Jump to content

[Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δωρεάν και αξιόλογο πρόγραμμα πλοήγησης που να δουλεύει χωρίς internet δε θα βρεις! Διαφορετικά, όλες οι επώνυμες λύσεις (navigon, sygic, don't panic, igo) υπάρχουν επι πληρωμή. Έχε απλά υπόψιν σου ότι δεν επιτρέπεται στο forum η δημόσια συζήτηση για "σπασμένο" λογισμικό ;)
Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 23,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δωρεάν και αξιόλογο πρόγραμμα πλοήγησης που να δουλεύει χωρίς internet δε θα βρεις! Διαφορετικά, όλες οι επώνυμες λύσεις (navigon, sygic, don't panic, igo) υπάρχουν επι πληρωμή. Έχε απλά υπόψιν σου ότι δεν επιτρέπεται στο forum η δημόσια συζήτηση για "σπασμένο" λογισμικό ;)

 

Το έχω! Είπα μήπως μου έχει διαφύγει κάτι μετά από 3 μέρες ψάξιμο...

Όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι για το talk...

Εαν δεν αποσυνδεθω χρεωνονται δεδομενα?

Εαν κανω κληση σε κινητο μεσω talk τι χρεωση υπαρχει?γιατι η κοτε ειπε σε ενα φιλο μου οτι η μονη χρεωση ειναι λιγα kb.αληθευει αυτο?

 

Sent from my HTC Desire S using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το fc δεν ξέρω τι είναι αλλά κατευθείαν βγάζει ένα f*cking μήνυμα ότι η διεργασία τερματίστηκε.

Δεν μπορώ με κάποιο τρόπο να κρατήσω το ιστορικό κλήσεων και να κάνω reinstall την εφαρμογή?

 

Πάντως μέχρι τώρα ένα πρόγραμμα της προκοπής για στατιστικά κλήσεων δεν βρήκα. Και όταν λέω της προκοπής εννοώ να τα κάνει όλα και όχι να κάνει τα μισά το ένα πρόγραμμα τα άλλα μισά ένα άλλο και τα υπόλοιπα ένα άλλο και να πρέπει να έχεις 3 διαφορετικά apps για την ίδια λειτουργία.

H αλήθεια είναι ότι προδωπικά μόνο το droidstats χρησιμοποιώ και δε νομίζω ότι χρειάζομαι κάτι άλλο, Το fc είναι το forced close δηλαδή το αναγκαστικό κλείσιμο της εφαρμογής. Απ'τη στιγμή που δεν μπορείς να μπεις στην εφαρμογή, δοκίμασε να κρατήσεις τα data μέσω titanium backup και δοκίμασε να τη βγάλεις και να την ξαναβάλεις και στη συνέχεια να ξαναπεράσεις τα data, αν και θεωρητικά ούτε τότε θα δουλέψει, μιας και το πρόβλημα είναι στα data ;) Αλλά δε χάνεις κάτι να το δοκιμάσεις...

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

H αλήθεια είναι ότι προδωπικά μόνο το droidstats χρησιμοποιώ και δε νομίζω ότι χρειάζομαι κάτι άλλο, Το fc είναι το forced close δηλαδή το αναγκαστικό κλείσιμο της εφαρμογής. Απ'τη στιγμή που δεν μπορείς να μπεις στην εφαρμογή, δοκίμασε να κρατήσεις τα data μέσω titanium backup και δοκίμασε να τη βγάλεις και να την ξαναβάλεις και στη συνέχεια να ξαναπεράσεις τα data, αν και θεωρητικά ούτε τότε θα δουλέψει, μιας και το πρόβλημα είναι στα data ;) Αλλά δε χάνεις κάτι να το δοκιμάσεις...

 

έβαλα παλαιότερα data από το titanium.

Αυτό το πρόγραμμα είναι γεμάτο bugs και ελλείψεις, έχω βρει κι άλλα bugs.

 

Εγώ έχω το droidstats, το phonalyzr και το traffic counter, καθένα έχει δυνατότητες που τα άλλα δεν έχουν. Ένα app πλήρες δεν υπάρχει.

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

H αλήθεια είναι ότι προδωπικά μόνο το droidstats χρησιμοποιώ και δε νομίζω ότι χρειάζομαι κάτι άλλο, Το fc είναι το forced close δηλαδή το αναγκαστικό κλείσιμο της εφαρμογής. Απ'τη στιγμή που δεν μπορείς να μπεις στην εφαρμογή, δοκίμασε να κρατήσεις τα data μέσω titanium backup και δοκίμασε να τη βγάλεις και να την ξαναβάλεις και στη συνέχεια να ξαναπεράσεις τα data, αν και θεωρητικά ούτε τότε θα δουλέψει, μιας και το πρόβλημα είναι στα data ;) Αλλά δε χάνεις κάτι να το δοκιμάσεις...

 

έβαλα παλαιότερα data από το titanium.

Αυτό το πρόγραμμα είναι γεμάτο bugs και ελλείψεις, έχω βρει κι άλλα bugs.

 

Εγώ έχω το droidstats, το phonalyzr και το traffic counter, καθένα έχει δυνατότητες που τα άλλα δεν έχουν. Ένα app πλήρες δεν υπάρχει.

 

παιδια αυτο εδω το εχετε χρησιμοποιησει? ειχα βαλει και γω αυτα που λετε αλλα μετα που βρηκα το Call Meter δεν το αλλαζω με τιποτα...

 

https://market.android.com/details?id=de.ub0r.android.callmeter&feature=more_from_developer

Link to comment
Share on other sites

Παιδια επειδη προσφατα δοκιμασα ολες τις remote desktop εφαρμογες (για να μπαινεις απ το κιν στο pc) νομιζω η καλυτερη ειναι η xtralogic remote desktop.

 

πολυ βολικη στο χειρισμο.

 

Sent from my ZTE-BLADE using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδια επειδη προσφατα δοκιμασα ολες τις remote desktop εφαρμογες (για να μπαινεις απ το κιν στο pc) νομιζω η καλυτερη ειναι η xtralogic remote desktop.

 

πολυ βολικη στο χειρισμο.

 

Sent from my ZTE-BLADE using Tapatalk

 

απο αυτες που δοκιμασες φιλε μου μηπως προσεξες αν καμια απο τις εφαρμογες συνδεεται με τον υπολογιστη χωρις ιντερνετ? δηλαδη να συνδεεται μονο με το ρουτερ και να μην χρειαζεται ιντερνετ...

 

Καποιο προγραμμα για zip-rar αρχεια?

 

https://market.android.com/details?id=org.ais.archidroid&feature=related_apps

https://market.android.com/details?id=com.newzdroid.unrar&feature=related_apps

https://market.android.com/details?id=com.hcode.zippo&feature=also_installed

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

παιδια αυτο εδω το εχετε χρησιμοποιησει? ειχα βαλει και γω αυτα που λετε αλλα μετα που βρηκα το Call Meter δεν το αλλαζω με τιποτα...

 

https://market.android.com/details?id=de.ub0r.android.callmeter&feature=more_from_developer

 

Έχεις δίκιο, δεν είχε τύχει να το δω. Είναι το καλύτερο, βρήκε στατιστικά κλήσεων και sms ενώ το εγκατέστησα τωρα ενώ τα άλλα είχαν στατιστικά μόνο από την στιγμή που τα έκανα install και μετά. Πώς το έκανε αυτό?

Μόνο τα στατιστικά των δεδομένων είναι λάθος (μηδέν δηλαδή) και του λείπει η λειτουργία να βάζεις ένα αρχικό προσσεγγιστικό αριθμό δεδομένων που προστίθεται στις μετέπειτα μετρήσεις για τις περιπτώσεις σαν την δική μου. Αυτή την δυνατότητα το droidstats την είχε. Εκτός κι αν την έχει και το call meter 3G ή γίνεται κάπως και δεν το βλέπω.

 

Αν είχε και στατιστικά (π.χ. διαγράμματα με το που έκανες τις περισσότερες κλήσεις, που έστειλες sms περισσότερο, ποιες εφαρμογές χρησιμοποίησαν data κτλ, όπως το phonalyzr, τότε θα ήταν τέλειο)

Επίσης δεν βλέπω να έχει όριo για το συνολικό ποσό χρέωσης.

Επίσης δεν μπορείς να δεις τα στατιστικά για μήνες που πέρασαν αλλά μόνο του μήνα που τρέχει (αν δεν κάνω λάθος).

Edited by stelios_85_07

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

Να υπενθυμίσω ότι τα link προς παράνομο λογισμικό δεν επιτρέπονται. Λίγη προσοχή στο συγκεκριμένο θέμα παρακαλώ.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο, δεν είχε τύχει να το δω. Είναι το καλύτερο, βρήκε στατιστικά κλήσεων και sms ενώ το εγκατέστησα τωρα ενώ τα άλλα είχαν στατιστικά μόνο από την στιγμή που τα έκανα install και μετά. Πώς το έκανε αυτό?

Μόνο τα στατιστικά των δεδομένων είναι λάθος (μηδέν δηλαδή) και του λείπει η λειτουργία να βάζεις ένα αρχικό προσσεγγιστικό αριθμό δεδομένων που προστίθεται στις μετέπειτα μετρήσεις για τις περιπτώσεις σαν την δική μου. Αυτή την δυνατότητα το droidstats την είχε. Εκτός κι αν την έχει και το call meter 3G ή γίνεται κάπως και δεν το βλέπω.

 

Αν είχε και στατιστικά (π.χ. διαγράμματα με το που έκανες τις περισσότερες κλήσεις, που έστειλες sms περισσότερο, ποιες εφαρμογές χρησιμοποίησαν data κτλ, όπως το phonalyzr, τότε θα ήταν τέλειο)

Επίσης δεν βλέπω να έχει όριo για το συνολικό ποσό χρέωσης.

Επίσης δεν μπορείς να δεις τα στατιστικά για μήνες που πέρασαν αλλά μόνο του μήνα που τρέχει (αν δεν κάνω λάθος).

 

η εφαρμογη διαβαζει τα μηνυματα σου και τις κλησεις σου και δημιουργει δικες τις Εγγραφές συμφωνα με τις οποιες υπολογιζει τα στατιστικα. οταν του κανεις τις ρυθμισεις του λες απο ποτε ξεκιναει η περιοδος λεπτων και ποσο διαρκει και σου εμφανιζει τις μπαρες χρησεις... στην υπογραφη μου θα δεις και τα widget του... η κατω μπαρα ειναι των δωρεαν λεπτων και η πανω η περιοδος χρησης...

 

παιδια ψαχνω καποιο προγραμματακι που να μου επιτρεπει να βαζω μια συντομευση στο desktop σε μεγαλυτερο μεγεθος απ'οτι κανονικα, δηλαδη να βαλω μια συντομευση και το εικονιδιο της να ειναι ας πουμε 2 x 3 μεγεθος. Επισης θα ηθελα (αν υπαρχει) να μπορω να το κανω οτι μεγεθος θελω εγω και οχι τα στανταρ μεγεθη, δηλαδη να μπορω να το μεγαλωσω π.χ. 2,2 x 3,4 να μη μεγαλωνει δηλαδη αυστηρα οπως ειναι το πλεγμα της οθονης. (ας πουμε στη οθονη μου εχω βαλει πλεγμα 4 χ 5 και εχω ενα widget 1 χ 1. Αυτο το widget αν θελω να το μεγαλωσω προς τα δεξια θα γινει 1 χ 2 , 1 χ 3 , 1 χ 4. Θα ηθελα να μπορουσα να το κανω 1 χ 2,4 ή 1 χ 3,5)

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

παιδια ψαχνω καποιο προγραμματακι που να μου επιτρεπει να βαζω μια συντομευση στο desktop σε μεγαλυτερο μεγεθος απ'οτι κανονικα, δηλαδη να βαλω μια συντομευση και το εικονιδιο της να ειναι ας πουμε 2 x 3 μεγεθος. Επισης θα ηθελα (αν υπαρχει) να μπορω να το κανω οτι μεγεθος θελω εγω και οχι τα στανταρ μεγεθη, δηλαδη να μπορω να το μεγαλωσω π.χ. 2,2 x 3,4 να μη μεγαλωνει δηλαδη αυστηρα οπως ειναι το πλεγμα της οθονης. (ας πουμε στη οθονη μου εχω βαλει πλεγμα 4 χ 5 και εχω ενα widget 1 χ 1. Αυτο το widget αν θελω να το μεγαλωσω προς τα δεξια θα γινει 1 χ 2 , 1 χ 3 , 1 χ 4. Θα ηθελα να μπορουσα να το κανω 1 χ 2,4 ή 1 χ 3,5)

 

Desktop VisualizeR

http://www.appbrain.com/app/desktop-visualizer/jp.co.bii.android.app.dskvzr

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

παιδια ψαχνω καποιο προγραμματακι που να μου επιτρεπει να βαζω μια συντομευση στο desktop σε μεγαλυτερο μεγεθος απ'οτι κανονικα, δηλαδη να βαλω μια συντομευση και το εικονιδιο της να ειναι ας πουμε 2 x 3 μεγεθος. Επισης θα ηθελα (αν υπαρχει) να μπορω να το κανω οτι μεγεθος θελω εγω και οχι τα στανταρ μεγεθη, δηλαδη να μπορω να το μεγαλωσω π.χ. 2,2 x 3,4 να μη μεγαλωνει δηλαδη αυστηρα οπως ειναι το πλεγμα της οθονης. (ας πουμε στη οθονη μου εχω βαλει πλεγμα 4 χ 5 και εχω ενα widget 1 χ 1. Αυτο το widget αν θελω να το μεγαλωσω προς τα δεξια θα γινει 1 χ 2 , 1 χ 3 , 1 χ 4. Θα ηθελα να μπορουσα να το κανω 1 χ 2,4 ή 1 χ 3,5)

 

Έχουμε την δυνατότητα να ορίσουμε το μέγεθος του πλέγματος στην οθόνη; κ να βάλουμε περισσότερες συντομευσεις; πως γίνεται αυτό;

 

Sent from my HTC Sensation Z710e using Tapatalk

Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

Έχουμε την δυνατότητα να ορίσουμε το μέγεθος του πλέγματος στην οθόνη; κ να βάλουμε περισσότερες συντομευσεις; πως γίνεται αυτό;

 

Sent from my HTC Sensation Z710e using Tapatalk

 

Με κάποιον launcher γίνεται αυτό πχ launcher pro,go launcher.

 

Sent from my GT-I5800

My phones: LG GOOGLE NEXUS 5 16GB (BLACK) LG G5 32GB, SAMSUNG GALAXY NOTE 8 64GB

My tablet: LG G PAD V400 7.0 8GB (BLACK)

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει πρόγραμμα για να διαχειριζόμαστε πολλούς λογαριασμούς facebook σε ένα κινητό ?
www.vasilikirooms.gr
Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω κάποια εφαρμογή calender με widget και προβληματίζομαι για το ποια είναι η καλύτερη.

Ποιά είναι η γνώμη σας?

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει καποιο προγραμμα που να παραποιει τα στοιχεια αυτου που σε παιρνει;πχ να εμφανιζεια αλλο νουμερο,ονομα;

 

Στο τηλέφωνο που λαμβάνει την κλήση?

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει καποιο προγραμμα που να παραποιει τα στοιχεια αυτου που σε παιρνει;πχ να εμφανιζεια αλλο νουμερο,ονομα;

 

https://market.android.com/search?q=fake+caller+id&so=1&c=apps

 

δες αν το κάνει κάποιο από αυτα.

Αν και σου χω μια λύση. Φτιάξε μια επαφή με τα στοιχεία που θες και βάλε το τηλέφωνο αυτού που θές και στο κανονικό του βάλε κάτι άλλο.

Αυτός που θα το δει προφανώς δεν θα προσέξει τον αριθμό.

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους.

Εχω το NDrive στο ZTE μου και προσφατα μετακομισα ολλανδια..

Εχω περασει μεσα στο φακελο maps του NDrive τον χαρτη της ολλανδιας.

Τι αλλο πρεπει να κανω για να αρχισει να δουλευει?Πως θα αλλαξω απο το ελληνικο στον ολλανδικο χαρτη?

Link to comment
Share on other sites

Εχω χρησιμοποιησει το touch calendar,το business calendar,το s2 calendar widget και το pure grid calendar. Ειναι ολα πολυ καλα και καλυπτουν ολες τις αναγκες.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...