Jump to content

[Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 23,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Να μεταφερω τα pois του χαρτη(τα επισημα) στο igo

 

Τότε το ζήτημα νομίζω είναι απλό. Όπως ο χάρτης για το sygic έχει τα αντίστοιχα pois το ίδιο συμβαίνει και στο igo. Γιατί λοιπόν να μεταφέρεις και δεν βάζεις το αρχείο.

Η μεταφορά που λες δεν γίνεται γιατί τα αρχεία είναι διαφορετικά.

GPS Pocket PC Team
Link to comment
Share on other sites

Χαχα Respect!

 

Λοιπόν, δεν έχω βρει τρόπο να επιλέξω TTS στην 14.5

Δεν βλέπω επιλογή στο μενού.

 

Ακολούθα αυτό τον οδηγό και πες μας αν σου λειτούργησε.

http://gpspocketpc.gr/phpbb/viewtopic.php?p=111942&sid=180670917c032827ffbbb3dc3da25e4c

Εμένα μια χαρά λειτουργεί στην 14.0.2.

Link to comment
Share on other sites

Ακολούθα αυτό τον οδηγό και πες μας αν σου λειτούργησε.

http://gpspocketpc.gr/phpbb/viewtopic.php?p=111942&sid=180670917c032827ffbbb3dc3da25e4c

Εμένα μια χαρά λειτουργεί στην 14.0.2.

 

Μάλλον δεν κατάλαβες.

Μια χαρά ξέρω να ενεργοποιω το TTS στο Sygic (μέχρι την έκδοση 14.3.2), απλά δεν υπάρχει επιλογή για να διαλέξεις την TTS φωνή στο 14.5

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον δεν κατάλαβες.

Μια χαρά ξέρω να ενεργοποιω το TTS στο Sygic (μέχρι την έκδοση 14.3.2), απλά δεν υπάρχει επιλογή για να διαλέξεις την TTS φωνή στο 14.5

 

A, μάλιστα.....

Link to comment
Share on other sites

Είναι σε προσφορά στα 19 ευρώ για Ευρώπη και Ρωσία.
Link to comment
Share on other sites

Απο οπου και να το κατεβασω;γιατι στο play δεν γραφει καποια τιμη

Ήταν στο site της εταιρίας, αλλά δεν ξέρω αν ισχύει ακόμα.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Απο οπου και να το κατεβασω;γιατι στο play δεν γραφει καποια τιμη

 

Μπήκα τώρα στο site http://www.sygic.com/en/android:buy-now?utm_source=adwords&utm_medium=cpc&utm_content=text&utm_campaign=Summer1&gclid=CjwKEAjwre6dBRC94d-Gma7g3wcSJACNatZeRAOaZkpLCZNaLPcIZmjW4UKmBXBtyXKLbKJSdnIVTBoCPBPw_wcB

και βλέπω ότι η προσφορά των 19 ευρώ (Ευρώπη και Ρωσία) έληξε.

Η Ελλάδα υπάρχει σε 2 πακέτα α) στην Eastern EU 26,99 και β) στην Ευρώπη με 29,99

 

Διαλέγεις και παίρνεις.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,θελω μια εφαρμογη η οποιοα να δουλευει μονο με gps,ναχει γρηγορη ανταποκριση και να δεχεται εκτος απο οδους και διαφορα σημεια οπως ειιναι το google maps

που πατας ''θεατρο αθηνων'' και σου βγαζει οδηγιες..αλλα να δεχεται και οδους οπως ξαναλεω το google maps.

Με λιγα λογια :P θελω εφαρμογη οπως το google maps χωρις ιντερνετ :P

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,θελω μια εφαρμογη η οποιοα να δουλευει μονο με gps,ναχει γρηγορη ανταποκριση και να δεχεται εκτος απο οδους και διαφορα σημεια οπως ειιναι το google maps

που πατας ''θεατρο αθηνων'' και σου βγαζει οδηγιες..αλλα να δεχεται και οδους οπως ξαναλεω το google maps.

Με λιγα λογια :P θελω εφαρμογη οπως το google maps χωρις ιντερνετ :P

 

Αυτά που λες τα κάνουν σχεδόν όλα.. Από εκεί και πέρα σε τι κινητό θα το βάλεις; μην πέσει και βαρύ...

Εγώ όπως έχω δηλώσει επανειλλημένα είναι οπαδός του igo Primo. Επίσης Sygic είναι καλό και navitel (φτιαγμένο από Ρώσους επομένως είναι αξιόλογο).αυτά από εμένα...

GPS Pocket PC Team
Link to comment
Share on other sites

Αυτά που λες τα κάνουν σχεδόν όλα.. Από εκεί και πέρα σε τι κινητό θα το βάλεις; μην πέσει και βαρύ...

Εγώ όπως έχω δηλώσει επανειλλημένα είναι οπαδός του igo Primo. Επίσης Sygic είναι καλό και navitel (φτιαγμένο από Ρώσους επομένως είναι αξιόλογο).αυτά από εμένα...

 

Το Sygic θεωρείται βαρύ;

Γιατί έχω βάλει την beta 14.5 σε αρχαίο μονοπυρηνο desire HD (με ocing και custom Rom) και τρέχει αέρα.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Το Sygic θεωρείται βαρύ;

Γιατί έχω βάλει την beta 14.5 σε αρχαίο μονοπυρηνο desire HD (με ocing και custom Rom) και τρέχει αέρα.

 

Όχι δεν είναι... Αν αυτό άφησα να εννοηθεί τότε διορθώνω..

GPS Pocket PC Team
Link to comment
Share on other sites

Αυτά που λες τα κάνουν σχεδόν όλα.. Από εκεί και πέρα σε τι κινητό θα το βάλεις; μην πέσει και βαρύ...

Εγώ όπως έχω δηλώσει επανειλλημένα είναι οπαδός του igo Primo. Επίσης Sygic είναι καλό και navitel (φτιαγμένο από Ρώσους επομένως είναι αξιόλογο).αυτά από εμένα...

 

νομιζω στο navigon δεν κανει αυτο που ζητησα (τωρα μπορει να επεσα στην περιπτωση)

αν τοτε το κανουν ολα προτεινετε το πιο καλο και αξιοπιστο-γρηγορο σε ανταποκριση gps..

σε galaxy s5 θα εγκατασταθει..αυτο ομως δεν σημαινει οτι θελω ναναι και βαρυ ;)

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να σας ρωτήσω αν υπάρχει κάποιος που να χρησιμοποιεί το Route 66.

Έχω κάνει τις τελευταίες μέρες μια εκτεταμένη δοκιμή πολλών* προγραμμάτων πλοήγησης και βρίσκω ότι το Route 66 είναι το καλύτερο από όλα. Μιλάω πάντα για offline πλοήγηση.

Γιατί:

1. Κάνει την καλύτερη επιλογή διαδρομής, σε διαδρομές που πραγματικά υπάρχει καλύτερη επιλογή. Προτείνει κάθε φορά τη διαδρομή μου προτιμούν οι άνθρωποι που ξέρουν το μέρος. Αυτό έγινε για όλες τις διαδρομές που δοκίμασα (και ξέρω). Κανένα άλλο από τα προγράμματα που δοκίμασα δεν τα κατάφερε όπως το route 66. Σε όλα τα άλλα για να πετύχω τη σωστή διαδρομή έπρεπε να κάνω διορθώσεις προσθέτοντας στη διαδρομή ενδιάμεσα σημεία.

2. Είναι πολύ απλό και ίσως το πιο εύχρηστο από όλα τα υπόλοιπα.

3. Είναι το φτηνότερο από όλα τα αγοραστά (15 Ε η Ελλάδα)

 

Και τώρα το πρόβλημα. Δυστυχώς στην ταμπλέτα μου (Pipo M6 Pro) παρότι το πρόγραμμα δουλεύει πάντα άψογα, δεν δουλεύει σωστά το κατάστημά τους, και έτσι δεν μπορώ να αγοράσω την εφαρμογή. Η οποία εφαρμογή μετά από ένα μήνα τζάμπα δοκιμών, σταμάτησε να λειτουργεί. Δεν δουλεύει πια η πλοήγηση και μου ζητάει να την αγοράσω. Αυτό όμως δε γίνεται γιατί ακόμη κι αν (μετά από άπειρες δοκιμές) καταφέρω να μπω στο store, τελικά η εφαρμογή πάντα κρασάρει, σε κάποιο σημείο της διαδικασίας.

 

Δεν φαντάζομαι να είναι γενικό πρόβλημα της εφαρμογής με το Android. Μάλλον είναι φτιαγμένη για ακριβότερες ταμπλέτες και δεν δουλεύει σωστά το (in app) store στη δική μου κινέζικη ταμπλέτα. Δεν τους ενδιαφέρουν φαίνεται χρήστες σαν κι εμένα από αγορές όπως είναι η Ελλάδα.

 

Τους έστειλα κάμποσα μηνύματα αλλά παίρνω μόνο τυποποιημένες απαντήσεις και καμιά λύση. Καμιά ιδέα; Δέχομαι ακόμη και προτάσεις για το πως θα μπορούσα να ξεγελάσω την εφαρμογή για να πιστεύει ότι συνεχίζεται ακόμη ο μήνας της δωρεάν δοκιμής. Κανονικά δεν θα ρώταγα ποτέ κάτι τέτοιο, αλλά υπό αυτές τις συνθήκες, και αφού αυτοί δεν προτείνουν λύση για να μπορέσω να τους πληρώσω, το θεωρώ πλέον θεμιτό.

 

* Δοκίμασα τα Navfree, OsmAnd, Be on Road, Aponia, Navigon, Sygic, Mireo Don't Panic, Mapfactor, GPS Navigation & Maps. To Routes 66 τα σκίζει όλα, τόσο αντικειμενικά σε επιλογή διαδρομής, όσο και υποκειμενικά σε ότι αφορά την αισθητική μου, τις προτιμήσεις μου και τις ανάγκες μου.

Edited by PANKAN
Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να σας ρωτήσω αν υπάρχει κάποιος που να χρησιμοποιεί το Route 66.

Έχω κάνει τις τελευταίες μέρες μια εκτεταμένη δοκιμή πολλών* προγραμμάτων πλοήγησης και βρίσκω ότι το Route 66 είναι το καλύτερο από όλα. Μιλάω πάντα για offline πλοήγηση.

Γιατί:

1. Κάνει την καλύτερη επιλογή διαδρομής, σε διαδρομές που πραγματικά υπάρχει καλύτερη επιλογή. Προτείνει κάθε φορά τη διαδρομή μου προτιμούν οι άνθρωποι που ξέρουν το μέρος. Αυτό έγινε για όλες τις διαδρομές που δοκίμασα (και ξέρω). Κανένα άλλο από τα προγράμματα που δοκίμασα δεν τα κατάφερε όπως το route 66. Σε όλα τα άλλα για να πετύχω τη σωστή διαδρομή έπρεπε να κάνω διορθώσεις προσθέτοντας στη διαδρομή ενδιάμεσα σημεία.

2. Είναι πολύ απλό και ίσως το πιο εύχρηστο από όλα τα υπόλοιπα.

3. Είναι το φτηνότερο από όλα τα αγοραστά (15 Ε η Ελλάδα)

 

Και τώρα το πρόβλημα. Δυστυχώς στην ταμπλέτα μου (Pipo M6 Pro) παρότι το πρόγραμμα δουλεύει πάντα άψογα, δεν δουλεύει σωστά το κατάστημά τους, και έτσι δεν μπορώ να αγοράσω την εφαρμογή. Η οποία εφαρμογή μετά από ένα μήνα τζάμπα δοκιμών, σταμάτησε να λειτουργεί. Δεν δουλεύει πια η πλοήγηση και μου ζητάει να την αγοράσω. Αυτό όμως δε γίνεται γιατί ακόμη κι αν (μετά από άπειρες δοκιμές) καταφέρω να μπω στο store, τελικά η εφαρμογή πάντα κρασάρει, σε κάποιο σημείο της διαδικασίας.

 

Δεν φαντάζομαι να είναι γενικό πρόβλημα της εφαρμογής με το Android. Μάλλον είναι φτιαγμένη για ακριβότερες ταμπλέτες και δεν δουλεύει σωστά το (in app) store στη δική μου κινέζικη ταμπλέτα. Δεν τους ενδιαφέρουν φαίνεται χρήστες σαν κι εμένα από αγορές όπως είναι η Ελλάδα.

 

Τους έστειλα κάμποσα μηνύματα αλλά παίρνω μόνο τυποποιημένες απαντήσεις και καμιά λύση. Καμιά ιδέα; Δέχομαι ακόμη και προτάσεις για το πως θα μπορούσα να ξεγελάσω την εφαρμογή για να πιστεύει ότι συνεχίζεται ακόμη ο μήνας της δωρεάν δοκιμής. Κανονικά δεν θα ρώταγα ποτέ κάτι τέτοιο, αλλά υπό αυτές τις συνθήκες, και αφού αυτοί δεν προτείνουν λύση για να μπορέσω να τους πληρώσω, το θεωρώ πλέον θεμιτό.

 

* Δοκίμασα τα Navfree, OsmAnd, Be on Road, Aponia, Navigon, Sygic, Mireo Don't Panic, Mapfactor, GPS Navigation & Maps. To Routes 66 τα σκίζει όλα, τόσο αντικειμενικά σε επιλογή διαδρομής, όσο και υποκειμενικά σε ότι αφορά την αισθητική μου, τις προτιμήσεις μου και τις ανάγκες μου.

[ATTACH]47270[/ATTACH] ποιο από όλα λες; το πρώτο η το δεύτερο;

EDIT οκ το πρώτο κατέβασα αλλά για πες μου που είναι η εναλλαγή 2d/ 3d?

Edited by fuorigioco1981
Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να σας ρωτήσω αν υπάρχει κάποιος που να χρησιμοποιεί το Route 66.

Έχω κάνει τις τελευταίες μέρες μια εκτεταμένη δοκιμή πολλών* προγραμμάτων πλοήγησης και βρίσκω ότι το Route 66 είναι το καλύτερο από όλα. Μιλάω πάντα για offline πλοήγηση.

Γιατί:

1. Κάνει την καλύτερη επιλογή διαδρομής, σε διαδρομές που πραγματικά υπάρχει καλύτερη επιλογή. Προτείνει κάθε φορά τη διαδρομή μου προτιμούν οι άνθρωποι που ξέρουν το μέρος. Αυτό έγινε για όλες τις διαδρομές που δοκίμασα (και ξέρω). Κανένα άλλο από τα προγράμματα που δοκίμασα δεν τα κατάφερε όπως το route 66. Σε όλα τα άλλα για να πετύχω τη σωστή διαδρομή έπρεπε να κάνω διορθώσεις προσθέτοντας στη διαδρομή ενδιάμεσα σημεία.

2. Είναι πολύ απλό και ίσως το πιο εύχρηστο από όλα τα υπόλοιπα.

3. Είναι το φτηνότερο από όλα τα αγοραστά (15 Ε η Ελλάδα)

 

Και τώρα το πρόβλημα. Δυστυχώς στην ταμπλέτα μου (Pipo M6 Pro) παρότι το πρόγραμμα δουλεύει πάντα άψογα, δεν δουλεύει σωστά το κατάστημά τους, και έτσι δεν μπορώ να αγοράσω την εφαρμογή. Η οποία εφαρμογή μετά από ένα μήνα τζάμπα δοκιμών, σταμάτησε να λειτουργεί. Δεν δουλεύει πια η πλοήγηση και μου ζητάει να την αγοράσω. Αυτό όμως δε γίνεται γιατί ακόμη κι αν (μετά από άπειρες δοκιμές) καταφέρω να μπω στο store, τελικά η εφαρμογή πάντα κρασάρει, σε κάποιο σημείο της διαδικασίας.

 

Δεν φαντάζομαι να είναι γενικό πρόβλημα της εφαρμογής με το Android. Μάλλον είναι φτιαγμένη για ακριβότερες ταμπλέτες και δεν δουλεύει σωστά το (in app) store στη δική μου κινέζικη ταμπλέτα. Δεν τους ενδιαφέρουν φαίνεται χρήστες σαν κι εμένα από αγορές όπως είναι η Ελλάδα.

 

Τους έστειλα κάμποσα μηνύματα αλλά παίρνω μόνο τυποποιημένες απαντήσεις και καμιά λύση. Καμιά ιδέα; Δέχομαι ακόμη και προτάσεις για το πως θα μπορούσα να ξεγελάσω την εφαρμογή για να πιστεύει ότι συνεχίζεται ακόμη ο μήνας της δωρεάν δοκιμής. Κανονικά δεν θα ρώταγα ποτέ κάτι τέτοιο, αλλά υπό αυτές τις συνθήκες, και αφού αυτοί δεν προτείνουν λύση για να μπορέσω να τους πληρώσω, το θεωρώ πλέον θεμιτό.

 

* Δοκίμασα τα Navfree, OsmAnd, Be on Road, Aponia, Navigon, Sygic, Mireo Don't Panic, Mapfactor, GPS Navigation & Maps. To Routes 66 τα σκίζει όλα, τόσο αντικειμενικά σε επιλογή διαδρομής, όσο και υποκειμενικά σε ότι αφορά την αισθητική μου, τις προτιμήσεις μου και τις ανάγκες μου.

Το navfree τί λέει;

Το εγκατέστησα πρόσφατα αλλά δεν το έχω τεστάρει στον δρόμο.

Φαίνεται το ποιό ενδιαφέρον από τα free.

Άν θέλεις πες μας και ποιό ήταν το χειρότερο στις δρομολογήσεις.

Link to comment
Share on other sites

για πες μου που είναι η εναλλαγή 2d/ 3d?

http://www.66.com/GR/ypostirixi/erotiseis/ploigisi/how-to-switch-from-a-2d-map-to-a-3d-map/

Swipe two fingers down to change the perspective from 2D to 3D and swipe two fingers up to change perspective from 3D to 2D.

Edited by xalaros
Link to comment
Share on other sites

Δες

για το 2D-3D. Το βρήκα από εδώ.

 

Πρόσεξες ότι όταν του βάλεις μια διαδρομή (ιδίως μακρινή) σου δίνει εναλλακτικές επιλογές που μπορείς να τις κοιτάς όση ώρα θες μέχρι να αποφασίσεις; Από τα υπόλοιπα που δοκίμασα, μόνο το navigon σου βγάζει κάποιες εναλλακτικές αλλά και αυτό εντελώς ηλιθίως, αν δεν επιλέξεις ποιά θέλεις μέσα σε 40" ξεκινάει την πλοήγηση στη πρώτη που μπορεί να είναι και η χειρότερη.

 

Δοκίμασέ το offline στην αναζήτηση μικρών χωριών. Το δοκίμασα ψάχνοντας τη Στράνωμα και τον Άνω Κάμπο (5-10 σπίτια) στην ορεινή Ναυπακτία. Δεν τα βρίσκουν όλα τα προγράμματα.

 

Το δοκίμασα σε μια διαδρομή από το Παλαιό Φάληρο στη Δάφνη που με πήγε ακριβώς όπως πάνε αυτοί που ξέρουν και τις δύο γειτονιές (από Μπακνανά) και όχι από τους φαινομενικά μεγαλύτερους δρόμους.

 

Αλλά για μένα η κορυφαία επίδοσή του ήταν η δοκιμή που έκανα στην αναζήτηση της διαδρομής από την Αθήνα στη Βοβούσα Ιωαννίνων.

Μου έκανε τρεις προτάσεις που ήταν και οι τρεις ολόσωστες (όπως πάνε αυτοί που ξέρουν το μέρος) ενώ κανένα από τα υπόλοιπα προγράμματα που αναφέρω πιο πάνω, δεν έκανε έστω μία σωστή πρόταση. Οι διαφορές ανάμεσα στις σωστές επιλογές του Route66 και τις λάθος επιλογές των υπόλοιπων προγραμμάτων, είναι φαινομενικά μικρές, αλλά στη πράξη είναι πάρα πολύ μεγάλες τόσο σε χρόνο όσο και σε κόπο οδήγησης. Απορώ πόσο καλύτερη είναι η ιεράρχηση των δρόμων στους χάρτες που χρησιμοποιεί το Routes66.

 

Επίτρεψέ μου να σου περιγράψω τις 3 προτάσεις του Routes66 κι αν θες κοίτα το και σε χάρτη για να καταλάβεις τι λέω.

1. Σε ανεβάζει βόρεια από τον Ε75 (ΠΑΘΕ). Ελάχιστοι θα το επιλέξουν γιατί είναι μακρύτερο σε χλμ και σε χρόνο. Απευθύνεται όμως σε αυτούς που απεχθάνονται το οδήγημα στους στενούς δρόμους των άλλων επιλογών που είναι οι κλασσικές διαδρομές.

2. Ανεβαίνει στα Γιάννενα από το Ρίο. Εκεί παίρνει την Εγνατία την οποία αφήνει στην έξοδο 6 (Αράχθου-Ανατολικού Ζαγορίου) για να ανηφορίσει προς τα βουνά. Όλα τα άλλα προγράμματα προτείνουν την έξοδο από την Εγνατία από την προηγούμενη ημιέξοδο, αμέσως μετά τη μεγάλη σήραγγα του Δρίσκου. Και εδώ με τρέλλανε. Πράγματι μέχρι πριν 1-2 χρόνια όλοι από την ημιέξοδο μετά το Δρίσκο πήγαιναν στο Ανατολικό Ζαγόρι. Για να φουλάρουν πιο πριν στο τελευταίο βενζινάδικο που βρίσκεται στη Μπαλτούμα. Αλλά έλα όμως που άνοιξε νέο βενζινάδικο στην έξοδο 6 και από τότε, αυτή είναι η έξοδος επιλογής για όσους κατευθύνονται προς τα εκεί! Πως το βρίσκει το Routes 66; Λαμβάνει υπόψη του τα βενζινάδικα; Στοιχεία χρηστών; ΚΑΝΕΝΑ άλλο πρόγραμμα πάντως δεν σου προτείνει τη νέα σωστή διαδρομή.

3. Ανηφορίζει βόρεια από Δομοκό, ακολουθώντας τον Ε65 μέχρι την Καλαμπάκα και από εκεί συναντά την Εγνατία. Είναι η πιο άνετη και ασφαλής διαδρομή από Αθήνα. Το πρόβλημα είναι μετά την Καλαμπάκα. Όλα τα υπόλοιπα προγράμματα σου προτείνουν να συναντήσεις την Εγνατία στην έξοδο της Παναγιάς (Μέτσοβο), ακολουθώντας τη παλιά διαδρομή προς Κατάρα. ΜΟΝΟ το Routes66 φαίνεται λαμβάνει υπόψη του το γεγονός ότι η Εγνατία είναι δρομάρα και ότι ο δρόμος Περιβόλι-Βοβούσα είναι εδώ και μερικά χρόνια άσφαλτος, και έτσι σε οδηγεί ολόσωστα από τα Γρεβενά. Από ένα δρόμο δηλαδή που έχει απείρως λιγότερες και πολύ πιο άνετες στροφές, με απείρως λιγότερη κίνηση, και τελικά είναι πολύ πιο γρήγορος και πιο ξεκούραστος από τον προηγούμενο. Μόνο αυτοί που πάνε Μέτσοβο-Γιάννενα, κάποιες νταλίκες που πάνε Ηγουμενίτσα και οι τουρίστες που θέλουν να δουν τη Κατάρα πάνε προς Μέτσοβο. Αυτοί που ξέρουν το μέρος πάνε από Γρεβενά όπως προτείνει το Routes66

 

3-0 λοιπόν στην επιλογή της συγκεκριμένης διαδρομής για το Routes66 έναντι όλων των υπόλοιπων.

Edited by PANKAN
Link to comment
Share on other sites

Ε λοιπόν εντάξει...μας έπεισες...θα το δοκιμάσω...!!!

Αν αποφασίσεις να δώσεις τα 15 για Ελλάδα ή 20 για Ευρώπη για να το αγοράσεις, ενημέρωσέ με αν σου λειτουργεί το in app store. Αν μπόρεσες δηλαδή να το αγοράσεις. Εγώ σκέφτομαι ακόμα και την πατέντα να το αγοράσω σε μια mainstream συσκευή και μετά να το μεταφέρω στη ταμπλέτα μου. Έχει λεπτομερείς οδηγίες για το πως γίνεται αλλά ανησυχώ μήπως τελικά δεν μου δουλεύει ούτε αυτό το κομμάτι της εφαρμογής. Αυτοί βέβαια με έχουν χεσμένο. Μετά σου λέει φταίνε αυτοί με τα σπασμένα.

 

Το navfree τί λέει;

Το εγκατέστησα πρόσφατα αλλά δεν το έχω τεστάρει στον δρόμο.

Φαίνεται το ποιό ενδιαφέρον από τα free.

Άν θέλεις πες μας και ποιό ήταν το χειρότερο στις δρομολογήσεις.

Δυστυχώς το Navfree δεν κάνει καθόλου offline αναζητήσεις. Δεν σου βρίσκει offline ούτε την Αθήνα. Όσο καλό κι αν είναι, αυτός είναι λόγος απόρριψης.

Από τα δωρεάν (αυτή τη στιγμή) το καλύτερο είναι το Be-on-Road. Ούτε κι αυτό κάνει πλήρεις offline αναζητήσεις. Σου βρίσκει offline τις πόλεις-χωριά αλλά μόνο κάποιες διευθύνσεις οδών. Θα σου βρει για παράδειγμα ένα δρόμο στο κέντρο της Αθήνας αλλά όχι στα Γλυκά Νερά ή το Παλαιό Φάληρο (που θα εντοπίσει μόνο κάποιο κεντρικό σημείο της πόλης-δήμου).

 

Τι έχω κάνει εγώ και τι θα συνεχίσω να κάνω αν δεν μπορέσω τελικά να αγοράσω το Route 66;

Έχω εγκατεστημένα και το Route 66 και το Be-on-Road. Ψάχνω τη διαδρομή και στα δύο και με το αποτέλεσμα του Route 66 (που το θεωρώ πιο σωστό αλλά δεν μου κάνει πια πλοήγηση) κάνω διόρθωση στη διαδρομή του Be-on-Road. Πλοήγηση με το Be-on-Road.

 

Α, ναι. Και μακράν το χειρότερο είναι το Mapfactor. Κάνει χάλια επιλογή διαδρομής.

Link to comment
Share on other sites

Αν αποφασίσεις να δώσεις τα 15 για Ελλάδα ή 20 για Ευρώπη για να το αγοράσεις, ενημέρωσέ με αν σου λειτουργεί το in app store. Αν μπόρεσες δηλαδή να το αγοράσεις. Εγώ σκέφτομαι ακόμα και την πατέντα να το αγοράσω σε μια mainstream συσκευή και μετά να το μεταφέρω στη ταμπλέτα μου. Έχει λεπτομερείς οδηγίες για το πως γίνεται αλλά ανησυχώ μήπως τελικά δεν μου δουλεύει ούτε αυτό το κομμάτι της εφαρμογής. Αυτοί βέβαια με έχουν χεσμένο. Μετά σου λέει φταίνε αυτοί με τα σπασμένα.

 

 

Δυστυχώς το Navfree δεν κάνει καθόλου offline αναζητήσεις. Δεν σου βρίσκει offline ούτε την Αθήνα. Όσο καλό κι αν είναι, αυτός είναι λόγος απόρριψης.

Από τα δωρεάν (αυτή τη στιγμή) το καλύτερο είναι το Be-on-Road. Ούτε κι αυτό κάνει πλήρεις offline αναζητήσεις. Σου βρίσκει offline τις πόλεις-χωριά αλλά μόνο κάποιες διευθύνσεις οδών. Θα σου βρει για παράδειγμα ένα δρόμο στο κέντρο της Αθήνας αλλά όχι στα Γλυκά Νερά ή το Παλαιό Φάληρο (που θα εντοπίσει μόνο κάποιο κεντρικό σημείο της πόλης-δήμου).

 

Τι έχω κάνει εγώ και τι θα συνεχίσω να κάνω αν δεν μπορέσω τελικά να αγοράσω το Route 66;

Έχω εγκατεστημένα και το Route 66 και το Be-on-Road. Ψάχνω τη διαδρομή και στα δύο και με το αποτέλεσμα του Route 66 (που το θεωρώ πιο σωστό αλλά δεν μου κάνει πια πλοήγηση) κάνω διόρθωση στη διαδρομή του Be-on-Road. Πλοήγηση με το Be-on-Road.

 

Α, ναι. Και μακράν το χειρότερο είναι το Mapfactor. Κάνει χάλια επιλογή διαδρομής.

 

Έχεις δίκιο για το navfree. Όταν το δοκίμασα ήμουν σε WiFi και τα έβρισκε όλα !

Στο Be-on-Road πώς στο καλό γράφουμε αριθμούς ;;;

Link to comment
Share on other sites

Στο Be-on-Road πώς στο καλό γράφουμε αριθμούς ;;;

Ψάξτο λίγο θα το βρεις. Δεν θυμάμαι καθόλου αν έχει δικό του πληκτρολόγιο (μάλλον) ή χρησιμοποιεί του android.

Και δεν μπορώ να το δω, γιατί μου έχει κατασχέσει την ταμπλέτα η κόρη και είναι στο χωριό :O.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...