Jump to content

[Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τελικα οι χρηστες του sygic aura, ειναι ευχαριστημενοι με τις δρομολογησεις του;

Αλήθεια είστε ευχαριστημένοι παιδιά; Σκέφτομαι κι εγώ να το αγοράσω (το Eastern Europe). Μόλις κατέβασα την trial έκδοση να την δοκιμάσω. Μεταξύ του igo και του sygic ποιο θα προτιμούσατε;

 

Υ.Γ. Το igo δεν το βρίσκω για android. Μπορεί να δώσει κάποιος link;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 23,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Εγώ δεν είχα ποτέ πρόβλημα με τις δρομολογήσεις του sygic. Οχι οτι το χρησιμοποιώ όλη την ώρα βέβαια. Άλλοι έχουν πει οτι δεν τους άρεσαν. Αφού κατέβασες το trial θα δείς και μόνος σου.

Το igo για android δεν υπάρχει κάπου να το αγοράσεις. Θεωρητικά το παίρνουν μόνο κάποιοι κατασκευαστές για να το βάλουν στις συσκευές τους.

Κάποια στιγμή η navngo είπε οτι θα βγάλει το primo για android που είναι σαφώς ανώτερο απο το amigo-ειδές igo my way που υπάρχει τώρα.

Link to comment
Share on other sites

unfortunately, PowerAMP 2.0 can't work on (buggy) custom ROMs.

 

You can downgrade to PowerAMP v1.4 by installing it from http://powerampapp.com/download/PowerAMP-1.4-build-387.apk

 

Η απάντηση που πήρα πριν λίγο από τον δημιουργό της εφαρμογής power amp.

 

Ισχύει και σε άλλους αυτό ?

 

Sent from my HTC HD2 using Tapatalk

Μια χαρά παίζει σε μενα με CM7

 

Μπορειτε να μου προτεινετε μια εφαρμογη calendar, που να εχει πρωτη μερα τη Δευτερα και τελευταια την Κυριακη;

Calengoo, Jorte...

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

unfortunately, PowerAMP 2.0 can't work on (buggy) custom ROMs.

 

You can downgrade to PowerAMP v1.4 by installing it from http://powerampapp.com/download/PowerAMP-1.4-build-387.apk

 

Η απάντηση που πήρα πριν λίγο από τον δημιουργό της εφαρμογής power amp.

 

Ισχύει και σε άλλους αυτό ?

 

Sent from my HTC HD2 using Tapatalk

 

Παιζει τελεια και σε μενα σε cm7.

Oneplus 6 8/128
Link to comment
Share on other sites

Αλήθεια είστε ευχαριστημένοι παιδιά; Σκέφτομαι κι εγώ να το αγοράσω (το Eastern Europe). Μόλις κατέβασα την trial έκδοση να την δοκιμάσω. Μεταξύ του igo και του sygic ποιο θα προτιμούσατε;

 

Υ.Γ. Το igo δεν το βρίσκω για android. Μπορεί να δώσει κάποιος link;

Link επίσημο δεν υπάρχει.

Μόνο "παραπλεύρως" αν δεν το έχει από την αρχή η συσκευή σου.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν είσαι root κύριοι τι γίνεται?

 

Εγώ περιμένω εκτός από το google maps να μου έρθει ενημέρωση και για μια ακόμα εφαρμογή. Αν μετά επιλέξω ενημέρωση όλων και όχι ένα ένα τα app, ενημερώνετε και το google maps κανονικά.

LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

για να τρέχει το navigon κατευθείαν , χωρίς ιντερνετ η να παγώσουμε το μαρκετ

 

κάνουμε εγκατάσταση το permissions

https://market.android.com/details?id=com.stericson.permissions&hl=en

η

me to Barcode scaner

 

http://chart.apis.google.com/chart?cht=qr&chs=150x150&chl=http://www.appbrain.com/app/com.stericson.permissions?install=web

 

Τρέχουμε το πρόγραμμα ,Επιλέγουμε navigon

 

http://img263.imageshack.us/img263/9746/123py.jpg

 

Πατάμε το owner: com.android.vending

Πατάμε το αριστερό κουμπί του κινητού μας(μενού)/ Και κάνουμε reboot

και τρέχουμε το navigon κατευθείαν , χωρίς ιντερνετ η να παγώσουμε το μαρκετ

OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

Το mybackup pro, στην επιλογη 'applications-media', κρατα backup και τα settings που εχουμε ορισει σε καθε εφαρμογη;

Στην επιλογη data τις ακριβως παιρνει backup?

Edited by karib
Link to comment
Share on other sites

υπαρχει καποια εφαρμογη ατζεντας με υπενθύμιση-ειδοποιηση ?

Το calendar του android... ;)

Ψάχνεις κάτι εξιδεικευμένο;

 

Το mybackup pro, στην επιλογη 'applications-media', κρατα backup και τα settings που εχουμε ορισει σε καθε εφαρμογη;

Στην επιλογη data τις ακριβως παιρνει backup?

Για να πάρει τα settings της κάθε εφαρμογής πρέπει να είσαι root

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

καποια εφαρμογη να αντιγραφει ολα τα δεδομενα της καρτας μνημης στην μνημη του κινητου και αντιστροφαυπαρχει?

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

Θέλω μία εφαρμογή που να αποκρύπτει τα SMS από συγκεκριμένο αποστολέα και να μπορώ με κάποιο τρόπο να τα διαβάσω μόνο εγώ. Προσοχή δεν θέλω να σβήσει τα SMS ή να τα μπλοκάρει παρά μόνο να τα κρύψει από κοινή θέα.
Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Θέλω μία εφαρμογή που να αποκρύπτει τα SMS από συγκεκριμένο αποστολέα και να μπορώ με κάποιο τρόπο να τα διαβάσω μόνο εγώ. Προσοχή δεν θέλω να σβήσει τα SMS ή να τα μπλοκάρει παρά μόνο να τα κρύψει από κοινή θέα.

 

Go SMS Pro, δωρεαν και αυτο που θες ακριβως

http://goo.gl/m5UT0

Samsung S21 Ultra

Samsung Note 9

Samsung Galaxy Watch 4

[c0rrupt3d_tranSm1SS10n]

Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις πως μπωρο να αποκρυψω απο την γκαλερυ του κινητου μας φακελους με φωτο?? καπου διαβασα αν θυμαμαι καλα φτιαχνουμε ενα αρχειο wold και γραφουμε μεσα no data και το βαζουμε στο φακελο που θελουμε και αυτος μετα δεν φενεται... ισχυει κατι τετιο??
Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλησπέρα. Προχτές πήρα το Samsung Galaxy Y. Πείτε πιο πρόγραμμα πλοήγησης να βάλω? Ηγουμενίτσα μένω. Το λέω αυτό γιατί θα χρειαστώ κάτι που να είναι όσο πιο ενημερωμένο. Μην με βάζετε να διαβάσω 120 σελίδες. Με μια λέξη.....
Link to comment
Share on other sites

Καποια εφαρμογη που να αλλαζει το Icon της μπαταριας?

 

Κάνε μια δοκιμή με την uot kitchen με μια αναζήτηση στο google. Έχει παρά πολλές επιλογές για διάφορα πράγματα.

 

Sent from my HTC HD2 using Tapatalk

 

Με το go keyboard, πως γίνεται όταν γράφεις μια λέξη και είναι λάθος με το σβήσιμο του τελευταίου γράμματος να μπορείς να διορθώσεις όλη την λέξη χωρίς να χρειάζεται να την σβήσεις ολόκληρη;

Επίσης ,γίνεται να αλλάξουν σειρά οι προτάσεις που εμφανίζονται στο πάνω μέρος του πληκτρολογίου; Μου εμφανίζει με την σειρά,τελεία , κόμμα,

Αγγλικό ερωτηματικό, θαυμάστικο κοκ.

Μέχρι στιγμής πάντως με κερδίζει το smart keyboard με μοναδικό πρόβλημα που με ενοχλεί είναι ότι πολλές φορές η πρώτη πρόταση που εμφανίζει, είναι τονισμένη δυο φορές σε προπαραλήγουσα και λήγουσα π.χ.

 

Κατά λάθος έκανα συνεχόμενο post συγνώμη.

 

Sent from my HTC HD2 using Tapatalk

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

παιδια καποιο widget καιρου που να ειναι πολυ μικρο στο μεγεθος(το εικονιδιο εννοω) οσο μια εφαρμογη???
Link to comment
Share on other sites

παιδια καποιο widget καιρου που να ειναι πολυ μικρο στο μεγεθος(το εικονιδιο εννοω) οσο μια εφαρμογη???

 

πιο μικρο απο το μανισιο της samsung?

 

Sent from my iphone 4

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα το IGO 8.4 αλλά η οθόνη μου είναι 3'' κ μου τα δείχνει μεγάλα κ όχι όλο το μενού επομένος. Πώς το φτιάχω αυτό?
Link to comment
Share on other sites

να λεει μονο την θερμοκρασια δεν με πειραζει...

 

Δες αυτό https://market.android.com/details?id=com.BeetelRockWeather&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5CZWV0ZWxSb2NrV2VhdGhlciJd

 

Sent from my GT-I5800 using Tapatalk

My phones: LG GOOGLE NEXUS 5 16GB (BLACK) LG G5 32GB, SAMSUNG GALAXY NOTE 8 64GB

My tablet: LG G PAD V400 7.0 8GB (BLACK)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...