Jump to content

[Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

υπάρχει κάτι τέτοιο; (ενσωματωμένο power control στην taskbar)

 

http://img528.imageshack.us/img528/7954/96319721.jpg

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3921054#post3921054

αν είναι αυτό το κινητό σου...

Link to comment
Share on other sites

Μιλώντας για τα γραφικά πέρα του ωραίου ειναι να μπορείς να ρίξεις μια ματιά για την στροφή που πρέπει να πάρεις και να ειναι ΕΥΑΝΑΓΝΩΣΤΗ πάνω στην οθόνη της συσκευή..!!!

 

εχεις δικιο φιλε μου 100%. εγω κοιταω μπροστα και ακουω τι λεει η φωνη.αντε να ριξω καμμια κλεφτη ματια.

 

Σωστά . Εννοείται πως μιά κλεφτή ματιά είναι απαραίτητη ειδικά γιά επικείμενη στροφή ή γιά έξοδο σε V όπου είναι must η ΕΥΑΝΑΓΝΩΣΤΗ απεικόνιση στην οθόνη .

'Αλλωστε αυτός είναι ένας από τους λόγους που προτιμώ το Don't Panic , γιά την απλή και χωρίς περιτά μπιχλιμπίδια απεικόνιση με έμφαση την πορεία που πρέπει

να ακολουθηθεί ..

Edited by geobas
Link to comment
Share on other sites

παιδια ξερετε καμια εφαρμογη που να βαλουμε το αφμ και αλλα στοιχεια οπωσ αμκα???
Samsung Galaxy S8 plus.....
Link to comment
Share on other sites

υπάρχει κάτι τέτοιο; (ενσωματωμένο power control στην taskbar)

 

http://img528.imageshack.us/img528/7954/96319721.jpg

 

το κανει το Widgetsoid, αλλα δε δουλευει σε ολες τις συσκευες

https://market.android.com/details?id=com.jim2&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5qaW0yIl0.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια

ειχε αναφερθει παλια για μια εφαρμογη που βλεπει τις κρυφες καμερες εσωτερικου χωρου

θυμαται κανεις ποια ηταν??

Link to comment
Share on other sites

Παιδια υπαρχει καποιο προγραμμα για καιρο εκτος του Go Weather που να κραταει τα δεδομενα και offline; Να πω οτι δεν με ενδιαφερει αν θα εχει widget.
Link to comment
Share on other sites

παιδες επειδη το titanium backup είναι λίγο περίεργο, χρησιμοποιησα το my backup pro και θελω να ρωτησω, τωρα που παίρνω back up στη sd card , περνιουνται και τα saves των παιχνιδιών Πχ?
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα θα ηθελα να μαθω πληροφοριες για το mls Destinator for Android το εχει κανεις; Που μπορω να το βρω;
Link to comment
Share on other sites

υπαρχει καμμια εφαρμογη για μετοχες απο το ελληνικο χρηματιστηριο εκτος της in.gr που δεν κραταει τις μετοχες που προσθετουμε?
Link to comment
Share on other sites

Σωστά . Εννοείται πως μιά κλεφτή ματιά είναι απαραίτητη ειδικά γιά επικείμενη στροφή ή γιά έξοδο σε V όπου είναι must η ΕΥΑΝΑΓΝΩΣΤΗ απεικόνιση στην οθόνη .

'Αλλωστε αυτός είναι ένας από τους λόγους που προτιμώ το Don't Panic , γιά την απλή και χωρίς περιτά μπιχλιμπίδια απεικόνιση με έμφαση την πορεία που πρέπει

να ακολουθηθεί ..

Συμφωνώ.Και εμένα ως πρώτη μου επιλογή ειναι το dont panic.Ειναι ένα απλό,λιτό,ταχύτατο λογισμικό που κάνει άριστα την δουλειά του.Ενα ακόμη ατου ότι είναι πάει εξίσου γρήγορα και σε αργές συσκευές.Αλλά με ενοχλεί και το γεγονός ότι δεν έχει κάποιες αυτόνοητες λειτουργίες,όπως εισαγωγή διασταύρωσης και δικών μας poi,ακόμη δε περισσότερο το ότι δε μπορείς να βάλεις κάμερες ταχύτητας,πέρα από αυτές που έχει βάλει η gi.

Link to comment
Share on other sites

παιδες επειδη το titanium backup είναι λίγο περίεργο, χρησιμοποιησα το my backup pro και θελω να ρωτησω, τωρα που παίρνω back up στη sd card , περνιουνται και τα saves των παιχνιδιών Πχ?

Για να κρατήσεις backup και των ρυθμίσεων-saves των εφαρμογών σου πρέπει να είσαι root

Link to comment
Share on other sites

οκ οκ το βρήκα ολα οκ.

απλως τωρα περασα cyanogen και δεν μπορω να συγχρονιζω το gmail μου με αποτελεσμα να μην μπορω να μπω στο μαρκετ.

τι μπορει να φταιει?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
υπάρχει κάτι τέτοιο; (ενσωματωμένο power control στην taskbar)

 

Αυτό δεν γίνεται με κάποια εφαρμογή αλλά με πείραγμα σε συγκεκριμένη rom για συγκεκριμένη συσκευή.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Και για να ξεκαθαρίσουμε για το αν χρειάζεται κάποιος την 11.2.3 του Sygic, o μόνος λόγος είναι αν φοράς το ICS.

 

Όχι, ο λόγος είναι ότι είναι το τελευταίο update με ότι αυτό συνεπάγεται.

 

καλησπερα θα ηθελα να μαθω πληροφοριες για το mls Destinator for Android το εχει κανεις; Που μπορω να το βρω;

 

http://www.mls.gr/?pid=61&la=1&itmID=19

 

Αν σε ενδιαφέρει "σπασμένο", δεν μας επιτρέπεται τέτοιου είδους συζήτηση στο παρόν forum και αυτός είναι ένας κανονισμός που τον σεβόμαστε όλοι ανεξαιρέτως.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

οχι δε μου εμφανιζει. εκανα αναβαθμιση στο note σημερα και ηθελα να το ξαναπερασω. στις εφαρμογες μου εχει αυτες που ειχα περασει αλλα και απο εκει λειπει το dead space. κριμα και ειναι παιχνιδάρα!
Link to comment
Share on other sites

μετα απο αρκετες μερες που χρεισιμοποιησα το cygic τελικα εχω να πω οτι ειναι αρκετα καλο σαν navi αν εξερεσεις οτι δεν αρακαμπτει σχεδον ποτε το κεντρο... , οτι εχει τρομερη αναζητηση, φονιτικες σε παραπολλες γλωσσες, πολλα poi

αλλα σαν χαρτης ψιλο μαπα, αγροτικους δρομους εχει ελαχιστους, παρατιρησα ελλιψεις και σε πολυ μικρους ασφαλτοδρομους κοντα στο χωριο μου.. ο χαρτης ωραιος ειναι με τα 3δ τα σπιτακια αλλα εξω ειναι για τα πανιγιρια.. αφου σου διχνει μονο τον δρομο και αν κανεις λιγο zoom out χανονται τα ανγλιφα του εδαφους και βλεπεις μονο αυτο το ζαλιστικο χρωματικο των υψομετρικων!

την θεση ψιλο καθιστερουσε να την βρει στην αρχη αλλα οταν την εβρησκε δεν την εχανε.. μου εκανε εντιποση που εδειχνε την θεση ακομακ οταν περνουσα τουνελ χιλιομετρων...! πως γινετε αυτο???

οτι πιανει 500ΜΒ πρεπει να φτεει οτι κατεβαζει τις φωνιτικες σε ολες τις γλοσες και δν ξερω κ εγω τι αλλο π αν μπορουσα θα τα εσβηνα... ξερει κανεις τον τροπο..? γιατι ο φακελος του προγραματος που λεει map ειναι 110ΜΒ αν σβισω τπτ αλλο λετε κα κανω βλακια??

 

viotos δν το υξερα οτι υπαρχουν προγραματα που τους βαζεις οτι χαρτι θες... το igo που λες περνει τον χαρτι της garmin..?

σε symbian που το ειχα ηταν φοβεροι χαρτες και ειχα βρει κ χαρτες offroad πολυ καλους κ ειχε μονοπατια κ ενα σωρο πραγματα...

αυτο που λεει ο sakis697 οτι δεν βγαζει το igo κανονικο qwerty ειναι πολυ συμαντικο...

 

για οσους θελουν "βοηθεια" με το cygic που εχω βρει την ακρη μπορουν να μου στιλουν πμ το μαιλ τους να το συζητησουμε εκτως φορουμ μιας και οι κανονισμοι δεν το επιτρεπουν.. ;)

αν και βεβαια δν θεωρω οτι ειναι κ δυσκολο να ανοιξετε το google Κ να ριξετε λιγο ψαξιμο... ειμαι συγουρος οτι θα βριτε αυτο που θελετε πολυ γρηγορα!!!

πραγματικα το θεωρο μεγαλιτερη ταλαιπορια να ψαξω να βρω το site της καθε εταιριας και πως κανουμε την αγορα και δν εχει paypal και δν κανουν τζαμπα αναβαθμιση, κ trial 5 και 7 μερες... που να κατασταλαξω αν μαρεσει πραγματι σε 5 μερες????

τεσπα.. ο καθενας εχει τα βιτσα του!!

 

κ τελος γτ τετοιο προβλημα να μην συζητησουμε για ενα παρανομο η σπασμενο προγραμα...? πχ εβαλα το ταδε σπασμενο κ κολαει η βαλε αυτο το pach να ξεκολισει... κτλ...

δεν λεω να διακινουμε αυτα τα προγραματα.... αλλα το να συζητησουμε απλος κατι ειναι θεμα ελευθερειας του λογου που ειναι η ποιο βασικη αρχη....

 

 

Oμάδα Διαχείρισης: Απαγορεύεται η γραφή τύπου sms!

Edited by mcde
Link to comment
Share on other sites

Όχι, ο λόγος είναι ότι είναι το τελευταίο update με ότι αυτό συνεπάγεται.

.

Ενδιαφέρουσα άποψη, αν και δεν τεκμηριώνεται από το επίσημο changelog.

 

* Compatibility with Android 4.0

 

Είναι η μόνη σημείωση που αναφέρεται. Τώρα αν θεωρείς ότι πρέπει να αναβαθμίζουμε απλά για να αναβαθμίζουμε, είναι και αυτό μια ιδέα. ;-)

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ.Και εμένα ως πρώτη μου επιλογή ειναι το dont panic.Ειναι ένα απλό,λιτό,ταχύτατο λογισμικό που κάνει άριστα την δουλειά του.Ενα ακόμη ατου ότι είναι πάει εξίσου γρήγορα και σε αργές συσκευές.Αλλά με ενοχλεί και το γεγονός ότι δεν έχει κάποιες αυτόνοητες λειτουργίες,όπως εισαγωγή διασταύρωσης και δικών μας poi,ακόμη δε περισσότερο το ότι δε μπορείς να βάλεις κάμερες ταχύτητας,πέρα από αυτές που έχει βάλει η gi.

 

'Οντως . Στα συν του να αναφέρω τον αστραπιαίο "επαναπροσδιορισμό διαδρομής" αν ξεφύγεις , που είναι εντυπωσιακός.

Οσο γιά τα υπόλοιπα η nGI διαβεβαιώνει πως θα τα συμπεριλάβουν σε μελλοντικές αναβαθμίσεις . Από την άλλη μας είχαν διαβεβαιώσει πως θα κυκλοφορούσε

η νέα αναβάθμιση λογισμικού και νέων χαρτών (2011.09) πριν τις γιορτές αλλά ακόμα δεν είδαμε τίποτα . Παρ' το αυγό και κούρευτο .

Προσωπικά , γιά κάλυψη των ελλείψεων που ανέφερες , σε ΕΟ και γρήγορους επαρχιακούς δρόμους , χρησιμοποιώ το iGO , όχι βέβαια γιά να με καθοδηγήσει

πως θα πάω από το Α στο Β , αλλά γιά τις κάμερες ταχύτητας και ιδιαίτερα τα φορητά ραντάρ που με έχουν ρημάξει .

Link to comment
Share on other sites

οκ οκ το βρήκα ολα οκ.

απλως τωρα περασα cyanogen και δεν μπορω να συγχρονιζω το gmail μου με αποτελεσμα να μην μπορω να μπω στο μαρκετ.

τι μπορει να φταιει?

Eγκατέστησες το πακέτο με τις gapps;

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου εμένα το εμφανίζει κανονικά τώρα που κοίταξα, για ξαναδές το.

δε μου το εμφανίζει ούτε σήμερα. μήπως μπορείς να μου στείλεις το αρχείο? δε ξερω αν γινεται αυτο, αλλα αν ναι κάνε ενα κοπο γιατι το θελω

Link to comment
Share on other sites

μετα απο αρκετες μερες που χρεισιμοποιησα το cygic τελικα εχω να πω οτι ειναι αρκετα καλο σαν navi αν εξερεσεις οτι δεν αρακαμπτει σχεδον ποτε το κεντρο... , οτι εχει τρομερη αναζητηση, φονιτικες σε παραπολλες γλωσσες, πολλα poi

αλλα σαν χαρτης ψιλο μαπα, αγροτικους δρομους εχει ελαχιστους, παρατιρησα ελλιψεις και σε πολυ μικρους ασφαλτοδρομους κοντα στο χωριο μου.. ο χαρτης ωραιος ειναι με τα 3δ τα σπιτακια αλλα εξω ειναι για τα πανιγιρια.. αφου σου διχνει μονο τον δρομο και αν κανεις λιγο zoom out χανονται τα ανγλιφα του εδαφους και βλεπεις μονο αυτο το ζαλιστικο χρωματικο των υψομετρικων!

την θεση ψιλο καθιστερουσε να την βρει στην αρχη αλλα οταν την εβρησκε δεν την εχανε.. μου εκανε εντιποση που εδειχνε την θεση ακομακ οταν περνουσα τουνελ χιλιομετρων...! πως γινετε αυτο???

οτι πιανει 500ΜΒ πρεπει να φτεει οτι κατεβαζει τις φωνιτικες σε ολες τις γλοσες και δν ξερω κ εγω τι αλλο π αν μπορουσα θα τα εσβηνα... ξερει κανεις τον τροπο..? γιατι ο φακελος του προγραματος που λεει map ειναι 110ΜΒ αν σβισω τπτ αλλο λετε κα κανω βλακια??

 

viotos δν το υξερα οτι υπαρχουν προγραματα που τους βαζεις οτι χαρτι θες... το igo που λες περνει τον χαρτι της garmin..?

σε symbian που το ειχα ηταν φοβεροι χαρτες και ειχα βρει κ χαρτες offroad πολυ καλους κ ειχε μονοπατια κ ενα σωρο πραγματα...

αυτο που λεει ο sakis697 οτι δεν βγαζει το igo κανονικο qwerty ειναι πολυ συμαντικο...

 

για οσους θελουν "βοηθεια" με το cygic που εχω βρει την ακρη μπορουν να μου στιλουν πμ το μαιλ τους να το συζητησουμε εκτως φορουμ μιας και οι κανονισμοι δεν το επιτρεπουν.. ;)

αν και βεβαια δν θεωρω οτι ειναι κ δυσκολο να ανοιξετε το google Κ να ριξετε λιγο ψαξιμο... ειμαι συγουρος οτι θα βριτε αυτο που θελετε πολυ γρηγορα!!!

πραγματικα το θεωρο μεγαλιτερη ταλαιπορια να ψαξω να βρω το site της καθε εταιριας και πως κανουμε την αγορα και δν εχει paypal και δν κανουν τζαμπα αναβαθμιση, κ trial 5 και 7 μερες... που να κατασταλαξω αν μαρεσει πραγματι σε 5 μερες????

τεσπα.. ο καθενας εχει τα βιτσα του!!

 

κ τελος γτ τετοιο προβλημα να μην συζητησουμε για ενα παρανομο η σπασμενο προγραμα...? πχ εβαλα το ταδε σπασμενο κ κολαει η βαλε αυτο το pach να ξεκολισει... κτλ...

δεν λεω να διακινουμε αυτα τα προγραματα.... αλλα το να συζητησουμε απλος κατι ειναι θεμα ελευθερειας του λογου που ειναι η ποιο βασικη αρχη....

 

 

Oμάδα Διαχείρισης: Απαγορεύεται η γραφή τύπου sms!

 

τα 500 mb ειναι λογο γραφικων και εαν σβησεις κατι δεν θα δουλευει μετα ,,,,,,,,,,, ωσο για το igo ναι παιρνει οτι χαρτη θες navteq - teleatlas- cit-epsilon κ.λ.π πολυ ποικιλια χαρτων και ενα ( καρο) ρυθμησεις ....... τωρα για carmin δεν εχω βαλει και δεν ξερω να σου πω ...

Edited by viotos

http://www.facebook.com/photo.php?fbid=568971986488193&set=a.322449567807104.91091.322436297808431&type=1&theaternokia 3110 -nokia 3120-vodafon joy845- Huawei ideos x3- sony ericsson xperia neo v samsung galaxy POCET GTS-5300-thl w100- pipo-s2 lenovo thinkpad E540 ICORE 5 4210M

Hiaomi Redmy Note 2 Prime

Link to comment
Share on other sites

Eγκατέστησες το πακέτο με τις gapps;

 

gapps πρεπει να εννοεις το πακετο με τα google apps?

μπορεις να δωσεις λινκ γιατι στο μαρκετ βγαζει πολλα.

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...