Jump to content

[Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

δες και το onavo

 

Μιας και το ανεφερες, θα μπορουσες να μου πεις ποιες ειναι οι καλυτερες ρυθμισεις που μπορω να του κανω?

Δηλαδη τι αριθμους να βαλω στα πεδια.

Επισης, ισχυει οντως πως συμπιεζει τα δεδομενα σε μεγαλο βαθμο?

Ρωταω γιατι το android δεν ειναι οπως ενα blackberry στην συμπιεση δεδομενων, ας πουμε.

Θεωρητικα παντα, καλυτερο ειναι το onavo extend η το onavo count monitor data?

Edited by baiosss

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια

 

Τελικα καταφερα και περασα στο zte blade to Sygic GPS Navigation 11.2.6

Η ερωτηση μου ειναι, που εχει επιλογη για να βαλω την διευθυνση που θελω να παω, και πως ξεκινα να μου μιλαει το γκομενακι, (που στιβω, κλπ).

Ευχαριστω βρε παιδια και sorry για το χωσιμο.

 

:)

 

Αριστερο κλικ -> Πλοηγηση σε -> Διευθυνση ή POI

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

ναι φυσικα εχω το go launcher ex. αλλα δυστυχως τα animations του beautiful weather δεν ξαναεμφανιστηκαν...:blink:. μηπως εχει καμια ρυθμιση ο launcher?

 

Δες μηπως εχουν απενεργοποιηθει απο τις ρυθμισεις του Weather που εχει την επιλογη ... αλλιως απευθυνσου καλυτερα στο θεμα με τους Launcher μηπως ξερει καποιος αλλος .... αν και δεν βρηκα κατι που να χει σχεση με το προβλημα σου και τον Launcher ....

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καμια εφαρμογή να βαζω γεγονοτα (πχ 3g off όταν ειμαι σπιτι κτλ) και σε τι ωρες;
Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καμια εφαρμογή να βαζω γεγονοτα (πχ 3g off όταν ειμαι σπιτι κτλ) και σε τι ωρες;

 

Phone weaver

 

Άψογο

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

Ποιο πρόγραμμα να βάλω για διόρθωση κόκκινων ματιών στις φωτο;

 

Καμία απάντηση εδώ;

Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

Καμία απάντηση εδώ;

 

To PicSay Pro το κάνει σίγουρα αλλά είναι paid. Δες κ το picsart.

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Μιας και το ανεφερες, θα μπορουσες να μου πεις ποιες ειναι οι καλυτερες ρυθμισεις που μπορω να του κανω?

Δηλαδη τι αριθμους να βαλω στα πεδια.

Επισης, ισχυει οντως πως συμπιεζει τα δεδομενα σε μεγαλο βαθμο?

Ρωταω γιατι το android δεν ειναι οπως ενα blackberry στην συμπιεση δεδομενων, ας πουμε.

Θεωρητικα παντα, καλυτερο ειναι το onavo extend η το onavo count monitor data?

 

Μόνο η έκδοση για iPhone συμπιέζει τα δεδομένα, η εκδοσή για android απλά μετράει πακέτα...

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

 

 

μου εκανε φοβερη εντυπωση που χτες το βραδυ ενω βρισκομουν εξω σε ενα καλοκαιρινο μπαρακι μου ηρθε ειδοποιηση οτι ερχετε καταιγιδα και συγκεκριμενα μου εβγαλε thunderstorm. τελικα ειναι φοβερη εφαρμογη :D

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

ριξτε μια ματια σε αυτο https://play.google.com/store/apps/details?id=com.texty.sms&feature=trending-apps&rdid=com.texty.sms&rdot=1 ειναι πολυ χρησιμο και βολικο

Motorola Moto G

Nexus S, SlimJB 2.0, Beladus 7.1

Link to comment
Share on other sites

Μόνο η έκδοση για iPhone συμπιέζει τα δεδομένα, η εκδοσή για android απλά μετράει πακέτα...

 

Ναι αλλα υπαρχουν δυο εφαρμογες, το onavo extend και το onavo count monitor.

Λογικα καποια απο τις δυο θα την κανει αυτη την δουλεια και καποια διαφορα θα υπαρχει μεταξυ τους.

Στην περιπτωση ομως που δε κανει αυτη τη δουλεια, υπαρχει εφαρμογη που να συμπιεζει

δεδομενα μιας και γνωριζουμε οτι στο android, ειναι αναγκαιο?

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

ριξτε μια ματια σε αυτο https://play.google.com/store/apps/details?id=com.texty.sms&feature=trending-apps&rdid=com.texty.sms&rdot=1 ειναι πολυ χρησιμο και βολικο

 

Απο των George - 22 Ιούνιος 2012

 

MightyText για Android : Sms στο pc

 

Πλήρης διαχείριση του κινητού σου σε επίπεδο μηνυμάτων και αναφοράς κλήσεων, καθώς και απλό connect με μια κίνηση με τα contacts ώστε να στα βγάζει όλα όπως το κινητό. Μάλιστα το interface είναι άψογο, όπως στο κινητό. Καλού κακού μετά από κάθε μήνυμα εγώ πατάω ένα refresh στον browser αλλά ουδέποτε είχα οποιοδήποτε θέμα. Η σημασία αυτό του προγράμματος είναι μεγάλη. Καταρχάς δεν απαιτείται το κινητό να είναι στο wifi δίκτυο. Η σύνδεση είναι μέσω του google account που αναλαμβάνει και το sync με μια λογική παρόμοια του android google store. Έτσι μπορεί να ξέχασες το κινητό σπίτι και να είσαι αλλού και σε ένα pc να έχεις πρόσβαση και στα μηνύματα και να δεις και ποιος σε πήρε και να στείλεις και sms φυσικά. Άλλη περίπτωση πχ. έχεις το κινητό σε άλλο δωμάτιο να φορτίζει. Εσύ κάνεις κανονικά την δουλειά σου στο pc σαν να το είχες δίπλα. Τρίτο θετικό , δεν επηρεάζεται από τον περιορισμό των κεφαλαίων γραμμάτων σε ελληνικούς χαρακτήρες, όλοι ξέρουμε για το πρόβλημα των 70 αντί για 160 χαρακτήρες. Το συγκεκριμένο app επιτρέπει 500 χαρακτήρες, έχω δοκιμάσει σχεδόν τους μισούς και πήγε κανονικότατα μήνυμα. Φαντάζομαι μετά τους 500 γυρίζει σε mms.

 

Βρε παλικάρια υπάρχει κανένα πρόγραμμα που να καθαρίζει την sd (εσωτερική & εξωτερική) απο φακέλους που έχουν δημιουργηθεί απο προγράμματα που έχουμε απεγκαταστησει, και δεν γνωρίζουμε τι φακέλους και τι δεδομένα άφησε πίσω, υπάρχει...!!!:confused:

 

Κοιτάξτε τι γίνετε μέσα στην εσωτερική κύριος..!!

 

http://s1.directupload.net/images/120624/bueia82d.png

http://s7.directupload.net/images/120624/xasqlhgg.png

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by kollatos

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

εχω galaxy s με ics slim 4.0. Προσπαθω να περασω το don't panic. Χθες ξαναεστησα το κινητο απο την αρχη.Συνηθως πριν περασω την ics βαζω το don't panic και ολα καλα. Χθες το ξεχασα... Τωρα αν και μεταφερω το φακελο don't panic και κανω εγκατασταση του προγραμματος όταν παω να το ανοιξω τιποτα.

1. Εχει κανεις καμμια ιδεα τι μπορω να κανω? (μήπως τον φακελο don't panic πρεπει να τον βάλω καπου αλλου? Μεχρι τωρα εμπαινε στην εσωτερική μνημη)

 

Αν και εχω τα passwords στο mail μου, έχω χάσει το βιβλιαρακι που στέλνουν.

Επισης στο λινκ που μου ειχαν στείλει για να κανω την εγκατασταση πλεον δεν λειτουργει.

 

2. Αν έχει καποιος φίλος το λινκ ας μου το δωσει, για να προσπαθησω να κανω εγκατασταση απο την αρχη καθως και να μου θυμισει αν χρειάζομαι κατι απο το βιβλιαρακι που στέλνουν

 

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Βρε παλικάρια υπάρχει κανένα πρόγραμμα που να καθαρίζει την sd (εσωτερική & εξωτερική) απο φακέλους που έχουν δημιουργηθεί απο προγράμματα που έχουμε απεγκαταστησει, και δεν γνωρίζουμε τι φακέλους και τι δεδομένα άφησε πίσω, υπάρχει...!!!:confused:

 

Για δες το SD Maid - System cleaning tool https://play.google.com/store/apps/details?id=eu.thedarken.sdm&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImV1LnRoZWRhcmtlbi5zZG0iXQ..

και το 1-click cleaner https://play.google.com/store/apps/details?id=cn.com.opda.android.clearmaster&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNuLmNvbS5vcGRhLmFuZHJvaWQuY2xlYXJtYXN0ZXIiXQ..

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

 

ευχαριστώ

αλλα το εχω αγορασμενο απο Geointelligence και δινουν κατα καποιο τροπο αλλη εφαρμογη

μαλιστα δοκιμασα να περασω πρωτα απο το μαρκετ αλλα δεν με αναγνωριζε ως χρηστη και ηταν trial

εχω φαει μεγαλο κολημα και δεν μπορω να καταλαβω τι φταιει

Link to comment
Share on other sites

Με ποιον τρόπο γίνεται στον exDialer μετά τον τερματισμό της κλήσης να επιστρέφει το πρόγραμμα στην home screen και όχι πάλι μέσα στο πρόγραμμα;
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ

αλλα το εχω αγορασμενο απο Geointelligence και δινουν κατα καποιο τροπο αλλη εφαρμογη

μαλιστα δοκιμασα να περασω πρωτα απο το μαρκετ αλλα δεν με αναγνωριζε ως χρηστη και ηταν trial

εχω φαει μεγαλο κολημα και δεν μπορω να καταλαβω τι φταιει

 

http://www.giniusdriver.gr/giniusdp

 

αντιγραφη στον browser του κινητου τον παραπανω συνδεσμο και κατεβαζεις τον installer, δινεις τα στοιχεια σου και κατεβαζεις την εφαρμογη.

 

ο installer υπαρχει ηδη στην καρτα σου απο παλιοτερη εγκατασταση οποτε μπορεις με εναν file manager να τον βρεις στην καρτα σου και να κανεις την εγκατασταση ακομα και χωρις το βιβλιαρακι αγορας

Link to comment
Share on other sites

Με ποιον τρόπο γίνεται στον exDialer μετά τον τερματισμό της κλήσης να επιστρέφει το πρόγραμμα στην home screen και όχι πάλι μέσα στο πρόγραμμα;

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.visicor.nolog

Link to comment
Share on other sites

παιδιά έχει καταφέρει κάποιος να μεταφέρει το igo στην sd; γιατί είναι αρκετά μεγάλη εφαρμογή ώστε να την αφήσεις στο τηλέφωνο
Link to comment
Share on other sites

παιδιά έχει καταφέρει κάποιος να μεταφέρει το igo στην sd; γιατί είναι αρκετά μεγάλη εφαρμογή ώστε να την αφήσεις στο τηλέφωνο

 

Στην εξωτερική sd το έχω..!!;)

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά δεν έχω καμιά προεπιλογή σαν browser. Όταν διαλέγω πχ τον όπερά σερφαρω,τον κλείνω.όταν όμως ανοίγω τον default browser του desire s και θέλω πχ να πάω σε μία διεύθυνση κάθε λίγο μου πετάει το παράθυρο με πιο browser θέλω να συνεχίσω. Σπαστικό.μπορεί να το πετάξει και 4 φορές μέχρι να φορτώσει η σελίδα!δεν καταλαβαίνω γιατί.αν κάνω default τον browser του κινητού θα λυθεί αλλά δεν θέλω.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...