Jump to content

[Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 23,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

υπάρχει app του futbol24 για android? μόνο για iphone έχω βρει αλλά έχω ακούσει ότι γίνεται να μπει και σε android. γνωρίζει κανείς τπτ?

 

Χρησιμοποιώ το Soccer Scores που κατέβασα από το market αλλά δεν...

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να έχει βγει ακόμα. Το Soccer LiveScores πάντως κάνει μια χαρά δουλειά, είναι ελάχιστο ζόρι να στήσεις σωστά τα φίλτρα σου αλλά δεν με έχει απογοητεύσει :)

...now I realise that I can't turn back, the future is here to stay...

...but hey, we're just children of tomorrow, hanging on to yesterday...

==================================================

Τρίτη έως Πέμπτη, 18:00-20:00, στον Queen Radio

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να έχει βγει ακόμα. Το Soccer LiveScores πάντως κάνει μια χαρά δουλειά, είναι ελάχιστο ζόρι να στήσεις σωστά τα φίλτρα σου αλλά δεν με έχει απογοητεύσει :)

 

το έχω φτιάξει το soccer livescores καλό είναι αλλά ήλπιζα να υπάρχει το futbol24 γιατί είναι πραγματικά απίστευτο ειδικά σαν site αλλά και το app που έχω δει σε iphone είναι τρομερό.

Link to comment
Share on other sites

το έχω φτιάξει το soccer livescores καλό είναι αλλά ήλπιζα να υπάρχει το futbol24 γιατί είναι πραγματικά απίστευτο ειδικά σαν site αλλά και το app που έχω δει σε iphone είναι τρομερό.

 

Ειχα στειλει μειλ στο futbol24 πριν 3-4 μηνες για το αν θα βγει εφαρμογη για android και μου ειχαν απαντησει οτι το μελετανε. αλλα ακομα τιποτα δυστυχως.

Link to comment
Share on other sites

Ειχα στειλει μειλ στο futbol24 πριν 3-4 μηνες για το αν θα βγει εφαρμογη για android και μου ειχαν απαντησει οτι το μελετανε. αλλα ακομα τιποτα δυστυχως.

 

Κοίτα, είσαι σε καλό δρόμο! Αν σκεφτείς ότι εγώ το πρώτο mail στην Εθνική Τράπεζα το έστειλα Ιούλιο και μου είπαν ότι θα βγει σύντομα κι ακόμα ούτε υποψία εφαρμογής, τουλάχιστον αυτοί είπαν ότι το μελετάνε!!:p

 

Edit: Δοκίμασα τον Mort Player. Για όσους (σαν εμένα) θέλουν να browse by folders και search στον τίτλο κι όχι στα tags (γιατί δεν καθόμαστε να τα φτιάξουμε!!) θεωρώ πως είναι μια πολύ καλή επιλογή!

Edited by eltsele

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει κάποια έκδοση του 3g watch dog pro που να δουλεύει στο blade?

 

Sent from my ZTE Blade using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει κάποια έκδοση του 3g watch dog pro που να δουλεύει στο blade?

 

Sent from my ZTE Blade using Tapatalk

 

δε δουλεύει???

 

στο μάρκετ μου βγάζει επιλογή ΚΑΙ για Blade.

Link to comment
Share on other sites

παιδια help...εχω το handcend SMS και πηγα να στειλω ενα μηνυμα χθες το βραδι και δεν σταλθηκε. Σημερα το πρωι οταν πηγα να το ξανα στειλο και πατησα πανω του και μετα επεξεργασια μου εβγαλε "προστεθηκε στα προχειρα". Διπλα στο ονομα στους φακελους λεει με κοκκινα γραμματα "προχειρο" αλλα δεν μπορω να το βρω πουθενα. Εχει φυγει απο τον φακελο
Το μεγαλύτερο online football manager --> εδώ
Link to comment
Share on other sites

Όπως ανοίγεις την εφαρμογή αν πατήσεις το κουμπί του Menu θα σου βγάλει την επιλογή την Drafts και θα το βρεις εκεί.

 

HTC Desire/Tapatalk

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά,μπορει να σας φανει αστείο αλλα εγω πιστεύω πως ειναι χρήσιμο.

Ξερετε μήπως υπάρχει κανενα προγραμμα που να λειτουργει σαν τον συναγερμό του αυτοκινητου?Τι θελω να πω,πχ παει καποιος να ανοιξει το κινητο σου και μολις πατησει το κουμπι ενεργοποιησης της οθονης να χτυπάει ενας ηχος συναργερμού , και οταν θες εσυ να ανοιξεις το κινητο σου να πατας ενα αλλο κουμπι και μετα το κουμπι ενεργοποιησης της οθονης.

Edited by geil
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά,μπορει να σας φανει αστείο αλλα εγω πιστεύω πως ειναι χρήσιμο.

Ξερετε μήπως υπάρχει κανενα προγραμμα που να λειτουργει σαν τον συναγερμό του αυτοκινητου?Τι θελω να πω,πχ παει καποιος να ανοιξει το κινητο σου και μολις πατησει το κουμπι ενεργοποιησης της οθονης να χτυπάει ενας ηχος συναργερμού , και οταν θες εσυ να ανοιξεις το κινητο σου να πατας ενα αλλο κουμπι και μετα το κουμπι ενεργοποιησης της οθονης.

 

πολυ εξεζητημενο αυτο που λες αν και θεμιτο...δεν νομιζω να υπαρχει κατι τετοιο :wacko:

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω το Ndrive με χαρτες Ελλαδας και δουλευει κανονικοτατα..ολα μια χαρα...

Επειδη θα φυγω εξω θελω να του βαλω χαρτη αλλης χωρας...Νομιζω τους εχω σε ενα αρχειο αλλα μου μοιαζει με exe....Αυτο το αρχειο που το βαζω...σε καποιο φακελο...??? ή απλα στην καρτα και το εκτελω/εγκαθιστω...?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω το Ndrive με χαρτες Ελλαδας και δουλευει κανονικοτατα..ολα μια χαρα...

Επειδη θα φυγω εξω θελω να του βαλω χαρτη αλλης χωρας...Νομιζω τους εχω σε ενα αρχειο αλλα μου μοιαζει με exe....Αυτο το αρχειο που το βαζω...σε καποιο φακελο...??? ή απλα στην καρτα και το εκτελω/εγκαθιστω...?

μην ασχοληθεις με αρχειο .exe γιατι απλα δεν προκειται να το αναγνωρισει το κινητο σου,καπου στο directory του ndrive υπαρχει φακελος map,εκει θα βαλεις τους χαρτες.

 

@mafiagalou μου αρεσει η υπογραφη σου !!! :up::up::up:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά,μπορει να σας φανει αστείο αλλα εγω πιστεύω πως ειναι χρήσιμο.

Ξερετε μήπως υπάρχει κανενα προγραμμα που να λειτουργει σαν τον συναγερμό του αυτοκινητου?Τι θελω να πω,πχ παει καποιος να ανοιξει το κινητο σου και μολις πατησει το κουμπι ενεργοποιησης της οθονης να χτυπάει ενας ηχος συναργερμού , και οταν θες εσυ να ανοιξεις το κινητο σου να πατας ενα αλλο κουμπι και μετα το κουμπι ενεργοποιησης της οθονης.

ενα τετοιο προγραμματακι επαιζε καποτε για symbian,το ειχα στο Ν95,για android δεν πρεπει να υπαρχει κατι ακομη
Link to comment
Share on other sites

Οπως το εχω κατεβασμενο στο pc λεει τυπος αρχειου: εφαρμογη και εχει το εικονιδιο του Ndrive με ονομα "NDrive_BENELUX_MultiPlatform"
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε ολους.θελω να κάνω μια ερωτηση σχετικα με το Aura το οποιο δοκιμαζω και το προβλημα που ειδα ειναι οτι στο battery usage του moto defy μου δειχνει τρελλη καταναλωση ενεργειας ακομη και οταν κλεινω το προγραμμα, κατι που δεν συμβαινει με το igo kai to navigon που δοκιμαζω παραλληλα.εχει παρατηρησει κανεις κατι αντιστοιχο.Δεν ξερω αν ειναι θεμα ρυθμισης συσκευης η προγραμματος.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά,μπορει να σας φανει αστείο αλλα εγω πιστεύω πως ειναι χρήσιμο.

Ξερετε μήπως υπάρχει κανενα προγραμμα που να λειτουργει σαν τον συναγερμό του αυτοκινητου?Τι θελω να πω,πχ παει καποιος να ανοιξει το κινητο σου και μολις πατησει το κουμπι ενεργοποιησης της οθονης να χτυπάει ενας ηχος συναργερμού , και οταν θες εσυ να ανοιξεις το κινητο σου να πατας ενα αλλο κουμπι και μετα το κουμπι ενεργοποιησης της οθονης.

Φυσικα και υπαρχει. ονομαζεται "dont touch my droid". οταν το εχεις ενεργοποιημενο, μολις καποιος πιασει το κινητο σου, μεσω του sensor, μολις αντιληφθει οτι κουνηθηκε το κινητο, αρχιζει και χτυπαει σαν συναγερμος. εχει πολλους ηχους η εφαρμογη και μπορεις να επιλεξεις ποιον θελεις να παιζει οταν καποιος ακουμπησει την συσκευη σου. εχει και επιλογη να ρυθμισεις την ευαισθησια του sensor, και ποσο ευκολα θα αρχισει να χτυπαει. αν το βαλεις σε φουλ ευαισθησια, λιγο να παει να το ακουμπησει καποιος αρχιζει και χτυπαει. το εχω στο galaxy s μου και λειτουργει μια χαρα !!!!

η εφαρμογη ειναι δωρεαν.

στο market : https://market.android.com/details?id=com.betterclix.WhoMovedMyPhone&feature=search_result

στο appbrain : http://www.appbrain.com/app/dont-touch-my-droid/com.betterclix.WhoMovedMyPhone

 

Edit :

μπορει καποιος να το χρησιμοποιησει και με αλλο τροπο. αφηνετε το κινητο μεσα στην τσαντα σας η στο πορτοφολι σας και εχετε ενεργοποιημενη την εφαρμογη. αν καποιος παει να σας πειραξει την τσαντα, κουνιεται η συσκευη και χτυπαει. πολυ σημαντικο και πολυ χρησιμο !!!!

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε ολους.θελω να κάνω μια ερωτηση σχετικα με το Aura το οποιο δοκιμαζω και το προβλημα που ειδα ειναι οτι στο battery usage του moto defy μου δειχνει τρελλη καταναλωση ενεργειας ακομη και οταν κλεινω το προγραμμα, κατι που δεν συμβαινει με το igo kai to navigon που δοκιμαζω παραλληλα.εχει παρατηρησει κανεις κατι αντιστοιχο.Δεν ξερω αν ειναι θεμα ρυθμισης συσκευης η προγραμματος.
Βαλε εναν task manager να δεις αν τρεχει οταν το εχεις κλειστο,παντως το βλεπω λιγο κουφο να συμβαινει κατι τετοιο,εχω κι εγω τα 3 προγραμματα που ανεφερες και δεν εχω παρατηρησει κατι τετοιο και ειδικα απο το aura
Link to comment
Share on other sites

σωστος ο Tonyk...μολις την εβαλα κι εγω...πολυ αξιολογη εφαρμογη :)

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Έπεσα πάνω σε αυτό: http://www.appbrain.com/app/quick-settings/com.aps.smartbar.quicksettings και μου άρεσε. Μπορείς να το κάνεις map στο search button ή στο camera button και με long press να έχεις πρόσβαση στα settings. Edited by eltsele

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει κανα προγραμματακι να μπορουμε να αναθεσουμε στα Hard πληκτρα διαφορες λειτουργιες οπως π.χ. το AE Button(οσοι προερχεστε απο Windows mobile θα το ξερετε σιγουρα)??

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει κανα προγραμματακι να μπορουμε να αναθεσουμε στα Hard πληκτρα διαφορες λειτουργιες οπως π.χ. το AE Button(οσοι προερχεστε απο Windows mobile θα το ξερετε σιγουρα)??

 

Ναι, αγαπημένο προγραμματάκιιιιι!:) Αυτό που βρήκα και δουλεύει σωστά είναι μόνο το Quick Settigs που είπα πιο πάνω. Κάτι όπως το θες (ανάλογο του ΑΕButton) δυστυχώς δεν έχω βρει και δεν νομίζω να υπάρχει αν και δεν έχω ψάξει και πολύ!! Στο Desire μόνο το Search Button και το trackball έχει νόημα να κάνεις mapping αλλά δεν έχει πέσει στην αντίληψή μου κάτι που να κάνει αυτό που θέλω.

Μέχρι τώρα μόνο κάποια προγράμματα που σου δίνουν τη δυνατότητα να αντιστοιχήσεις μια δική τους λειτουργία έχω πετύχει (όπως πχ το handcent που σε αφήνει να βάλεις το Quick Compose στο Search Button).

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...