;)

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω ιδεα τι ειναι αυτο το systemui, μηπως εχεις κανενα οδηγο για περισσότερη βοήθεια

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1491887

και στο post #26 εξηγει πως αλλαζει η μορφη σε οτι θες(η/μ/ε, ηη/μμ κλπ)

Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση. Στον exdialer γινεται να φαινονται οι κλησεις που εχουν απορριφθει; Ο stock της samsung σου δειχνει ποιους εχει απορριψει η συσκευη σου.

προτιμήσεις - εμφάνιση - χρωματισμός κλήσεων. Αν κατάλαβα καλά αυτό ψάχνεις.

 

Το έχω 8 μήνες και κάνει ότι του ζητήσεις (στα Ελληνικά φυσικά) όλες της εντολές....!;)

+1000 Μάριε το έχω και εγώ αρκετό καιρό και είναι από της εφαρμογές που αξίζουν τα χρήματα.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Παιδες, μολις εγκατεστησα το exDialer και δεν βλεπω τις φωτογραφιες των επαφων facebook. Ο συγχρονισμος ειναι ενεργοποιημενος (αλλωστε τα ονοματα φαινονται) οπως επισης ειναι τικαρισμενο το αντιστοιχο κουτακι στην εφαρμογη... Φωτογραφιες ομως δεν υπαρχουν... Κανω κατι λαθος?????:confused::confused::confused:
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

προτιμήσεις - εμφάνιση - χρωματισμός κλήσεων. Αν κατάλαβα καλά αυτό ψάχνεις.

 

 

Όχι τον χρωματισμό τον έχω ενεργοποιήσει. Έχω φτιάξει μια λίστα απόρριψης και στον stock dialer αν κάποιος με έπαιρνε τηλέφωνο, η κλήση απορριπτόταν αμέσως χωρίς να ακούσω τίποτα αλλά μετά στο ιστορικό μου έδειχνε ότι είχε πάρει και πόσες φορές. Στον ex dialer που δοκίμασα δεν μου το εμφάνισε καθόλου τους απορριφθέντες αριθμούς.

Link to comment
Share on other sites

Βρε παλικάρια ξέρει κανείς γιατί αφού βάλω της εφαρμογές δεν βλέπω τα Widget αυτών στο π.χ. έβαλα το My data Manager και το phono και δεν μου βγάζει τα Widget. Έχω το cm7kang περασμένο πάνω στο LG P990 2X έχει καμιά ρυθμίσει το cm7????

 

http://s14.directupload.net/images/120823/a8kt5n5f.png

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Εγκατέστησα την ίδια μέρα Call meter 3g, droidstats και greek wpa finder .από τότε (2 μέρες ) ξαφνικά το κινητό κάνει επανεκκίνησή! Έχει κάποια από αυτές την " φήμη " ότι έχει τέτοιο bug? Μιλάω για desire s με μαμα ρομ
Link to comment
Share on other sites

Βρε παλικάρια ξέρει κανείς γιατί αφού βάλω της εφαρμογές δεν βλέπω τα Widget αυτών στο π.χ. έβαλα το My data Manager και το phono και δεν μου βγάζει τα Widget. Έχω το cm7kang περασμένο πάνω στο LG P990 2X έχει καμιά ρυθμίσει το cm7????

 

http://s14.directupload.net/images/120823/a8kt5n5f.png

τα μετεφερες στην καρτα μνημης;

Link to comment
Share on other sites

παιδια θα ηθελα να ρωτησω κατι.κατεβασα την εφαρμογη του σοπκαστ για ανδροιντ.ηταν γυρω στα 12μβ.πηγα να την κανω εγκατασταση αλλα καποια στιγμη σταματησε γιατι δεν ειχε αποθηκευτικο χωρο.τωρα δεν μπορω νσ βρω που εχει εγκατασταθει για να την σβησω και μου τρωει τον χωρο.πως μπορω νσ τι βρω και να το σβησω?υπαρχει καποιο προγραμμα?ευχαριστω εκ τον προτερων
Link to comment
Share on other sites

παιδια θα ηθελα να ρωτησω κατι.κατεβασα την εφαρμογη του σοπκαστ για ανδροιντ.ηταν γυρω στα 12μβ.πηγα να την κανω εγκατασταση αλλα καποια στιγμη σταματησε γιατι δεν ειχε αποθηκευτικο χωρο.τωρα δεν μπορω νσ βρω που εχει εγκατασταθει για να την σβησω και μου τρωει τον χωρο.πως μπορω νσ τι βρω και να το σβησω?υπαρχει καποιο προγραμμα?ευχαριστω εκ τον προτερων

 

Αφου σταματησε η εγκατασταση οπως λες, δεν εχει εγκατασταθει η εφαρμογη :rolleyes:

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

τα μετεφερες στην καρτα μνημης;

 

έχεις δίκιο..!!! ήταν στην sd..!!! τα μετέφερα στο τηλεφ. και..........

 

Proplem....!!! προσπαθώ να βάλω το widget και μου βγάζει

 

Λυπούμαστε.!

υπήρξε μη αναμενόμενη διακοπή

της εφαρμογής App Widget Picker

(διαδικασία com.boombuler.system. appwidgetpicker).

Προσπαθήστε ξανά.

 

τι κάνω ????

 

τώρα προσέχω πως δεν μπορώ να βάλω κανένα Widget WAY???:wacko:

Edited by mariodj

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Αφου σταματησε η εγκατασταση οπως λες, δεν εχει εγκατασταθει η εφαρμογη :rolleyes:

 

ναι αλλα με το που εγινε αυτο χαθηκε ολος ο χωρος.δεν εκανα κατι αλλο.μιλαμε για 20μβ.τι μπορει να εχει γινει?

Link to comment
Share on other sites

ναι αλλα με το που εγινε αυτο χαθηκε ολος ο χωρος.δεν εκανα κατι αλλο.μιλαμε για 20μβ.τι μπορει να εχει γινει?

 

Κανε επανεκκινηση για να επανελθει η μνημη εκει που ηταν, αλλιως σε περιπτωση που εγκατασταθηκε τελικα πηγαινε ρυθμισεις-εφαρμογες-ολες-την βρισκεις και την διαγραφεις...

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

έχεις δίκιο..!!! ήταν στην sd..!!! τα μετέφερα στο τηλεφ. και..........

 

Proplem....!!! προσπαθώ να βάλω το widget και μου βγάζει

 

Λυπούμαστε.!

υπήρξε μη αναμενόμενη διακοπή

της εφαρμογής App Widget Picker

(διαδικασία com.boombuler.system. appwidgetpicker).

Προσπαθήστε ξανά.

 

τι κάνω ????

κανε επανεκκινηση, ισως πρεπει να δει πλεον τη νεα τοποθεσια των widgets ενω τωρα ψαχνει σε λαθος σημειο(ισως)

Link to comment
Share on other sites

κανε επανεκκινηση, ισως πρεπει να δει πλεον τη νεα τοποθεσια των widgets ενω τωρα ψαχνει σε λαθος σημειο(ισως)

 

Το έκανα αλλά τίποτα.................τώρα προσέχω πως δεν μπορώ να βάλω κανένα Widget WAY???:wacko:

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Το έκανα αλλά τίποτα.................τώρα προσέχω πως δεν μπορώ να βάλω κανένα Widget WAY???:wacko:

κανε clear data τον launcher..θα χασεις τις ρυθμισεις μαλλον αλλα πιθανον να δουλεψει.

Link to comment
Share on other sites

κανε clear data τον launcher..θα χασεις τις ρυθμισεις μαλλον αλλα πιθανον να δουλεψει.

 

ευχαριστώ..!!!

Αλλά έκανα RESTORE απα ένα BACKUP που είχα κάνει πρην 2 μέρες...και όλα ο.κ.;)

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Κοιτάζω για πρόγραμμα πλοήγησης για το Android της κοπέλας μου.

Έχω δει τα Navigon Cosmote Edition, Don't Panic, NDrive Greece & CitisNAV.

Το Navigon στοιχίζει 15€, όμως δεν είναι σαφές αν οι αναβαθμίσεις χαρτών (Navteq) για 24 μήνες, ισχύουν σαν extra πακέτο με επιπλέον χρέωση.

Για το Don't Panic δεν αναγράφεται, πόσο κοστίζει ο ελληνικός χάρτης (GeoInteligence) & αν οι αναβαθμίσεις διαρκούν για πάντα.

Το NDrive αναφέρει ότι στοιχίζει 15€, αλλά δεν λέει αν & για πόσο καιρό αναβαθμίζονται οι χάρτες (TomTom).

Το CitisNAV κοστίζει 10€, αλλά & αυτό δεν αναφέρει κάτι για τις αναβαθμίσεις των χαρτών (CIT).

Μπορεί να με βοηθήσεις κάποιος, για το τι ισχύει στην κάθε περίπτωση & τι να επιλέξω?

Ευχαριστώ.

Για το dont panic, ο χαρτης της Ελλαδας κανει 15 ευρω και δεν υποστηριζονται αναβαθμισεις. Δηλαδη, την καινουρια εκδοση, οταν βγει, θα πρεπει να την αγορασεις ξανα (λογικα, παλι 15 ευρω).

Φαινεται και ισως ειναι ασυμφορο, αλλα να σου πω, εγω διαλεξα αυτη τη λυση, απο το να δωσω ντουκου 50 ευρω πχ. Αλλωστε, αναβαθμισεις δεν βγαινουν και καθε μηνα?..

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Για το dont panic, ο χαρτης της Ελλαδας κανει 15 ευρω και δεν υποστηριζονται αναβαθμισεις. Δηλαδη, την καινουρια εκδοση, οταν βγει, θα πρεπει να την αγορασεις ξανα (λογικα, παλι 15 ευρω).

Φαινεται και ισως ειναι ασυμφορο, αλλα να σου πω, εγω διαλεξα αυτη τη λυση, απο το να δωσω ντουκου 50 ευρω πχ. Αλλωστε, αναβαθμισεις δεν βγαινουν και καθε μηνα?..

 

ομως η παλια θα δουλευει κανονικα εε?

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

Για dont panic me 39ευρω παιρνετε απο εδω και εχετε δωρεαν αναβαθμισεις για ΠΑΝΤΑ (εναλλακτικα απο καποιο forthnet μαγαζι)

ΠΡΟΣΟΧΗ ειναι η εκδοση του marker αλλα η εγκατασταση γινεται απο apk που κατεβαζετε απο τον browser και οι ανανεωσεις γινονται ΜΕΣΑ απο το προγραμμα...δηλαδη το αγοραζετε και ΑΓΝΟΕΙΤΕ οποιεσδηποτε ενημερωσεις σας βγαλει το marker

Οποιο προγραμμα δεν αναφερει τιποτα περι αναβαθμισεων...τοτε δεν εχει αναβαθμισεις χαρτων δωρεαν...

Edited by NeverMind
:)
Link to comment
Share on other sites

Mηπως ξέρετε αν υπάρχει καμία εφαρμογή με την οποία όταν καλώ η στέλνω σμς στο κινητό τότε αυτό θα μου στέλνει τις συντεταγμένες του gps ?
Link to comment
Share on other sites

Οχι, το πακετο που δινει το Πλαίσιο δεν περιλαμβανει αναβαθμισεις.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...