Jump to content

[Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1/ Καλα έβαλα αγγλικά στο tapatalk το μεσημέρι και τώρα που ξανά μπήκα πάλι ελληνικά είναι!

 

2// στην εφαρμογή facebook μπαίνετε? Με δυο κινητά δεν μπαίνει!

 

 

Σήμερα έχει τύχει να ανοίξω αρκετές φορές την εφαρμογή κ δεν είχα ποτέ πρόβλημα.

 

Μια χαρα εγινε αν και το σκρολαρισμα θελει λιγο δουλεια ακομη.Βλεπω ομως τελευταια προβλημα με τις ειδοποιησεις απο τα φορουμ και τα πμ του myphone οι οποιες ποτε δεν γινονται ενω απο αλλα φορουμ ερχονται κανονικα

 

Αυτό πιθανότατα δεν είναι θέμα της εφαρμογής αφού με άλλα φόρουμ σου δουλεύει. Το myphone έχει αποφασίσει πως δεν το ενδιαφέρει ποιος τρόπος βολεύει τους χρήστες για να μπαίνουν στο φόρουμ κ έτσι έχει σταματήσει εδώ κ καιρό να υποστηρίζει το tapatalk.

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έχει τύχει να ανοίξω αρκετές φορές την εφαρμογή κ δεν είχα ποτέ πρόβλημα.

 

 

 

Αυτό πιθανότατα δεν είναι θέμα της εφαρμογής αφού με άλλα φόρουμ σου δουλεύει. Το myphone έχει αποφασίσει πως δεν το ενδιαφέρει ποιος τρόπος βολεύει τους χρήστες για να μπαίνουν στο φόρουμ κ έτσι έχει σταματήσει εδώ κ καιρό να υποστηρίζει το tapatalk.

Πάλι τώρα που μπήκα ελληνικά ξανά έγινε!

Link to comment
Share on other sites

Πάλι τώρα που μπήκα ελληνικά ξανά έγινε!

 

Στην εφαρμογή του FB αναφερόμουν. Ξεχάστηκα κ δεν το διευκρίνισα.

Για το tapatalk έχω αγγλικά στη βασική μου συσκευή αλλά θα το δοκιμάσω αργότερα.

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Στην εφαρμογή του FB αναφερόμουν. Ξεχάστηκα κ δεν το διευκρίνισα.

Για το tapatalk έχω αγγλικά στη βασική μου συσκευή αλλά θα το δοκιμάσω αργότερα.

 

Πάλι τα ίδια! Τελικά κάθε φορά που βγαίνω και ξανά μπαίνω όλο ελληνικά φαίνονται! Παρότι στις ρυθμίσεις έχω επιλέξει το κουτάκι να είναι αγγλική η γλώσσα πάντα!

Link to comment
Share on other sites

Χμμ... το εκανα... δεν το εμπιστευομαι ομως... μπορει να ξεφυγει καποια εφαρμογη... οποτε λογικα μονη λυση firewall...

Δεν πρεπει το ιδιο προβλημα να το εχει ολος ο κοσμος με το 0.facebook? εκανα αναζητησεις και δεν βρηκα τροπο αντιμετωπισης...

 

δυστυχως ναι ολοι το εχουμε...αυτο για μενα ειναι ενα απο τα λιγα μειον του android..καποια εφαρμογη θα σε χρεωσει..επισης μπορεις με το autostarts να ρυθμισεις να μην ανοιγουν οι εφαρμογες απο πισω

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

Πάλι τα ίδια! Τελικά κάθε φορά που βγαίνω και ξανά μπαίνω όλο ελληνικά φαίνονται! Παρότι στις ρυθμίσεις έχω επιλέξει το κουτάκι να είναι αγγλική η γλώσσα πάντα!

 

Εγώ ρε φίλε μόλις το δοκίμασα και δουλεύει ρολόι.

Άλλαξα την γλώσσα στα αγγλικά έκανε restart και είναι στα αγγλικά.

Τι να πω περίεργα πράγματα.

Sent from my note

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ρε φίλε μόλις το δοκίμασα και δουλεύει ρολόι.

Άλλαξα την γλώσσα στα αγγλικά έκανε restart και είναι στα αγγλικά.

Τι να πω περίεργα πράγματα.

Sent from my note

 

Τι γλώσσα στο κινητό την έχεις ελληνικά η αγγλικά? Άσε μέχρι αύριο στα αγγλικά και ξανά δες!

 

@προς όλους: διάβασα ότι πλέον στο twitter είναι στα ελληνικά η γλώσσα και αυτό αλλάζει από τις ρυθμίσεις της εφαρμογής. Αλλά που είναι?

 

Άλλη εφαρμογή που να συμπιέζει δεδομένα όπως το onavo υπάρχει?το onavo είναι μόνο για ics γιαυτό ρωτάω.

Edited by ilka71
Link to comment
Share on other sites

@ilka71

Με τη σημερινή αναβάθμιση v2.2.6 άλλαξα τη γλώσσα στα Αγγλικά - όλα Ο.Κ - αλλά μετά δεν μπορούσα να την γυρίσω στα Ελληνικά (αποτσεκάροντας την σχετική επιλογή) και αναγκάστηκα να το εγκαταστήσω πάλι για να έρθουν τα Ελληνικά (η γλώσσα τηλεφώνου μου είναι Ελληνικά).

Link to comment
Share on other sites

@ilka71

Με τη σημερινή αναβάθμιση v2.2.6 άλλαξα τη γλώσσα στα Αγγλικά - όλα Ο.Κ - αλλά μετά δεν μπορούσα να την γυρίσω στα Ελληνικά (αποτσεκάροντας την σχετική επιλογή) και αναγκάστηκα να το εγκαταστήσω πάλι για να έρθουν τα Ελληνικά (η γλώσσα τηλεφώνου μου είναι Ελληνικά).

 

Από το κακό στο χειρότερό οι "αναβαθμίσεις" του tapatalk. Αυτό βλέπω εγώ.

Link to comment
Share on other sites

Τι γλώσσα στο κινητό την έχεις ελληνικά η αγγλικά? Άσε μέχρι αύριο στα αγγλικά και ξανά δες!

 

@προς όλους: διάβασα ότι πλέον στο twitter είναι στα ελληνικά η γλώσσα και αυτό αλλάζει από τις ρυθμίσεις της εφαρμογής. Αλλά που είναι?

 

Άλλη εφαρμογή που να συμπιέζει δεδομένα όπως το onavo υπάρχει?το onavo είναι μόνο για ics γιαυτό ρωτάω.

 

Έχεις δίκιο γύρισε στα ελληνικά και πάλι από μονό του

@ilka71

Με τη σημερινή αναβάθμιση v2.2.6 άλλαξα τη γλώσσα στα Αγγλικά - όλα Ο.Κ - αλλά μετά δεν μπορούσα να την γυρίσω στα Ελληνικά (αποτσεκάροντας την σχετική επιλογή) και αναγκάστηκα να το εγκαταστήσω πάλι για να έρθουν τα Ελληνικά (η γλώσσα τηλεφώνου μου είναι Ελληνικά).

 

Το ίδιο έπαθα και εγώ οσπου γύρισε στα ελληνικά από μονό του :confused:

Sent from my note

Edited by freddaras
Link to comment
Share on other sites

Εχω την εντύπωση ότι το tapatalk σκρολάρει καλύτερα στην gingerbread παρά στην ics.Αν ασχοληθούν και του βάλουν gpu rendering πιστεύω ότι θα πηγαίνει άψογα στην ics
Link to comment
Share on other sites

@ilka71

Με τη σημερινή αναβάθμιση v2.2.6 άλλαξα τη γλώσσα στα Αγγλικά - όλα Ο.Κ - αλλά μετά δεν μπορούσα να την γυρίσω στα Ελληνικά (αποτσεκάροντας την σχετική επιλογή) και αναγκάστηκα να το εγκαταστήσω πάλι για να έρθουν τα Ελληνικά (η γλώσσα τηλεφώνου μου είναι Ελληνικά).

 

Έτσι την πάτησα κι εγώ και το έβγαλα και το ξαναπέρασα

Link to comment
Share on other sites

@προς όλους: διάβασα ότι πλέον στο twitter είναι στα ελληνικά η γλώσσα και αυτό αλλάζει από τις ρυθμίσεις της εφαρμογής. Αλλά που είναι?

 

Αν δεν κάνω λάθος νομίζω ότι τα Ελληνικά προστέθηκαν μόνο στους browsers των pc και όχι στην εφαρμογή Twitter του Android, τουλάχιστον μέχρι χτες που βρήκα τη ρύθμιση στο pc, όχι όμως και στο κινητό..:)

Link to comment
Share on other sites

καλος android video player για να βλεπω ταινιες με εξωτερικους υποτιτλους και οχι ενσωματομενους και να παιζει και 720p ?
:thanks:
Link to comment
Share on other sites

καλος android video player για να βλεπω ταινιες με εξωτερικους υποτιτλους και οχι ενσωματομενους και να παιζει και 720p ?

BS Player που κάνοντας τις απαραίτητες ρυθμισούλες (θα τις βρεις μέσα στα σχόλια των χρηστών) κατεβάζεις υπότιτλους από το νετ τη στιγμή που βάζεις την ταινία να παίξει. Παίζει τα πάντα θα έλεγα! Το κακό που παρατήρησα εγώ και το ρώτησα μέσα στα σχόλια του Google Play αλλά δεν πήρα απάντηση, μήπως ξέρει κάποιος από εδώ..

 

Αποθηκεύω μια ταινία και την βάζω να παίξει. Αφού έχω κάνει τις ρυθμίσεις που θέλω για να μου βρίσκει Ελληνικούς υπότιτλους, μου τους βρίσκει αμέσως, τους κατεβάζω και τους παίζει ταυτόχρονα με την ταινία. Όμως.. μόλις αποσυνδεθώ απ'το wifi υπότιτλοι γιοκ. Δεν υπάρχει κάποιος τρόπος να τους αποθηκεύει μαζί με την ταινία κατά το download τους; Δηλαδή για να δω μια ταινία με υπότιτλους πρέπει να είμαι συνδεδεμένος στο νετ;:confused:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

Ξέρει κάποιος να μου πει πως να συγχρονίζω τον Dolphin με το pc?

 

Το dolphin συγχρονίζεται με διάφορους browser. Ένας τρόπος είναι το Xmarks addon. Υπάρχει addon για όλους τους γνωστούς browser και το dolphin.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

Ξέρει κάποιος να μου πει πως να συγχρονίζω τον Dolphin με το pc?

 

Τελικά όσο και να το έψαξα δεν υπάρχει τρόπος συγχρονισμού του Dolphin με chrome πχ παρά μόνο αν πληρώσεις για το add on του xmarks

 

Μονόδρομος η χρήση του ίδιου browser και στο pc και στο κινητό. Δυστυχώς

Link to comment
Share on other sites

Τελικά όσο και να το έψαξα δεν υπάρχει τρόπος συγχρονισμού του Dolphin με chrome πχ παρά μόνο αν πληρώσεις για το add on του xmarks

 

Μονόδρομος η χρήση του ίδιου browser και στο pc και στο κινητό. Δυστυχώς

 

Εχει μια εφαρμογη στο market, Bookmarks to SD. Την κατεβαζεις, πηγαινεις στη τριτη καρτελα κ απο εκει κ περα βαζεις το λογαριασμο σου (που χρησιμοποιεις στον Chrome πχ) κ βγαζεις ακρη. Δοκιμασε το δεν χανεις τιποτα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερίζω το topic! :) Δεν ξέρω εν έχει ξανατεθεί και σε παλαιότερα posts το συγκεκριμένο που θα ρωτήσω: γνωρίζετε mobile sites -τύπου myphone- (ή και εφαρμογές τύπου zougla, tsekouratoi κλπ) για να εγκαταστήσω στους σελιδοδείκτες της συσκευής. Γενικά μ' ενδιαφέρουν blogs, τεχνολογικά και οτιδήποτε ευπρόσδεκτο. :happy: Ευχαριστώ πολύ!
Link to comment
Share on other sites

πως μπορω να λυσω το θεμα με το ηχειο του galaxy nexus.εχει αρχισει να με κουραζει.εγκαταστησα το volume+ αλλα τπτ.μηπως πρεπει να μαι root και επειτα να χρησιμοποιησω καποια εφαρμογη?παρακαλω βοηθεια
Link to comment
Share on other sites

BS Player που κάνοντας τις απαραίτητες ρυθμισούλες (θα τις βρεις μέσα στα σχόλια των χρηστών) κατεβάζεις υπότιτλους από το νετ τη στιγμή που βάζεις την ταινία να παίξει. Παίζει τα πάντα θα έλεγα! Το κακό που παρατήρησα εγώ και το ρώτησα μέσα στα σχόλια του Google Play αλλά δεν πήρα απάντηση, μήπως ξέρει κάποιος από εδώ..

 

Αποθηκεύω μια ταινία και την βάζω να παίξει. Αφού έχω κάνει τις ρυθμίσεις που θέλω για να μου βρίσκει Ελληνικούς υπότιτλους, μου τους βρίσκει αμέσως, τους κατεβάζω και τους παίζει ταυτόχρονα με την ταινία. Όμως.. μόλις αποσυνδεθώ απ'το wifi υπότιτλοι γιοκ. Δεν υπάρχει κάποιος τρόπος να τους αποθηκεύει μαζί με την ταινία κατά το download τους; Δηλαδή για να δω μια ταινία με υπότιτλους πρέπει να είμαι συνδεδεμένος στο νετ;:confused:

 

δεν το εχω δοκιμασει αλλα δοκιμασε ενω εισαι σε WiFi πηγαινε με εναν file manager και ψαξε φακελο της εφαρμογης ή ακομα και του βιντεο, λογικα θα εχει κατεβασει τον υποτιτλο και θα τον κραταει στη μνημη μεχρι να αποσυνδεθεις.

 

 

πως μπορω να λυσω το θεμα με το ηχειο του galaxy nexus.εχει αρχισει να με κουραζει.εγκαταστησα το volume+ αλλα τπτ.μηπως πρεπει να μαι root και επειτα να χρησιμοποιησω καποια εφαρμογη?παρακαλω βοηθεια

Σε ICS δουλευει σιγουρα το volume+ paid γιατι εχει βαθμιδα και πανω απο 10, αν το βαλεις στο 10 ειναι πολυ δυνατο. Σε JB δε δουλευει και ουτε η free εκδοση γιατι εχει μικρη αυξηση εντασης, μεχρι 4 συγκεκριμενα.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά όσο και να το έψαξα δεν υπάρχει τρόπος συγχρονισμού του Dolphin με chrome πχ παρά μόνο αν πληρώσεις για το add on του xmarks

 

Μονόδρομος η χρήση του ίδιου browser και στο pc και στο κινητό. Δυστυχώς

 

Δηλαδη εγω που χρησιμοποιω Google Chrome στο λαπτοπ και τον μαμα browser στο SGS2 μου,πως μπορω να συγχρονισω και να περασω τους σελιδοδεικτες που εχω απο το λαπτοπ στο κινητο;

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...