Jump to content

[Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά για πληκτρολόγιο τι έχετε να προτείνετε ; Εγώ έβαλα το SwiftKey X και μου φαίνεται αρκετά καλό και αρκετά γρήγορο που δεν το περίμενα. Επίσης το auto correction του στα ελληνικά είναι άψογο.

 

Sent from my HTC Sensation Z710e using Tapatalk

Samsung S21 Ultra

Samsung Note 9

Samsung Galaxy Watch 4

[c0rrupt3d_tranSm1SS10n]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 23,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Παιδιά για πληκτρολόγιο τι έχετε να προτείνετε ; Εγώ έβαλα το SwiftKey X και μου φαίνεται αρκετά καλό και αρκετά γρήγορο που δεν το περίμενα. Επίσης το auto correction του στα ελληνικά είναι άψογο.

 

Sent from my HTC Sensation Z710e using Tapatalk

 

Εγώ έχω το multiling keyboard και με έχει βολέψει.

 

Sent from my GT-I5800 using Tapatalk

My phones: LG GOOGLE NEXUS 5 16GB (BLACK) LG G5 32GB, SAMSUNG GALAXY NOTE 8 64GB

My tablet: LG G PAD V400 7.0 8GB (BLACK)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδες!

Κατεβασα και εγκατεστησα διαφορες version του beautiful widgets αλλα δε μπορω να κατεβασω skins!

Επισης κατεβασα μεσα απο το market το πακετο με τα skins για την εφαρμογη αλλα και παλι δεν το βρισκω πουθενα μεσα στο κινητο!

Ξερετε τι γινεται?

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Για αρχεια .pdf, μπορεις να το εχεις αυτο που ζητας, με τις εφαρμογες ezPDF Reader και Documents to go, αλλα ειναι και οι δυο paid. Μπορει να το κανει και καμια αλλη, αλλα εγω αυτες εχω που μπορω να ξερω σιγουρα. Η πρωτη παντως, ειναι πολυ καλη για αρχεια Pdf.

 

To documents to go βλεπω εχει και free version .

 

Οσο για το ezpdf εχει και εκδοση lite ποιο φθηνη .

 

Αρα θα το δοκιμασω μ αυτα οταν παρω κινητο

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καμια εφαρμογη, τοσο απλη οσο ενα κλικ(πανω στο εικονιδιο στην επιφανεια εργασιας), που οταν το πατω να μου δειχνει ενδειξη μονο αν υπαρχει free wifi γυρω μου(χωρις κλειδωμενα δικτυα)?
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καμια εφαρμογη, τοσο απλη οσο ενα κλικ(πανω στο εικονιδιο στην επιφανεια εργασιας), που οταν το πατω να μου δειχνει ενδειξη μονο αν υπαρχει free wifi γυρω μου(χωρις κλειδωμενα δικτυα)?

 

Βάλε μια συντόμευση των ρυθμίσεων wifi και είσαι πλήρης.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Επειδή δεν έχω χρησιμοποιήσει το Titanium backup ποτέ, έκανα για πρώτη φορά backup στις εφαρμογές μου (και στα δεδομένα - ρυθμίσεις χρήστη), φλάσαρα μια ρομ, έκανα εγκατάσταση πάλι το Titanium, αλλά, πως επαναφέρω το backup με τις εφαρμογές μου (που το βλέπω στην sd) ;

Δεν βλέπω επιλογή στην εφαρμογή... :O

HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Επειδή δεν έχω χρησιμοποιήσει το Titanium backup ποτέ, έκανα για πρώτη φορά backup στις εφαρμογές μου (και στα δεδομένα - ρυθμίσεις χρήστη), φλάσαρα μια ρομ, έκανα εγκατάσταση πάλι το Titanium, αλλά, πως επαναφέρω το backup με τις εφαρμογές μου (που το βλέπω στην sd) ;

Δεν βλέπω επιλογή στην εφαρμογή... :O

 

Menu-->Batch, στο menu Restore πατας την επιλογη Restore missing apps with data

Samsung S21 Ultra

Samsung Note 9

Samsung Galaxy Watch 4

[c0rrupt3d_tranSm1SS10n]

Link to comment
Share on other sites

Menu-->Batch, στο menu Restore πατας την επιλογη Restore missing apps with data

 

To Titanium κάνει και χωρείς Root backup ??? Mε αυτό το εργαλείο μπορούμε να πάρουμε ένα «ολικό» backup του κινητού μας ακριβώς όπως είναι εκείνη τη στιγμή (μαζί με εφαρμογές, επαφές, μηνύματα, ρυθμίσεις και τα πάντα όλα) η χρειάζεται να το αγοράσω για να τα κάνει τα παραπάνω..??

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς root δε λειτουργεί.Το παραπάνω που γράφεις γίνεται και στην free έκδοση.Η διαφορά με την pro-donate έκδοση είναι ότι στην free πρέπει να πατας οκ για την εγκατάσταση-επαναφορά κάθε εφαρμογής,ενώ στην pro πατάς μια φορά και περιμένεις να τελειώσει.Επίσης τα "πάντα όλα" είναι λιγάκι σχετικό με την έννοια ότι αν έχεις πάρει ένα full backup με ρυθμίσεις π.χ. από μια cyanogen rom και πας να τις επαναφέρεις σε μια άλλη π.χ. aosp rom δε θα λειτουργήσει σωστά.Αυτό όμως που κάνει καλά είναι ότι επαναφέρει τις εφαρμογές χρήστη μαζί με τις ρυθμίσεις τους και έτσι δε χρειάζεται να τις ξανακατεβασεις και να τις ξανασετάρεις Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Χωρίς root δε λειτουργεί.Το παραπάνω που γράφεις γίνεται και στην free έκδοση.Η διαφορά με την pro-donate έκδοση είναι ότι στην free πρέπει να πατας οκ για την εγκατάσταση-επαναφορά κάθε εφαρμογής,ενώ στην pro πατάς μια φορά και περιμένεις να τελειώσει.Επίσης τα "πάντα όλα" είναι λιγάκι σχετικό με την έννοια ότι αν έχεις πάρει ένα full backup με ρυθμίσεις π.χ. από μια cyanogen rom και πας να τις επαναφέρεις σε μια άλλη π.χ. aosp rom δε θα λειτουργήσει σωστά.Αυτό όμως που κάνει καλά είναι ότι επαναφέρει τις εφαρμογές χρήστη μαζί με τις ρυθμίσεις τους και έτσι δε χρειάζεται να τις ξανακατεβασεις και να τις ξανασετάρεις

 

Ευχαριστώ..! πολύ χρήσιμα όλα..!! έχω την καινούργια έκδοση 2.3.4. V20L έκανα και Root....;) και προφανώς ψάχνω ένα αξιόπιστο και δοκιμασμένο full backup, για να μπορώ να επιστρέψω στην ίδια Rom χωρείς πρόβλημα, και χωρείς να θέλω να ξανά περάσω από την αρχή τα πάντα..!

Edited by mariodj

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ..! πολύ χρήσιμα όλα..!! έχω την καινούργια έκδοση 2.3.4. V20L έκανα και Root....;) και προφανώς ψάχνω ένα αξιόπιστο και δοκιμασμένο full backup, για να μπορώ να επιστρέψω στην ίδια Rom χωρείς πρόβλημα, και χωρείς να θέλω να ξανά περάσω από την αρχή τα πάντα..!

 

Nandroid backup :)

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

δοκίμασε το εξής:Κατεβάζεις απ΄το market μιά εφαρμοφή (δωρεάν) ονόματι GPS Status & Toolbox.

Tην ανοίγεις,πατάς αριστερό κουμπί(menu),διαλέγεις tools (όχι setings),πάς Manage A-GPS state, καί πρώτα κάνεις reset τα data και μετα download (με ανοικτό εννοείται το wi-fi).Το κλείνεις,το ανοίγεις, και η πρώτη εκκίνιση αργεί λίγο (cold start) να κλειδώσει..μετά κλειδώνει γρήγορα.

Ενδεικτικά να πω ότι επειδή και εγώ έχω δουλέψει το Gps status και μάλιστα με αλλαγμένο gps.conf.

Να πω ότι κλειδώνω σφαίρα 11 δορυφόρους πλέον, αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι και τα προγράμματα πλοήγησης κλειδώνουν τόσους και τόσο γρήγορα.Σε μένα το Sygic και το Dont Panic αργούν 3-4 λεπτά για να πιάσουν σήμα.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κανένα πρόγραμα για να βλέπω αρχεία Microsoft access point ;;; εχω κατεβάσει 3 4 kαι τίποτα :-(

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

A/ Στην εφαρμογή του twitter στις ειδοποιήσεις δεν έχει push ?στο change log της εφαρμογής στο μαρκετ λέει ότι πρόσθεσαν push αλλά στις επιλογές έχει το λιγότερο κάθε πέντε λεπτά!

B/ στο 3g watchdog πού είναι η ρύθμιση να βάλω την τιμή του mb όταν ξεπεράσω το όριο των 750 πού περιλαμβάνει το πρόγραμμα πού έχω?

Sent from my HTC Desire S using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

A/ Στην εφαρμογή του twitter στις ειδοποιήσεις δεν έχει push ?στο change log της εφαρμογής στο μαρκετ λέει ότι πρόσθεσαν push αλλά στις επιλογές έχει το λιγότερο κάθε πέντε λεπτά!

B/ στο 3g watchdog πού είναι η ρύθμιση να βάλω την τιμή του mb όταν ξεπεράσω το όριο των 750 πού περιλαμβάνει το πρόγραμμα πού έχω?

Sent from my HTC Desire S using Tapatalk

β) μεσα στο 3g watchdog πατας -ρυθμισεις και βαζεις το οριο σου. αν δεις και ποιο κατω στο μενου του εχει και ''ειδοποιησεις'' για να σε προλαβει πριν φτασεις ή περασεις το οριο .

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά δεν λέω αυτό!το έκανα αυτό πού λες.ΜΕΤΆ το όριο μου δεν έχει επιλογή να βάλω τιμή mb για να δω και το κόστος πού θα προκύψει ΕΆΝ περάσω το όριο?

 

Sent from my HTC Desire S using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποιο προγραμμα για να κατεβαζω στο κινητο μου videos απο το youtube?

tubemate, αν δεν το βρεις στο market ψαξ'το στο google.

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καμια εφαρμογη, τοσο απλη οσο ενα κλικ(πανω στο εικονιδιο στην επιφανεια εργασιας), που οταν το πατω να μου δειχνει ενδειξη μονο αν υπαρχει free wifi γυρω μου(χωρις κλειδωμενα δικτυα)?

Ουτε καν κλικ χρειαζεται να κανεις. Αφηνεις ανοιχτο το wifi και στο notification bar σου δειχνει τα open δικτυα. Τουλαχιστον ετσι γινεται στο DHD.

 

tubemate, αν δεν το βρεις στο market ψαξ'το στο google.

Freedi youtube κορυφαια!!!!!! Αλλα δεν υπαρχει πια στο market. Ψαξε στο google.

Link to comment
Share on other sites

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

 

$1.41 , ειναι με τα καλα του; :dizzy::shock:

Samsung S21 Ultra

Samsung Note 9

Samsung Galaxy Watch 4

[c0rrupt3d_tranSm1SS10n]

Link to comment
Share on other sites

Παίδες υπάρχει καμιά εφαρμογή για blog-reading?

Κάτι σαν το tapatalk για παράδειγμα αλλά για blogs?

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Ενδεικτικά να πω ότι επειδή και εγώ έχω δουλέψει το Gps status και μάλιστα με αλλαγμένο gps.conf.

Να πω ότι κλειδώνω σφαίρα 11 δορυφόρους πλέον, αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι και τα προγράμματα πλοήγησης κλειδώνουν τόσους και τόσο γρήγορα.Σε μένα το Sygic και το Dont Panic αργούν 3-4 λεπτά για να πιάσουν σήμα.

Σε μένα με το Gps status το igo κλειδώνει δορυφόρους σε 30 δευτερόλεπτα. 3-4 λεπτά κάνει μόνο όταν κάνω επανεκκίνηση το κινητό. Edited by STEGRA1000
Link to comment
Share on other sites

κανενας δεν γνωριζει εαν στο 3g watchdog μπορω να βαλω τιμη mb για τα Μb ΜΕΤΑ τα δωρεαν data??αν δεν εχει τετοια επιλογη πιοα εφαρμογη εχει?
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...