Jump to content

[Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θα το δοκιμασω και εγω αν και σήμερα πήγε καλύτερα

 

Πιο πήγε καλύτερα το SlideIt; Με το Swype απλά το ξεχνάς.Τουλάχιστον για τα Ελληνικά.Εγώ το προτιμώ για οτιδήποτε γράφω σε οποιαδήποτε γλώσσα.Κάνω μουντζούρες πάνω στο πληκτρολόγιο και μετά απλά δεν πιστεύω το αποτέλεσμα :D

 

Sent from my HTC HD2 using Tapatalk

Edited by cb600f
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 23,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Πολύ καλό το Swype, άλλα εμένα ένα πράγμα με ενοχλεί πολύ. Δεν έχει, ή δεν την βρίσκω τέλοσπάντων, κάποια επιλογή για να ρυθμίζω την ένταση στη δόνηση του πληκτρολογίου. Είναι πολύ δυνατή και με ενοχλεί και αναγκάζομαι να τη βγάλω τελείως, κάτι που και αυτό δεν μου αρέσει

 

Sent from my Galaxy S2

Link to comment
Share on other sites

Πιο πήγε καλύτερα το SlideIt; Με το Swype απλά το ξεχνάς.Τουλάχιστον για τα Ελληνικά.Εγώ το προτιμώ για οτιδήποτε γράφω σε οποιαδήποτε γλώσσα.Κάνω μουντζούρες πάνω στο πληκτρολόγιο και μετά απλά δεν πιστεύω το αποτέλεσμα :D

 

Sent from my HTC HD2 using Tapatalk

 

Ισχύει... Δεν τίθεται θέμα σύγκρισης. Τις ίδιες δοκιμές, με τις ίδιες λέξεις έκανα και στο ίδιο κινητό και το συμπέρασμά μου ήταν ότι (για τα ελληνικά πάντα): Στο ένα προσπαθείς να μάθεις πως να γράφεις για να καταλαβαίνει τι θέλεις να πεις και το άλλο καταλαβαίνει τι θέλεις να πεις σχεδόν και τις φορές που ούτε εσύ δεν είσαι σίγουρος ότι πας να γράψεις αυτό που θες. Σίγουρα θέλει συνήθεια και δεν είπαμε ότι δεν θα κάνει λάθος ποτέ αλλά σήμερα εν κινήσει με άφησε έκπληκτη. Τόσο που αν και είμαι φαν των HTC πληκτρολογίων σκέφτομαι να το καθιερώσω και στο Desire. Στο Mini πέφτει λίγο βαρύ, αλλά δεν πειράζει..θα το ξεπεράσει..!

 

Πολύ καλό το Swype, άλλα εμένα ένα πράγμα με ενοχλεί πολύ. Δεν έχει, ή δεν την βρίσκω τέλοσπάντων, κάποια επιλογή για να ρυθμίζω την ένταση στη δόνηση του πληκτρολογίου. Είναι πολύ δυνατή και με ενοχλεί και αναγκάζομαι να τη βγάλω τελείως, κάτι που και αυτό δεν μου αρέσει

 

Sent from my Galaxy S2

 

Ναι, δεν έχει επιλογή από όσο είδα. Εγώ συνήθως τη βγάζω γιατι με εκνευρίζει σε όλα τα πληκτρολόγια.

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ έχω δοκιμάσει διάφορα και το swype δε συγκρίνεται. Κρίμα που στην έκδοση 3 έβγαλαν τα Ελληνικά και αναγκαζόμαστε να χρησιμοποιούμε ripped εκδόσεις απο άλλες συσκευές.

 

Το ezPDF είναι σε προσφορά 0,1€. Είναι το καλύτερο pdf reader για android.

Link to comment
Share on other sites

Το tubemate δεν υπάρχει πια στο market, κάποια πρόταση για κάποιον άλλο. YouTube Downloader ??????

 

Η εφαρμογή πάντως είναι πολύ καλή. Αξίζει να την εγκαταστάσεις από το site του δημιουργού http://devian7.iisweb.co.kr/download.jsp .

Νομίζω ότι πια στο market δεν υπάρχουν εφαρμογες τέτοιου είδους λόγω παραβίασης πνευματικών δικαιωμάτων.

Link to comment
Share on other sites

κριμα. Τελικα δεν δουλευει, παλι κομενη οθονη δειχνει. Δε πειραζει αξιζε η προσπαθεια. Υπομονη θα βγαλουν και για 1280x800 που θα παει.

 

Καλημερα δεν ξερω αν οφειλαιται οτι ειναι trial παντως εμενα που κατεβαζα απο mireo δεν ειναι κομμενη οθονη (μολισ το δοκιμασω μια -2 δυο μερες και βαλβ το κανονικο θα ενημερωσω

Link to comment
Share on other sites

http://www.ngi.gr/eshop_product.php?c=GiniusDriver__Dont_Panic_Edition&p=GiniusDriver__Dont_Panic_Edition_Android&dyxx

 

Greece_ng_201106_eeu_cell της GeoIntelligence.

 

Προτίμησε τον.

 

Και να υπάρχουν απο άλλες εταιρίες, ο μόνος λόγος να χρησιμοποιήσεις αυτό το πρόγραμμα είναι ο χάρτης της GI που είναι ο πιο ενημερωμένος. ;)

 

Ευχαριστώ...!!

 

Δεν έχω καταφέρει να βρω στο don't panic πώς να αναζητήσω οδό με αριθμό.

Πώς γίνεται?

Edited by zoid70
Link to comment
Share on other sites

Μου λετε λιγο περι 'αναβαθμισεων' των εγκατεστημενων εφαρμογων στο android κινητο?

Οι αναβαθμισεις , είτε δωρεαν είτε επι πληρωμή, νεων εκδοσεων των προγραμματων που εχουμε ηδη στο κινητο, γινονται χειροκινητα απο τον χρηστη;

Ισχύει κάτι ιδιαιτερο για τις εφαρμογες της google?

Link to comment
Share on other sites

Μου λετε λιγο περι 'αναβαθμισεων' των εγκατεστημενων εφαρμογων στο android κινητο?

Οι αναβαθμισεις , είτε δωρεαν είτε επι πληρωμή, νεων εκδοσεων των προγραμματων που εχουμε ηδη στο κινητο, γινονται χειροκινητα απο τον χρηστη;

Ισχύει κάτι ιδιαιτερο για τις εφαρμογες της google?

 

Τα updates είναι δωρεάν εννοείται..!

Μπαίνεις στο μάρκετ και πατάς update.

 

Sent from my Galaxy S using Homing Pigeon

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ...!!

 

Δεν έχω καταφέρει να βρω στο don't panic πώς να αναζητήσω οδό με αριθμό.

Πώς γίνεται?

 

κατω αριστερα απο τον χαρτη εχει 4 εικονιδια το αριστερο ειναι αναζητηση πατας και σου βγαζει να βαλεις οδο κ.λ.π τερμα δεξια οι 3 τελειες πατας ειναι μενου ρυθμησεις κ.λ.π το αμεσως επομενο ειναι ρυθμησεις διαδρομης και το δευτερο απο αριστερα το τετραγωνακι με το τοξο εαν πατησεις τις 3 τελειες και μετα αυτο σου βγαζει επιλογη για εξοδο απο την εφαρμογη εαν το πατησεις σκετο σου βγαζει μενου με ευκολειες οδηγησης (οριο ταχυτητας ειδοποιηση καμερας poi κ.λ.π ) ...:) στο κεντρο του χαρτη αριστερα εχει ενα αστερακι εαν κανεις κλικ σου εχει μενου εναλαγης απο 2d σε 3d του χαρτη poi κ.λ.π στα δεξια και στο κεντρο εχει μια τελεια κανεις κλικ και σου δινει επιλογη zoom in - zoom out του χαρτη .... αυτα

Edited by viotos

http://www.facebook.com/photo.php?fbid=568971986488193&set=a.322449567807104.91091.322436297808431&type=1&theaternokia 3110 -nokia 3120-vodafon joy845- Huawei ideos x3- sony ericsson xperia neo v samsung galaxy POCET GTS-5300-thl w100- pipo-s2 lenovo thinkpad E540 ICORE 5 4210M

Hiaomi Redmy Note 2 Prime

Link to comment
Share on other sites

Η εφαρμογή πάντως είναι πολύ καλή. Αξίζει να την εγκαταστάσεις από το site του δημιουργού http://devian7.iisweb.co.kr/download.jsp .

Νομίζω ότι πια στο market δεν υπάρχουν εφαρμογες τέτοιου είδους λόγω παραβίασης πνευματικών δικαιωμάτων.

 

Και είχα "φάει" το τόπο να το ξαναβρώ!

Πάρα πολύ καλό!! Δοκιμαστετο.!! :)

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Με το test θα ακούσεις τον ήχο που θα λέει όταν πλησιάσεις τέτοια κάμερα (σε προσομοίωση διαδρομής δεν θα ακούσεις τίποτα).

Μήπως βγαίνει η σκοτεινή οθόνη για τούνελ που έχει ο χάρτης TomTom (Tele Atlas) και εμφανίζεται και όπου έχουν σκάψει για να φτιάξουν ένα δρόμο. Με τον NAVTEQ δεν συμβαίνει αυτό.

Για ποια εικονίδια ρωτάς;

Στο post 1871 έγραψες

"Και αν θέλεις ΕΛΛΗΝΙΚΑ εικονίδια για POI ...."

Link to comment
Share on other sites

Ισχύει... Δεν τίθεται θέμα σύγκρισης. Τις ίδιες δοκιμές, με τις ίδιες λέξεις έκανα και στο ίδιο κινητό και το συμπέρασμά μου ήταν ότι (για τα ελληνικά πάντα): Στο ένα προσπαθείς να μάθεις πως να γράφεις για να καταλαβαίνει τι θέλεις να πεις και το άλλο καταλαβαίνει τι θέλεις να πεις σχεδόν και τις φορές που ούτε εσύ δεν είσαι σίγουρος ότι πας να γράψεις αυτό που θες. Σίγουρα θέλει συνήθεια και δεν είπαμε ότι δεν θα κάνει λάθος ποτέ αλλά σήμερα εν κινήσει με άφησε έκπληκτη. Τόσο που αν και είμαι φαν των HTC πληκτρολογίων σκέφτομαι να το καθιερώσω και στο Desire. Στο Mini πέφτει λίγο βαρύ, αλλά δεν πειράζει..θα το ξεπεράσει..!

 

Άργησες πολύ να έρθεις στον κόσμο του swype! Το κακό είναι πως αν αρχίσεις και το συνηθίσεις λίγο, ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ περίπτωση να γυρίσεις σε συμβατικό πληκτρολόγιο όπου χρειάζεσαι και τα δύο χέρια για να γράψεις γρήγορα!!

 

Swype Tips

Tips 1

Tips 2

Link to comment
Share on other sites

Τα updates είναι δωρεάν εννοείται..!

Μπαίνεις στο μάρκετ και πατάς update.

 

Sent from my Galaxy S using Homing Pigeon

 

Μπορείς, επίσης, να τσεκάρεις και την αυτόματη ενημερωση σε οποία εφαρμογή θες, οπότε να ενημερώνεται αυτόματα όταν έχεις πρόσβαση στο Ίντερνετ.

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Και είχα "φάει" το τόπο να το ξαναβρώ!

Πάρα πολύ καλό!! Δοκιμαστετο.!! :)

 

Καλά δεν είναι και τόσο δύσκολο να γράψεις στον γοογλη «youtube downloader apk" :p

 

Sent from my Galaxy S using Homing Pigeon

Link to comment
Share on other sites

Το tubemate δεν υπάρχει πια στο market, κάποια πρόταση για κάποιον άλλο. YouTube Downloader ??????

 

Το tubemate πότε δεν υπήρχε στο android market... και πάντα υπήρχε .. :ρ

Τη μια είναι, την άλλη δεν είναι. Αυτό επαναλαμβάνεται εδώ και πολύ καιρό.

Για αυτό πας εδώ http://devian7.iisweb.co.kr/download.jsp

Link to comment
Share on other sites

κατω αριστερα απο τον χαρτη εχει 4 εικονιδια το αριστερο ειναι αναζητηση πατας και σου βγαζει να βαλεις οδο κ.λ.π τερμα δεξια οι 3 τελειες πατας ειναι μενου ρυθμησεις κ.λ.π το αμεσως επομενο ειναι ρυθμησεις διαδρομης και το δευτερο απο αριστερα το τετραγωνακι με το τοξο εαν πατησεις τις 3 τελειες και μετα αυτο σου βγαζει επιλογη για εξοδο απο την εφαρμογη εαν το πατησεις σκετο σου βγαζει μενου με ευκολειες οδηγησης (οριο ταχυτητας ειδοποιηση καμερας poi κ.λ.π ) ...:) στο κεντρο του χαρτη αριστερα εχει ενα αστερακι εαν κανεις κλικ σου εχει μενου εναλαγης απο 2d σε 3d του χαρτη poi κ.λ.π στα δεξια και στο κεντρο εχει μια τελεια κανεις κλικ και σου δινει επιλογη zoom in - zoom out του χαρτη .... αυτα

 

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση!

Αυτό όμως που δεν μπορώ να βρω....είναι πώς βάζω τον αριθμό σε μία οδό...π.χ. Κηφισίας 120...?

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς, επίσης, να τσεκάρεις και την αυτόματη ενημερωση σε οποία εφαρμογή θες, οπότε να ενημερώνεται αυτόματα όταν έχεις πρόσβαση στο Ίντερνετ.

 

Πως το κανω αυτο?

 

----

Μονο εγω δεν ξερω τι ειναι το swype?

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος player που μπορεί να παίζει αρχεία .MTS (στο Samsung Galaxy SII), τα οποία είναι βίντεο από κάμερα High Definition της Sony;
Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

φιλε karib κοιτα εδω

και κατεβασε το αξιζει

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=313102

 

Swype Αγγλικα-Ελληνικα v3.26 stable (Multi Resolution)

Xiaomi Redmi Note 4X (snapdragon) 4/64

Samsung Galaxy J5

NEXUS 5

Samsung Galaxy SIII (GT-I9300)

HTC hd2

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση!

Αυτό όμως που δεν μπορώ να βρω....είναι πώς βάζω τον αριθμό σε μία οδό...π.χ. Κηφισίας 120...?

 

τον αριθμο τον βαζεις μαζι με την οδο το γραφεις ολο μαζι π.χ. κηφισιας 120

http://www.facebook.com/photo.php?fbid=568971986488193&set=a.322449567807104.91091.322436297808431&type=1&theaternokia 3110 -nokia 3120-vodafon joy845- Huawei ideos x3- sony ericsson xperia neo v samsung galaxy POCET GTS-5300-thl w100- pipo-s2 lenovo thinkpad E540 ICORE 5 4210M

Hiaomi Redmy Note 2 Prime

Link to comment
Share on other sites

φιλε karib κοιτα εδω

και κατεβασε το αξιζει

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=313102

 

Swype Αγγλικα-Ελληνικα v3.26 stable (Multi Resolution)

 

Thanks για την προταση αλλα τελικα περι τινος προκειται???

 

Εμπειρία από titanium backup...

(το backup καλα το παίρνεις και νομιζεις οτι εισαι έτοιμος για όποια καταστροφή γίνει, με το restore τι γίνεται όμως...) (εικονική ασφάλεια?)

 

Παντως το titanium backup, με απογοητευσε σφόδρα.

Χθες δοκιμασα επαναφορα, backup που ειχα παρει απο τα προγραμματα μιας rom, να τα επαναφερει οταν φορτωσα αλλη rom.

Τα επανεφερε μεν, αλλα...χτυπουσαν μετα διάφορα services του κινητού, ουσιαστικά ήταν άχρηστο.

Έτσι αναγκάστικα και εκανα reset - factory settings, και τα περασα ολα ενα-ενα απο την αρχη...

Ζητάω πολλά;

Δεν λειτουργεί το backup-restore από rom σε άλλη rom?

Δεν το περιμενα ομως, και βρεθηκα με ένα 'αχρηστο' τελικα , backup στο χερι...

Η προσδοκία για μια εύκολη-γρηγορη-απροβλημάτιστη επαναφορά προγραμμάτων και ρυθμίσεων, πηγε περίπατο.

Και απορώ, σε μένα τυχαίνουν; Όλοι λενε 'titanium backup' και 'πινουν νερό στο όνομά του', και τελικα τιποτε.

Ολα σε ολους πανε ρολόι και σε μένα τυχαίνει η στραβή; Ίσως όμως περίμενα πράγματα που δεν τα κάνει το πρόγραμμα.

Για πείτε.

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...