Jump to content

[Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τις εφαρμογές που εγκαθιστουμε από το Getjar, πως βλέπουμε τα updates τους; Μέσα από την εφαρμογή; Εκεί που λέει "my apps",δεν μου δείχνει τίποτα,μόνο να συνδεθώ με τον λογαριασμό μου στο fb.

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 23,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Γεια σας! Θα ηθελα να μου προτεινετε καποια εφαρμογη για διαχειρηση του χρονου ομιλιας σε συμβολαιο για να μην ξεφευγω και πληρωνω παραπανω! Εχω δοκιμασει αρκετες αλλα δεν ειμαι ικανοποιημενος! Το συμβολαιο μου εχει unlimited προς wind και 100 λεπτα προς ολους, οποτε θα ηθελα να μετραει τις κλησεις που δεν ειναι στο unlimited, και να στρογγυλοποιει τις κλησεις που ειναι κατω του 1ος λεπτου σε 1 λεπτο! Μαλλον ζηταω πολλα αλλα ελπιζω να υπαρχει κατι! Ευχαριστω

 

Ψαξε λιγο στο market με το ονομα της εταιρειας...Γνωριζω οτι η vodafone (που χρησιμοποιω) και η cosmote (δεν θυμαμαι αν εχει και για συμβολαιο....για καρτοκινητη εχει σιγουρα) εχουν δικες τους εφαρμογες που δουλευουν αναλογα το προγραμμα σου...Ειναι πληρως αξιοπιστες αυτες οι εφαρμογες και σου δειχνουν ακριβως τι εχεις καταναλωσει και τι υπολοιπα εχεις (ειτε συμβολαιο ειτε καρτοκινητη). Ψαξτο λιγο και πιστευω οτι κατι θα βρεις...Απο εκει και περα η αμεσως επομενη αξιοπιστη εφαρμογη (Που εχω δοκιμασει προσωπικα.....) ειναι η 3g watchdog

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τα φώτα σας παρακαλώ.

Εχω το SE Neo V και εγκατέστησα τον Ex dialer καταπληκτικό μονο που κατι πρέπει να κάνω μέσω titanium backup και δεν εχω καταλάβει τι,το πρόβλημα για οσους δεν ξέρουν ειναι οτι εαν εχω αναπάντητη και την προβάλω μέσω του Exdialer η ειδοποίηση δεν φευγει απο την μπαρα ειδοποιήσεων ψηλά στην οθόνη,ο developer του λεει εγκαταστήσουμε ενα program που δεν το βρισκω καν στο market,αλλα τα παιδια σε αυτη την σελιδα βρήκαν την λυση αλλα δεν καταλαβαίνω τι πρεπει να κανω ?:confused:

Δοκίμασα και τις δυο επιλογές 'Μετατροπή λειτουργιας DBs σε WAL' και 'Μετατροπή λειτουργίας DBs σε Rollback journal' αλλά δεν έγινε η δουλειά.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
θελω ενα δωρεαν προγραμμα πλοηγησης πχ για να το χρησημοποιω για ταξιδια μεσω δορυφορου..υπαρχει καποιο δωρεαν??για xperia neo v μιλαω..

 

Free όχι εκτός και αν χρησιμοποιήσεις το google maps της συσκευής σου.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τα φώτα σας παρακαλώ.

Εχω το SE Neo V και εγκατέστησα τον Ex dialer καταπληκτικό μονο που κατι πρέπει να κάνω μέσω titanium backup και δεν εχω καταλάβει τι,το πρόβλημα για οσους δεν ξέρουν ειναι οτι εαν εχω αναπάντητη και την προβάλω μέσω του Exdialer η ειδοποίηση δεν φευγει απο την μπαρα ειδοποιήσεων ψηλά στην οθόνη,ο developer του λεει εγκαταστήσουμε ενα program που δεν το βρισκω καν στο market,αλλα τα παιδια σε αυτη την σελιδα βρήκαν την λυση αλλα δεν καταλαβαίνω τι πρεπει να κανω ?:confused:

Δοκίμασα και τις δυο επιλογές 'Μετατροπή λειτουργιας DBs σε WAL' και 'Μετατροπή λειτουργίας DBs σε Rollback journal' αλλά δεν έγινε η δουλειά.

 

Από το titanium backup βρες της "επαφές" και κάνε απεγκατάσταση, μην τη διαγραψεις γιατί μπορεί να τη χρειαστείς ξανά.

Το τελευταίο στη φωτογραφία είναι, δεν έχω το νέο ν.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τα φώτα σας παρακαλώ.

Εχω το SE Neo V και εγκατέστησα τον Ex dialer καταπληκτικό μονο που κατι πρέπει να κάνω μέσω titanium backup και δεν εχω καταλάβει τι,το πρόβλημα για οσους δεν ξέρουν ειναι οτι εαν εχω αναπάντητη και την προβάλω μέσω του Exdialer η ειδοποίηση δεν φευγει απο την μπαρα ειδοποιήσεων ψηλά στην οθόνη,ο developer του λεει εγκαταστήσουμε ενα program που δεν το βρισκω καν στο market,αλλα τα παιδια σε αυτη την σελιδα βρήκαν την λυση αλλα δεν καταλαβαίνω τι πρεπει να κανω ?:confused:

Δοκίμασα και τις δυο επιλογές 'Μετατροπή λειτουργιας DBs σε WAL' και 'Μετατροπή λειτουργίας DBs σε Rollback journal' αλλά δεν έγινε η δουλειά.

 

Θα πας εδώ http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=17027326

Θα κατεβάσεις το zip από το post No25 και θα το φλασάρεις . Αν δεν δουλέψει αμέσως απεκατέστησε τον ex dialer και εγκατέστησε τον ξανά.

Link to comment
Share on other sites

Από το titanium backup βρες της "επαφές" και κάνε απεγκατάσταση, μην τη διαγραψεις γιατί μπορεί να τη χρειαστείς ξανά.

Το τελευταίο στη φωτογραφία είναι, δεν έχω το νέο ν.

 

Να το κανω διακοπή φιλε μου ?

 

 

Θα πας εδώ http://forum.xda-developers.com/show...php?p=17027326

Θα κατεβάσεις το zip από το post No25 και θα το φλασάρεις . Αν δεν δουλέψει αμέσως απεκατέστησε τον ex dialer και εγκατέστησε τον ξανά.

Με το τελευταίο update του προγράμματος γινετε να μετατραπεί σε system app χωρις προβλήματα κάτι που το προτιμω απο το να κανω κ αλλες εγκαταστάσεις :)

Edited by giannakosv6
Link to comment
Share on other sites

Να το κανω διακοπή φιλε μου ?

κανε το και δες αν ειναι κομπλε, και απεγκατασταση να το κανεις μπορεις να το επαναφερεις.

εγω ειχα φλασαρει το notigo οπως λεει ο φιλος cb600f .

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

κανε το και δες αν ειναι κομπλε, και απεγκατασταση να το κανεις μπορεις να το επαναφερεις.

εγω ειχα φλασαρει το notigo οπως λεει ο φιλος cb600f .

 

Το εκανα και δεν φευγει το εικονιδιο...

Επομενη λυση το notigo ?

(Αν ναι πρεπει να ειναι σαν system app ? αν παλι ναι,πως γινετε :rolleyes:)

Link to comment
Share on other sites

Το εκανα και δεν φευγει το εικονιδιο...

Επομενη λυση το notigo ?

(Αν ναι πρεπει να ειναι σαν system app ? αν παλι ναι,πως γινετε :rolleyes:)

ναι notigo το βαζεις στην sd καρτα σου (οπως ειναι ζιπαρισμενο), μπενεις σε recovery mode και επιλεγεις install zip from sd, βρισκεις το notigo και το κανεις install.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.χρησιμοποιω το k9 για τα mail μου.υπαρχει καποια ρυθμιση για να μου ερχονται real time?γιατι για να κανω ελεγχο αν εχω κατι μπαινω στην εφαρμογη και κανω check mail.

Ευχαριστώ!

 

Sent from my GT-I5800 using Tapatalk

Καμιά βοήθεια παίδες?

 

 

Sent from my GT-I5800 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

 

Ωχ ξεκινάω μελέτη...

Αν μπω σε recovery mode μπορώ απο κει να ξανά εγκαταστήσω τον exdialer σαν system app πλέον ?

Link to comment
Share on other sites

Καμιά βοήθεια παίδες?

 

 

Sent from my GT-I5800 using Tapatalk

H μόνη επιλογή που έχω βρει ειναι στο account settings--->fetching mail--->folder poll frequency όπου μπορείς να το βάλεις στο 1 λεπτό και στην ουσία θα ειναι real time.

Link to comment
Share on other sites

ναι notigo το βαζεις στην sd καρτα σου (οπως ειναι ζιπαρισμενο), μπενεις σε recovery mode και επιλεγεις install zip from sd, βρισκεις το notigo και το κανεις install.

 

Ωχ ξεκινάω μελέτη...

Αν μπω σε recovery mode μπορώ απο κει να ξανά εγκαταστήσω τον exdialer σαν system app πλέον ?

οχι δεν εγκαταστεις τον exdialer απο recovery. κανε αυτο που γραφω ποιο πανω με το notigo,

και αν χρειαστει απεγκατασταση και εγκατασταση τον exdialer.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Στο getjar υπάρχει η pro έκδοση δωρεάν!

Σε ευχαριστω αλλα θελω εφαρμογη καθαρα ραδιο οχι μεσον ιντερνετ.ξρεις καμια?

userbar.gif
Link to comment
Share on other sites

Free όχι εκτός και αν χρησιμοποιήσεις το google maps της συσκευής σου.

 

Για το οποίο πληρώνεις σε data αφού κατεβάζει online τους χάρτες κατά την πλοήγηση.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Για το οποίο πληρώνεις σε data αφού κατεβάζει online τους χάρτες κατά την πλοήγηση.

 

εκτος και αν ψαξεις λιγο στο φορουμ και δεις πως γίνεται να έχεις google maps χωρίς data και χρεώσεις

Xiaomi Redmi Note 4X (snapdragon) 4/64

Samsung Galaxy J5

NEXUS 5

Samsung Galaxy SIII (GT-I9300)

HTC hd2

Link to comment
Share on other sites

καλημερα υπαρχει καποιος που να εχει αγορασει καρτα micro sd με χαρτες για να εχει ΔΩΡΕΑΝ πλοηγηση οταν παει καπου ή κανει καποιο ταξιδι ειναι ευχαριστημενος? και πως το εγκατεστησε γιατι εχω μπερδευτει με το es file

Σας ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

εκτος και αν ψαξεις λιγο στο φορουμ και δεις πως γίνεται να έχεις google maps χωρίς data και χρεώσεις

 

Mπορείς μήπως να βοηθήσεις σε αυτό? Ευχαριστώ!

Samsung S8
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω αλλα θελω εφαρμογη καθαρα ραδιο οχι μεσον ιντερνετ.ξρεις καμια?

 

Ραδιόφωνο Spirit fm λέγεται.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα να ξερω αν υπαρχει κανενα καλο app, ιατρικης φυσεως, εκλαϊκευμενου περιεχομενου(δεν ειμαι γιατρος), σε στυλ απλες ιατρικες συμβουλες, ισως για πρωτες βοηθειες κλπ

Ειτε online αλλά κατα προτιμηση offline.

Θυμηθηκα ενα 'hype' μαλλον, οτι μια γυναικα ειχε σωσει καποτε τη ζωη της με ενα iphone και μια εφαρμογη που ειχε μεσα(ιατρικου προσανατολισμου μαλλον), κι ειπα να ρωτησω αν υπαρχει κατι σχετικο σε android.

Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα να ξερω αν υπαρχει κανενα καλο app, ιατρικης φυσεως, εκλαϊκευμενου περιεχομενου(δεν ειμαι γιατρος), σε στυλ απλες ιατρικες συμβουλες, ισως για πρωτες βοηθειες κλπ

Ειτε online αλλά κατα προτιμηση offline.

Θυμηθηκα ενα 'hype' μαλλον, οτι μια γυναικα ειχε σωσει καποτε τη ζωη της με ενα iphone και μια εφαρμογη που ειχε μεσα(ιατρικου προσανατολισμου μαλλον), κι ειπα να ρωτησω αν υπαρχει κατι σχετικο σε android.

 

Εχω εγκαταστήσει το grmed για εφημερεύοντα φαρμακεία,νοσοκομεία κτλ & έχει μέσα & πρώτες βοήθειες για κάποια περιστατικά τις οποίες μπορείς να τις διαβάσεις & offline.

Iσως δεν είναι αυτό ακριβώς που ψάχνεις αλλά κατά κάποιο τρόπο σε καλύπτει.

Samsung S8
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ψαχνω ενα Task/To do προγραμμα που να συγχρονιζει με google tasks και να μπορω να κανω note με foto. Υπαρχει τιποτα ή ζηταω πολλα; :)
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...