Jump to content

[Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια σε 1 μηνα θαπαω στη βιεννη και θελω να χρησιμοποιησω ενα προγραμμα gps για να πηγαινω απο ενα αξιοθεατο στο αλλο,χωρις ομως ιντερνετ γιατι θα χρεωνομαι εκει.

Μου προτεινανε το sygic.

Εφοσον συμφωνειτε, θα πρεπει με καποιο τροπο να αποθηκευσω το χαρτη της βιεννης πριν παω εκει?

Επισης μπορω πριν παω εκει,να αποθηκευσω σε αυτον το χαρτη καποια σημεια ενδιαφεροντος ωστε οταν θαμαι στο ταξιδι μου να παταω κατευθειαν το σημειο που θελω να με οδηγησει χωρις να γραφω οδους καθε φορα?

 

αφου κατεβασεις και εγκαταστησεις στο τηλεφωνο σου το sygic (ή οποιαδηποτε αλλη εφαρμογη πλογηασης επιλεξεις) θα κατεβασεις μεσα απο την εφαρμογη και τον χαρτη της Αυστριας και εισαι ετοιμος!

αυτοματα θα ενημερωθουν και τα αντιστοιχα σημεια ενδιαφεροντος :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 23,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Παιδια σε 1 μηνα θαπαω στη βιεννη και θελω να χρησιμοποιησω ενα προγραμμα gps για να πηγαινω απο ενα αξιοθεατο στο αλλο,χωρις ομως ιντερνετ γιατι θα χρεωνομαι εκει.

Μου προτεινανε το sygic.

Εφοσον συμφωνειτε, θα πρεπει με καποιο τροπο να αποθηκευσω το χαρτη της βιεννης πριν παω εκει?

Επισης μπορω πριν παω εκει,να αποθηκευσω σε αυτον το χαρτη καποια σημεια ενδιαφεροντος ωστε οταν θαμαι στο ταξιδι μου να παταω κατευθειαν το σημειο που θελω να με οδηγησει χωρις να γραφω οδους καθε φορα?

 

Να πούμε κιόλας ότι είναι επί πληρωμή το συγκεκριμένο πρόγραμμα.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

παιδια ευχαριστω αλλα δε μυο λυσατε μια απορια.

στον χαρτη μπορω offline να αποθηκευσω σε "αγαπημενα" καποια αξιοθεατα της βιεννης βαζοντας τις διευθυνσεις τους ωστε οταν θαμαι εκει στο κρυο και θα θελω να πατησω να με παει γρηγορα σενα απαυτα τα αγαπημενα σημεια να το επιλεγω και να με παει.χωρις να καθομαι να γραφω την οδο πουναι ολοκληρο μακρυναρι.

γινεται?

Hamurabi
Link to comment
Share on other sites

παιδια ευχαριστω αλλα δε μυο λυσατε μια απορια.

στον χαρτη μπορω offline να αποθηκευσω σε "αγαπημενα" καποια αξιοθεατα της βιεννης βαζοντας τις διευθυνσεις τους ωστε οταν θαμαι εκει στο κρυο και θα θελω να πατησω να με παει γρηγορα σενα απαυτα τα αγαπημενα σημεια να το επιλεγω και να με παει.χωρις να καθομαι να γραφω την οδο πουναι ολοκληρο μακρυναρι.

γινεται?

 

Θα τα αποθηκευσεις στα Αγαπημενα. Θα πατησεις Πλοηγηση Σε και μετα Αγαπημενα. Θα σου ανοιξει η λιστα και θα επιλεξεις που θελεις να πας :)

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Παιδια χαιρετω,σκεφτομαι σοβαρα να αγορασω το note 2.Ο τελευταιος μου ενδοιασμος να μη το παρω ειναι το θεμα πλοηγηση.Το χρησιμοποιω σε ημιεπαγγελματικη χρηση και μεχρι στιγμης με nokia maps ημουν σχεδον πληρως ευχαριστημενος.Υπαρχει αντιστοιχα καλο προγραμμα στο android που να φορτωνω απο πριν τους χαρτες και να μη τρωει πολλα δεδομενα μεσω νετ?Αν ναι ποιο?
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδια χαιρετω,σκεφτομαι σοβαρα να αγορασω το note 2.Ο τελευταιος μου ενδοιασμος να μη το παρω ειναι το θεμα πλοηγηση.Το χρησιμοποιω σε ημιεπαγγελματικη χρηση και μεχρι στιγμης με nokia maps ημουν σχεδον πληρως ευχαριστημενος.Υπαρχει αντιστοιχα καλο προγραμμα στο android που να φορτωνω απο πριν τους χαρτες και να μη τρωει πολλα δεδομενα μεσω νετ?Αν ναι ποιο?

 

Όλα όσα αναφέρονται στο παρόν θέμα, όπως Sugic, Igo, Don't panic, Navigon κλπ

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Μεταξυ αυτων??Οι τιμες ολων αυτων ειναι παραπλησιες?
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μεταξυ αυτων??Οι τιμες ολων αυτων ειναι παραπλησιες?

 

Το πιο φτηνό που βρήκα για Ελλάδα και να πληρώνεις με PayPal, ήταν το don't panic (Mireo). Καπου 17 ευρώ κόστισε. Σχετικά αξιόπιστο αλλά οχι κορυφαίο, με μέτριο UI. Ένα κακό είναι ότι δεν αναβαθμίζει δωρεάν τους χάρτες.

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Koprinioti για τοnote 2 μην έχεις ενδοιασμούς. Ειδικά για το GPS δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα. Εγώ αγόρασα τοdont panic (προσοχή Όχι από το μάρκετ) και για την Ελλάδα είμαι κομπλέ. Τώρα για Ευρώπη υπάρχουν καλύτερα προγράμματα τα δοκιμάζεις και βλέπεις ποιο αξίζει και αν να το αγοράσεις

Σαν συσκευή καλυτερο gps δέκτη δεν θα βρεις

Link to comment
Share on other sites

Περισσοτερο φιλε με ενδιαφερει η πλοηγηση σε μεγαλες πολεις κυριως Αθηνα και λιγοτερο Θεσσαλονικη,Πατρα,Λαρισσα.Βλεπω Αθηνα βρισκεσαι εισαι ικανοποιμενος απο την πλογηση του στην Αθηνα?Ποσο το αγορασες το don't panic και απο που?Ο φιλος παραπανω ειπε οτι δεν εχει δωρεαν αναβαθμιση στους χαρτες ομως... Edited by KOPRINIOTIS
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά είναι για Αθήνα και λοιπές πόλεις Ελλάδας.έχει και δακτύλιο για Αθήνα που αλλά προγράμματα δεν έχουν.

Εγώ πήρα την έκδοση με δωρεάν αναβαθμίσεις χαρτών για πάντα.

Κοστίζει κάδου 39 ευρώ και μπορείς να το αγοράσεις από το site ngi.gr ή από καταστηματα forthnet.

Η έκδοση από τοplay store είναι πιο φθηνή αλλά μετά θα πρέπει να ξανααγορασεις τον χάρτη καθε φορα που θα θέλεις ενημερωμένο χάρτη. Έτσι τελικά θα σου βγει πολύ πιο ακριβά

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω πολυ!Θα το εχω στα υποψην μου,ποιας εταιρειας χαρτες εχει ξερεις?
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ngi.

πολυ καλο προγραμμα ειναι και το igo,δοκιμασε το και αυτο εχει πολλους και φανατικους υποστηρικτες,οπως επισης και το τομτομ το οποιο για την ωρα δεν διατιθεται ομως για το note 2

ριξε ενα διαβασμα στις τελευταιες σελιδες τουλαχιστον στο θεμα που βρισκομαστε θα βρεις πολλες πληροφοριες για το θεμα που σε ενδιαφερει.

Link to comment
Share on other sites

ngi.

πολυ καλο προγραμμα ειναι και το igo,δοκιμασε το και αυτο εχει πολλους και φανατικους υποστηρικτες,οπως επισης και το τομτομ το οποιο για την ωρα δεν διατιθεται ομως για το note 2

ριξε ενα διαβασμα στις τελευταιες σελιδες τουλαχιστον στο θεμα που βρισκομαστε θα βρεις πολλες πληροφοριες για το θεμα που σε ενδιαφερει.

 

Αν ειδα καλά στο play store, μολις βγηκε και το tom tom, τουλαχιστον γιατο siii μου!

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος κάτοχος του Samsung Galaxy Nexus, που να κατάφερε να τρεξει το iGO κανονικά;

 

Πέρα απ' το ότι υπάρχουν 500 διαφορετικά .apk και 500 διαφορετικά sys.txt, την πρώτη φορά τρέχει κανονικά αλλά δεν ξανανοίγει αν δεν κάνω clear data..

Link to comment
Share on other sites

παιδια για andoid jelly beam 4.1. κ.λ.π θελει το καταληλο apk για 4.1 με την αναλυση που εχει το τηλεφωνο η το tablet για να τρεξει σε is creem τρεχει και αυτο που εχετε ....

http://www.facebook.com/photo.php?fbid=568971986488193&set=a.322449567807104.91091.322436297808431&type=1&theaternokia 3110 -nokia 3120-vodafon joy845- Huawei ideos x3- sony ericsson xperia neo v samsung galaxy POCET GTS-5300-thl w100- pipo-s2 lenovo thinkpad E540 ICORE 5 4210M

Hiaomi Redmy Note 2 Prime

Link to comment
Share on other sites

Αν ειδα καλά στο play store, μολις βγηκε και το tom tom, τουλαχιστον γιατο siii μου!

Το βρισκετε ρε παιδια στο tom tom?Ειναι πολυ <λιγο> για εφαρμογη πλοηγησης

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος κάτοχος του Samsung Galaxy Nexus, που να κατάφερε να τρεξει το iGO κανονικά;

 

Πέρα απ' το ότι υπάρχουν 500 διαφορετικά .apk και 500 διαφορετικά sys.txt, την πρώτη φορά τρέχει κανονικά αλλά δεν ξανανοίγει αν δεν κάνω clear data..

 

Τα apk είναι 2.

Τα υπόλοιπα αρχεία πρέπει να είναι συγκεκριμένα ανάλογα με την ανάλυση του κινητού.

Αλλά το τελικό αποτέλεσμα δικαιώνει την προσπάθεια.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

ngi.

πολυ καλο προγραμμα ειναι και το igo,δοκιμασε το και αυτο εχει πολλους και φανατικους υποστηρικτες,οπως επισης και το τομτομ το οποιο για την ωρα δεν διατιθεται ομως για το note 2

ριξε ενα διαβασμα στις τελευταιες σελιδες τουλαχιστον στο θεμα που βρισκομαστε θα βρεις πολλες πληροφοριες για το θεμα που σε ενδιαφερει.

NGI χαρτες δεν ειχε και το destinator?Τοτε θα εχει πολυ καλους χαρτες και αυτο,αν βεβαια βρισκονται στο ιδιο επειπεδο με του destinator!!Ευχαριστω:) Edited by KOPRINIOTIS
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

το igo τρεχει χαρτες navteq- tomtom teleatlas -και cit . απο οτι ξερω !!!

http://www.facebook.com/photo.php?fbid=568971986488193&set=a.322449567807104.91091.322436297808431&type=1&theaternokia 3110 -nokia 3120-vodafon joy845- Huawei ideos x3- sony ericsson xperia neo v samsung galaxy POCET GTS-5300-thl w100- pipo-s2 lenovo thinkpad E540 ICORE 5 4210M

Hiaomi Redmy Note 2 Prime

Link to comment
Share on other sites

O χάρτης της CIT είναι αρχαίος οπότε ξέχνα τον. Αν είναι να μιλήσουμε γι'αυτούς να αναφέρω και τον χάρτη της DIS.

Γενικά navteq και tomtom είναι αυτοί που αξίζουν και ο epsilon που ανανεώνεται μεν, αλλά είναι ο χειρότερος δε.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρες.

Έχω εγκαταστήσει σε ένα xperia mini με GB την εφαρμογή 1touch όπως και τη Gr Med.

Στην ουσία έχουν poi (φαρμακεία, νοσοκομεία και άλλα) και όταν επιλέξεις να πας σε κάποιο ανοίγουν ένα πρόγραμμα για να πλοηγηθείς.

Το 1touch ανοίγει το Google Maps ενώ το Gr Med μου δίνει επιλογή ανάμεσα στο Maps και το Internet.

Όταν είχα εγκατεστημένο και το iGO υπήρχε στη λίστα επιλογής και των δύο (δυστυχώς όμως το iGo που είχα δεν μπορούσε να "καταλάβει" gps coordinates και μου έβγαζε μήνυμα σφάλματος.

Πήγα λοιπόν στο Sygic το οποίο και είναι μάλλον καλύτερο από το iGo και θα μείνω εδώ.

Έλα μου όμως που το sygic δεν εμφανίζεται στη λίστα....

Κανενός εκ των δύο προγραμμάτων....

Μήπως λοιπόν ξέρει κανείς πώς μπορώ να προσθέσω το sygic ως άλλη μία επιλογή στο πλαίσιο διαλόγου complete action using ?:confused:

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Υπάρχει κάποιος κάτοχος του Samsung Galaxy Nexus, που να κατάφερε να τρεξει το iGO κανονικά;

 

Πέρα απ' το ότι υπάρχουν 500 διαφορετικά .apk και 500 διαφορετικά sys.txt, την πρώτη φορά τρέχει κανονικά αλλά δεν ξανανοίγει αν δεν κάνω clear data..

 

Υπάρχει ξεχωριστό θέμα για το iGO, ρίξε μια ματιά εκεί.... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=314557

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Το βρισκετε ρε παιδια στο tom tom?Ειναι πολυ <λιγο> για εφαρμογη πλοηγησης

 

Και εγώ που το δοκίμασα δεν ενθουσιάστηκα....καλύτερο μου φάνηκε το navigon

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...