Jump to content

[Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πες το @sofos γιατί το total recall είναι για τα πανηγύρια...... :thumbdown:

 

Το "Total recall for S2/3" για rooted κινητα κανει απιστευτη δουλεια με τις σωστες ρυθμισεις. Πεντακαθαρη ηχογραφηση κ απο τις 2 πλευρες κ εχει κ επιλογη αν θες μετα απο καθε κληση για αποθηκευση η οχι της καθε συνομιλιας κτλ.

Σου εστειλα κ pm :-)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 23,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

 

To δοκιμασα, παιζει (φτου να μη το ματιασω), αλλα οταν παω να ακουσω τα αρχεια, τα παιζει σε πολυ χαμηλη ενταση. Γιατι? Δεν κανει καλη ηχογραφηση? Επισης, στα settings δεν καταλαβαινω γιατι ειναι ορισμενο ως πηγη το mic, ενω κατα τη γνωμη μου θα επρεπε να ειναι το phone call. Οταν ομως δηλωσα phone call, δεν κατεγραψε τιποτε.

Μου διευκρινιζεις αν μπορεις αυτα τα δυο σημεια?

 

Το "Total recall for S2/3" για rooted κινητα κανει απιστευτη δουλεια με τις σωστες ρυθμισεις. Πεντακαθαρη ηχογραφηση κ απο τις 2 πλευρες κ εχει κ επιλογη αν θες μετα απο καθε κληση για αποθηκευση η οχι της καθε συνομιλιας κτλ.

Σου εστειλα κ pm :-)

 

Το εχεις? Μπορεις να μου το δωσεις?

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω μια εφαρμογή καιρού με καλό widget και δεν μπορώ να βρω μια ολοκληρωμένη.

1)Το BeWeather Pro που μου αρέσει αρκετά δεν έχει επιλογή για να γίνει διάφανο το widget.

2)To android weather που έχει το πιο ωραίο widget πέρα από αυτό δεν έχει πολλές λειτουργίες και δεν μου φαίνεται και αξιόπιστο στις προβλέψεις.

3)Προς το παρών έχω καταλήξει στο funcy widgets full που έχει πιο πολλές επιλογές και σχετικά ωραίο widget αλλά και σε αυτό στο 4x2 δεν μπορώ να βάλω να φαίνεται η ταχύτητα του ανέμου.

 

Έχει να προτείνει κάποιος κάποια πιο ολοκληρωμένη εφαρμογή?

Από Google Weather, Accuweather, Weather Bug, Msn Weather και Weather Channel ποιο έχει τις καλύτερες προβλέψεις για Ελλάδα?

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω μια εφαρμογή καιρού με καλό widget και δεν μπορώ να βρω μια ολοκληρωμένη.

1)Το BeWeather Pro που μου αρέσει αρκετά δεν έχει επιλογή για να γίνει διάφανο το widget.

2)To android weather που έχει το πιο ωραίο widget πέρα από αυτό δεν έχει πολλές λειτουργίες και δεν μου φαίνεται και αξιόπιστο στις προβλέψεις.

3)Προς το παρών έχω καταλήξει στο funcy widgets full που έχει πιο πολλές επιλογές και σχετικά ωραίο widget αλλά και σε αυτό στο 4x2 δεν μπορώ να βάλω να φαίνεται η ταχύτητα του ανέμου.

 

Έχει να προτείνει κάποιος κάποια πιο ολοκληρωμένη εφαρμογή?

Από Google Weather, Accuweather, Weather Bug, Msn Weather και Weather Channel ποιο έχει τις καλύτερες προβλέψεις για Ελλάδα?

 

Εγώ από τη μεριά μου προτείνω το beautiful widgets,πέρνει δεδομένα από accuweather ή Google.

Για τη περιοχή μου πέφτει μέσα τις περισσότερες φορές!

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Το εχεις? Μπορεις να μου το δωσεις?

 

Εχεις pm. Για να μπορεσει να ηχογραφησει οποιοδηποτε προγραμμα σωστα τη κληση σε ics χρειαζεται προσβαση root πλεον αλλιως ηχογραφει μονο απο mic.

 

Βασικα τωρα ειδα τι κινητο εχεις, ειναι αχρηστη η εφαρμογη που σου εστειλα μην τη περασεις.

Ειναι για Samsung galaxy 2 κ 3.

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω μια εφαρμογή καιρού με καλό widget και δεν μπορώ να βρω μια ολοκληρωμένη.

1)Το BeWeather Pro που μου αρέσει αρκετά δεν έχει επιλογή για να γίνει διάφανο το widget.

2)To android weather που έχει το πιο ωραίο widget πέρα από αυτό δεν έχει πολλές λειτουργίες και δεν μου φαίνεται και αξιόπιστο στις προβλέψεις.

3)Προς το παρών έχω καταλήξει στο funcy widgets full που έχει πιο πολλές επιλογές και σχετικά ωραίο widget αλλά και σε αυτό στο 4x2 δεν μπορώ να βάλω να φαίνεται η ταχύτητα του ανέμου.

 

Έχει να προτείνει κάποιος κάποια πιο ολοκληρωμένη εφαρμογή?

Από Google Weather, Accuweather, Weather Bug, Msn Weather και Weather Channel ποιο έχει τις καλύτερες προβλέψεις για Ελλάδα?

 

Το καλύτερο κατα τη γνώμη μου ειναι το UCCW γιατί το φτιάχνεις όπως θες εσυ, μα οπως θες.. Αλλα θελει δουλιτσα για να το φτιαξεις οπως σου αρεσει.

Link to comment
Share on other sites

Το καλύτερο κατα τη γνώμη μου ειναι το UCCW γιατί το φτιάχνεις όπως θες εσυ, μα οπως θες.. Αλλα θελει δουλιτσα για να το φτιαξεις οπως σου αρεσει.

 

Απιστευτη ανακαλυψη το UCCW. K εχει κ απειρα θεματα στο xda.

Link to comment
Share on other sites

βρε παιδια,το viber γιατι δε μου λειτουργει με data?μονο οταν πιανω wifi παιζει...εχω το SE arc S

 

Έχεις βόνταφον; Και εμένα από χτες δεν λειτουργεί με data...

...now I realise that I can't turn back, the future is here to stay...

...but hey, we're just children of tomorrow, hanging on to yesterday...

==================================================

Τρίτη έως Πέμπτη, 18:00-20:00, στον Queen Radio

Link to comment
Share on other sites

Εγκατάστησα το Handcent που έχω συνηθίσει πια αλλά έχω το εξής πρόβλημα: δεν λειτουργεί ο ήχος ειδοποίησης για τα μηνύματα, μόνο το μπλε λεντάκι.

Καμιά ιδέα?

Η συσκευή μου είναι SAMSUNG GALAXY S3 και έχω σετάρει σωστά μιας και είναι η 7η φορά που εγκαθιστώ το HANDCENT σε συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

Το καλύτερο κατα τη γνώμη μου ειναι το UCCW γιατί το φτιάχνεις όπως θες εσυ, μα οπως θες.. Αλλα θελει δουλιτσα για να το φτιαξεις οπως σου αρεσει.

 

Από που παίρνει τα στοιχεία για τον καιρό;

Link to comment
Share on other sites

Ειπα κι εγω, δεν θα βρω προβλημα?

Αυτο εδω το call recorder,

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.record.my.call&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5yZWNvcmQubXkuY2FsbCJd

εχει το μειονεκτημα, οτι τα γραφειο ολα ή τιποτε.

Ή ξεκινας το service απο τις επιλογες του, και σου γραφει ολες τις κλησεις, ή δεν το ξεκινας και δεν γραφει τιποτε.

 

Θελω πολλα να ξεκιναει σε οποια κληση θελω, και για οσο διαστημα θελω? Ποσο δυσκολο μπορει να ειναι?

 

Πειτε προτασεις για call recorder παιδια.

Εχουν κυκλοφορησει οι πλεον απιθανες εφαρμογες για android, και για κατι τοσο στοχειωδες δεν υπαρχει κατι να με καλυπτει? Ζητω πολλα?

Link to comment
Share on other sites

Η χρηση μπαταριας στο δικο μου δειχνει μονο το χρονο απο ενεργοποίηση σε απενεργοποίηση, ισως επειδη ειμαι σε γιαουρτι ακομη:)

 

Edit Ουτε το battery indicator δειχνει τη συνολικη διάρκεια

 

Σε μενα το battery indicator που σου πα μου λεει πχ 49 ωρες με μπαταρια ... αυτο δεν στο λεει ?

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα , νεος στην παρεα και εχω μια ερωτηση, γινεται να κατεβασω μια εφαρμογη και να αποθηκευτει απευθειας στην καρτα μνημης ???
Link to comment
Share on other sites

Στις custom rom που έχω περάσει στο X8 μου υπάρχει αυτή η επιλογή αλλά σε official δε νομίζω να υπάρχει. Αν ξέρει κάποιος άλλος ας πει στα σίγουρα..
Link to comment
Share on other sites

Ειπα κι εγω, δεν θα βρω προβλημα?

Αυτο εδω το call recorder,

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.record.my.call&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5yZWNvcmQubXkuY2FsbCJd

εχει το μειονεκτημα, οτι τα γραφειο ολα ή τιποτε.

Ή ξεκινας το service απο τις επιλογες του, και σου γραφει ολες τις κλησεις, ή δεν το ξεκινας και δεν γραφει τιποτε.

 

Θελω πολλα να ξεκιναει σε οποια κληση θελω, και για οσο διαστημα θελω? Ποσο δυσκολο μπορει να ειναι?

 

Πειτε προτασεις για call recorder παιδια.

Εχουν κυκλοφορησει οι πλεον απιθανες εφαρμογες για android, και για κατι τοσο στοχειωδες δεν υπαρχει κατι να με καλυπτει? Ζητω πολλα?

 

Αυτό που πρότεινα πιο πίσω, το δοκίμασες; Έχει όλα όσα ζητάς

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γνωρίζει κανείς πότε θα είναι διαθέσιμη η φωνητική πλοήγηση για το Google maps στην χώρα μας;

Πραγματικά έχει καταντήσει σπαστικό το θέμα.

Γνωρίζει κανείς πιο είναι το πρόβλημα και δεν την ενεργοποιούν για την χώρα μας;

Sent from my note

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γνωρίζει κανείς πότε θα είναι διαθέσιμη η φωνητική πλοήγηση για το Google maps στην χώρα μας;

Πραγματικά έχει καταντήσει σπαστικό το θέμα.

Γνωρίζει κανείς πιο είναι το πρόβλημα και δεν την ενεργοποιούν για την χώρα μας;

Sent from my note

 

Υποθετω συμφωνιες με τις εταιριες κατασκευης λογισμικου πλοηγησης (sygic,ndrive κτλ) ...

Οπως δεν μπορουμε να κατεβασουμε και ταινιες απο το google play...

:)
Link to comment
Share on other sites

Από που παίρνει τα στοιχεία για τον καιρό;

google weather(μου τα βγαζει καλα εμενα)

Link to comment
Share on other sites

Υποθετω συμφωνιες με τις εταιριες κατασκευης λογισμικου πλοηγησης (sygic,ndrive κτλ) ...

Οπως δεν μπορουμε να κατεβασουμε και ταινιες απο το google play...

 

Ταινίες δεν προσφέρονται στην Ελλάδα γιατί τα δικαιώματα τους τα έχουν κάποιες εταιρίες. Το δικαίωμα πλοήγησης στην Ελλάδα δεν το έχει αποκλειστικά η sygic, ndrive κλπ. Καμία συμφωνία με αυτές τις εταιρίες δεν χρειάζεται. Άλλος είναι ο λόγος. Ίσως μας θεωρούν μικρή αγορά και δεν τους ενδιαφέρει να ασχοληθούν μαζί μας.

Link to comment
Share on other sites

Με χακαρισμένο αρχείο (θέλει ρουτ)η πλοήγηση της Google δουλεύει κανονικά...δεν είναι ότι δεν το έχουν έτοιμο, ότι δεν μπορεί να δουλέψει κτλ Δουλεύει, δίνει οδηγίες κανονικά το έχω δοκιμάσει...(στη αγγλική γλώσσα βέβαια)

Απλά για κάποιο λόγο δεν το επιτρέπουν επίσημα..

:)
Link to comment
Share on other sites

Με χακαρισμένο αρχείο (θέλει ρουτ)η πλοήγηση της Google δουλεύει κανονικά...δεν είναι ότι δεν το έχουν έτοιμο, ότι δεν μπορεί να δουλέψει κτλ Δουλεύει, δίνει οδηγίες κανονικά το έχω δοκιμάσει...(στη αγγλική γλώσσα βέβαια)

Απλά για κάποιο λόγο δεν το επιτρέπουν επίσημα..

 

Καλημέρα.

Με προλαβες. Αυτό ήθελα να πω. Σε χακαρισμενη έκδοση η πλοήγηση δουλεύει ρολόι. Την έχω δοκιμάσει άπειρες φορές. Την έχουν όπως είπες έτοιμη.

Για αυτό ρωτάω τον λόγο γιατί δεν μας την δίνουν. Μου φαίνεται πολύ περίεργο

Sent from my note

Link to comment
Share on other sites

κανένα καλό navigator που να παίζει καλά στο S3?

 

Όλα όσα αναφέρονται εδώ μέσα παίζουν.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Ειναι επι πληρωμη...

 

Υπάρχουν σίγουρα και δωρεάν λύσεις για ηχογράφηση κλήσεων. Απλά επειδή ζητάς κάποιες δυνατότητες παραπάνω, αυτή είναι η καλύτερη, γι'αυτό και είναι με πληρωμή. Αν δεν θες να πληρώσεις, δοκίμασε όλες τις δωρεάν μήπως και κάποια από αυτές σε καλύπτει. Ξαναλέω ότι για εφαρμογές που θεωρείς απαραίτητες, καλό είναι να τις αγοράζεις και όχι να τις ψάχνεις σπασμένες.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...