Jump to content

[Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στο 3g watchdog η μέτρηση για το upload πρεπει να είναι ενεργοποιημένη ή όχι;

Δεν ξέρω αν παίζει ρόλο, έχω wind

 

Sent from my HTC HD2 using Tapatalk

 

φυσικά και πρέπει, KB είναι και αυτά και χρεώνονται...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 23,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

παιδια υπαρχει καποια εφαρμογη που να μας δειχνει αυτος που μας παιρνει τηλ η παίρνουμε εμεις σε ποιο δίκτυο ανήκει??
Link to comment
Share on other sites

παιδια υπαρχει καποια εφαρμογη που να μας δειχνει αυτος που μας παιρνει τηλ η παίρνουμε εμεις σε ποιο δίκτυο ανήκει??

 

αν εχεις γουατς απ υπαρχει η εφαρμογη whats up finder

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

αν εχεις γουατς απ υπαρχει η εφαρμογη whats up finder

 

wind εχω και θα το κανω cosmote τον αλλο μηνα!

δεν υπαρχει κατι ετσι?

πως θυμομουν οτι παλια υπηρχαν τετοια προγραμματα..μαλλον θα κανω λαθος.

Link to comment
Share on other sites

ξέρετε αν μπορώ να βρω κάπου widgets για το tapatalk?

τα μανισια δεν είναι και οτι καλύτερο...

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

wind εχω και θα το κανω cosmote τον αλλο μηνα!

δεν υπαρχει κατι ετσι?

πως θυμομουν οτι παλια υπηρχαν τετοια προγραμματα..μαλλον θα κανω λαθος.

Το can i text for free ίσως κάνει τη δουλειά που θες, αλλά νομίζω είναι για καρτοκινητά. Δε γίνεται την ώρα που καλείς ή σε καλούν αλλά μπορείς να το κάνεις από πρίν ;)

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

δεν μπορω να συγχρονισω το ημερολογιο μεσω της εφαρμογης της htc sync με το Microsoft outloo 2010 στον υπολογιστη μου.

Ξερει καποιος γιατι? υπαρχει καποιος με το ιδιο προβλημα? ειναι λογικο? μηπως δεν ειναι συμβατο με το 2010???

Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποιο προγραμμα που να ρυθμιζει την ενταση του ηχου σε συγκεκριμενες εφαρμογες; Συνηθως εχω το κινητο μου να παιζει μουσικη και συγχρονος λειτουργει και το igo για την πλοηγηση αλλα οι φωνητικες εντολες δεν ακουγονται καθαρα λογο της μουσικης οποτε ψαχνω κατι να μειωσω μονο την ενταση της μουσικης.
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποιος τροπος ή προγραμμα για να με ειδοποιει οταν αναρταται ενα αρθρο σε καποιο blog που εχει συγκεκριμενο ιδιο τιτλο καθε φορα? Ειναι για ενα διαγωνισμο γι αυτο. Μαλλον ζηταω πολλα ε?
Link to comment
Share on other sites

Στο go sms υπάρχει επιλογή τα μηνύματα να φαίνονται όχι σαν συνομιλίες αλλά όπως έρχονται μεμονωμένα ?όπως στα απλά τα κινητά?

@dimitrisandniki Καλά με την βοήθεια σου επιτέλους ευχαριστιέμαι να γράφω μηνύματα με τ9 όπως παλιά!

Και με το smart keyboard με μια κίνηση μετατρέπεται σε qwerty για πλοήγηση στο ίντερνετ !

 

Sent from my HTC Desire S using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδάκια θελω οποίος ξέρει να μ πει ενα live wallpaper εντυπωσιακό όπως το season zen η το άλλο με τα πυροτεχνήματα το οποίο όμως να σταματάει οταν σβήνει η οθονη για να μην καίει μπαταρια...

 

sent from Xperia mini proooooo! :)

BLUE SKIES φωτεινό και υπέροχο

https://market.android.com/details?id=fishnoodle.clouds_free&feature=search_result

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολους.υπαρχει καμμια εφαρμογη για αντροιντ κινητο που να δειχνει την ωρα ενω η οθονη του κινητου ειναι σε αδρανεια οπως π.χ. αυτο που εχουν ορισμενα νοκια;
Link to comment
Share on other sites

Στο go sms υπάρχει επιλογή τα μηνύματα να φαίνονται όχι σαν συνομιλίες αλλά όπως έρχονται μεμονωμένα ?όπως στα απλά τα κινητά?

@dimitrisandniki Καλά με την βοήθεια σου επιτέλους ευχαριστιέμαι να γράφω μηνύματα με τ9 όπως παλιά!

Και με το smart keyboard με μια κίνηση μετατρέπεται σε qwerty για πλοήγηση στο ίντερνετ !

 

Sent from my HTC Desire S using Tapatalk

 

- Επέλεξε Menu > Settings > Running Mode > User Defined Mode : Check Folders, Uncheck Theme Plugin & Appearance Customization

Πήγαινε στα Folders: Menu > Folder Settings > Show traditional

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Και θεωρητικα εχει πολυ καλυτερες επιδοσεις.

Ηθελα να κανω μια ερωτηση στους κατοχους διπυρηνων: στα site τα οποια εχουν βιντεο που δεν ειναι optimized για κινητα, η αναπαραγωγη ειναι ομαλη?

Oneplus 6 8/128
Link to comment
Share on other sites

μαγκες πειτε μια εφαρμογη ωστε να μην χρειαζεται να συνδεω συνεχεια το κινητο στο πισι οταν χρειαζεται να μεταφερω καποιο αρχειο αλλα να το κανω μεσω wifi..
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Και θεωρητικα εχει πολυ καλυτερες επιδοσεις.

Ηθελα να κανω μια ερωτηση στους κατοχους διπυρηνων: στα site τα οποια εχουν βιντεο που δεν ειναι optimized για κινητα, η αναπαραγωγη ειναι ομαλη?

 

Ναι κανονικά χωρίς κολλήματα.

 

Sent from my GT-I5800 using Tapatalk

My phones: LG GOOGLE NEXUS 5 16GB (BLACK) LG G5 32GB, SAMSUNG GALAXY NOTE 8 64GB

My tablet: LG G PAD V400 7.0 8GB (BLACK)

Link to comment
Share on other sites

μαγκες πειτε μια εφαρμογη ωστε να μην χρειαζεται να συνδεω συνεχεια το κινητο στο πισι οταν χρειαζεται να μεταφερω καποιο αρχειο αλλα να το κανω μεσω wifi..

 

https://market.android.com/details?id=com.dooblou.WiFiFileExplorer&feature=search_result

 

ή αν είσαι rooted

 

https://market.android.com/details?id=com.funkyfresh.samba&feature=search_result

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

μαγκες πειτε μια εφαρμογη ωστε να μην χρειαζεται να συνδεω συνεχεια το κινητο στο πισι οταν χρειαζεται να μεταφερω καποιο αρχειο αλλα να το κανω μεσω wifi..

 

 

Εγώ χρησιμοποιώ την παρακάτω αλλά αν δεν θες επί πληρωμή ψάξε λίγο στο μάρκετ έχει αρκετές εφαρμογές....

https://market.android.com/details?id=com.dooblou.WiFiFileExplorerPRO&feature=more_from_developer

Μάθε να περιμένεις και περίμενε για να μάθεις....
Link to comment
Share on other sites

μαγκες πειτε μια εφαρμογη ωστε να μην χρειαζεται να συνδεω συνεχεια το κινητο στο πισι οταν χρειαζεται να μεταφερω καποιο αρχειο αλλα να το κανω μεσω wifi..

 

Wifi explorer Pro. By far the best κατα τη γνωμη μου η οποια μου εχει λυσει πραγματικα τα χερια. Βασικα ειναι στο Top 10 των must buy εφαρμογων μου.

https://market.android.com/details?id=com.dooblou.WiFiFileExplorerPRO&hl=el

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, επειδη δεν βρηκα αντιστοιχο θεμα στην κατηγορια tablets αποφασισα να ρωτησω εδω μιας και το android ειναι π κανει την διαφορα. προσφατα αγορασα ενα archos 101 16gb , τρεχει android froyo. gps ενσωματομενο δεν εχει και θελω ενα εξωτερικο . εχει καποιος να προτεινει καποιο?
Link to comment
Share on other sites

 

Εγώ χρησιμοποιώ την παρακάτω αλλά αν δεν θες επί πληρωμή ψάξε λίγο στο μάρκετ έχει αρκετές εφαρμογές....

https://market.android.com/details?id=com.dooblou.WiFiFileExplorerPRO&feature=more_from_developer

 

Wifi explorer Pro. By far the best κατα τη γνωμη μου η οποια μου εχει λυσει πραγματικα τα χερια. Βασικα ειναι στο Top 10 των must buy εφαρμογων μου.

https://market.android.com/details?id=com.dooblou.WiFiFileExplorerPRO&hl=el

 

ευχαριστω guys!παραληψη..περιμενω εφαρμογη για root.οποτε προς το παρον non rooted phone.;)

 

περασα το wifiexplorer..αλλα πως μπορω να περασω απο το πισι στο κινητο???

Edited by konstantinoslp
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

- Επέλεξε Menu > Settings > Running Mode > User Defined Mode : Check Folders, Uncheck Theme Plugin & Appearance Customization

Πήγαινε στα Folders: Menu > Folder Settings > Show traditional

 

Για άλλη μια φορά ευχαριστώ!

Και κάτι ακόμα!στην default sms εφαρμογή στο desire s όπου και να είμαι στα μηνύματα εάν πατήσω το home button και ξανά μπω στα μηνύματα με πάει στο inbox.με το go sms αν είμαι πχ σε μια συνομιλία και πατήσω το home button και ξαναμπώ με πάει παλι στην συνομιλία πού ήμουν όχι στο inbox.αλλάζει αυτό η έτσι είναι το go sms?

Sent from my HTC Desire S using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

μαγκες πειτε μια εφαρμογη ωστε να μην χρειαζεται να συνδεω συνεχεια το κινητο στο πισι οταν χρειαζεται να μεταφερω καποιο αρχειο αλλα να το κανω μεσω wifi..

μπορεις και με το εξαιρετικο, κατα τη γνωμη μου, ES File Explorer ;)

https://market.android.com/details?id=com.estrongs.android.pop&feature=search_result

Link to comment
Share on other sites

Και θεωρητικα εχει πολυ καλυτερες επιδοσεις.

Ηθελα να κανω μια ερωτηση στους κατοχους διπυρηνων: στα site τα οποια εχουν βιντεο που δεν ειναι optimized για κινητα, η αναπαραγωγη ειναι ομαλη?

 

απολύτως ,(στο galaxy s2)

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...