Jump to content

[Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μια ερωτηση ρε παιδια ... Εχω το NDRIVE 10 με τον ελληνικο χαρτη του .... αμα περασω απο πανω το ndrive to 11 για να το δοκιμασω.... μετα θα μπορω να σβησω το ndrive11 και να ξαναβάλω το παλιο ? .. Ξέχασα να αναφέρω ότι ειναι προμηθευμένο από το γνωστό μαγαζάκι.

 

οχι μην το περασεις γιατι θα καθησει απο πανω και θα σβησει το 10 αν κιολας το κανει instal γιατι εγω το δοκιμασα και δεν εγκατασταθηκε .....:)

http://www.facebook.com/photo.php?fbid=568971986488193&set=a.322449567807104.91091.322436297808431&type=1&theaternokia 3110 -nokia 3120-vodafon joy845- Huawei ideos x3- sony ericsson xperia neo v samsung galaxy POCET GTS-5300-thl w100- pipo-s2 lenovo thinkpad E540 ICORE 5 4210M

Hiaomi Redmy Note 2 Prime

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 23,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Έχει ειπωθεί τίποτε για ενσωμάτωση group call στο Skype στις εκδόσεις για android;

 

Οχι ακομα φιλε μου...Μονο για ios εχει παρει το αυτι μου...Αλλα που θα παει...;)

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Προς το παρών, μπορείς να δοκιμάσεις με το fring ή το tango. Το fring αν είσαι παλιός χρήστης δοκιμάζεις το beta group calling, αλλιώς περιμένεις! Edited by jastonas
Link to comment
Share on other sites

ξέρουμε αν υπάρχει κάποιο πρόγραμμα που να σκανάρω barcode σε κάποια προϊόντα και μετά να μου να τα κάνει εξαγωγή σε excel;

 

σε ένα από τα 3 λειτουργικά iphone, android, windows mobile

σαν πρόγραμμα για παραγγελίες

Edited by caveman21
Link to comment
Share on other sites

To Heywire σας λειτουργει πλεον σε ελληνικα νουμερα? Εμενα δεν...

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Προς το παρών, μπορείς να δοκιμάσεις με το fring ή το tango. Το fring αν είσαι παλιός χρήστης δοκιμάζεις το beta group calling, αλλιώς περιμένεις!

 

Δύσκολα θα αλλάξουν όλοι οι γνωστοί μου από skype σε fring μόνο και μόνο για να μιλάμε και όταν εγώ μπαίνω απ'το android... Αν ήταν συμβατό θα ήταν άλλη ιστορία

Link to comment
Share on other sites

To Heywire σας λειτουργει πλεον σε ελληνικα νουμερα? Εμενα δεν...

 

Ολα τα ωραια κρατανε λιγο. Πλεον μπορεις να στειλεις μονο σε Heywire νουμερα.

 

Καποιο αλλο προγραμμα που να κανει την ιδια δουλεια υπαρχει;

Edited by mafiagalou

My History:

Ericsson 337-Ericsson 768-Nokia 5110-Ericsson 788-Nokia 8210-Nokia 8510-Nokia 6510-Sharp Gx20-Sharp SH703-Nokia 6288-Samsung i560-HTC Diamond-Nokia E51-HTC Hero-HTC Legend-Sony Xperia S-Sony Xperia Z1-HTC 10-Samsung Note 9-Samsung Galaxy S23 UTRA

Link to comment
Share on other sites

Έψαξα και τα δυο θέματα αλλα δεν εντόπισα κατι.

 

Ψαχνω τροπο να κλειδωνω με κωδικό ενα κινέζικο tablet που εχω, οπως κλειδώνουν τα windows, υπάρχει κατι τέτοιο?

Link to comment
Share on other sites

Έψαξα και τα δυο θέματα αλλα δεν εντόπισα κατι.

 

Ψαχνω τροπο να κλειδωνω με κωδικό ενα κινέζικο tablet που εχω, οπως κλειδώνουν τα windows, υπάρχει κατι τέτοιο?

 

αν εχει android 2.2 και πανω το κανει μονο του

Samsung Galaxy SIII Dualboot

android-x86-4.4.2

Samsung GT-N8010

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει κάποια εφαρμογή για να streamάρω τη μουσική που ακούω από το pc στο κινητό μέσω wifi?
Link to comment
Share on other sites

Ολα τα ωραια κρατανε λιγο. Πλεον μπορεις να στειλεις μονο σε Heywire νουμερα.

 

Καποιο αλλο προγραμμα που να κανει την ιδια δουλεια υπαρχει;

 

 

Τι θελανε να καταφερουν με αυτο δεν μπορω να καταλαβω. Νομιζουν οτι θα προτεινουμε σε φιλους να βαλουν την εφαρμογη για να μπορουμε να στελνουμε δωρεαν, κατι που γινεται ηδη με τουλαχιστον αλλες δυο εφαρμογες. Ας μεινουν πισω τοτε.

Link to comment
Share on other sites

Κύριοι λίγο τη. βοήθειά σας.

Εχω το optimus 2x. Εγκατέστησα το black list και το call bloker (τα ίδια δουλεύω και σε άλλες 2 androidσυσκευές) αλλά δυστυχώς δε μου δουλεύουν!

Τι εννοώ. Ναι μεν τις μπλοκάρει τις κλήσης αλλά αντί να της πετάξει σε κατηλειμένη το τηλέφωνο χτυπάει κανονικά αλλά σε κατάσταση "αθόρυβο"!

 

Έχουμε καμία ιδέα-λύση;

 

ΥΓ Μου έχουν σπάσει τα νεύρα οι τράπεζες και μου τρώνε και μπαταρία :cry:

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Τι θελανε να καταφερουν με αυτο δεν μπορω να καταλαβω. Νομιζουν οτι θα προτεινουμε σε φιλους να βαλουν την εφαρμογη για να μπορουμε να στελνουμε δωρεαν, κατι που γινεται ηδη με τουλαχιστον αλλες δυο εφαρμογες. Ας μεινουν πισω τοτε.

 

Eνα pm με το ποιες εφαρμογες ειναι αυτες...????

Link to comment
Share on other sites

Τι θελανε να καταφερουν με αυτο δεν μπορω να καταλαβω. Νομιζουν οτι θα προτεινουμε σε φιλους να βαλουν την εφαρμογη για να μπορουμε να στελνουμε δωρεαν, κατι που γινεται ηδη με τουλαχιστον αλλες δυο εφαρμογες. Ας μεινουν πισω τοτε.

 

ποιες ειναι αυτες οι εφαρμογες;

My History:

Ericsson 337-Ericsson 768-Nokia 5110-Ericsson 788-Nokia 8210-Nokia 8510-Nokia 6510-Sharp Gx20-Sharp SH703-Nokia 6288-Samsung i560-HTC Diamond-Nokia E51-HTC Hero-HTC Legend-Sony Xperia S-Sony Xperia Z1-HTC 10-Samsung Note 9-Samsung Galaxy S23 UTRA

Link to comment
Share on other sites

για σας παιδια απο οτι διαβασα το sygic ειναι ενα αρκετα καλο πραγραμμα για gps θα ιθελα καπιος να μου στειλει ενα pm και να μου δοσει περετερω οδιγιες κατεβασμα κτλπ..σας ευχαριστω!!
Link to comment
Share on other sites

Eνα pm με το ποιες εφαρμογες ειναι αυτες...????

 

ποιες ειναι αυτες οι εφαρμογες;

 

 

Εννοουσα τις εφαρμογες PingChat, και WhatsApp messenger. Εχουν αναφερθει παλι εδω, και για να λειτουργησουν πρεπει να τις εχουν εγκαταστημενες στο κινητο και ο αποστολεας και ο παραληπτης. Το heywire πηγε να κανει τη διαφορα, γιατι το μηνυμα πηγαινε σε οποιοδηποτε κινητο.. αλλα για λιγες χωρες τελικα!

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
για σας παιδια απο οτι διαβασα το sygic ειναι ενα αρκετα καλο πραγραμμα για gps θα ιθελα καπιος να μου στειλει ενα pm και να μου δοσει περετερω οδιγιες κατεβασμα κτλπ..σας ευχαριστω!!

 

https://market.android.com/details?id=com.sygic.aura&feature=search_result

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Oτιδήποτε παραπάνω επ'αυτού αφορά παράνομο λογισμικό και συνεπώς δεν επιτρέπεται να συζητηθεί εδώ μέσα ;)
Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

υπάρχει κάποια εφαρμογή για να streamάρω τη μουσική που ακούω από το pc στο κινητό μέσω wifi?

http://www.qiss.mobi/products_free/qloud-video για streaming video και μουσικής

Link to comment
Share on other sites

To Heywire σας λειτουργει πλεον σε ελληνικα νουμερα? Εμενα δεν...

 

Ολα τα ωραια κρατανε λιγο. Πλεον μπορεις να στειλεις μονο σε Heywire νουμερα.

 

Καποιο αλλο προγραμμα που να κανει την ιδια δουλεια υπαρχει;

 

αφου το ειχα αναφερει και παλιοτερα οτι η ελλαδα δεν υποστηριζεται. δε ξερω τι γινοταν και δουλευε πριν. τους ρωτησα και στο facebook και ηταν κατηγορηματικοι

 

μαλιστα για το θεμα του χαρτη που εδειχνε την ελλαδα εντος καλυψης μου ειπαν απλα οτι ο χαρτης δεν ειναι ανανεωμενος

 

λες εγω να σας εκαψα που τους ρωτησα ? :p

Link to comment
Share on other sites

Την εφαρμογη SD increase την εχει δοκιμασει καποιος να δει αν οντως δουλευει?

http://www.appbrain.com/app/sd-increase/com.sdincrease.it

Link to comment
Share on other sites

Την εφαρμογη SD increase την εχει δοκιμασει καποιος να δει αν οντως δουλευει?

http://www.appbrain.com/app/sd-increase/com.sdincrease.it

Δεν έχω χρησιμοποιήσει την εφαρμογή αυτή καθ'αυτή, αλλά ένα patch απ'το xda που κάνει αυτή τη δουλειά και είδα όντως βελτίωση. Μη φανταστείς τρελά πράγματα αλλά μεγάλη διαφορά είδα εκεί ακριβώς που ήθελα, δηλαδή στην εγκατάσταση εφαρμογών (έχω dtapps2sd) και στο πόσο γρήγορα φορτώνουν οι φωτογραφίες στην έκθεση... ;)

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

για σας παιδια απο οτι διαβασα το sygic ειναι ενα αρκετα καλο πραγραμμα για gps θα ιθελα καπιος να μου στειλει ενα pm και να μου δοσει περετερω οδιγιες κατεβασμα κτλπ..σας ευχαριστω!!

 

υπάρχουν και καλύτερα...Γενικά το sygic καλό είναι αλλά δεν έχει και πολύ καλούς χάρτες (λάθος δρομολογήσεις, μη ενημερωμένος σε μονοδρομήσεις κ.α.).

Link to comment
Share on other sites

αν και έχω δοκιμάσει τα περισσότερα, θα ρωτήσω μπας και μου έχει ξεφύγει κάτι. Ψάχνω για πλοηγό που να έχει επιλογή για αναζήτηση οδού χωρίς να απαιτεί να του δώσω πρώτα την περιοχή/δήμο... Π.χ., θέλω να πάω στο politia tennis club, το οποίο είναι στην οδό Αριστείδου, αλλά δεν ξέρω σε ποια περιοχή είναι, οπότε βάζοντας μόνο την οδό με ενημερώνει σε ποιες περιοχές υπάρχει αυτό το όνομα δρόμου για να επιλέξω (είναι Κηφισιά, αλλά ας υποθέσουμε πως δεν το ξέρω αυτό γιατί δεν είμαι από Αθήνα ώστε να ξέρω τις περιοχές, ή γιατί απλά είναι σε όρια δήμων, οπότε κάποιοι χάρτες το έχουν έτσι και κάποιοι αλλιώς). Ξέρω πως το aura και το παλιό destinator έχουν αυτή την επιλογή (το destinator δεν το έχω δοκιμάσει σε android), αλλά μήπως υπάρχει και κάποιο άλλο;;;

 

Σημειώνω πως δοκίμασα igo, ndrive, aura, navigon... μήπως μου ξεφεύγει κάποια επιλογή σε αυτούς τους πλοηγούς;;;

 

Να σημειώσω επίσης πως από όλα το igo ήταν το πιο αργό σε απόκριση γραφικών, το aura το πιο ωραίο και σχετικά γρήγορο (και με τις περισσότερες πληροφορίες στο χάρτη πλοήγησης για αυτές τις ταχύτητες με τόσα γραφικά), και το navigon το πιο ακριβές σε εντοπισμό θέσης σε κίνηση ή μη.

Edited by kogos

the story of a ressurected blade!!!

>> soon to be released <<

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...