Jump to content

[Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αφου καθε μερα τα φορτιζουμε ολοι μας τι αγχωνεστε; :lol:

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 23,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Αφου καθε μερα τα φορτιζουμε ολοι μας τι αγχωνεστε; :lol:

 

σε αυτο εχεις δικιο:lol::lol:

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.2.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

Θελω να μου προτεινετε καποια εφαρμογη, η οποια καθε φορα που θα εχω καποια αναπαντητη να στελνει αυτοματα μηνυμα στον αριθμο που με καλεσε. Να μπορει να στελνει διαφορετικα μηνυματα αναλογα με τον αριθμο ή την ομαδα αριθμων κ.α.

 

Οσο πιο παραμετροποιησημη ειναι η εφαρμογη τοσο καλυτερα

 

γι' αυτο ξερει κανεις τιποτα;

My History:

Ericsson 337-Ericsson 768-Nokia 5110-Ericsson 788-Nokia 8210-Nokia 8510-Nokia 6510-Sharp Gx20-Sharp SH703-Nokia 6288-Samsung i560-HTC Diamond-Nokia E51-HTC Hero-HTC Legend-Sony Xperia S-Sony Xperia Z1-HTC 10-Samsung Note 9-Samsung Galaxy S23 UTRA

Link to comment
Share on other sites

παιδια καποιο προγραμμα που δειχνει την μπαταρια ανα 1% kαι οχι οπως τωρα ανα 10% ποιο ειναι(και να το δειχνει πανω στην μπαρα της μπαταριας)

 

 

εγω χρησιμοποιω το ledefy: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1035721

Link to comment
Share on other sites

παιδια καποιο προγραμμα που δειχνει την μπαταρια ανα 1% kαι οχι οπως τωρα ανα 10% ποιο ειναι(και να το δειχνει πανω στην μπαρα της μπαταριας)

 

Πρόσφατα έβαλα το Battery Monitor Widget Pro και μου δουλεύει μια χαρά και επιπλέον εμφανίζει ένδειξη και στο status bar κάτι που εγώ το θεωρώ πολύ χρήσιμο.

 

Sent from my MB525 using Tapatalk

Στη ζωή όσο ζεις μαθαίνεις .-
Link to comment
Share on other sites

Πρόσφατα έβαλα το Battery Monitor Widget Pro και μου δουλεύει μια χαρά και επιπλέον εμφανίζει ένδειξη και στο status bar κάτι που εγώ το θεωρώ πολύ χρήσιμο.

 

Sent from my MB525 using Tapatalk

 

Για μένα το καλύτερο battery widget, τα έχει όλα. Δεν γνωρίζω αν διορθώνει το ποσοστό ανά 1%, αλλά έχει ότι πληροφορία θες για την μπαταρία.

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η λειτουργία περιγράφεται εδώ. Προσωπικά πάντως δεν πιστεύω ότι η πληροφορία που δίνει το κινητό στην εφαρμογή έχει τόσο καλή ακρίβεια (1%), από hardware άποψη δηλαδή.
Read The F...ing Manual First
Link to comment
Share on other sites

ψαχνω μια εφαρμογη που να κανει ρεκορντ μεσω gps μιας διαδρομης που ακολουθεις και μετα να την ανεβαζει στο google maps δiνοντας σου διαφορα στοιχεια για ταχυτητα κλπ... ειδα κατι παρομοιο σε iphone....cycle κατι λεγοταν εκει
Link to comment
Share on other sites

Για μένα το καλύτερο battery widget, τα έχει όλα. Δεν γνωρίζω αν διορθώνει το ποσοστό ανά 1%, αλλά έχει ότι πληροφορία θες για την μπαταρία.

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

 

Εγώ widget στη επιφάνεια εργασίας κατέληξα να χρησιμοποιώ (μιας και μου αρέσει πιο πολύ απ΄όλα αλλά δείχνει και ανά 1% βασικότατο για μένα) το Circle Battery Widget και για να βλέπω το επίπεδο της μπαταρίας στο status bar (πάλι ανά 1%) όπως προανέφερα έχω βάλει το Battery Monitor Widget Pro (υπάρχει και σε free έκδοση) .

Τις περισσότερες φορές βέβαια το θέμα θέλει ψάξιμο προκειμένου να καταλλήξουμε ποιό πρόγραμμα μας αρέσει περισσότερο αλλά και ποιο καλύπτει τις ανάγκες μας.

 

ψαχνω μια εφαρμογη που να κανει ρεκορντ μεσω gps μιας διαδρομης που ακολουθεις και μετα να την ανεβαζει στο google maps δiνοντας σου διαφορα στοιχεια για ταχυτητα κλπ... ειδα κατι παρομοιο σε iphone....cycle κατι λεγοταν εκει

My Tracks

Edited by Stavros_P
Στη ζωή όσο ζεις μαθαίνεις .-
Link to comment
Share on other sites

Ψαχνω μια ομορφη εφαρμογη κλειδωματος που να παραμετροποιητε η να σου εμφανιζει αναπαντητες,SMS,mail κτλ και ειδικα αν γινεται να αλλιλεπιδρας με αυτες της πληροφοριες

 

Sent from my HTC HD2 using Tapatalk

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Ψαχνω μια ομορφη εφαρμογη κλειδωματος που να παραμετροποιητε η να σου εμφανιζει αναπαντητες,SMS,mail κτλ και ειδικα αν γινεται να αλλιλεπιδρας με αυτες της πληροφοριες

 

Sent from my HTC HD2 using Tapatalk

widgetlocker, ειναι τουλαχιστον αψογη εφαρμογη.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια υπαρχει εφαρμογη που να μπορει να ηχογραφει απο το ραδιοφωνο την ωρα που ακουμε και μας αρεσε ενα τραγουδι να παταμε και να το αποθηκευευει ?

 

Υπαρχει ? Ξερει κανεις ?

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει ? Ξερει κανεις ?

 

Για το ενσωματωμενο ραδιοφωνο fm, δεν υπαρχει καμία. Για ραδιοφωνο απο internet νομιζω υπαρχουν αρκετες στο μαρκετ

Greekapps - Ελληνικές εφαρμογές android
Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω αν καποιος εχει το ιδιο θεμα η ξερει κατι , εγκατεστησα το kindle app κ ενω βαζω τα στοιχεια μου μου βγαζει σαν σφαλμα για την εφαρμογη , το εχει δουλεψει καποιος?

μπορουμε να αγορασουμε ?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω ενα προβλημα με το Navigon.Οποτε παω να το ανοιξω μ ζηταει προσβαση στο internet κ αν δν εχω κλεινει,ενω οταν ειμαι με wifi ανοιγει κ ολα καλα.Ξερει κανεις τι παιζει???
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει ? Ξερει κανεις ?
Kατι τετοιο γινοταν στο galaxy με 2.2.1 (δεν εχω δοκιμασει αν γινεται και με την 2.3.3)με καποια μοντια που ειχε ανεβασει ενας dev στο xda για ηχογραφηση κλησεων και απ οτι ελεγαν μπορουσε να γινει και ηχογραφηση του ενσωματωμενου ραδιοφωνου.
Link to comment
Share on other sites

ψαχνω μια εφαρμογη για μετρηση του ογκου δεδομενων για ιντερνετ... δεν με νοιαζει να ειναι free η paid....απλα θελω την καλυτερη

 

3G Watchdog

http://www.appbrain.com/app/3g-watchdog/net.rgruet.android.g3watchdog

https://market.android.com/details?id=net.rgruet.android.g3watchdog&hl=en

Βγαινει σε free αλλα και paid εκδοση. Εγω το εχω αγορασει και το εχω τεσταρει με τα μηνυματα υπολοιπου της Cosmote και ειναι ολοσωστο.

Samsung S21 Ultra

Samsung Note 9

Samsung Galaxy Watch 4

[c0rrupt3d_tranSm1SS10n]

Link to comment
Share on other sites

κατεβαζω την paid να δω

 

καλο...αν μετραγε και την χρηση wifi ηταν τελειο

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

ψαχνω μια εφαρμογη για μετρηση του ογκου δεδομενων για ιντερνετ... δεν με νοιαζει να ειναι free η paid....απλα θελω την καλυτερη

 

Κοιταξε και το Traffic counter pro.

http://www.appbrain.com/app/traffic-counter-pro/com.carl.tcpro

 

Edit: @extacy η εφαρμογη αυτη μετραει ξεχωριστα wifi και cell, αν σε καλυπτει.

Edited by Billys_RR
Link to comment
Share on other sites

Κοιταξε και το Traffic counter pro.

http://www.appbrain.com/app/traffic-counter-pro/com.carl.tcpro

 

Edit: @extacy η εφαρμογη αυτη μετραει ξεχωριστα wifi και cell, αν σε καλυπτει.

πολυ καλη, την εχω και εγω

My History:

Ericsson 337-Ericsson 768-Nokia 5110-Ericsson 788-Nokia 8210-Nokia 8510-Nokia 6510-Sharp Gx20-Sharp SH703-Nokia 6288-Samsung i560-HTC Diamond-Nokia E51-HTC Hero-HTC Legend-Sony Xperia S-Sony Xperia Z1-HTC 10-Samsung Note 9-Samsung Galaxy S23 UTRA

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα σήμερα την demo έκδοση του don't panic, αλλά δυστυχώς ο χάρτης που είχε είναι μόνο για Αθήνα, άρα εμείς που είμαστε από επαρχία τον π... ο

Σαν πλοήγηση παντως μέσα στο μενού μου φάνηκε λίγο αργό. Επίσης κάτι άλλο που παρατήρησα είναι ότι στο online store της mireo ο ελληνικός χάρτης κοστίζει 50 ευρώ ενώ οι χάρτες των άλλων ευρωπαϊκών χωρών κάνουν γύρω στα 13. Γιατί άραγε;

 

Sent from my ZTE-BLADE using Tapatalk

Nokia 5110 -->Philips Savy -->Siemens C35i -->Samsung S300M -->Sony Ericsson T610 --> Sony Ericsson W660 -->HTC P3700 Diamond -->HTC T5353 Diamond 2 -->ZTE Blade--> Samsung Nexus s i9020 --> Acer Liquid Gallant Duo --> Huawei Honor 3C -->Xiaomi Redmi Note 3 pro SE
Link to comment
Share on other sites

παιδια θελω μια εφαρμογη που οταν ακουω μουσικη με το bluetooth να φενεται το ονομα του τραγουδιου που παιζει στο κινητο στην οθονη του bluetooth,γινεται?
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα σήμερα την demo έκδοση του don't panic, αλλά δυστυχώς ο χάρτης που είχε είναι μόνο για Αθήνα, άρα εμείς που είμαστε από επαρχία τον π... ο

Σαν πλοήγηση παντως μέσα στο μενού μου φάνηκε λίγο αργό. Επίσης κάτι άλλο που παρατήρησα είναι ότι στο online store της mireo ο ελληνικός χάρτης κοστίζει 50 ευρώ ενώ οι χάρτες των άλλων ευρωπαϊκών χωρών κάνουν γύρω στα 13. Γιατί άραγε;

 

Sent from my ZTE-BLADE using Tapatalk

 

Είναι πολύ απλό το θέμα, επειδή εδω οι εταιρίες , είναι κοινωνικά ευαίσθητες και δίνουν το υπόλοιπο ποσό σε φιλανθρωπίες, Εδω να φανταστείτε τους πήρα τηλέφωνο και τους ρώτησα οτι σκέπτομαι να αγοράσω το πρόγραμμα , και τι θα γινει με το κλείδωμα του προγράμματος στο IMEI , γιατί θα αλλάξω Συσκευή σε 3 μήνες και μου είπαν ότι θα πρέπει να ΞΑΝΑ ΑΓΟΡΑΣΩ το πρόγραμμα σε προνομιακή τιμή βέβαια . Τα extra αυτά λεφτά βέβαια θα διατεθούν στα θύματα της Ιαπωνίας.

Για μένα πάντως με τέτοιες πολιτικές που ακολουθει η εταιρία , δεν αξίζει να τους δώσετε oύτε ένα cents.

Οι ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΕΙΝΑΙ ΣΚΕΤΟΙ ΚΕΡΔΟΣΚΟΠΟΙ για να μη πω κάτι ποιο χοντρό.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...