Jump to content

[Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

konstantinoslp φίλε σου μιλάω πέρασα ένα μεγάλο δράμα με το να κάνω συνέχεια αντιστοιχήσεις ... δε θέλω να το ξαναζήσω :D

 

panosfx σωστός είναι. Αλλά το πρόβλημα μου είναι ότι οι επαφές μου στο fb έχουν λατινικούς χαρακτήρες ενώ οι επαφές μου στο google account έχουν ελληνικούς (με βολεύει περισσότερο). οπότε φτου και από την αρχή μία μία..

 

RyDeR το Handcant δε το ξέρω αλλά είσαι σίγουρος ότι στο default contact του android έχεις ξετσεκάρει τις επαφές του facebook από την προβολή επαφών και έχεις μόνο τις αντίστοιχες του google acount σου?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 23,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

konstantinoslp φίλε σου μιλάω πέρασα ένα μεγάλο δράμα με το να κάνω συνέχεια αντιστοιχήσεις ... δε θέλω να το ξαναζήσω :D

 

panosfx σωστός είναι. Αλλά το πρόβλημα μου είναι ότι οι επαφές μου στο fb έχουν λατινικούς χαρακτήρες ενώ οι επαφές μου στο google account έχουν ελληνικούς (με βολεύει περισσότερο). οπότε φτου και από την αρχή μία μία..

 

RyDeR το Handcant δε το ξέρω αλλά είσαι σίγουρος ότι στο default contact του android έχεις ξετσεκάρει τις επαφές του facebook από την προβολή επαφών και έχεις μόνο τις αντίστοιχες του google acount σου?

 

 

Φιλτατε το κανα μονο σε οσες με ενδιεφεραν..ενοιωσα οτι θα παθω επιληψια αν συνεχισω και αλλο!!σκεψου το βασανο σε τριαρα οθονη!!

 

Οσον αφορα στο χαντσεντ,εχει δικιο ο φιλος..τις εμφανιζει ολες.ο,τι και αν εχεις επιλεξει στις επαφες να φαινεται

 

Sent from my iPod touch ξάπλα στον καναπέ ή στο κρεβάτι....

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδες! Επειδη εχω βαλει το go sms pro στο τηλεφωνο, θελω να ρωτησω πως γινεται να απενεργοποιησω την εργοστασιακη εφαρμογη μηνυματων ωστε να λαμβανω μηνυματα μονο στο go sms?

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

konstantinoslp φίλε σου μιλάω πέρασα ένα μεγάλο δράμα με το να κάνω συνέχεια αντιστοιχήσεις ... δε θέλω να το ξαναζήσω :D

 

panosfx σωστός είναι. Αλλά το πρόβλημα μου είναι ότι οι επαφές μου στο fb έχουν λατινικούς χαρακτήρες ενώ οι επαφές μου στο google account έχουν ελληνικούς (με βολεύει περισσότερο). οπότε φτου και από την αρχή μία μία..

 

RyDeR το Handcant δε το ξέρω αλλά είσαι σίγουρος ότι στο default contact του android έχεις ξετσεκάρει τις επαφές του facebook από την προβολή επαφών και έχεις μόνο τις αντίστοιχες του google acount σου?

 

Εγώ έβαλα χειροκίνητα μια pic σε κάθε επαφή μια φορά (ήταν κούραση δεν λέω) και τελείωσα.

Το να βάλεις του fb έχει το μειονέκτημα ότι μπορεί να μην έχει την φάτσα του ή να έχει καμιά μακρινή που να μην φαίνεται.

 

Αν την αλλάξει γίνεται ενημέρωση και αλλάζει και της επαφής?

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδες! Επειδη εχω βαλει το go sms pro στο τηλεφωνο, θελω να ρωτησω πως γινεται να απενεργοποιησω την εργοστασιακη εφαρμογη μηνυματων ωστε να λαμβανω μηνυματα μονο στο go sms?

 

Πας στη μαμα εφαρμογη,πατας ρυθμισεις και ξετικαρεις της ειδοποιησεις!

 

 

Sent from my iPod touch ξάπλα στον καναπέ ή στο κρεβάτι....

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πας στη μαμα εφαρμογη,πατας ρυθμισεις και ξετικαρεις της ειδοποιησεις!

 

 

Sent from my iPod touch ξάπλα στον καναπέ ή στο κρεβάτι....

 

το εχω κανει αυτο και οντως ερχονται μονο οι ειδοποιησεις απο το go sms pro. οταν ομως αναγκαστω για καποια στιγμη να κλεισω το τηλεφωνο και να το ξανα ανοιξω, μου ερχονται ειδοποιησεις απο τη μαμα εφαρμογη μηνυματων για μηνυματα που εχω ηδη διαβασει με το go sms.

Link to comment
Share on other sites

Ορίστε η δύναμη του ανοικτού λογισμικού κύριοι...

Iris, η απάντηση στο Siri της Apple, μια εφαρμογή που αναπτύχθηκε μέσα σε 8 ώρες σε ένα hackathlon.... Ααα είναι και δωρεάν για όλους....

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Πας στη μαμα εφαρμογη,πατας ρυθμισεις και ξετικαρεις της ειδοποιησεις!

 

 

Sent from my iPod touch ξάπλα στον καναπέ ή στο κρεβάτι....

 

Ευχαριστω φιλε μου!!

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

to η οποία δε λειτουργεί στο desire z μου.

 

δε βρίσκει λεει συσκευή μικροφώνου :(

 

Στο hd2 μου, μου λέει no voice input

 

Sent from my HTC HD2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στο hd2 μου, μου λέει no voice input

 

Sent from my HTC HD2 using Tapatalk

Γραφει οτι Note: You need to have "Voice Search" and "TTS library" installed in your phone for iris

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έβαλα χειροκίνητα μια pic σε κάθε επαφή μια φορά (ήταν κούραση δεν λέω) και τελείωσα.

Το να βάλεις του fb έχει το μειονέκτημα ότι μπορεί να μην έχει την φάτσα του ή να έχει καμιά μακρινή που να μην φαίνεται.

 

Αν την αλλάξει γίνεται ενημέρωση και αλλάζει και της επαφής?

 

ναι κάνει μονο του ενημέρωση στις φωτογραφίες και την αλλάζει.

Link to comment
Share on other sites

Γραφει οτι Note: You need to have "Voice Search" and "TTS library" installed in your phone for iris

 

Σωστός, αλλά πρέπει να απενεργοποιήσω το svox γιατί συλλαβίζει τους λατινικούς χαρακτήρες.

 

Με την τελευταία ενημέρωση στο multiling, προστέθηκαν βέλη πάνω-κάτω κλπ στο κάτω μέρος του πληκτρολογίου όταν η οθόνη είναι σε portrait.

 

Sent from my HTC HD2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ναι κάνει μονο του ενημέρωση στις φωτογραφίες και την αλλάζει.

 

Οπότε αυτό είναι ένα ακόμη μειονέκτημα. Θα έχει συνηθίσει εμένα το μάτι μου να αναγνωρίζω γρήγορα τις επαφές στην λίστα και όποτε του έρχεται του άλλου θα αλλάζει την εικόνα του με ότιναναι και θα ψάχνομαι εγώ.

Καλύτερα μόνιμες εικόνες επιλεγμένες 1 φορά και τέλος.

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

Οπότε αυτό είναι ένα ακόμη μειονέκτημα. Θα έχει συνηθίσει εμένα το μάτι μου να αναγνωρίζω γρήγορα τις επαφές στην λίστα και όποτε του έρχεται του άλλου θα αλλάζει την εικόνα του με ότιναναι και θα ψάχνομαι εγώ.

Καλύτερα μόνιμες εικόνες επιλεγμένες 1 φορά και τέλος.

 

εξαρτάτε από ποια πλευρά το βλέπεις. για μένα είναι τρελό πλεονέκτημα. θα το θεωρούσα απαράδεκτο αν δε το έκανε

Link to comment
Share on other sites

Kατεβασα το iris.πολύ γέλιο..αλλά θέλει πολύ δουλειά ακομα..προς το παρόν ψάχνει μόνο μέσω ίντερνετ ο,τι το ρωτήσεις.ποτέ θα ειναι έτοιμο να στέλνει μηνύματα?

 

sent from Xperia mini proooooo! :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Είπα να δώσω μια ευκαιρία στο multiling και έχω μπλέξει...

Χρησιμοποιώ το Τ9 keyboard

1. Όταν γράφω κάτι μου εμφανίζει αριθμούς και όχι τους χαρακτήρες που γράφω... πως αλλάζει αυτό;

2. Υπάρχει πλήκτρο ενεργοποίησης / απενεργοποίησης του συστήματος Τ9?

και όλο αυτό το μπέρδεμα γιατί το smart keyboard δεν έχει τόνους... :(

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

υπαρχει καποια εφαρμογη να μας δειχνει σε ποιο δικτυο ανήκει ο αριθμος ?

Υπήρχε αλλά δυστυχώς πλέον δεν δουλεύει.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Kατεβασα το iris.πολύ γέλιο..αλλά θέλει πολύ δουλειά ακομα..προς το παρόν ψάχνει μόνο μέσω ίντερνετ ο,τι το ρωτήσεις.ποτέ θα ειναι έτοιμο να στέλνει μηνύματα?

 

sent from Xperia mini proooooo! :)

 

Για μηνυματα και οχι μονο,υπαρχουν το speaktoit και το vlingo.αλλα αμα δεν εχεις αγγλικη προφορα δε γινεται δουλεια.το ζητουμενο ειναι να υποστηριξουν την ελληνικη γλωσσα

 

Sent from my HTC HD2

Link to comment
Share on other sites

Είπα να δώσω μια ευκαιρία στο multiling και έχω μπλέξει...

Χρησιμοποιώ το Τ9 keyboard

1. Όταν γράφω κάτι μου εμφανίζει αριθμούς και όχι τους χαρακτήρες που γράφω... πως αλλάζει αυτό;

2. Υπάρχει πλήκτρο ενεργοποίησης / απενεργοποίησης του συστήματος Τ9?

και όλο αυτό το μπέρδεμα γιατί το smart keyboard δεν έχει τόνους... :(

 

Εγώ το smart χρησιμοποιώ και έχει τόνους !αν και εμένα μου την σπάνε !

 

Sent from my HTC Desire S using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιιδια πειτε καποια κατα προτιμηση free εφαρμογη για να βλεπω pdf , word , ppt αρχεια . Και αν εχει και αναζητηση ελληνικων λεξεων στο pdf κυριως αλλα και στα αλλα θα ηταν ακομα καλυτερα .

 

Καποιος ??? Ποιο πολυ με ενδιαφερει η δυνατοτητα αναζητησης

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το smart χρησιμοποιώ και έχει τόνους !αν και εμένα μου την σπάνε !

 

Sent from my HTC Desire S using Tapatalk

 

Χρησιμοποιείς το qwerty ή το T9;

Στο qwerty έχει τόνους, στο T9 δεν έχει...

Anyways το έστειλα το multiling... Δεν μπορώ να αποχωριστώ το smart :)

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιείς το qwerty ή το T9;

Στο qwerty έχει τόνους, στο T9 δεν έχει...

Anyways το έστειλα το multiling... Δεν μπορώ να αποχωριστώ το smart :)

πως δεν εχει και το τ9!λεξικο ελληνικο εχεις κατεβασει απο μαρκετ?
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...