Jump to content

[Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χρησιμοποιω το jump desktop και ειμαι απόλυτα ικανοποιημένος (0,99€)

 

Δες και το teamviewer που ειναι δωρεαν.

Oneplus 6 8/128
Link to comment
Share on other sites

αρα απλα τα βλεπω στο κινητο αλλα εαν θελω πχ να δω την ταινια που ανεφερα τοτε θα ηταν καλο να ειμαι με wifi για να κατεβει και να την δω μετα,ετσι?

Σε ποιον φάκελο αποθηκεύονται τα αρχεία πού διαλέγω να ανοίξω στο dropbox του κινητού?στην sd δεν βλέπω κανένα φάκελο με το όνομά dropbox .

Θα επιλέξεις από το drop down μενού δίπλα στο κάθε αρχείο την επιλογή Export.

Εκεί το σώζεις στον φάκελο downloads της SD.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιω το jump desktop και ειμαι απόλυτα ικανοποιημένος (0,99€)

 

Δες και το teamviewer που ειναι δωρεαν.

 

το teamviewer σε μένα δούλεψε άψογα.

www.McManus.gr
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει εφαρμογή που να δείχνει αναλυτικά στοιχεία για την μπαταρία σχετικά με τον χρόνο χρήσης wifi, οθόνης κλπ?

Στην έκδοση 2,3 στις ρυθμίσεις για την μπαταρία αναφέρει ακριβώς τον χρόνο χρήσης πχ για το wifi. Με την ics όμως δείχνει μόνο το σχεδιάγραμμα και δεν μπορώ να γνωρίζω τον χρόνο κατανάλωσης.

Κάποιες εφαρμογές που δοκίμασα δείχνουν με σχεδιάγραμμα τον χρόνο ανά 3-4 ώρες. Θα ήθελα να γνωρίζω τον ακριβή χρόνο χρήσης.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει εφαρμογή που να δείχνει αναλυτικά στοιχεία για την μπαταρία σχετικά με τον χρόνο χρήσης wifi, οθόνης κλπ?

Στην έκδοση 2,3 στις ρυθμίσεις για την μπαταρία αναφέρει ακριβώς τον χρόνο χρήσης πχ για το wifi. Με την ics όμως δείχνει μόνο το σχεδιάγραμμα και δεν μπορώ να γνωρίζω τον χρόνο κατανάλωσης.

Κάποιες εφαρμογές που δοκίμασα δείχνουν με σχεδιάγραμμα τον χρόνο ανά 3-4 ώρες. Θα ήθελα να γνωρίζω τον ακριβή χρόνο χρήσης.

αν εννοεις αυτο, το δειχνει φιλε μου.

 

http://img52.imageshack.us/img52/6330/screenshot2012040600515.png

Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτό. Για κάποιο λόγο δεν υπάρχει στην δική μου έκδοση.

Πρόκειται για κινέζικο tablet. Ελπίζω να το προσθέσουν σε κάποια αναβάθμιση.

Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτό. Για κάποιο λόγο δεν υπάρχει στην δική μου έκδοση.

Πρόκειται για κινέζικο tablet. Ελπίζω να το προσθέσουν σε κάποια αναβάθμιση.

 

Δοκιμασε Badass Battery Monitor.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να μου πει καποιος σοβαρές χρήσεις του Svox με ελληνική φωνή;

Λέει πχ ότι μπορεί να διαβάζει τα sms στο Handcent sms, άλλα εκεί για κάποιο λόγο διαβάζει τα γράμματα ένα ένα και όχι σαν λέξεις.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να μου πει καποιος σοβαρές χρήσεις του Svox με ελληνική φωνή;

Λέει πχ ότι μπορεί να διαβάζει τα sms στο Handcent sms, άλλα εκεί για κάποιο λόγο διαβάζει τα γράμματα ένα ένα και όχι σαν λέξεις.

Αν θυμαμαι καλα το svox μπορει να διαβασει μονο τα μικρα γραμματα, στα μεγαλα τα διαβαζει ενα-ενα και στο handcent τα μηνυματα φευγουν και ερχονται με μεγαλα.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις πως θα κανω το handcent να μου δειχνει τις ημερομηνιες των sms με την 'ελληνικη' μορφη, μερα/μηνας? (και οχι μηνας/μερα)
Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις πως θα κανω το handcent να μου δειχνει τις ημερομηνιες των sms με την 'ελληνικη' μορφη, μερα/μηνας? (και οχι μηνας/μερα)

 

Εγω το εχω στο προεπιλογη και μου τα εμφανιζει μερα/μηνα...

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις πως θα κανω το handcent να μου δειχνει τις ημερομηνιες των sms με την 'ελληνικη' μορφη, μερα/μηνας? (και οχι μηνας/μερα)

 

προφανώς δεν έχεις ορίσει σωστά την εμφάνιση της ημερομηνίας από τις γενικές ρυθμίσεις για ημερομηνία και ώρα στο κινητό σου. σε μένα μια χαρά την δείχνει . αν έχω την default λέει 06/04 και αν έχω την 24ωρη επιλογή 06/04/2012 και αν μπω μέσα στο μήνυμα φαίνεται και η ώρα

Link to comment
Share on other sites

Yπάρχει κάποια εφαρμογή που να "διαβάζει" τις εφαρμογές μου, και την κάρτα μνήμης και να διαγράφει όποια αρχεία αντιστοιχούν σε εφαρμογές που έχω απεγκαταστήσει? Δοκίμασα 2 που βρήκα στο market αλλά δεν έσβησαν αυτά που ήθελα. Προχθές κάθισα μόνος μου και έψαχνα να βρω φακέλους κτλ, και πραγματικά ελευθέρωσα πολύ χώρο από αυτά που βρήκα!!

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Yπάρχει κάποια εφαρμογή που να "διαβάζει" τις εφαρμογές μου, και την κάρτα μνήμης και να διαγράφει όποια αρχεία αντιστοιχούν σε εφαρμογές που έχω απεγκαταστήσει? Δοκίμασα 2 που βρήκα στο market αλλά δεν έσβησαν αυτά που ήθελα. Προχθές κάθισα μόνος μου και έψαχνα να βρω φακέλους κτλ, και πραγματικά ελευθέρωσα πολύ χώρο από αυτά που βρήκα!!

 

SD Maid - System cleaning tool https://play.google.com/store/apps/details?id=eu.thedarken.sdm&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImV1LnRoZWRhcmtlbi5zZG0iXQ..

1-click cleaner https://play.google.com/store/apps/details?id=cn.com.opda.android.clearmaster&feature=related_apps#?t=W251bGwsMSwxLDEwOSwiY24uY29tLm9wZGEuYW5kcm9pZC5jbGVhcm1hc3RlciJd

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

γινεται να βαλω το instagram σε συσκευη με 2.1??υποστιριζεται απο 2.2 και πανω..αν ναι καποιος τροπος?

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

Η έκδοση χάρτη Ελλάδας GeoIntelligence 2011.12 είναι διαθέσιμη για τους χρήστες android, μαζί με την αναβάθμιση 4.46 του λογισμικού!

Μόλις μου έστειλαν email , και έκανα την αναβάθμιση , από το κινητό (Samsung Ace)

Link to comment
Share on other sites

Η έκδοση χάρτη Ελλάδας GeoIntelligence 2011.12 είναι διαθέσιμη για τους χρήστες android, μαζί με την αναβάθμιση 4.46 του λογισμικού!

Μόλις μου έστειλαν email , και έκανα την αναβάθμιση , από το κινητό (Samsung Ace)

 

Για Don't panic ειναι?

Link to comment
Share on other sites

Αν θυμαμαι καλα το svox μπορει να διαβασει μονο τα μικρα γραμματα, στα μεγαλα τα διαβαζει ενα-ενα και στο handcent τα μηνυματα φευγουν και ερχονται με μεγαλα.

 

Είναι θέμα της ελληνικής γλώσσας αυτό;

Γιατί αν όχι, τότε πώς υποστηρίζουν το handcent επίσημα;;

Άλλες χρήσεις που έχει κάποιος να προτείνει;

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

γινεται να βαλω το instagram σε συσκευη με 2.1??υποστιριζεται απο 2.2 και πανω..αν ναι καποιος τροπος?

 

Αν υποστηριζεται απο 2.2 και πανω, πιθανοτατα δε θα υπαρχει καποιος τροπος.. Απ οτι ξερω τουλαχιστον!

Link to comment
Share on other sites

Αν υποστηριζεται απο 2.2 και πανω, πιθανοτατα δε θα υπαρχει καποιος τροπος.. Απ οτι ξερω τουλαχιστον!

 

προσπάθησα να βάλω το apk αλλά δεν έβγαζε install στον file manager

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

Είναι θέμα της ελληνικής γλώσσας αυτό;

Γιατί αν όχι, τότε πώς υποστηρίζουν το handcent επίσημα;;

Άλλες χρήσεις που έχει κάποιος να προτείνει;

Δεν ξερω αν ειναι θεμα της ελληνικης γλωσσας και αν σε αλλες γλωσσες υπαρχει το ιδιο προβλημα,

με μια αναζητηση στο παρων θεμα svox μικρα γραμματα ειδα οτι το αναφερουν και αλλοι αυτο το προβλημα http://www.myphone.gr/forum/search.php?searchid=4864238 οπως το αναφερει και καποιος αλλος στις κριτικες στο play https://play.google.com/store/apps/details?id=com.svox.classic.langpack.ell_grc_fem#?t=W251bGwsMSwxLDIxMiwiY29tLnN2b3guY2xhc3NpYy5sYW5ncGFjay5lbGxfZ3JjX2ZlbSJd

Ειχα δοκιμασει ποιο παλια να μου ανακοινωνει το ονομα που με καλει αλλα ο καταλογος μου ειναι με μεγαλα γραμματα :lol:

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια,σχετικα με τo mapdroyd(offline χαρτες) ξερει κανεις σας αν δουλευει σωστα σε arc 2.3.4? το κατεβασα σημερα ,τσεκακαρα ελλαδα,κατεβασε 33μβ,και μετα οταν εκανα zoom στην χωρα δεν δειχνει δρομους....ασπριλα..μα τι κανω λαθος?

update: ακυρο παιδια κατεβασα τον χαρτη απο το pc ,τον εβαλα στην sd δουλεψε.

thanks anyway!:))

Edited by paris2002
Link to comment
Share on other sites

Σε κάποια προηγούμενη αναβάθμιση του Viber, που υποστήριζε και το ICS, δεν εκκινουσε αυτόματα με το άνοιγμα της συσκευής, και είχαν πει κάποιοι και για drain battery. Στην τελευταία ισχύει κάτι από αυτά; λειτουργεί καλά όπως πριν;
Link to comment
Share on other sites

Σε κάποια προηγούμενη αναβάθμιση του Viber, που υποστήριζε και το ICS, δεν εκκινουσε αυτόματα με το άνοιγμα της συσκευής, και είχαν πει κάποιοι και για drain battery. Στην τελευταία ισχύει κάτι από αυτά; λειτουργεί καλά όπως πριν;

 

δοκίμασέ το ντε...δε δαγκώνει..:O

battery drain η τελευταία έκδοση ΔΕΝ παρουσιάζει...

τώρα όταν κάνεις restart, χρειάζεται να το ανοίξεις την πρώτη φορά...κρατάω μια επιφύλαξη, αν το ρυθμίσεις να ανοίγει στο startup με κάποια εφαρμογή...όπως και να χει δεν είναι και τόσο δύσκολο μια και μόνη φορά να το ανοίγεις, μετά από restart.:)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...