Jump to content

[Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μόλις αφαιρέσεις το καινουργιο μαρκετ πανε με ενα root explorer στο system>app βρες το market updater και ξετικαρε ολα τα permissions

 

το βρήκα μέσω es manager δεν βρήκα της επιλογές που γράφεις (ξετικαρε ολα τα permissions) το έκανα απεγκατάσταση, και παρόλα αυτά αυτό το χαβά του..!!!:wacko:

 

http://s7.directupload.net/images/111016/wao4yuqq.png

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

το βρήκα μέσω es manager δεν βρήκα της επιλογές που γράφεις (ξετικαρε ολα τα permissions) το έκανα απεγκατάσταση, και παρόλα αυτά αυτό το χαβά του..!!!:wacko:

 

Στις επιλογες δεν σου βγαζει επιλογη για permissions? Αν οχι δοκιμασε καποιον αλλο explorer η ψαξε στις ρυθμισεις του es και δες μηπως εχει επιλογη για root δικαιωματα...

http://tapatalk.com/mu/5b84fcf6-050b-47fd.jpg

 

Sent from my Beast Galaxy S2

Edited by Villis
Aφαίρεση εικόνας από παράθεση

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

παιδια ξερει κανεις να μου πει καμια καλη εφαρμογη για μετατροπη απο you tube σε mp3 ??
Huawei p20 pro
Link to comment
Share on other sites

παιδια ξερει κανεις να μου πει καμια καλη εφαρμογη για μετατροπη απο you tube σε mp3 ??

 

https://market.android.com/details?id=com.coolapp7.O13&feature=more_from_developer

 

οριστε φιλε αλλα δεν το εχω δοκιμασει...

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

https://market.android.com/details?id=com.coolapp7.O13&feature=more_from_developer

 

οριστε φιλε αλλα δεν το εχω δοκιμασει...

 

ευχαριστω το ειχα δει αυτο αλλα δεν εχει καλα σχολια.. και επειδι δεν βρηκα κατι αξιολογο για αυτο ειπα να ρωτησω εδω! :)

Huawei p20 pro
Link to comment
Share on other sites

αν δεν κανω λαθος ο es δεν εχει root δικαιωματα..

μαλλον θελει μονο root explorer..

 

Sent from my unique SGSII

 

Κάνεις λάθος, έχει root δικαιώματα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω το ειχα δει αυτο αλλα δεν εχει καλα σχολια.. και επειδι δεν βρηκα κατι αξιολογο για αυτο ειπα να ρωτησω εδω! :)

 

εχεις pm....

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

Η τελευταία είναι η 11, αλλά ο χάρτης έχει μένει στον 2.18. Οχι μόνο της Ελλάδας αλλά γενικώς. Μόνο για κάποιες χωρες υπάρχει ο 2.20 που είναι κάπως πιο πρόσφατος. Γενικά το ndrive πάσχει πάρα πολύ σε αυτό τον τομέα.
Link to comment
Share on other sites

Η τελευταία είναι η 11, αλλά ο χάρτης έχει μένει στον 2.18. Οχι μόνο της Ελλάδας αλλά γενικώς. Μόνο για κάποιες χωρες υπάρχει ο 2.20 που είναι κάπως πιο πρόσφατος. Γενικά το ndrive πάσχει πάρα πολύ σε αυτό τον τομέα.

 

Ευχαριστω φιλαρακι..εγω fan του navigon ειμαι αλλα για καποιον αγνωστο λογο δεν παιζει στο κινητο μου..

 

 

Sent from my iPod touch ξάπλα στον καναπέ ή στο κρεβάτι....

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Στις επιλογες δεν σου βγαζει επιλογη για permissions? Αν οχι δοκιμασε καποιον αλλο explorer η ψαξε στις ρυθμισεις του es και δες μηπως εχει επιλογη για root δικαιωματα...

 

Sent from my Beast Galaxy S2

 

Συγνώμη που επιμένω για το καινούργιο μάρκετ, αλλά θέλω να το πετάξω και να μην έρχονται ενημερώσεις και μπαίνει πάλη το καινούριο. Το άνοιξα με το file Mnager και παρόλα που μου βγάζει το permissions στο μενού λέει ότι δεν περνει διορθώσεις..!!!

Υπάρχει άλλως τρόπος να πετάξω το καινούργιο και να μείνω με το παλιό..!!!

 

Ευχαριστώ και συγνώμη για την επιμονή μου

 

http://s7.directupload.net/images/111016/v4aoi7ah.png http://s7.directupload.net/images/111016/4nu89gwt.png http://s1.directupload.net/images/111016/f6wzbwul.png

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Κλίκαρε πάνω στο Mount R/W και ξαναδοκίμασε :)

...now I realise that I can't turn back, the future is here to stay...

...but hey, we're just children of tomorrow, hanging on to yesterday...

==================================================

Τρίτη έως Πέμπτη, 18:00-20:00, στον Queen Radio

Link to comment
Share on other sites

Κλίκαρε πάνω στο Mount R/W και ξαναδοκίμασε :)

 

parafron4 & akpe ευχαριστώ..!!! όλα ο.κ.

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Το go SMS υποστηρίζει 160 χαρακτήρες ελληνικά, και αν ναι πως;

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Ναι, έχει! Το έχω στ'αγγλικά βέβαια, αλλά ορίστε: (advanced) settings->send settings->enable locale support και από κάτω στο supported languages βάλε το greek sms mode ;)

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Παιδια κατεβασα το handcent sms αλλα με τιποτα δεν βρισκω την επιλογη για να βαλω αναφορα! ξερει κανεις να με κατευθευνει?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια κατεβασα το handcent sms αλλα με τιποτα δεν βρισκω την επιλογη για να βαλω αναφορα! ξερει κανεις να με κατευθευνει?

 

settings >

receive message settings >

ξε-τσέκαρε "handcent delivery reports" >

τσέκαρε το "delivery reports"

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

πριν λίγο έβαλα αυτό το msn !! από εμφάνιση είναι πολύ ωραίος είναι σχεδόν ίδιο με το pc !! και από λειτουργίες πολύ καλο !!

δεν τον έχω ελέξει ακόμα πως τα πάει στην συνομιλία !

και έχει και ένα - ότι δεν μπορείς να μεταφέρεις αρχεία μεγαλύτερα από 1mb

 

https://market.android.com/details?id=miyowa.android.microsoft.wlm&feature=search_result

 

ss-480-0-6

Link to comment
Share on other sites

πριν λίγο έβαλα αυτό το msn !! από εμφάνιση είναι πολύ ωραίος είναι σχεδόν ίδιο με το pc !! και από λειτουργίες πολύ καλο !!

δεν τον έχω ελέξει ακόμα πως τα πάει στην συνομιλία !

και έχει και ένα - ότι δεν μπορείς να μεταφέρεις αρχεία μεγαλύτερα από 1mb

 

https://market.android.com/details?id=miyowa.android.microsoft.wlm&feature=search_result

 

Την κατέβασα κι εγώ. Δείχνει πολύ καλή. Δεν την δοκίμασα βέβαια ακόμα σε συνομιλία. Απορώ πάντως γιατί ακόμα δεν έχει κυκλοφορήσει μια επίσημη εφαρμογή. Πιστεύω ότι θα γίνει κάτι τέτοιο σύντομα, μετά και την επίσημη εφαρμογή για hotmail.

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Edited by Villis
Αφαίρεση εικόνας από παράθεση
Link to comment
Share on other sites

Μια εφαρμογή που έχω αγοράσει, μπορώ να την εγκαταστήσω σε 2 τηλέφωνα??? το δικό μου και της γυναικάς μου..!! βάζοντας το ίδιο e-mail ???

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

παιδια να ρωτησω κατι ..στο xperia mini μπαινοντας στο android market κοιταω τις εφαρμογες που εχω εγκαταστησει.λοιπον εκει ειναι το προβλημα..εχει καποιες εφαρμογες προεγκατεστημενες που δεν χρειαζομαι..οταν παταω πανω τους και παω να κανω απεγκατασταση απο το market δεν με αφηνει..πως μπορω να διαγραψω το "google search" και το "limewire manager" ???

 

το κινητο μου ειναι το xperia mini με εκδοση 2.3.3

Link to comment
Share on other sites

Μια εφαρμογή που έχω αγοράσει, μπορώ να την εγκαταστήσω σε 2 τηλέφωνα??? το δικό μου και της γυναικάς μου..!! βάζοντας το ίδιο e-mail ???

 

Ναι ακριβώς ,πρέπει να τα συνδέσεις με το ίδιο mail.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

παιδια να ρωτησω κατι ..στο xperia mini μπαινοντας στο android market κοιταω τις εφαρμογες που εχω εγκαταστησει.λοιπον εκει ειναι το προβλημα..εχει καποιες εφαρμογες προεγκατεστημενες που δεν χρειαζομαι..οταν παταω πανω τους και παω να κανω απεγκατασταση απο το market δεν με αφηνει..πως μπορω να διαγραψω το "google search" και το "limewire manager" ???

 

το κινητο μου ειναι το xperia mini με εκδοση 2.3.3

Νομίζω πως εφαρμογές που έρχονται εγκατεστημένες σε μία συσκευή δεν γίνετε να βγουν, εκτός και αν κανείς root στη συσκευή

Link to comment
Share on other sites

Μια εφαρμογή που έχω αγοράσει, μπορώ να την εγκαταστήσω σε 2 τηλέφωνα??? το δικό μου και της γυναικάς μου..!! βάζοντας το ίδιο e-mail ???

 

Ναι ακριβώς ,πρέπει να τα συνδέσεις με το ίδιο mail.

 

Της αγορασμένες εφαρμογές, δεν μπορούμε να της εγκαταστήσουμε σε άλλη συσκευή..!!!

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

παιδια να ρωτησω κατι ..στο xperia mini μπαινοντας στο android market κοιταω τις εφαρμογες που εχω εγκαταστησει.λοιπον εκει ειναι το προβλημα..εχει καποιες εφαρμογες προεγκατεστημενες που δεν χρειαζομαι..οταν παταω πανω τους και παω να κανω απεγκατασταση απο το market δεν με αφηνει..πως μπορω να διαγραψω το "google search" και το "limewire manager" ???

 

το κινητο μου ειναι το xperia mini με εκδοση 2.3.3

 

πρεπει να το κανεις root για να σβησεις προεγκατεστημενες εφαρμογες.μεσω του titanium backup ειναι ο πιο απλος τροπος αλλα οπως ειπα χρειαζεσαι δικαιωματα ρουτ στη συσκευη σου.

επισης να εισαι πολυ προσεκτικος ποιες εφαρμογες διαγραφεις.αρκετες εφαρμογες της google,αν διαγραφουν θα δημιουργησουν προβλημα στην χρηστικοτητα του τηλεφωνου σου.θα ελεγα να αφησεις της google εφαρμογες.

επισης αν θες να σβησεις δεν χρειαζεται να σβηνεις μεσω μαρκετ.αν πατησεις παρατεταμενα μια εφαρμογη μεσα απο το μενου θα βγαλει ενα κοκκινο χ στις εφαρμογες.πατας το χ και διαγραφεται.ή διαφορετικα,ρυθμισεις-εφαρμογες-διαχειριση εφαρμογων-και πατας πανω στην εφαρμογη που θες.;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...